16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma?..(38)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Írj bármilyen témáról (16)
Találd ki (30)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
IDŐJÁRÁS (65)
Nagyik és Ők....(4)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Valaki segítsen (22)
Vicces történetek...képek (19)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:26:pm Bojtárgazdi :
Egész nap olyan "kedd"-érzésem van.
6:01:am kutyus :
Jó reggelt!....ismét új hét indul
1:19:pm Bojtárgazdi :
Itt is esik! Régen esett már...
6:19:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....bár esik az eső
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.20, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma az aprólék leves után megettem a pulykaporc pörkölt maradékát rizzsel, koviubival
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.19, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsánat, egy keresgélés kapcsán most bukkantam rá egy régebbi hsz-re.

Tercsi írta, és akkor nem láttam.

"Bojti!
Már ne is haragudj de én ezt biztos nem írnám le,még ha tananyaként tanultad is,és nem is értem,hogy egy szakácskönyv alapján ilyen megállapítást lehet tenni. még ha egyes irodalom történészek ilyen fikciókat állítanak.

Azért mert Lénárt Sándor 15 éven keresztül élt Rómában,és bemutatja a várost,a kultúrát és az embereket, pont a háborús időszakból nem ad okot ilyen feltételezésekre. Idézet tőle:
„Fasiszta politika – kortárs vagyok, tanú vagyok, s előre ellentmondok azoknak, akik az okmányok világából akarnak okulni – nem volt soha. "

Bocsánatot kérek, ha bárkit megbántottam volna, az "antifasiszta szakácskönyv" minősítésről nem is gondoltam, hogy megütközésre adhat okot. Egyébként Kardos G.György nevezte annak:

"Talán az ínséges római esztendők gasztronómiai vágyálmai inspirálták Lénárdot híres szakácskönyve, a Római konyha megírására. Szakácskönyv? Igaz, megtaláljuk benne az ínycsiklandó recepteket is, de Lénárd minden recepthez gondolatot mellékel, történelmet, szokásokat, babonákat. Az olvasó egyszerre elfelejti, hogy szakácskönyvet lapozgat, lebilincseli a pizza izgalmas története: hogyan alakult ki a pizzateriák sokízű készítménye az antik Róma olajjal kent lepényéből, melyhez akkoriban fügét majszoltak. "Két-három szardella, 100 gramm tonhal ..." - kezdi a receptnek álcázott kultúrtörténetet Lénárd, és észre sem vesszük, máris megismerkedünk Marcus Gavius Apiciusszal, aki Tiberius uralkodásának idején máig is fennmaradt szakácskönyvet írt, s akit Plinius "altissimus gurges", magasztos gége néven illetett, Juvenalis pedig epigrammát írt róla: Exemplum gulae. (Példa egy zabálóra.) "Egy kiló borjúhús, hat paradicsom, egy pohár száraz fehérbor..." S a pompás recept után játékos gondolattársítással felidéződik Mussolini Rómájának ínséges étrendje vagy az alexandriai könyvtár égésekor elpusztult ókori szakácskönyv, Arkhesztratosz Deipnológiá-jának története.
Remek olvasmány. Humanista szakácskönyv. Sőt - s ebben talán egyedülálló a világon - antifasiszta szakácskönyv."

(A Pastasciutta persze hogy egyszerű, azért kezdtem ezzel a próbát. Az egyik alaprecept - de még így sem lettem a tészták barátja. )

Itt van pár vélemény a szóban forgó könyvről.
https://moly.hu/konyvek/lenard-sandor-a-romai-konyha

(Egyébként Lénárd nemigen emlegette, hogy angol katonatiszteket bújtattak a háború vége felé. Valóban nem politizáló fő volt, inkább humanista.)
Tananyagként sajnos semmit nem tanultam róla, sajnos még ma sem tanítják. A szakdolgozatom konzulense is tőlem hallott róla először.
Legerősebb politikai állásfoglalását 9 évesen írta, egy verset, amelyet családi körben el is szavalt. Sajnos maga a vers nem maradt fenn, csak a címe: Kun Béla egy nagy gazember.

A szakácskönyve pedig élvezetes és étvágygerjesztő olvasmány, sok kultúrtörténeti vonatkozással.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.19, 05:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pilikém
köszi az ötletet, de a tejszín nekem TILOS Sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.18, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma reggel,jártam a piacon.
Vettem zöldbabot, fejteni való babot, száraz babot mákot, kovászolni való uborkát, kaprot és korom fekete óriás cseresznyét. nyali (lakó mentes isteni ) gili és áfonyát.

Az uborkát már beraktam, most már csak a napot kell előcsalogatni hozzá.
A zöld babból főzelék lett a pörkölt mellé.
A fejtett bab a fagyasztóba került.
A többi meg a spejzba Smile

Egész csirkét is vettem abból töltött csirke lesz vasárnapra.

Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.18, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:

az 5 db tojás sárgával mit kezdjek?

Kátya - ha finomat akarsz... Katalán krém! hami

https://izeselet.hu/receptek/katalan-krem/

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.17, 04:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap du. sütöttem egy RIBIZLOVA tortát......nem én neveztem így Very Happy
Finom lett nagyon, már csak azt nem tudom, az 5 db tojás sárgával mit kezdjek?

Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 20:02    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi,tudom nem idevaló,de itt téma.....

Capsella erről most olvastam,nézz utána. Gazdabolt,ilyesmi....

https://www.biokertapolas.hu/peridox-kullancs-es-szunyogriaszto-lombtragya-2779

Ma főztek rám. Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 17:47    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hajnalban keltem, azaz nem is tudtam elaludni, mert egy dodlog miatt majd megütött a lapos guta. Így éjszaka elinternetezgetetm és 4 felé ledőltem, tudván, hogy akkor akartam kelni. De ekkor se jött álom a szememre.
Viszont kigondoltam, hogy csinálok tojásos bundás kenyeret. 5 tojást vertem fel, jó étvággyal megreggeliztem belőle.
Gondoltam, én ezt most úgy kívánom, hogy ezt viszek ebédre. Bepakoltam egy adagot, lezártam a dobozt. Aztán meg azt gondoltam, nehogy már az éhség miatt ne bírjak dolgozni, beteszem az összeset. Na, én azt délelőtt és délben meg is ettem. Most 6-kor jöttem haza, de már olyan éhes voltam! Hiába, sok energia kell a kétkezi paraszti munkához és a szúnyogcsapkodáshoz.

A lányom rakott zöldbabbal várt, nagyon finom volt, egy jókora adag lecsúszott. A maffin is nagyon finom lett, abból is lecsússzant 3 db a görögdinnyével.

Ha sikerül jól aludni, hajnalban meignt megyek a gazzal birkózni.
Nagyon elfáradtam. Erre e-mailben írta az egyik ügyfél, hogy ma este hozza az ÁFA-hoz a papírokat. Irány zuhanni, hogy kiszedjem magam a koszból és az izzadtságból.
Ma nem volt meleg, de éppen elég volt. Sok szúnyog van a gazok között. Az egyik sor paprikában néztem, hogy reggeltől délutánig szemmel láthatóan nőttek a szőrös disznóparéjok. Ráadásul háromfelé raktam a gazokat: egyikben a szúrósok, el fogom égetni. Másik adag a mérgező gyomnövények, ezek mulcsozni jók. A harmadik a jó gazok, mennek a lovaknak.

A tökféléim nem kötnek változatlanul. Az egyikre rálépett a szarvasbika az éjszaka és kinyiffantotta. A dög megint bent volt, málna, zöldbab maradéka, szamóca, eperfa termése volt soron. A krumplival elégedetlen volt, csak megrugdosta, de még kicsik. Vagy a kutyák kezdtek el ugatni és erre elment.
Ja, és az őszbarackafa megkapta a kegyelemdöfésst.
Csoda hogy utálom az egész vadászbagázst?
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Új krumpliból főztem tejfölös levest és zöldség ragus tésztát (gomba ,cukkini) ebédeltem ma.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.16, 04:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megirigyeltem Arozsa bundás kenyerét, így estére a kenyér csücsökből 2 kis szeletet csináltam, bundáztam, megsütöttem....a tetejét reszelt sajttal szórtam be......ISSSSSSTENI finom volt

Ma megeszem a bableves maradékát, a pulykaporc pörkölthöz főzök krumplit és koviubit eszem mellé
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.15, 20:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Karfiolleves,karalábé főzelék tükörtojással volt a mai hamikánk. Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.15, 04:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap sütöttem pár zab palacsintát, maradt még mára is
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 21:06    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap vettünk 40 db vegyes hasznosítású csirkét. A kakasok 1,70 kg-osak, a jércék kisebbek. A kakasokból egy marad majd a "szemétdombra" , a többit levágjuk, ha hagynak belőle a rókák és a kutyák.
A zember már ennivalóként néz a kaksokra, nem győzöm neki mondani, hogy várjunk még 3-4 hetet, hogy hozzászokjanak az extenzív körülményekhez, mozogjanak, izmot építsenek, legeljenek, de többet is várhatunk. Mert ő enen rántott csirkét, paprikás csirkét. De ez most még csak tápos, alig mozogtak.
Tegnap még meg sem mozdultak, örültem, hogy egy sem pusztult el az éjszaka a stressztől. Ma már kijöttek az ólból, sőt a kakasok egy része a kifutóból kijött a legelőkertbe és elkezdett csipegetni. A jércék bátortalanabbak.
Jó lett volna már előbb venni, de a zember 3 éve készül venni. Mivel most kézbe vettem az ügyet, XY-kromoszómájúnak akart kinézni és gyorsan letelefonált egy másik vonalat, mint amin én elindultam.
Csakhogy már vannak csirkék! Ezek két hónap múlva tojni fognak.

Az éjszaka a lányom macskája nem hagyott aludni. Randalírozott, mérgemben 4-kor felkeltem és főztem egy egytálételt. ami magyarul krumplistészta, de szalonnán, hagymán elindítva, a végén sajttal dúsítva. Ebből holnapra is van. Van még egy kevés kolbászos krumplileves. A palacsinta ma fogyott el. Még egy adag karalábéfőzelék is van, tükörtojással egy fogyós adag.

Érnek a paradicsomok, két hét múlva lesz paprika. Uborka két hete van. A tökfélék a hidegben eldobták a kötést. A karalábét mindet megettt a szarvas és a zöldbabot is. A zöldbab 2. és 3. vetése nem kelt ki, nem tudom, miért? A padlizsán szép, az első termések a hét végére lesznek szedhetőek. A batáta is szépen fut.
A szamócák sok futását is lette a dög, ezért jó műsor lesz a megmaradt futásokból megcsinálni az ültetvényt.
A tavalyról a baklhátban mardt aprócska krumplikkal jól jártam az idén. Szépek. Bogár ellen nem permeteztem, szedegetem őket és egyre kevesebb van.

Nem győzök gazolni! Ma is kigazoltam 2 db 60 l-es edénnyel a karámos lovaknak és még sokat a mérgező és szúrós növényekből. Viszont a kigazolt terület kevés. Két hete volt kapálva!

Azt se tudom, hova kapjak! Itt az ÁFA-bevallás, arra is sokat kell most dolgoznom. A barátnőm áprilisban nyugdíjas lett, de még dolgozik. A szálloda, ahol dolgozik, 07.15-tel nyit, előtte próbaüzem van. Így 6-ától már dolgozik. Azért még szombaton d.u. jött, ribizlit, uborkát, paradicsomot szedtünk és gyomláltunk.
Sajnos, egyedül lassabban fogok haladni. De a meleg a legrosszabb. Na és a szúnyogok!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 20:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Krumpli főzelék sült hússal.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.07.14, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:

Mekkora adagot számoljunk egy főre
rizst levesbetétnek: 2 dkg,

Én úgy tanultam Nagymamától, hogy levesbetétnek rizst vagy egyebet: egy marékkal egy főre. Persze van olyan nagyobb kanál is, amivel ki lehet mérni. Very Happy
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő
32 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban