16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....
5:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am Emmylie :
Nalam van azert 1-2 furcsasag de legalabb müködik. Kivanok mindenkinek szep napot.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.nálam is remekül mőx
7:40:pm szécsike :
Most tökéletesen működik,KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
3:58:pm kutyus :
Nem ....Sede mondta, olyan, mitha valaki föl akarná törni.........ideigle nesen tudott valamit javítani, de jelenleg nincs asztali gépnél, többet nem tud tenni
11:54:am bau :
Sziasztok! két napig nem tudtam behozni a Gazlapot Itteni hiba volt????
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma?..(38)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma?..(38)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.09.15, 18:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokom gratulálok! Ok

Remélem olyanra sikerült ill.sikerül,amilyet szeretnél. Very Happy
A rádió hírben a szakemberek nem remélt jó borra számítanak. Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.09.15, 18:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Kutyus és Bau!
Harminc valahány éve, hogy gondom és örömöm lett a szőlővel. Rákészültem és begyűjtöttem igen sok szakmai illetve, ismertető anyagot.
Mindjárt észrevettem, hogy az ilyen jellegű meghatározásokat mint "március végén, április elején" nem szabad komolyan venni.
Viszonylag keveset írtak arról, hogy maga a szüret ideje a folyamatos napi megfigyelések alapján dől el.
No szóval igen Bau! Meghatározó körülmény a klíma. Régen is volt "időjárás" de valami, illetve sok minden, ezzel kapcsolatban változott.
Ezeket csak azért írtam mert jelezni akartam, hogy valóban viszonylag korai időpontúak az utóbbi szüretek...
Attól kissé ideges tudok lenni amikor a nejem fél évvel az esedékes időpont előtt akarja eldöntetni a szüret időpontját! Laughing
No nem azért mert sejtése sincs az evvel kapcsolatos dolgokról. Csupán annyi, hogy elvárja a munkáltató, hogy fél évvel előbb jelezze, mikor akar szabadságra menni. Igen, igen...és komolyan is veszik. Ez az állapot max december elejéig még tart. Wink az meg csak kurta három hónap.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.15, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Megvannak a szüretek.

Őrület... Rolling Eyes
Lánykoromban még jártunk szüretelni a sulival... valamikor októberben.. hidegben!

Bár tudom,-szőlőfajtától is függ,de akkor is furcsa,hogy nyár végén szüret!

Szép borokat kívánok Ászok bácsi.
Egészségedre!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.15, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gratulálok Ászokom!
- gondolom, finom lesz a borocskád!!!!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.09.15, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megvannak a szüretek. ( a mosogatáson is túl vagyok )
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.02, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha a tolmácsolás pár alap fogását megtanulom, akkor esetleg látásromlással is képes leszek fordítani.
Akar a hóhér időre menni. Very Happy

Gyerekek, lehet, hogy érik az idő valami okostelefonra.
Ma két sürgős munkáról is lemaradtam, mert ha a számítógépen dolgozom, akkor nem értesülök a mail érkezéséről.
Mondjuk még nem vagyok egészen készen az eddigiekkel sem. Mindkettőt holnapra kérik, de nincs okom rohanni.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.09.01, 14:09    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Viszont a tolmácsolás sokkal fárasztóbb és mindig az adott időpontra kell topon lenni. A szakfordítást meg otthon is lehet végezni, legalább utazni nem kell annyit.

Bojtika! Változatlanul csodállak és kitartást, jó egészséget kívánok.
Addig jó, amíg vannak ilyen ambícióid!

Meg kell mondjam, én ma már nem szeretek utazgatni.
Régen szinte minden nap utazni kellett a munkám miatt. Belecsömörlöttem, hogy mindig lessem, elérem-e a buszt vagy vonatot? Nem mondom, amikor a buszon vagy vonaton ül az ember, egy pesti út alatt még aludni is lehet egy sort vagy elmélkedni a nagy semmin, szóval olyan énidő, ha ülőhely van.
Szinte minden nap új emberekkel találkozni, másik helyen dolgozni más körülmények között, más témában ad hoc teljesíteni, ez egy ideig még izgalmas, érdekes is, de egy idő múlva csak a változatosság és a kiszámíthatatlanság ismétlődése.

Eljön az az idő, amikor az ember belefárad, hogy minden nap ugrani az óracsörgésre, mert lemaradok.
És az egészség romlásával vannak az embernek napjai, amikor magával se akarna találkozni, nemhogy másokkal. Na, nekem ilyenkor jól jön, hogy itthon dolgozok.
pl. most még hálóingben ülök itt, 14,52 van. Az éjszaka, mire lefekükdtem, vizesruházni kellett a tövises bokáimat. Ráraktam a dunsztot és eszembe jutott, hogy megnézem, akkor lesz eső vagy nem. Mit látok? Már nem 7, hanem 17 mm van beígérve. Gondoltam, megint nem lesz semmi se, én hajnalban indulok Ostorosra. Lefeküdtem. Erre elindult a tűzijáték és jött az eső is. Viszont a bokáim fájtak. A vizesruha használt, reggel 5-kor elaludtam. De 8-tól óránként, kétóránkánt csörgött a telefon. De mindig újra elaludtam. Ahogy visszanéztem a nem fogadott hívásokat, csak egy részét hallottam meg, annyira aludtam.
Na,ha ma nekem valahol meg kellett volna jelennem, azt is megbántam volna, hogy megszülettem.

Itthon viszont az ágyból fogadtam a meghallott telefonokat, megreggebédeltem, kávéztam és már a telefonra a sürgős munkákat elvégeztem. Úgyhogy most rendesen "felkelek" és elkezdem a napot.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.01, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak olyan kicsike szakfordítói tolmácsképzés, nem a mesterszakos. Azért gondoltam, és lehet, hogy utólag fel tudom majd venni, hogy ha a szemem nem lesz már az igazi, esetleg legyen fogalmam a szóban való munkáról.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.09.01, 05:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez jó hír......bár a tolmácsképzés talán magasabb, de nem biztos, hogy tudnád úgy kamatoztatni, mint a szakfordítóit
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.31, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma felhívtak az egyetemről, nem indul a tolmácsképzés, de átsoroltak a sima szakfordítóira.
Ennek most nagyon örülök, mert kicsit meg voltam szeppenve a péntek-szombati oktatástól. Most úgy néz ki, csak szombatonként lesznek órák, kipihenten indulhatok szombat reggel és nem a pénteki oktatási nap és a késői hazaérés után félkómában.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az elsö idöben a szél mindig a csatornába fujta a CD-ket.Na aztán a férjem tett a zsinorra kicsit nagyobb anyákat igy nehezebb lett és nem fujta a szél a csatornába.
Nem tudom hogy más madár hogy viselkedne ilyen helyzetben.
Az ötlet onnan jött hogy a keresztfiam avalamilyen gyümölcsfára tet CD-ket.
A seregélyek ellen nem tudom hogy lehetne védekezni és esetleg a CD hasznos e lehet.
Rengeteg CD van nekünk is és biztos akad közte ami nem kell.
Gondoltam hogy jövöre ki probálom majd a szölönel és a meggyfánál.
Erre fele rengeteg seregély szokott lenni.
Másféle madarak is vannak de azok nem zavarnak mert legfeljebb trilláznak egyet vagy valami de a verebek az egész napos ricsajjal az idegeimre mentek valoban.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 14:38    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika! Újfent gratulálok!

Emmylie! A CD-lemezt mozgatja a szél, másképpen villog és ettől mennek el a madarak? És más madár is odébb áll, nemcsak a veréb?

Én a seregélytől, fekete rigótól és egerészölyvtől szeretnék megszabadulni. Lehet, hogy van még egy rakat lemez, ha a lányom ki nem dobta. Volt nagyon sok CD-jogtár is, évi 100 eFt körül fizettem érte a nagy internetes világ előtt. Ha netán még megvan, utóhasznosításban többet ér, mint fénykorában.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika kedves ezek remek hirek. Gratulálok. Taps

Nekem nagy öröm hogy elmentek a verebek másfele.
Volt egy csomag üres CD-m amit semmire se tudtam használni.
A csatornára fel kötöttük egyenként és lásd nincs veréb legalábbis nagyon keves az elözö allapothoz képest. ugra

Az is öröm hogy a seregélyek legalább egy maréknyi szölöt meghagytak nekünk ugra ugra
Azt a kevés meggyet is fl zabálták pillanatok alatt.
Ugy jönnek mint egy fekete felhö Wink
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen! Eddig még nem érdem, csak nagy mázli, és persze ez is könnyebbség. Very Happy
Remélem, a továbbiakban majd jó vizsgaeredményekkel is meg fogom tudni erősíteni a kérelmet - mert ezt félévente köll kérelmezni. Ösztöndíj.

Tegnap meg az az értesítés érkezett meg, hogy szépen teljesítem az alapdiploma utáni Magyarországon letöltendő munkaéveket:

"Tájékoztatom, hogy az FHSZ/xxx/2019 iktatószámú döntés rendelkező részében megállapított 1 200 nap hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség teljesítése során a(z) Miskolci Egyetem felsőoktatási intézmény germanisztika [német] alapképzés (BA/BSc) szakhoz (a továbbiakban: adott képzés) szerzett oklevél kiállítása időpontjától, azaz 2018.12.12 napjától 2019.12.31 napjáig 384 nap hazai munkaviszonyt tartott fenn.

Tájékoztatom továbbá, hogy 2038.12.12 napjáig 816 nap (az eredetileg megállapított időtartamból fennmaradó) hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettsége továbbra is fennáll."

Szóval még számon is tartják. Very Happy Végül is, tegyék!
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.08.26, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gratula Bojti! Minden pénz jó, ami "befelé! jön! Wink
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Következő
1 / 27 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban