16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:39:am Etimami :
Legyen szép a napotok.
6:21:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Az úgy volt...!!! (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Az úgy volt...!!! (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.16, 17:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jajjj de jó ilyet olvasni,hogy nem vagyok egyedül. pacsi puszi2

ászokfa írta:
...vidéken, falun mindenki ismer mindenkit....

Ha hazamentem a szüleimhez Berekfűrdőre,nem mertem kimozdulni. Mivel kiköpött édesanyám vagyok,gyakran rám köszöntek,a nevemen szólítottak. Én meg néztem ki a fejemből,azt sem tudtam ki ő és mit akar. 18 évesen elkerültem otthonról,közben a gyerekek felnőttek,a felnőttek megöregedtek és nem ismertem meg őket.Mindig előreköszönős Wink tipus voltam,így kipróbáltam azt is! Akkor meg úgy jártam,hogy rám néztek bután,mert közben duplájára nőtt a falu lakossága a sok nyaraló építésével.
Nem volt annál kellemetlenebb mikor mondta Édesanyám,hogy találkoztál Piroskával és mondta hogy nem köszöntél. Embarassed
Azt a véleményt meg biztos ismered: nnna ez is elkerült Pestre,azóta fenn hordja az orrát,már köszönni sem tud. Embarassed
Inkább maradtam otthon,nem mentem a faluban semerre, ha csak nem volt muszáj.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.04.16, 07:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Szécsike a történeted. Megnyugtatott, hogy nem vagyok magányos ebben a széles nagyvilágban.
Általában még mindig tartja magát az az általánosítás, hogy vidéken, falun mindenki ismer mindenkit...
Evvel szemben:
Igen, tényleg szemben az utca túloldalán; 30m-re lakik egy család, három gyerek nőtt fel náluk, és már 30-36 évesek lehetnek.
A magam részéről, egyiket sem ismerném meg.
A hölgyek gyakori "átfestése" okán még az anyjukat is elvétve.
Pedig tudni vélem mi az illem.-igyekszem!
(Legalább köszönni...) Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.15, 18:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az úttest tuloldalán velünk szemben lakik Józsi,aki a szülei halála után költözött ide,kb.velünk egyidős, független fazon. Néha dumálunk felszínes dolgokat érintve. Tavaly megjelent nála egy idősebb hölgy,/hogy milyen "jogcímen" -albérlő v.barátnő - nemtom,nem kérdeztem,nem érdekel/ akivel minden alkalommal köszöntünk egymásnak,néha váltottunk vele is egy-két lényegtelen mondatot az úttesten keresztül,de nem mentünk közelebb egymáshoz. A napokban a kutya miatt az Ő oldalán voltam,mikor kijött nagykaput nyitni. Kérdeztem hogy van,hogy szolgál a kedves egészsége mert olyan megviseltnek látom,nem ehhez vagyok szokva. Elmondta hogy ilyen és olyan problémái vannak,dumáltunk vagy 10 percet. /egy combhajlatban lévő furunkulussal ment orvoshoz mivel alig tud tőle menni,beutalták sebészetre,ahonnan elküldték mert nem életmentő az ellátása/
Pletykálom Ágika barátnőmnek, hogy mi van szegény csajszival és hogy milyen sz..ul néz ki a tavalyihoz képest. Aszongya Wink Ágika:milyen tavalyihoz képest,hisz ez már új csaj! Shocked Nnnna szevasz. Embarassed Azt hiszem szemügét kell cserélnem,vagy nem beszédbe elegyedni senkivel. Embarassed Crying or Very sad Twisted Evil
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.04, 18:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez az aprító több éves,urak levetett holmija Wink 6 db. magas kínai nyárfa ágait simán ledarálta anno. Alco ha jól emlékszem. Most a kölcsönzőbe valami legújabb kori Wink darálót nézett ki a férjem,hogy az bírni fogja. Nekem fogalmam nincs mivel,hogyan darál, az a dolgom hogy "etessem",majd zsákokba/kukába szedjem. A vastagabb ágakat lepucolom,az méretre vágva, állítva megy a kukába. /nem jó szalonnasütésre Crying or Very sad /
A konténert nagyon drágán mérik,a kukások meg zsákonként elviszik...ecccer csak elfogy. Laughing /volt már ilyen/
Köszönöm hogy segíteni akartál Puszi nem ígérem meg hogy nem veszem később igénybe. Laughing Puszi Majd azért beszámolok róla ha a végére értünk.
A fákkal nincs gondunk,azt levágja a postásunk bagóért,mert szabadidejében alpinista. Very Happy Egy platánfa kivágására 100.000-es ajánlatot kaptunk,Ő meg 20.000-et mondott. Shocked Elkezdte fentről, kb.méteres darabokban dobálta le,pikkpakk kész volt vele. Shocked Nekünk tartott 2 napig a kert rendbetétele. Laughing Sajnos a leylandikat nem vállalta. Crying or Very sad
Az a baj,hogy a leylandi nő mint a gomba és pár évenként muszáj megkúrtítani mert képes az égig nőni,nekünk meg 3 oldalon az van a telekhatáron. No meg szeretem is. szív Főleg lombhulláskor. röhög2

El tudlak képzelni szivem a 14m-es fa tetején. Shocked Brrrr. simi
Két fiú van a családban,a vejünk felmegy az égig,de nem jön le. Shocked A fiunk a 3.létrafoknál már pánikol,meg egyébként is a 130 kg.-ját nem bírná el a létra. Meg vagyunk velük áldva. röhög2 A tetőteres ház esőcsatornáját is többnyire mi tisztítjuk,felváltva mászunk fel. Hacsak véletlenül nem tudok valakit "bepalizni" mint legutóbb a postásunkat. Laughing

Majd jövök a végeredménnyel. Very Happy
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2021.04.04, 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike vannak élményeim, és azok igen empatikussá tesznek.

Anno már 60 felett én egy 14 méteres fenyőt "bontottam" vissza felülről lefelé.
Ember el nem hinné mennyi gally tud lenni ilyenkor.
A lidlis aldis gallyaprító erre alkalmatlan. A gyanta szinte működésképtelenné teszi.
Az ilyenhez egy nem kisipari masina kell amit itt-ott lehet bérelni az önkormányzatoknál...
Szerintem "legolcsóbb" időbe és talán pénzbe is ha konténert kérsz és elviteted.
Milyen aprítód van? Mi most vettünk egy állókést a miénkbe és az ára negyede volt egy új gépnek! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.04, 04:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Félelem Félelem
Te jó Ég Szécsike!!!!

Tényleg igaza van Baunak - nagyon vigyázzatok, túl sok bajjal járt már eddig is Sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.03, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Félelem Félelem

Ez egynek is sokkkk nem hogy 3 rossz dolognak simi

Vigyázzatok magatokra... Sírás-rívás
van baj úgyis elég! Sad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.03, 19:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerdán erőltetett menetben csináltam a húsvétra tervezett ételt,sütit,mert csütörtökön megkurtítják a fiúk a / két 71 éves!/ 4-5 m-es leylandi sövényt. /nem találok rá embert Evil or Very Mad / A gyerekeket meg pénteki kaja elvitelre várom.
Reggel előpakoltuk a létrát,a hosszú,kihúzhatónyeles motorosfűrészt stb-t.
Elkezdődött a meló,én fogtam a létrát,potyogtak a levágott ágak,haladtunk is kb.10 m-t. Pihi. Az utcafronton a földről próbálkozott a Vili, elérem én azt,el is esett. Nem lett nagyobb baj,de megütötte magát. Erre mondta a férjem,én magasabb vagyok,majd én....haladt is szépen,majd egy nagy durranás és szikra Shocked elvágta az oszlop és a ház oldalát összekötő villanyvezetéket. Áram nyista. Vili megnézte hogy az épen maradt vezeték hol működik -a konyhában- oda bedugják a hosszabbítót és dolgoznak tovább. Itt mondtam azt hogy állj,sehova tovább!! Két figyelmeztető jel is volt,ne kísértsük a sorsot,inkább intézzük el az áramszolgáltatót,ne maradjunk az ünnepekre áram nélkül. Egy órán belül itt voltak,pikkpakk megcsinálták.
Mivel a kert terítve van leylandi ágakkal,/ a zöldek a gyantásat nem visznek el/ tereljük össze és "daráljuk le" amit majd lekukázunk. Férjem előszedte az ágdarálót,elkezdte darálni. 2 percig...bemondta az unalmast. Próbálta megjavítani,de javíthatatlan. Kölcsönző valahol az Üllői úton,napi 3000.-ért,de ezzel nem leszünk kész 1 nap alatt,/szombat/ fizethetjük az ünnepnapokat is. Itt állunk leylandival betakarva,várjuk a keddet. Szerintem hülyét kap a férjem,ha elmondom neki,hogy a többit is le kellene nyesni és utána bérelni darálót.
Úgy látom már nem csak a Jézuska,de a Nyúl is haragszik rám. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.04, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BojtiFeri meg a Sportkórházban született, és a Nagyenyed utcába vitték haza...
Én csak 19 évesen kaptam lakást Budában, de most is ott lennék, ha nem egy nedves alagsori lett volna...

Ezt most találtam:
http://ilyenisvoltbudapest.hu/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vackor
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2021.02.04, 08:36    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike. köszi szépen!
Gyerekkorom képei... Én a Vár oldalában, a Vizivárosban nőttem fel. Mi a Hunyadi János úton gágyéztunk, a Dísz térről le a Clark Ádám térre. Az igazi tudáspróba a Hunyadi szobornál lévő hajtűkanyar volt! (Ott néhány nadrág kukába került Very Happy) Néha jött szembe a 16-os busz, vagy egy-egy autó. De mivel az egész utcában talán ha öt autó parkolt, bőven ki tudtuk kerülni egymást Smile
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.03, 19:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Átküldtem az unokámnak is,visszaírt h.ezek ma már nincsenek. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.03, 06:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
jó kis gyűjtemény.....egész gyerek- és fiatalkorom benne van Very Happy

Legutóbb kutyus szerkesztette (2021.02.04, 06:21), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.02, 20:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://docs.google.com/presentation/d/1K_4fhkX-tY3GOiBrzBVdXXcNxj1PA83Ml3e8hIbd4dQ/mobilepresent?slide=id.p
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.30, 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Milyen szép színe van ennek a muskátlinak!

Ászokom bújj elő és hozzál még szép képeket! hangos
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 06:02    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Éééédes szivem! Minden rosszindulat nélkül írtam... szív puszi2

Jóreggelt! Túúdoménazt! Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő
1 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban