16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertek és kalandok (5)
Vendégeink a kertben (18)
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma?..(38)
IDŐJÁRÁS(64)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
Szűkebb környezetünk (lakóhelyünk) bemutatása (2)
Írj bármilyen témáról (16)
Szomorú vagyok (10)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek....képek(18)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:04:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot minden GAZnak!
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt!
8:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.01, 06:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ja, értem.......én eleinte nem is tudtam a kötbérezésről. mert mindíg aznap fizettem mindent, amikor jött a nyugdíjam......a pedikűrős csaj dühöngött emiatt, akkor néztem én is meg
Azóta ahogy jön a számla, föladom.......annak ellenére rám verték a 700 valahány forintot, hogy MINDEN hónapban föladtam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.01, 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pont róluk beszélek.
Nem kötbéreztek még eddig, pedig csak néha esik meg, hogy a hó vége felé tudok számlát fizetni. Átcsúszom vele rendszerint a hónap elejére.
Az én jövedelmem bizonytalan és változó, a fiam fizetése a fix pont, valamikor 10-e előtt.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.01, 04:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtikám
A Tkom pont ilyen rövid határidőket ad.......és kötbérez kegyetlenül, ha nem fizetek időben
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Távközlési (Tele-) szolgáltatóm rendszeresen bosszant azzal, hogy a hónap első hetéről keltezett számlákat jó két hétre rá küldi el. Most ezt is sikerült tetéznie.

Egy hete, 24-én megérkezett a 06-ról keltezett számlájuk. Fizetési határidő: 27-e, azaz három nap.
Később, még aznap, újabb mailt küldtek, melyben elnézést kérnek a késedelmes küldésért, és aug. 4-re módosítják a fizetési határidőt.
Ma pedig susmust küldtek: irgum-burgum, nem fizettem 27-éig!

Hádebasszus, ők azok, akik talán valami dobozba gyűjtve, gyalog viszik a számlákat a mail-küldő osztályukra, mert más okát nem tudom elképzelni a rendszeres késésnek.
Nem érdekli őket, hogy más szolgáltatók betudják a számláik határidejébe az átlagos fizetésnapot is, sőt általában 30 napot adnak a számla érkezésétől számítva a kifizetésre.
De hogy ennyire nem tudják, mit csinálnak, az már gáz. És ők a távközlési szolgáltató.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.27, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én örülök, hogy nálam nem szakadozik.
Viszont az okos tévém bosszant nagyon.
Időnként váratlanul nem tudok átkapcsolni videóról a tévére. Ilyenkor telefonos segítséget kell hívnom.
Még jó, hogy okos... hahaha... Very Happy Very Happy
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.27, 04:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A net szakadozása miatt én is mérgelődök............ma már a hálózat javítók jönnek, mert a tegnapi szerelő nagyon alaposan végig mért minden helyet, és már az oszlopon is gond van

Amíg műholdas tv adást foghattam, addig azon mérgelődtem, hogy még tiszta volt az ég, de én már tudtam, hogy jön valami cirkumfix odafönt, mert szétesett a kép

Most IP tv-m lett, na most nem csak a tv képe merevedik ki, hanem a net is el-elmegy
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.26, 16:37    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Emmylie szivem,ha egy "üzlet beindul"... simi Crying or Very sad

Már a hsz ota megjött az uj mosogép de kb M"ariska" csere is lesz na meg a gáztüzhely is öreg.
Pedig már nagyon elegem van az "üzletekböl" Wink

Tegnap este nem Volt net-em.ma reggel aztán egy ideig müködött majd 9 oratol kezve ujra nem ment.
Most 5 ora körül megy végre ujra.
nagyon mérges voltam és bosszantott a dolog.
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 20:05    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie szivem,ha egy "üzlet beindul"... simi Crying or Very sad
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Drukkolok Emmylie, hogy véget érjen a rossz sorozat
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos a mosogépem nem javult meg magátol igy kb ujat kell venni.
Szerencsémre van a garázsban egy régi igy tudok mosni. Wink
Persze az idei év katasztrofa nem csak a Virus miatt.
Eddig uj hütö uj fagyszto és uj gázkazán kellett.
Na és most a mosogép.
Remélem mostmár evvel vége is lesz az idei évre mert öszintén szolva elég Volt.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.06, 04:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos ahogy változik az időjárásunk, egyre több eddig nem ismert állat jön hazánkba Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.05, 21:02    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudtam linket behozni, ezért a teljes cikket bemásoltam. Sajnos, egyre inkább számíthatunk a tigrisszúnyog felbukkanására.

Idegenhonos vérszívót keresnek a kutatók: számítanak a lakosság segítségére
AGRARSZEKTOR.HU
2020. július 5., vasárnap 11:00

Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz (ELKH) tartozó Ökológiai Kutatóközpont Ökológiai és Botanikai Intézete ismét felhívásban kérte fel a lakosságot, hogy segítsék a kutatókat a hazai tigrisszúnyog-populáció feltérképezésében.

hirdetés
PreviousNext
A szárazság után beköszönő csapadékos, meleg időjárás kedvez a csípőszúnyogok fejlődésének. Ilyen időben tömegesen kezdenek el szaporodni a szúnyogok, köztük nemcsak a hazai, hanem az újonnan megjelent idegenhonos fajok is, olvasható az ELKH csütörtöki közleményében. Az ökológusok ezért arra kérik a lakosságot, hogy amennyiben valaki ázsiai tigrisszúnyogot lát vagy elfog, a fogás helyének és idejének megjelölésével feltétlenül tudassa a kutatóintézettel és lehetőség szerint a mintát küldje be, írta meg az Infostart.

A felhívás szerint azért fontos a fajjal foglalkozni, mert aktívan csípi az embert, a házi- és vadállatokat, kétéltűeket, hüllőket és madarakat és legalább 22 féle vírust terjeszt. Mint írják, az általa terjesztett veszélyes kórokozók magyarországi megtelepedésének az a feltétele, hogy a fajnak nagy egyedszámú, stabil populációi legyenek Magyarországon. A jelenlegi adatok alapján a kutatók azt feltételezik, hogy ilyen populáció még nincs, de nagyon fontos a folyamat állandó és szakszerű nyomon követése. Ebben kérik a lakosság közreműködését.

Tavaly a beküldött mintákból 48 bizonyult ázsiai tigrisszúnyognak, a viszonylag szétszórt előfordulási adatok pedig azt jelzik, hogy több megyében is felbukkanhatnak az ázsiai tigrisszúnyog példányai. A beküldött példányokon virológiai teszteket végeztünk, de eddig még mindegyik teszt negatívnak bizonyult a Nyugat-nílusi láz, Usutu-, Chikungunya-láz vírusára
– idézik a közleményben Soltész Zoltánt, az Ökológiai és Botanikai Intézet kutatóját.

A tigrisszúnyogot viszonylag könnyen fel lehet ismerni, ugyanis ez a faj nagyon kontrasztos színezetű: fekete alapon hófehér pikkelyekből álló foltok, csíkok szegélyezik a testét, lábain fehér gyűrűk találhatók, hátán egyetlen hosszanti fehér csík húzódik. A tigrisszúnyog kis méretű: testhossza mintegy öt milliméter, olvasható a közleményben.

Az enyhébb telek segítik a szúnyogok áttelelését, a hosszabb nyarak pedig lehetővé teszik, hogy évente a korábbiaknál több generáció fejlődjön ki. Az olykor rövid időszakra koncentrált, nagy mennyiségű csapadék növeli az olyan kis vizek (belvízfoltok, vizes árkok, pocsolyák) számát, amelyek a csípőszúnyog-lárvák életterét biztosítják. Ezért a hazánkban őshonos mintegy 50 faj többsége a korábbiaknál nagyobb területen és érzékelhetően nagyobb egyedszámban "zaklatja" az embereket.

Ezzel párhozamosan a nagy távolságú, tömeges teherfuvarozás utat nyit a távoli élőhelyek inváziós szúnyogfajainak hazai megtelepedésére is. A kutatók szerint ezért tudott megjelenni a Kárpát-medencében az ázsiai tigrisszúnyog , amelynek csípése más fajokénál hevesebb allergiás tüneteket válthat ki az emberben. Magyarországon új fajként tűnt fel a koreai csípőszúnyog és az ázsiai bozótszúnyog is. Míg a tigrisszúnyognak még csak szórványosan megjelenő példányait gyűjtötték, az utóbbi két fajnak már önfenntartó népessége él Magyarországon, olvasható a közleményben.

Címlapkép: Getty Images
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.05, 20:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Esssesemmmi....

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/fel-ora-alatt-csiptek-ossze-teljesen-a-szunyogok-a-vecsesi-ferfit/
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.04, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen Bojti ez az!
Sajnos én tegnap találkoztam vele, de ijedtem agyoncsaptam és kidobtam.
Majd csak utána találkoztam a felhívással és mérges is voltam magamra,hogy nem fotóztam le.
Crying or Very sad

Idézet:
ilyen esetben szólni kell az illetékeseknek

elkéstem vele.
Tegnap sűrű volt a napom ,nem értem rá ijesmire.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.04, 03:18    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Ma mondták a rádióban,hogy ilyen esetben szólni kell az illetékeseknek,/már nem emlékszem kik ők Embarassed / hogy mit találtál,-fotót mellékelve-hogy figyelemmel tudják kísérni és megakadályozni a terjedésüket.

Ez az?
https://www.budaorsiinfo.hu/blog/2019/06/25/felhivas-az-mta-a-lakossag-segitseget-keri-az-azsiai-zebraszunyog-felderitesehez/
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban