16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Mindjárt itt a Húsvét!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (76)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (76)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Isten éltesse az ifjakat! pacsi
Őrület,hogy mennyit dolgozol indig simi...

Köszönöm szépen a nevükbe! Puszi Puszi

Aranyos vagy,de ez szabadon választott. Wink Laughing
A gond azzal van,hogy a betervezett feladatokat a 10 évvel ezelőtti magamhoz mérem,aztán kapkodom a talpam,amit viszont utálok. Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten éltesse az ifjakat! pacsi
Őrület,hogy mennyit dolgozol indig simi

Örülök,hogy ízlik a saslik,- a szomszédasszonyomnak nem jött be... Confused
Bár csodálkoztam is,hogy egyáltalán kipróbálta,mert alapból nem szereti az ALMÁT SE! Smile

Én a héten kétszer főztem paradicsomos káposztát! röhög
Hét elején magamnak,most meg a gyerekeknek.
Örömmel vittek,mert látástól mikulásiig dolgoznak.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella irígyellek Wink a kacsákért,én is nagyon kacsás vagyok! Very Happy /a liba,pulyka elbújhat mellette/
Kacsára gyerekkoromból emlékszem hogy tartottak a szüleim,/anyukám tömte/ pulykát viszont még felnőtt koromban is. A pulyka pucolás nálam mindig pálinkával kezdődött,aztán azzal folytatódott. Wink Very Happy Mire végeztünk a 10 pulykával elfogyott a fél liter. Laughing Ha már kimult nem zavart,de a kivégzése nem ecccerű feladat volt. Crying or Very sad

Ma nagykanállal Wink főztem,jött a fiunk és a lányunk./család nélkül/
Most tesztelték mindkettejüket,így "kirohantak". Very Happy
Frankfurti levest főztem, Bau almás saslikját áfonyás rizzsel a lányomnak,rántott cs.mellet sült krumplival a fiamnak.
Sütöttem krumplis pogácsát,sajtos kiflit és almás pitét. ugh
Hál'Istennek minden jól sikerült és most vittek is boldogan,nem úgy mint mikor gyakrabban jönnek.
Basszus farkafelvágva Wink lettem kész 2-re,pedig tegnap előre dolgoztam mikor mondták hogy jönnek. Very Happy Jó lett volna
picinyét összeborulni,de ez most elmaradt. Crying or Very sad A fiamnak 28.-án volt a szülinapja,a lányomnak 12.-én lesz a névnapja. Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BAu
ajánlom neked is, egyszerűen elkészíthető és tényleg nagyon finom
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűű Kutyus,-ez nagyon csábító!
Biztosan finom yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megsütöttem....megkóstoltam - és nagyon ízlik ez az új süti:

https://receptneked.hu/edes-sutemenyek/almasdios-kevert-csokimazzal/?fbclid=IwAR2DWQmN2KoA42rrXId8WwrblE8FRY9-HbYe7ypdxxQO3JKkUtefEQwCnOE

Itt a sajátom

Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau kedves köszönöm az infot.
Péksuliba ugyse jártam Very Happy majd végig olvasom mert szeretnék én is jobbakat és szebbeket sütni. Wink

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
A kenyér kovásszal készült.
Hosszadalmas folyamat.
Már tegnap este kezdődött! Smile
Este "meg kell etetni" az érlelt kovászt,és hagyni "dolgozni!
Majd reggel fokozatosan adagolom hozzá a többi anyagot.
Közben többször pihen.
Kacsasütő jénaiban sütöm. Smile

Itt megnézheted a lényegét.
https://www.mindmegette.hu/peksuli-szabival-ime-a-tokeletesen-kovaszolt-kenyer-titka-55827/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen én emlékszem ezekre a mézes "pofikákra" Taps ügyes vagy Taps
A kenyér nagyon jol néz ki és biztosan finom is.
milyen recept után készült?

Legyetek vidámak.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon "mézeseztek" már itt. ?)
Hozok egy régebbi képet.
Akkor még volt kedvem mókás figurákat készíteni Smile
ÍME:

Most is készülök majd sütni,de valószínűleg csak sima puszedli lesz belőle.

Most éppen a kenyerem van bedagasztva,-és pihenget... -kel.
Elkészült! Smile

Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.12.01, 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Nem értem én se a mai gyerekeket......csak a bóóóti vacakságok, azok a jók, meg a készételek Sad brrrr

Nekem nagy bánatom, hogy az az asszony, aki volt a piacon,és saját csirkéit, disznóságait hozta, az első korona alkalmával abbahagyta a termelést és ide járást. Igaz, érthető, hiszen 82 éves már

Mástól nem merek maszek állatot venni, nem tudom, hogy neveli, mivel eteti
--------------------------------------

Tegnap főztem borsó levest, utána fajitas-t ettem.
Ma a leves után a fajitas maradéka rizzsel lesz
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 22:18    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Sokat vagy eszembe! A savanyú káposztámnak nagy sikere van, gyakran esszük. Korábban rántottához még sosem ettem, de kiváló, ma reggel így ettük.

A lányom ritkán főz, de ha főz, nem egyezteti velem előre. Ha néha mégis egyeztet, akkor meg nem ér rá megfőzni és napokkal később főzi meg, ha már megvan az alapanyag, de gyakoribb, hogy elunom, és megkérdezem, hogy nem lenne jobb, ha én fakítanék belőle valamit.
A hét közepén rakott kelt akart csinálni, de nem ért rá. Ezért hirtelenjében folyton kellett valamit főznöm, mert nem főzte meg a rakott kelt.
Szombaton két gácsért vágtunk dél körül, este végeztem velük.
Vasárnap a lányom elkészítette a rakott kelt, nagyon finom lett. Még volt/van karfiol leves, rizsfelfújt, tökös-mákos rétes. Erre a zember csalódott volt tegnap, hogy nem főztem kacsás kását. Mondtam, semmit nem főzök, amíg a főtt ételek el nem fogynak. Ma megint reklamált, hogy akkor foghatok a kacsához. Mondtam, a régi kijelentésemhez tartom magam. Tegnap szajmókával tömte magát, ma kolbásszal. Abban ugye semmi zöldség. Most azt hiszi, hogy holnap fogom elkészíteni. Hát nem! A vér-májat elkészítem, de a többit nem. A kacsák kb. 5 kilón felüliek voltak. Amikor perzseltem őket a gáztűzhely fölött, alig bírtam tartani, hogy rendben menjen. Úgyhogy a hús nagy részét lefagyasztom.

Ezek a kacsák fantasztikusak!
Két tojót és egy gácsért kapott a férjem tavaly télen, berakta őket a tyúkokhoz, ami ugye nagyon nem helyes. De nem lett semmi baj. A két tojó tojogatott, a tojásokat hazahozta, hogy ne fázzanak meg, megmaradjon a csíraképességük. Amikor én márciusban kimentem, láttam, hogy a két kacsa már tépkedi a pelyhet, vagyis megkotlanak hamarosan, készítik a fészket. Tehát több tojást nem szabad elhozni, sőt, kellett volna visszavinni. De nem lett. Így összesen már csak 11 db tojást tojtak az egy fészekbe, amin ketten ültek. A fészket felváltva hagyták el enni, üríteni. Idejében kikelt a 11 tojásból a 11 kiskacsa. Gyönyörűek, egészségesek voltak. Amikor az utolsó is kikelt, még vártak egy kicsit a tojók és napsütésben kivezették a kacsákat. Egy tojó elől, egy hátul. Vettünk nekik kukoricadarát, de pár nap múlva már a tyúkok tojótápját ették szívesebben, így az maradt nekik a továbbiakban és legelő a nagy kertjükben. Csodásan nőttek. 6 gácsér lett, ők nagyon nagyok. Az őszön már kaptak kukoricát, búzát is. Így szép sárga a bőrük. Viszont ez kettő hatalmas, de nem tudok hájat kisütni, mert annyi hájuk nincs. Ezek fehér színűek, gyönyörű a tolluk, ezért külön téptem az aprótollat a kidobandó hosszú tolltól, na és hogy nehogy unatkozzak.
Vannak tarka gácsérok is, azok még nagyobbak.
Nagyon nehéz a kacsát pucolni, de én annyira el vagyok ájulva ezektől az életre való jószágoktól, hogy én szeretném, ha jövőre az összes tojó megmaradna, tojna, kotlana, keltene. És akkor már nyáron lehetne vágni a gácsérokat. Elég nagy a kertjük, legelhetnek és az én kertemből is dobhatunk be gazt és máshonnan is. És még ott lenne nekik a régebbi disznóskert és a régi ménnek, Charonnak a kertje is.

Rá kellene szoktatni az unokáimat, hogy ezt egyék! Borzasztó! Ott olyan húst nem esznek, amiben csont van. Tehát olyan, hogy csirkecomb, nem jó, még a miénk sem, de a mi disznónk se kellett, mert csont van benne. A combból lekanyarítottak tavaly, a többi nem kellett.
Ők hurkát nem esznek, mert belsőség.
És a hülye gyerekem beállt ebbe a sorba! Csirkemell, darált hús, halrudacska, piza, amit lehet rendelve, készen!
És tehetetlenek vagyunk! Mert munka van a főzéssel, a csontossal több, sőt, még az evésével is, mondják ők.
A gyerekek még a kolbászt sem eszik meg, azt, ami a mi disznóinkból készült. Kolbászt sosem vesznek. Mert vörös hús!
Szerintem a szülőket két hónapos éhkoppra kellene állítani, utána ad libitum kenyérhéj és főtt krumpli.
Néha azon csodálkozom, hogy hogy lehet, hogy a gyerekek egészségesek.

Bolond egy kitekeredett világ! De most még nem is találkozhatunk, a kicsi nem jár óvodába a covid miatt bezárták az óvodát, gyerekek, óvónő, dajka covidosok. Így hiába vannak itt a szomszédban, muszáj betartani a távolságot. Már úgy várom, hogy megölelhessem őket! Hogy újra süssünk-főzzünk együtt!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 21:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie nagyon szépek! Én egyszer próbálkoztam egy házikóval az unokámmal, Shocked háááát, nem mi lettünk az aranyérmesek de legalább jó buli volt. Laughing Egyébként minden mézessel haragba vagyok. Ill.ő van velem haragba. Crying or Very sad

A változatosság kedvéért ma is káposzta volt a hamika. Laughing Tegnap az Anikóét,ma az Ágikáét ettük. röhög2 Véletlenül mindkét lány káposztát főzött. Very Happy
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én sose probálkoztam mézessel azért is örülök hogy a lányom az unokákkal megprobálta.
Én is csak igy alátom sajnos mivel nem otthon hanem a faluban vagyok.
Szivesen megkostoltam volna én is de gondolom az ovodában a gyerekeknek fog izleni.

Legyetek vidámak.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.11.30, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De aranyos ez a mézes bemutató! Taps
Én is készülök sütni... szeretjük yes
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 38, 39, 40  Következő
30 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban