16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bougainvillea
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben (18)
Hortenziák (3)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Kertünk meglepetései (2)
Rózsák (19)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Konyhakerti növények (14)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek....képek(18)
IDŐJÁRÁS(64)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Találd ki (30)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Valaki segítsen (22)
KORONA vírus 2020.
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése (3)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:22:am kutyus :
Jó reggelt! kellemes hetet kívánok!
5:30:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt!...sajnos a szárazság miatt még nem volt gomba.....de én nem is tudom, merre kell keresni
3:48:pm bau :
Szedtél sok vargányát?
3:47:pm bau :
Örülök,hogy látlak
3:21:pm kutyus :
Szép napot mindenkinek.......... ..megjöttem az Őrségből!
10:49:pm Emmylie :
Jo éjszakát szép álmokat
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.29, 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Körömpörköltet nálunk csak a férjem eszik. Megfözöm szivesen de enni Wink még soha meg se probáltam.
A kersesztfiam fözött csiga pörköltet de nem kinálta fel kostolásra. Very Happy Igaz die majd 400 km-re van Wink na de ugyse kostoltam volna meg.
Inkább koplalok Very Happy minthogy én körmöt pacalt vagy csigát egyek. Wink Very Happy
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.06.29, 18:29    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap tökfőzelék,ma paradicsomos káposzta főzelék s.oldalassal. Holnap karalábé főzelék lesz,holnapután meg a maradékok. Laughing Mindenből maradt egy fél adag. Laughing
A zuram meg a mélyhűtőben talált lencsét,s.borsót ette. Very Happy
Piszokul nem egyezik az ízlésünk,de néha muszáj legelnem Wink mert nagyon hiányzik.

Húúú Emmylie téged olvasva jutott eszembe,hogy van egy adag körömpörköltnek valóm a fagyóban. A multkor nagyon megkívántam,megvettem oszt'elfelejtődött. Wink Laughing
Majd sort kerítek arra is,de megvárom míg lehül az idő picinyét. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.29, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az fini BAu!!!

Én megettem a csirkeláb leves végét, utána székely káposztát

Holnap főzök meggylevest a sütemény helyett Very Happy
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.29, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tejfölös gombás szelet volt a mai ebéd tarhonyával. nyali
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.28, 22:08    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, az én tervem olyan, mint a szocializmus 5 éves tervei. Arra jók, hogy legyen mitől eltérni.

Idejében keltem, de inkább csak kelegettem. Aztán elkezdtem dolgozni. Mosogatás. Uborkasaláta, pihi. Csirkecombok sütése, petrezselymes krumpli. Kis pihiből délutáni alvás lett. Újabb mosogatás. Ribizlileves, nagyon finom lett. És még most sül a süti. Mivel a lustaság de nagyon félegészsés és járt utat a járatlanért el ne hagyj, még az otthoni ribizlis sütihez sem fülött a fogam. Azaz megsütöttem volna délelőtt, de nem volt itthon elég tojás. Telefonáltam a zembernek, hogy hozza haza a mai termést. Asszonta, most nem, mert távolabb van és nem megy a tyúkokhoz. A piskótához meg sok tojás kell. Kerestem újabb recepteket, de hogy elővegyem a gyúrótáblát, az már nekem nem volt szimpi. Úgyhogy este kitaláltam, hogy a mese almás/túróst sütöm meg úgy, hogy a túróba belekeverm a ribizlit. Ezt a sütit azért szretm nagyon, mert a gyúrótáblát se kell elővenni hozzá. A tészta kétharmadát szétnxomkodom a tepsiben, rá a töltelék. Az egyharmad rész tésztából a legnagyobb vágódeszkán rácsnak valót sodrok és azzal díszítem a tetejét.Na, meg megszórom kristálycukorral, hogy karamellizálódjon rajta.

Elkövetetm azt a hibát, hogy a férjemnek elárultem, hogy a saját legelőnkön hol találtam pár éve vargányát és azzal töltötte el az időt, ahelyett, hogy a kert kerítését magasította volna a szarvas ellen. Igen, vargánya a legelőn. Ez úgy van, hogy erdő és legelő egymás meleltt vannak. A horhosban erdő, a járható területen legelő. Az akácosban is vannak csertölgyek, de a legelőn is. Ezeket a tölgyfákat szépen kitisztítottuk, s hogy eltűnt a konkurrencia, úgy meglódultak, hogy látványos fák lettek. Igaz, ez volt 2004-ben, és akkor már olyan 10 évesek voltak, de a bozótban satnya, vékony magoncok voltak. Sőt, hogy a vadak ne tudják bántani, az aljukban hagytunk szúrós bokrokat. Később, amikor már akkorák lettek, hogy a vadak nem bántják, teljesen kitisztították az aljukat. Igaz, ezt újra meg újra kell. Akkor nem is gondoltuk, hogy egyszer vargánya lesz alattuk. De volt már rókagomba is.

Na, holnap már tényleg megyek ki. Holnap mégsem jön a dózer a sok eső miatt, halasztottuk keddre. Így legalább holnap előkészítem a jó kis komposzttá érett trágyának a szállíthatóságát: magyarul: kigazolom, hogy a kettbővítéshez már ne vigye fel a dózer a gazokat. Sok szúrós gaz. Kinyüvöm, vágom, csomóra rakom és megszárad, muszáj elégetni. Sajnos, már jókora zöld termésük van. Képesek a magérlelést kihúzott állapotban is befejezni, a szárból, levelekből felveszik a tápanyagot. Ebből a jó kompsoztból majd haza is hozok. Ebbe ültetk át, a kerti földből is teszek hozzá,mert az elég kötött, van benne elég agyag, hogy kolloidok is legyenek.

Holnap ribizlit is kellene szedni egy kevest és lefagyasztani. Sokra egyszerre nincs időm.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.28, 12:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk ma körömpörkölt Volt ebédre a férjemnek.
Föztem hozzá egy pár szem krumplit.
Az én ebédem csak a fött krumpli Volt de sütöttem rá két tükörtojást.
Szép salátát vett tegnap a férjem igy azt is megcsináltam neki. Wink

Ez a süti biztosan jo ki is probálnám szeretem a karamellást.
Viszont nagyon sok a vaj a cukor és a tejszin benne Wink nem éppen fogyokurás Very Happy Wink

https://receptvideok.hu/recipe/kaves-karamellas-szelet-recept-videoval-kaves-karamellas-szelet-keszitese/
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.28, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma csirkeláb levest ettem, utána sült kacsaszárnyövet krumplival....leöblítettem egy kis mátrai vörösborral
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.28, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mai ebéd:rántott szelet,rizzsel,sav uborkával.
Pedig szívesen mentem volna inkább Szécsikéhez rántott gombára piszkál
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.06.27, 19:58    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap sikerült pár kg.őzlábat szedni. ugra
Rántottam ki egy nagyobb adagot,gyorsan csináltam egy adag ferdinándot aminek csak megmutattam a krémet,mert Vili alig krémesen szereti és hát az ő névnapját ünnepeltük.
Aztán névnap ürügyén beleszakadtunk az iccakába. Wink Very Happy

Ma ismét rántott gomba volt Laughing az ebédünk s.krumplival tartárral.
A fel nem használtat ledinsztelve,"kiborítékolva" mélyhűtőbe tettem későbbi felhasználásra.

Új szomszédéknál nagy sikere volt a gombának,csak a bótit ismerték. Very Happy

Jó fejek...a multkor szalonnát sütöttünk együtt és megjegyezte Pisti hogy úttörő korában sütött először és utoljára. Shocked
Ennek megfelelően feltűzött egy jelképes darabot. Kajáláskor el volt ájulva hogy ez milyen finom,aztán tett még egy kört. Laughing Eddig valamiért kimaradt az életükből. Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.27, 12:47    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus, köszönöm a receoteket. Átnéztem és nem találtam olyat, amilyet akartam.
Felhívtam a húgomat, hogy hátha megtalálta az otthoni ribizlis tejbegrízes receptet és azt mondta, éppen előző nap kereste elő egy halom egykori otthoni papírból, mert ő is azt akar sütni a saját termésű ribizlijéből, mire jönnek az unokák. Elküldte, két receptet is.
És tévedtem, mert nem nyújtott tészta, hanem piskótatészta a tejebegrízes ribizlis recept.
Gondolom, a krémes mézessel kevertem össze, mert annak a tölteléke is tejbegríz. Most ebben a pillanatban jut eszembe, hogy talán azt kelelne kipróbálni, a tejbegrízbe kevernék ribizlit. Azért gondoltam zsírosabb, szárazabb tésztát, mert az nem ázik el még két nap múlva sem.

A lányom a szájműtétje miatt 3 napig csak pépeset és fehérjementeset ehet. Rendesen ki van éhezve. Tegnap paradicsomos krumplilevest főztem zöldséggel, de nokedli nélkül. Bazsalikomtő van itthon, egy kis ágacska elég megbolondítani. De még fokhagymát, zöldhagymaszárat is tettem bele. Olyan éhes volt, hogy tegnap 2 l-t ebből megevett.

Az éjszaka hatalmas eső esett, nem tudom, hány mm, de minden virágos edényben áll a víz. Gondolom, holnap reggelre lesz sok szegfűgomba. Úgyhogy gondolatban készülök, hogy hajnalban kimegyek a telephelyre gombázni.
A férjem vargányát szeretne szedni, csábít, hogy menjünk Felsőtárkányba, ahol ő gyerekkorában sokat szedett. Az út mellé, hogy ne kelljen sokat gyalogolni. Mondtam, most itt mindenki, aki mozogni bír, gombát szed. Az út meleltt nem nyerő. Én meg nem vagyok bolond, hogy elmenjek máshová, amikor itt biztos saját termés van. Igaz, ez nem vargánya, de nekem a szegfűgomba egy nagy ász! Nekem nagyon finom.

Csirkecombokat készülök sütni, hozzá uborkasaláta és karfiolos rizs. Az uborkasalátába idei sárgarépát is szeletelek és zöldhagymát, sőt egy kevés karalábét is, paprikát és paradicsomot is.
És karfiollevves lesz.

Már megint borul.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.26, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Csirkelábból leve készült

Nem is tudtam,hogy a csirke lábnak VAN LEVE . piszkál röhög
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.26, 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma jó sokat főzök, így több napra lesz kajám...........

Csirkelábból leve készült
Szárnyából székely káposzta......
Kacsaszárny tő most sül még , nem puhul meg túl gyorsan
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.26, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megyek főzni.,
Kiolvasztottam egy lapocka darabot, pörkölt lesz meg nokedli.
De csak holnapra.
Mára van mér kajám.

Valami levest is kéne találni,-de meleg van.
Nem is biztos,hogy akarok.

Jó kis gyümölcslevest ennék (hidegen) -ha olcsóbb lenne a gyümölcs, vagy egyáltalán lenne itthon! Embarassed Laughing
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.26, 05:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
nézz körül itt.....20 különféle hasonlót találsz

https://cookpad.com/hu/kereses/gr%C3%ADzes%20kr%C3%A9mes
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.25, 23:15    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A segítségeteket kérem egy sütihez.

Még gyerekkoromból otthonról származik egy ribizlis tejbegrízes sütemény, amit nagyon szerettünk. Itt is sütöttem többször, itt is szerette mindenki. De elveszett a receptes füzetem és nehéz egyik-másik receptet beszerezni.

Ez a sütemény két kinyújtott lapból állt. Emlékezetem szerint linzer tészta volt vagy valami hasonló zsíros tészta. Két lapot kellett kisütni. Míg sült, elkészítetetm a tejbegrízt, amihoez csak néhány kanál gríz kellett. A megfőtt tejbegrízhez egy vajat keleltt keverni, cukor, vanília, pici só, citrom héja, leve, összekev., hozzákeverni óvatosan a ribizli szemeket, hogy ne törjenek össze. Ezt a tölteléket kell az alsó lapra kenni és tenni rá a felső lapot.
Emlékezetem szerint én a tetejét nem cifráztam, mert nem akart rá semmit sem a család.
Nagyon finom volt, mert a tejbegríz édes volt, a ribizli savanykás és miután összeértek az ízek, felséges volt.
Ez azért jó, mert nem ázik el, akár a vendégek érkezése előtti napon is el lehet készíteni.
Én a vajból felényit tettem, mert nekünk sok volt a recept szerinti.

Kérlek benneteket, ha valakinek van ilyenje, tegye ide a Gazlap szakácskönyvbe. Előre is köszsönöm.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 35, 36, 37  Következő
2 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban