17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Orchideák otthonunkban (111)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek....képek(21)
Milyen öröm ért ma? (39)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
IDŐJÁRÁS (68)
A Tudat keresése (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
GAZLAP szakácskönyv (79)
Szomorú vagyok (11)
Kedven filmem, színészem (2)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Kávéház (41)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:31:pm gartner :
Lótusszilva csemetét, vagy magot keresek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....esett a hóóóóóóóóóóó
6:07:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:11:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt! Megint egy héttel közelebb a Karácsony!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:29:am pili :
Szia, Kátya!
5:24:am kutyus :
Hahóóó! maradék GAZ-ország! Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.13, 17:28    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rá se retyetye,az én uram a teát is oda tudja kozmálni. Laughing De legalább a tűzhelyet messziről elkerüli. Very Happy PASIK szivem....így nagy betűvel,úgyhogy ne bosszankodj! Puszi Puszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.13, 12:36    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, mit látoka teraszon, ahogy picit pakolászok? A feketére sült kacsa második felét. A kutyáknak kihordandós vödörben. Tegnap este láttam, amikor nagyon könyveltem, hogy hoszasan csinál valamit a teraszon. Hát, bújtatta a konyhai remekét!
Na, de amit ő nem eszik meg, azt a kutyának se adja oda! Az égett nekik is rákkeltő hatású! Kikukázom, kár, hogy a zembert nem lehet, csak az égett kacsát.

Nem tudom, ilyenkor magában levonja-e a következtetést, hogy igen is munka, nem is kis munka a főzés és szakértlemet is igényel. De szerintem van olyan hülye, hogy rá nem jön. Genetikai hibás.

Régen, amikor nagy mellénnyel slambucot főzött, akkor még tudta, hogy hülye hozzá, hagyta, én határozzam meg miből mennyit és vásároltam be hozzá. Aztán én évekig nem tudtam ilyesmivel foglalkozni. Utána saját feje után kezdte el főzni, ami hozta a szokásos hármasát: zsíros, sós, csípős, számunkra ehetetlen. Azt hittem, ezt már nem lehet negatíve überelni. De, lehet!
Tavaly, amikor október 23án jöttek a rokonaim, ő vállalta a slambucfőzést. A keze alá dolgoztam, de amikor ötször annyi mangalica szalonnát tett bele, mint ami szerintem kell, akkor kifaroltam a főzésből, más halaszthatatlan elfoglaltságom lett a rokonok körül. Közben még elmentek áramfejlesztőt javítani, ami várhatott volna ebéd utánra. Lényeg, több centi vastag égett réteg lett az üstben. Utána jött pár centi keserű és maradt egy kevés ehető.
Tehát a negyedik "nyerő" főzész eleme az égetés!

Ugyan, mi jöhet még?
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.12, 21:58    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tüneményesek a kicsik,én is nagyon szerettem őket,mindig volt otthon.
Még a lányom -kicsinek- láthatta hogyan kelnek ki a csibék. Nagy élmény volt neki, mikor az oviban elmesélte hogyan lesz a csirke,a többiek kinevették és az óvónénihez mentek panaszra hogy hazudik a lányom. Laughing
Az unokám meg már úgy hitte /kicsiként/ hogy a csirke a mélyhűtőben terem. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.12, 21:27    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Nem tudom, de nem szeretném a konyhában teletetni őket. Nagyon jól érzik magukat, úgy nőnek, mintha húznák őket. Szinte óráról órára látjuk, hogy nő a szárnyuk és jóval testesebbek. Kaparnak, csipognak, szaladnak, nagy társasági életet élnek.
Porral jár, mert amikor a tápot kaparja az anyjuk, a granulátumot széttöri és porzik. Igaz, később lehetne búzával etetni őket, az nem porzik.
Inkább kint a telephelyen kell nekik megfelelő helyet készíteni.

Tegnap olvastam, hogy hamarosan lesz kereskedelmi forgalomban olyan napelem, amihez 5 m-es kábel tartozik és adja az áramot. Na, egy ilyet szeretnék, hogy temperált vizet kapjanak az állatok, a lovak is.
Ha egy hőszigetelt tartályban tárolnánk az esedékes itatóvizet, akkor onnan mindenki kaphatna.
Máskor még nem volt így ősszel csibe. A 6 db kiskacsa olyan egy hónapos vagy több. Meg azok nem fáznak annyira, azok télen is úszkálnak.

Nagyon várom a jövő májust, hogy befejezzem a bérkönyvelést. Inkább élnék már a hobbijaimnak. Tervezgetm, hogy itthon mi hogy lesz a pici kertben és kint hogy fogok kertészkedni és nevelem a baromfit.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.12, 21:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Húúú de ügyes vagy,gratulálok! pacsi puszi2

A csibét nagyon sajnálom,tényleg megtaníthatóak az alomra? Nemtom' Embarassed
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.12, 00:43    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, este elkaptam, hogy mire én a maratoni mosogatás végére érek, ő is tisztítsa ki a serpenyőt. Jaj, de szenvedett vele! Életében ilyet még nem csinált. Eltartott neki egy darabig. Mondtam, vigye ki az utcára és öntse a csatornába a szennyvizét. Ugye a mosogató foglalt volt, a WC-be nem akartam, mert mellé önti és még azt is moshatom. Egész rendesen megcsinálta, a finomítást már elvégeztem én a mosogatás legvégén.
Újra elkaptam, hogy a paradicsompasszírozáshoz kihúzott fiókok helyét törölje ki és a fiókokat rakja vissza, meddig kerülgessük még? Igaz, én húzgáltam ki, azt könnyebb, mint visszatenni. Megkérdezte, hogy miért pont ő tegye vissza? Mondtam, 1986. óta most először fog veled ilyen előfordulni, megteheted. Utána szó nélkül visszatette a 6 fiókot.
Előtte már pakolnia kellett az előszobában a szarjait, mert nem tudok az ablakhoz menni a virágokat megöntözni. Az a szokása, hogy amit elővesz, azt nem rakja vissza a helyére. Nagyon sok évig pakoltam utána, de betelt a pohár!
Már az agyamra megy, hogy a sok kisgép és egyebek a mg-hoz ott vannak. Ezeket a szuterénben nem tárolhatjuk, mert néha bejön a víz. Meg a fenének sincs kedve lépcsőzni.
86-ban, amikor építettünk, még nem gondoltuk, hogy olyan gyorsan repednek a szoc. falai és gazdálkodni fogunk. A belvárosban senki nem gazdálkodáshoz építkezik.
Na, tavasszal befejezzük a melléképületet és akkor ki tudunk pakolni.
Na,meg én is visszaadok egy csomó könyvelési anyagot, de jó lesz! Újra elfér annyi virág, mint régen.

Nem tudom, írtam-e, hogy új "családtagok" vannak egy kis japán tyúk és 4 csibe személyében. Surda kint látta, hogy a kandúrmacska valamit visz a szájában, de gyanús lett neki, hogy az nem egér. Megnézte, két japán csibe volt, már nem éltek, akkor voltak 3 naposak. A macska elment, gondolta, majd visszajön. Fordult is egyet a macska, de ő lesen volt. Így megmaradt a 4 csibe. Így hazahozta őket. Most a konyhában vannak egy nagy ketrecben. A csibék ki-be járkálnak. Úgy gyönyörködünk bennük, mintha sosem láttunk volna fiatal csibéket. De ma asszongya a lányom, az interneten olvasta, hogy a tyúkot, csibét is meg lehet tanítani, hogy az alomra potyogtassanak. Úgyhogy szerinte itt tölthetnék a telet. Itt mindenki megbolondult! Szó nem lehet róla! Akkor kint kell egy csibehálós részt lekeríteni nekik a macska ellen.
Az igaz, hogy a nagyobbik unoka már lelép, nem kér engedélyt az anyjától átjönni, de átszalad, hogy megnézze a macskákat és a csibéket. Nagyon tetszenek neki a csibék és a kotló gondoskodása. Ő nem is gondolta, hogy beszélgetnek egymással és milyen sokféle hangjuk van.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.11, 18:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drága Capsella ezt a pasit már nem tudod "megnevelni",tegyél le róla. Csak magadnak okozol idegbajt,bosszúságot. simi puszi2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.11, 04:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Ha nem lenne dühítő, röhögnöm kellene..............tényleg észbontó egy pasi!
Sajnos, vannak ilyen emberek, pech, hogy te is ilyet fogtál ki!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.11, 01:22    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jelentem, a kacsa megégett és a serpenyő is. Bár itt voltam a nappaliban és az orrom tudta, hol tart, hagytam.

De nem fogom kitisztítani az edényt, az biztos. Amikor mondtam neki, hogy lásson hozzá, a válasz a szokásos: most nem! Csak éppen neki mindig most nem van.

A fiúnk, amikor a Surda-sorozat ment, azt mondta neki, Apa, te is Surda vagy, nálunk is mindent Anya csinál.
Asszem ideje átnevezni Surdának.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.10, 15:13    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Szivatom, mert nagyon megérdemli!!!!
Ebben a pillanatban is!

Mint már sokszor írtam, ő húst hússal. Ha hazajön és nincs kész a kaja, akkor totál hülye, mert sokszor egész nap nem eszik.
Szerintem aki elmegy éhen és nem is visz, az egyzserűen dögöljön meg és ne balhézzon! Leszarom a vércukrát!
S mivel nem lehet kedvére főzni, már azt is nagy ívben leszarom, hogy ő mit enne. Nem fogok belebolondulni a szolgálatba és mégse jó. Leszarom, hogy az ő anyja úgy nevelte, hogy neki semmi dolga egy háznál, csak megrendelni a kaját. De ezt régen is megmondtam, hogy közös teherviselés vagy nem megyek hozzá.

Most kiment délelőtt dolgozni, azaz passziózni, mert ő azt csinálja, amit nagyon szeret, ezért számára az nem munka.
A tegnap kivett kacsadarabok megsütéséhez semmi kedvem azért, hogy majd hallgassam, hogy az ő anyja így meg úgy sütötte. A kertben takaritottam, már 1-kor hazajött. Bement, kiszólt, hogy kell a kacsát megsütni, ha nem a tepsiben sül (rossz a sütő). Elmondtam és dolgoztam tovább. Aztán bejöttem, mert jelzett a karom. Internezetgetek és ő kinyalta magát, megy el a Lidlbe és a Pennybe és bejelenti, hogy fejezzem be a kacsasütést. Mondtam nem! Most te főzöl vagy én főzök? Ugyanis ha én ráhagynék egy 5-10 perces dolgot a konyhában, csak annyit, hogy kavargassa, nem hajlandó és ő szokta ezt mondani. Nyomdafestéket nem tűrő volt rá a válasza. Remek, egy hétig tuti, nem főzök a belébe! Lesz sóska, sárgarépa, karfiol, stb, amiket nem szeret. Mivel a lányom a bejáratnál takarít, annak szólt, hogy fejezze be a kacsát. Remélem, elfelejti és meg fog égni. Ha az edényt ki kell dobni, azt se bánom (amway-es drága serpenyő).

Azt se tudom, mi a frásznak jött haza, miért nem a bozótot irtja a "legelőmön2? Két év alatt nem csinálta meg! Így támogatásigénylést se tudok rá beadni.

Ha el akarom érni, hogy adjon el a lovakból, muszáj ilyen módon tennem a cél érdekében.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.10.10, 04:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Tényleg csudákat művelsz!...........de tartsd magad ahhoz, hogy nem helyettesíted a pasast, csinálja ő a saját kedvtelését-dolgát - van neked rengeteg egyéb
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.10.09, 23:58    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap, amikor kontrollról jöttem hazafelé, a piacon hozott át a lábam. A kedvenc virágosomnál ledekkoltam. Addig-addig csábultam, hogy be kellett látnom, hogy gyalog vagy taxival haza nem hozom. (Reggel a zember elvitt kontrollra, parkolóhely nincs elég).
Megbeszéltem, hogy ma reggel hétre nyitásra megyek, akkor még van esély a piac mellett parkolót találni.
Folytatásként egy belvárosi turiba vitt a lábam. Vettem néhány dolgot. Majd a zember telefonált, hogy már dél van és még nem értem haza, talán még sincsen rendben a karom és bent tartanak? Az aggodalma nagyon őszinte és természtesen nem önzetlen volt. Mondtam, már úton vagyok, 5 perc múlva indulj értem, a Gárdonyi gimi előtt várlak. Gyorsan fizettem és indultam. Szokásosan beálltam a Dobó gimi elé a buszmegállóba, vártam vagy 20 percet, amikor végre láttam elmenni. Gondoltam, megfordul valahol, de sokára jött. Majd megjelent és beültem. Érdeklődtem, hogy mi történt, hogy ilyen sokára jött? Erre asszongya, ő indult 5 perc múlva és várt a Gárdonyinál, de hiába. Akkor gondolta, megnéz a kórházi parkolóban. Ott sem voltam, akkor eszébe jutott, hogy talán a Dobót akartam mondani, mert máskor ott szoktunk találkozni. Mondta, hogy nagy vonalú lesz, nem von le semmilyen következtetést az elmeállapotomról. Mondtam, én nem vagyok egri, nekem mindegy, melyik suli a melyik. Na jó, de a ő és a fiúnk a Dobóba jártak. Mondtam, nem hiszem, hogy ez ér két szót. Asszonta igazam van. Na, mit mondott az orvos? Nagyon örült, hogy jól gyógyul. És rámzudította, mikor hová akar menni és minden telőkészít, menjek ki helyettesíteni. Mondtam, már 3 éve megmondtam, ha folytatod ezt a lófingolást, én elválok. A covid miatt nem mentél annyit, mint korábban, de ne kezdd újra! Nagyon jól tudod, hogy el vagyok maradva a saját dolgaimmal, a nyakamon egy nagy hitelkérelem, járulékbevallások, ÁFA-bevallások, szó sem lehet róla. SEHOVÁ!

Ma már félhét után ott voltam a piacon, egy tiszteletkör után lett parkolóhely. Mire össze volt minden gazom rakva, egy nagy doboz, egy zöldséges rekesz lett tele és egy szép sárga virágú Buddleiat a kezemben vittem az autóhoz. Rendesek voltak, segítettek az autóhoz átvinni.
Amikor hazaértem, a zember ült a konyhában, kávézott és várta, hogy szólítsa a természet. Nem vette észre, hogy én nem a házimunkában tüsténkedtem, nem az volt a korai kelésem oka, hanem külön utakon jártam.

Egy részük a méhészethez is kapcsolódik, mézelőek. A nagy virágú árvácskákat itthon ültetem ládákba. Még sok egyéb is van, hadd legyen munkám!

Viszont még semmit nem mentettem be a hideg elől, a szobanövények is kint vannak. Ma behordom az érzékenyeket.

Már tudom a jobb kezemmel is tekerni a kormányt, így már sokkal könnyebb vezetni, mintha csak a balra számíthatok.

Ma kész lett a ketchup, 7 liter. A lányom segített turmixolni, felhozta az üvegeket, előszedte a lapkákat, turmixolt, rácsavarta a lapkákat és dunsztba tette.
Ez is fejlődés. Amikor a fiúnk megnősült, kijelentette, hogy soha nem fog sem a kertben, sem a konyhában segíteni. A befőzésnek semmi értelme, olcsóbban meg lehet venni. Nagy süteményezést is csak magamra vállaljak. Ezekhez sok évig tartotta is magát. Én szótlanul tűrtem. Vártam, hogy megjöjjön az esze. Elég sokáig kellett várni a folyamat elindulásához, de megtört a jég!
Mehogy a szomszédban nincs kertművelés (tuja, gyep) és nincs befőzés, süteménysütés (veszik). Amikor a fiam az elején jól akart szuperálni, karácsonykor és húsvétkor sütött beiglit oda is, nekünk is. Aztán átvette az ottani stílust. Megveszik, eccerűbb. No comment...

Beigli!
Még egy-két év és nem lesz dió! Ez a dióburok fúrólégy (nekem mindig gondom volt az össze és különírással) mindenütt tarol. Még jó, hogy a máktermesztés mehet, bár az sosem volt egyszerű.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.09.24, 21:12    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tagnap,amikor kontrollról jöttem hazafelé a piacon át, vettem két növényt.
Az egyik cola, állítólag indulásakor ezzel ízesítették a colát, azért volt jó ízű és jót tett az emberek gyomrának. Évelő, ezért vettem belőle egyet, még kiültethető.
A másik egy ananászzsálya, teának jó a levele.

Ezeket eddig nem ismertem.
Asszem, többször kell a piacon portyáznom, mert lehet találni ezt-azt.

Szeretnék venni ősszi dughagymát, de nem találtam a piacon. Az interneten keresgélek, de rémdrága és kicsi kiszerelésű. 400 gr dughagyma semmi.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 20:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez tényleg gyönyörű,megérdemli hogy jól bánj vele! Laughing

Én nem tudok bánni az orchikkal, Embarassed egyetlen pillangóm van ami 4 vagy 5 éves. Ugyanúgy kezelem őket,mégis tönkremennek,kivéve ezt az egyet.
A helyet okolom,mert Ágikának éveken át megvannak minden törődés,átültetés nélkül és ontják a virágot.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.09.09, 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűű, csodás ez a Dendrobium!

Remélem, sokáig szépen virágzik majd neked
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő
1 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban