16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt!
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:39:pm Bojtárgazdi :
Nahááát! Zotank, üdvözöllek!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:09:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt!..ismét indul egy új hét, a február utolsó hete
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (76)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (76)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.23, 21:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Marcsi barátosném által főzött pacalt ettünk, utána az általam sütött töpörtyűs pogácsát. Very Happy
Nem is tudtam,hogy ilyen finomat tudok sütni. Wink Very Happy

https://www.limarapeksege.com/2008/12/luca-pogcsa.html
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.23, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai ebéd:húsleves és saslik.Finom zöldsalátát készítettem hozzá.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.22, 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Tudjátok mire fáj a fogam? Krumplinudli,

Tudod szívem, pár nappal ezelőtt írtam Neked, de rám se hederítettél Sírás-rívás
Pedig "küldtem Neked nudlit" Smile

Nálam a mai ebéd paradicsomos húsgombóc.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.22, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

virág

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.

Legutóbb Emmylie szerkesztette (2021.01.22, 22:25), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.22, 06:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a dícséretet......ISTENI volt....még maradt mára is Very Happy

Itt a receptje, ha valakinek kedve támad hozzá

MARHAPOFA RAGU SZÉLES METÉLTTEL
3 db marhapofát sózni, borsozni ...edénybe zsiradékot, azon átpirítani minden oldalát,kivenni. a zsiradékba tenni 1 fej nagyobb darabokra vágott hagymát, babérlevelet, 3 gerezd fokhagymát...ezzel is átpirítani….vissza a pofákat. Bele vörösbort,olasz par.püré, húsleves.
Fedőt rátenni, de ne takarja teljesen, és 140-050 fokos sütőben 3,5 órát abálni.

Széles metéltet főzni, kis zsírt a vízbe. Leszűrni, só, bors, petrus….összekeverni.

Tál aljára kis szaft---rá a tészta---rá a pofák
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.01.22, 00:30    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na,megúszttam a kocsonyafőzést.

Délután hosszan mosogattam, közben gyorsan fáradtam. Nagyon vártam, hogy ezzel kész legyek és utána feltegyem a kocsonyát főni és amíg az fő, én alszok egyet.
Kerestem a kocsonyahúst, de sehol nem találtam. Gondoltam, nem telefonálok a férjem után, ha haza jön, akkor is elég feltenni. Sőt, az alvásom után is... Aludtam 2 órát, már itthon volt. Asszonta, nagyon ÁFA-ztam és mondta,hogy már nem kapott kocsonyahúst, de más boltokban már nem nézte. Jellemző, hogy amikor nagyon dolgozok, semmi nem megy be a fejembe, ami nem a munkámmal kapcsolatos.
Há, még szerencse, hogy ez így van.
De volt benne egy adag sértődöttség, hogy én ma nem vettem kocsonyahúst és holnapra nem lesz.

De vett ki egy darab karajt rántani, holnap azt készítem el és valami köretet kitalálok.
Tegnap este a tökfőzi nem volt elég. A meggylevesből még van.
Ma a lányom főzött valami modernet, de ez most ehető, ha nagyon éhes az ember.

Tudjátok mire fáj a fogam? Krumplinudli, túrós derelye, túrós strudli és töltött káposzta. Ja, és egy jó füstölt csülkös zöldséges bableves és káposztás tészta.

A múlt héten itt volt az öcsém és a sógornőm. A sógornőm azt kérdezte, hogy kell a kisgömböcöt elkészíteni és megsütni, mert igaz, hogy az anyósa (mármint a mi anyánk) készítette, de meg kell mondja, hogy nagyon finom volt. Most, hogy nyugdíjas lett, megbirkózna vele.
Tényleg nagyon finom volt, de egy napos munka. Anyu már hajnalban felkelt és hozzáfogott. Délelőttre bevarrta a gömböcöt, kifőzte, úgy 12-2 körülre megsült.
Érlelődik bennem, hogy de jó lenne...
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
...(Azért,ha nem házilag készült, én élnék a gyanúperrel, hogy maradékokból zuttyintották össze...

Ez az éttermekben is előfordul,/hat/ Evil or Very Mad és bármely kajára igaz./lehet/

Kutyus nagyot alkottál! Ok hami

Bau most látom,szinte ugyanazt írtuk. röhög pacsi /ez már vérszerinti kapcsolatra utal. Wink röhög2
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Itt a mai ebédem: vörösboros marhapofa szélesmetélttel

Ez nem ér!!! Óvás!!! Ez pofátlanul guszta! hami hami hami

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hű Kutyus! pacsi
Nagyot alkottál yes
Guszta mindegyik! yes
Még nem ettem marhapofát, de biztosan finom lehet! nyali
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap egy új lisztből sütöttem kenyeret......kicsit sötét és vastag lett a héja, de finom

Itt a mai ebédem: vörösboros marhapofa szélesmetélttel

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
A lépcsőfokokat is mindig számolom

Jól van röhög
Akkor nem vagyok egyedül a hülyeségemmel.
Képes vagyok megszámolni az utcán álló autókat, meg azt is,hogy hány csomag liszt van itthon . Embarassed No és sorolhatnám.
de ez legalább nem fáj senkinek és nem is tudják... Smile

Mérleg: Én sem vagyok jóban vele,de kit érdekel. Erre a kis időre már jó lesz ahogy van.

Mai ebéd:kelkáposzta főzelék, fasírttal.
Holnap paradicsomos húsgombóc.
A mai napra készült még egy kis Tiramisu is yes
Nem nekem Nono
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 06:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, nekem is többet mutat a mérleg, mint szabadna Crying or Very sad Embarassed

Igazából menni kéne minden nap, de sajnos a "belügyminiszterem" nem mindig partner ebben . Sad

Most megpróbálok úgy étkezni, hogy a reggeli után eszem meg az egyik gyümölcsöt......ebéd után a másikat, vagy semmit, aztán csak 6 körül vacsizok - lehetőleg szénhidrát nélkül. Így lesz a szervezetemnek ideje regenerálódni a és feldolgozni a kajákat
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.01.21, 00:01    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

"sír a mérleg alattunk"

Alattam is. 166 magas vagyok. Amikor a 2. gyerek után fél évvel még 65 kiló voltam, komoly fogyózásba kezdtem. Reggel mit és mennyit, délben mit és mennyit. Vacsora helyett 5 km futás és gimnasztika. Heti 1 kilóval fogytam, lementem 58,5 kg-ra. 86-ban építkeztünk, akkor újra 65 kg körül voltam, de erős izmokkal. Az utóbbi 20 évben pedig...
Sajnos,az akaraterőm mindig csak időszakos. A nagy adóbevallások idején képes vagyok 5 kilót is felszedni és utána nem tudom a következő bevallásig mindet leadni. Különösen a bevallások előtti napok vészesek. Akkora a stressz és éhes az agyam, hogy a zsíros kenyér mellé füge, datolya, más aszalt gyümölcsök nagy mennyiségben és más édes dolgok is és mogyoró.
A férjem mindig figyelmeztet a várható következményekre, amitől vérig sértődök és visszasértem a sörös kishordójával, amit ő nem ismer el. Szerinte ugyanolyan fess,mint legénykorában. Csak azt nem tudom,akkor miért veszek neki 52-es ruhákat?
Már a házi orvos is mondta, hogy a férjem cukrára tekintettel kezdjünk közös diétába, legyek vele szolidáris és nekem is jó lenne. Én benne is lennék, de a férjem nem. Szerinte az ő cukra jó, elhízva én vagyok, diétázni csak nekem kell. Szerencsére szedi a cukor elleni gyógyszert reggel a mézes kávéval, ami olyan,mint a szirup.

Nekem ez a jojózás is szörnyű!A bevallás előtti két hétben növök egy méretet, utána elkezdem leadni.

Úgy döntöttem, megint előveszem a mérleget és elkezdek egy kicsit figyelni az étkezésemre. Most jobban jöttem ki az ÁFA-bevallásból, mint eddig bármikor. Most minden nap aludtam valamennyit. Délben elment az utolsó és nem vagyok kiütve. Korábbi években utána 3 napig is hulla voltam, mert legalább két nap is volt, hogy nem aludtam, átdolgoztam az éjszakát. Így 3 nap pihenés kellett pihenni, regenerálódni, az erőmet visszaszedni.
Tehát holnaptól elkezdek tornázni. Nekem a mozgás mindig rengeteg erőt adott, nemcsak fizikálisan, de lélekben is.
Vagyis megpróbálkozom a szinte lehetetlennel.
Nem akarnék évi újabb egy-egy kilókkal gyarapodni. Na és ez a ruhatárcsere se semmi! 20 év alatt 42-esről felmentem 48-50-esre. De volt már 52-es is. Na, az a tövis balesetem után volt, amikor napi két üveg meggybefőtt volt a fájdalomcsillapítóm, regenerálóm.

Már nagyon várom a tavaszt, a napsütést.
Nem akarok sokat, csak heti fél kilót fogyni.

A barátnőm, aki egy szállodában dolgozik, most megint itthon van, mert bezárt a szálloda. Újra várja, hogy kijárjunk Ostorosra dolgozni, hogy kondicionáljuk magunkat. Az időjáráshoz alkalmazkodva el fogjuk kezdeni.
Tavaly ő többet fogyott, mint én, pedig ő alacsony. Igaz, én több izmot építettem. De a télen visszahíztuk, mert zabáltunk és nem mozogtunk eleget.

Nagyon kíváncsi vagyok, mi van a fejemben. Mert ugye ez is ott dől el.

De ennek ellenére holnap kocsonyát főzök. Kell a kollagén az izületeknek.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.20, 23:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Férfi embörnek való" (fokhagymás sertés aprópecsenye kolbászos, szalonnás, zöldborsós, gombás, lecsós raguval, pirított burgonyával tálalva)
- még az ételfutár cégek is szeretik az étlapon tartani.

(Azért,ha nem házilag készült, én élnék a gyanúperrel, hogy maradékokból zuttyintották össze...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.01.20, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Tényleg megszámoltam.. Embarassed ...

Ezt ismerem! Embarassed A lépcsőfokokat is mindig számolom,ha rakom ki az 1 tálca tojást azt is! /pedig tudom hogy mennyi Embarassed /
Emmmá szerintem kóros. Laughing

Capsella nagyon ügyes vagy! Ok Puszi A vásárlásaidat megmá' irígylem. Surprised

Ma valami furcsa kaját kaptam,férfi embörnek való névre hallgatott,volt benne minden ami egy jó konyhában fellelhető. Shocked Jó laktató volt. Very Happy Csináltam megint kandírozott narancshéjat,Vili repes érte.Nekünk nem igazán lenne rá szükségünk,sír a mérleg alattunk,de azért "csipegetjük". Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 38, 39, 40  Következő
7 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban