16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Kertek és kalandok (5)
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma?..(38)
IDŐJÁRÁS(64)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Találd ki (30)
Szűkebb környezetünk (lakóhelyünk) bemutatása (2)
Írj bármilyen témáról (16)
Szomorú vagyok (10)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek....képek(18)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:04:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot minden GAZnak!
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt!
8:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.01, 07:48    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
rántott kocsonyát ... 73 db.törpeharcsát

Szécsikém - a kocsonyának mijét lehet kirántani??? Shocked Shocked Shocked

73 Question Question Question Question Question Question

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 21:43    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk ma mindenféle volt az ebéd. Very Happy
Vili barátunk horgászik a fiú unokákkal,gondoltuk meglepjük,de csapatostól. Piknikezünk egyet. Very Happy Én vittem rántott kocsonyát,karfiolt,cs.szárnyat és buktát. Ágika hozott s.krumplit,Anikó pácolt cs.combot,Marcsi ott sütött palacsintát. Jaaa és helyben pucoltuk,sütöttük a 73 db.törpeharcsát boronatárcsán. ugh
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 20:15    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, Kutyus!
Már úgy terveztem, hogy a 2020-at nem kezdem el. De nagyon nem jól voltam a télen, ezért nem tudtam volna visszafelé kinyomtatni mindenkinek 8 évi anyagot. Mert ez úgy van, hogy nem mindent nyomtatunk ki, csak ami kell valamihez. Már a NAV is egyre többször ellenőriz az interneten átküldött adatállományból.
Azért meg kell mondjam, hogy a miénk a legbonyolultabb az állatönköltségszámítás miatt. Természetesen van szántóföldi növ.term.,gyepgazdálkodás és mg. szolgáltatás is. Igaz, mindenből kevés, de végig kell számolnom a folyamatot. Erre nincs program, csak az agyam. Helyesebbn, áldásos ez az excel. Nagyon szeretem, enélkül meg is bolondulnék. Az önköltségszámításhoz is írtam kis programokat, az egyes munkalapokat összefűzöm. Ha kész,kinyomtatom és arról készítem el a könyvelési tételeket és lekönyvelem.
Na és az sem utolsó szempont, hogy én ezt szeretem. Ha valamiért több napig nem foglalkozok vele, szabályosan elvonási tüneteim vannak.

Azért sikerélményeim is vannak vele!
Most is örülök, hogy egy apró méhész, családi gazdálkodó megkapta a hitelt, igaz, kevesebbet adtak neki, de tud vele fejleszteni és majd bővítkezik tovább. Az ilyen picik nem szoktak hitelt kapni. Apait-anyait beleadtam, a méhészet iránti különös szeretetem is segített benne, úgy gondoltam, én mindent megtettem. Sikerült!
Azért nevezem apró méhésznek, mert csak néhány millió Ft árbevétele van. De nagyon nagyra becsülöm a munkáját, méhanyanevelő is. A szüleitől tanulta a méhészetet és folyamatosan képezi magát. A munkahelyén szakmai ártalomként asztmás lett és ez a munka passzol neki. Ereje szerint dolgozik a jó levegőn, nem otthon malmozik.

És minél többféle esetem van, annál több szakmai tapasztalatot szerzek. Mert ugyan régi motoros vagyok a szakmában, de mindig minden változik és így könnyebben követem.

Az őstermelők valahogy kapcsolatok révén ragadtak le nálam, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy sok könyvelő nem is vállal őstermelőket, mert más a jogszabályi háttér, elég macerás velük foglalkozni. Sokan közülük még a számítógépet sem tudják bekapcsolni.
Nekem is vannak olyan ügyfeleim, hogy egyszer a férfi nagyon felhúzott, mert nagyon nem jól szólt. Igaz, nagyon beteg volt. Az élettársa csak kikönyörögte, hogy hadd maradjanak, a férfi is bocsánatot kért, nem akart megbántani. Na, azóta is itt vannak. A férfi az idén lesz nyugdíjas, az asszony asszem jövőre. Az asszony már nagyon kérte, hogy amíg ők őstermelnek, vigyem őket végig. A méhész barátnőm is ezt kérte.
Így őket már végigviszem. De a fiatalabbakat csak le kell majd adnom, muszáj találniuk valaki mást.

Az is játszik, hogy sok év alatt már baráti viszony is kialakult. Nem járunk egymás nyakára, de ha a másiknak valami segítség kell, akkor rögtön segítünk egymásnak.
................
Na, felkeltem reggel idejében és 7-től pakoltam a villanyszerelőnek szabaddá tenni a munkaterületet. 11-kor hagytam abba. Asszonta a lányom, hogy telefonált a szerelő, hogy nem tud jönni, nem tudja, mikor jön.
Na, ennek az embernek nem ilyen híre van, szerintem csak a lányom keményített be ezzel, hogy végre pakoljunk el onnan. mert ugye a férjem újra jár lófingolni, de vaalahogy az itthoni és sok kinti dolog rám marad, hiába a dögjeiről szól.
De ma nagy szerencsénk volt. 11-kor hazajött, nagy véres púp a homlokán. Szerelt és egy cső nekiszállt a homlokának a szeme felett. Ledőlt cipőstől a bőrkanapéra koszos ruhában és elaludt a vizesruhával, jégakkuval. Lehúztam a cipőjét, hogy jobban tudjon pihenni. Visszább ment a púp. Késő délután megint elment dolgozni. Most szarvasvártán van a kertnél.

Mire ment, sütöttem palacsintát. Sokat evett, tehát megmarad.
Viszont a kifejtőbablevest mondhatni, elcsesztem. Túlméreteztem a mennyiséget, ezért a megpárolt anyagok felét kivettem, kihűlt, megy a fagyasztóba. A másik feléből lett a leves és cérmametélt tésztát tettem bele. Nem győztem kivárni, hogy megsűrűsüdjön és többször is tettem bele. Amikor elzártam, optimális sűrűségű volt. Egy óra múlva akár a mártás. Az íze kiváló! Ez van, akinek nem tetszik, főzzön magának.
Egy évben legalább kétszer ez előfordul velem.

Legutóbb Capsella szerkesztette (2020.07.31, 23:57), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma ágyneműt húztam takarítottam,-gondoltam csak egy gyors ebédet csinálok .
Összedobtam hát egy jóféle paprikás krumplit virslivel.
Ezer éve nem volt.
Nagyon jólesett.
Kipróbáltam a kovászos uborkát most nem a jódozott sóval,hanem konyhasóval.
És láss csodát, másfél nap után már ehető volt.
Szóval igaz az,-amit olvastam...JÓDOZOTT SÓ NEM JÓ HOZZÁ! Nono
Tegnap este kisütöttem a kovászos kenyeremet is.
Estére jó lesz zsíros kenyérnek természetesen kovászos uborkával Vigyor
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

TÉNYLEG abba kellene hagynod a könyvelést idegeneknek.........be kell látnod, hogy már nem megy, csak kikészülsz tőle teljesen
Épp elég lesz a sajátotok könyvelése és a rengeteg kerti munka

::::::::::::::::::::::::.
Ma csak káposztás kockát ettem a fagyóból....se leves, se más
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.31, 02:26    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hogy nekem milyen egy hülye szokásom van! Lefekvés előtt sokszor még benézek ide, azért hogy meginduljon a nyálelválasztásom!

Az idén tegnap főztem először lecsót, részben saját termelésű alapanyagból. Kis szalonnán elindítva, meg bele két szál kolbász, a végén belecsurgatva 4 tojás. Hozzá rizs. A fele fogyott el, mert nagyon sok lett, de legalább még egy étkezésre jut belőle.

Ma, ahogy hozzájutok, kifejtő bablevest főzök és palacsintát sütök, túrósat és almásat.

Ahogy hozzájutok.... Ahogy korábban írtam, az idén már tényleg muszáj a villanyhálózatot kicserélni, mert elavult. A napelemes beruházás miatt pedig a bejövő dolgokat is ki kell cserélni.
Ma jön először a villanyszerelő, gondolom, szombaton és vasárnao is jön többedmagával.
Csak helyiségenként tudunk majd haladni a nagy pakolások miatt.

Na, hogy ne legyen egyszerű az életem, ez még fokozódik azzal, hogy a 06.01-re határidős statisztikai jelentést 08. közepéig tényleg be kell küldenem. Viszont ehhez a statisztikához kell a 2019-es beszámoló, aminek a covidos határideje ki van tolva 09.30-ra. Valami csodálatos lesz önköltségszámítást és egyéb nagy elmélyülést kívánó munkát végezni a felfordulás közepette és a melegben. De nincs mit tenni, meg kell magam erőltetni. Ma délre már többet fogok tudni a szaki időbeosztásáról és ahhoz kell az enyémet is igazítani.

Szerencse, hogy a kajszilekvár főzésről magamban már lemondtam. Valamennyi van még a tavalyiból. Azért azt nem bánnám, ha majd a szilvából tudnék befőzni. A barátnőm már felajánlotta, hogy neki sok van, szedjek és főzzek be.

A szarvas odakint megint bent volt a kertben, most az alsóban. Érni kezd a nyári alma, az érdekelte főleg. Az egyik nyári almafa alatt áll egy kis szekér, van rajta 10 zsák műtrágya. Arra állt fel az elejével, hogy jobban elérje. Így 2 m-es magasságig már egyik fán sincs ág, mindet leette több menetben.
Az őszi barackfákat megpocsékolta. Rengeteg munkám van bennük. Két kisebb őszabarackfát úgy összetört, hogy szerintem azt a csonkot jobb lesz ősszel kiásni.
Tegnap ezeket látva, potyogott a könnyem.

Tegnapelőtt a felsőkertben találtam több nappal korábbi kártételét. 3 tő padlizsánból csak egy-egy kicsi csonkot hagyott, Nagyon sajnálom, nagyon szépek voltak.

Tegnapelőtt 6 órát gyomláltam, bár volt benne két kis pihenő. Ahol két héttel korábban kigyomláltam, ott elég könnyű volt. De ahol egy hónapja gyomláltam, ott derékig ért a gaz. Én régen nem tartottam kemény munkának a gyomlálást, de most nagyon elfáradtak a lábamban az inak. Azért, mert a nagy töveket ahogy húzgáltam előre hajolva, a combok hátsó inai voltak azok, amik ellentartottak a nagy erőkifejtéshez. Máskor nem gyomlálok ennyit egy nap, hanem többféle munkát végzek, hogy ne egyetlen részt terheljek nagyon. Pedig ugye tudtam, hogy ezt nem szabad, de nagyon akartam végezni vele. Nem is sikerült, meg most pihentetni kell, mert nem bírok hajolni és emelni. De azért estére már könnyebb volt.

Adják az égiek, hogy több év múlva is ez legyen a legnagyobb bajom!
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.30, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
grizsa

pacsi Vigyor
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.07.30, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk "grizsa", mert egyik gyerek a grizt szerette, a másik a rizst, mindig nekem kellett eldönteni, hogy melyik legyen.

Ma húsleves volt, kelkáposzta főzelék meg fasirt.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.30, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Vacsira tejbepapit főzök

Nálunk ez volt a GIZI Vigyor
A kisebbik fiam nem tudta még kimondani,hogy tejbegríz, ebből lett a Gizi... Vigyor
Úgy rajta ragadt,hogy a mai napig így emlegetjük Smile

Bedagasztottam egy kovászos kenyeret.
Most keleget...reggel óta yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.30, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma zöldbab főzeléket ettem sült csirkeszárnnyal

Vacsira tejbepapit főzök Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.30, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Resztelt májat készítettem lecsósan.
Jó kis kovászos uborkával ,nagyon finom lesz. yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.28, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Váratlan "ebédvendégem volt Vigyor
Az én drága unokám és az anyukája futott be.
Még jó,hogy volt a fagyasztóban mákos rétes.
Pillanat alatt kiolvadt és örültek is neki.
Jutott belőle az apukának is Smile

Én még a maradék tököt ettem meg.
Holnap lecsó lesz cukkinivel dúsítva.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.28, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kánikulára való tekintettel jéghideg ebédünk volt:

hideg sóskaleves csurgatott tojással, tárkonyos krumplifőzelék hidegen, rántott cukkinivel.

nyali

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.28, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma volt partnerem az ebédhez: Hajnival ettünk meggylevest, sült csirkecombot, krumplit, koviubit

Holnapra még mindig maradt egy adagnyi disznótoros......az lesz krumplival
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.27, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A bedobálóst én már legalább 20 éve ismerem.
Még volt kertem,mikor használtam is.
Nagyon egyszerű és finom.

Idézet:
a brassóit hogy etted kanállal ?

Gyorsan bee röhög

Mai ebéd tökfőzelék fasírttal
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
2 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban