16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
12:08:pm bau :
Hukk...még egy kortyocskát... hukk
6:43:am Bojtárgazdi :
Namégegyszer
6:43:am Bojtárgazdi :
Jü reggeklt kívánok! Kutyus, további jobbulást! :yes
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!....köszönöm, igen! Még a térdem kicsit nehezen hajlik de már tudok menni ha nem is olyan gyorsan, mint a landolásom előtt
5:31:am aszokfa :
Jó reggelt! Boka reendben?
4:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:18:pm aszokfa :
Pirosat jelez rendületlenül. Tartályt töltök fel ami 7 méter magasan van. Ő csakl benne van a körben, tőle függetlenül töltöm fel. A kütyíü szárazon futás elleni védelmét használnám csak fel. No majd leeresztem felhasználom a tartály vizét és akkor megnézem, tudom é resetelni a bestiát! Sajna az csak néhány nap múlva lesz, mert egyéb feladatokat kaptam!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen (22)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vackor
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.20, 08:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie kétségbeesve írta:
Most ki huztam és megnéztem jobban.A szivattyun semmi se látszik viszont a slagon van egy lyuk.

Emmylie, a slag alatt a szivattyú szívócsövét érted? Azt ami a kút és a szivattyú között van? (A belinkelt képen a 4-es szakasz) Mert ha azon van a luk, akkor meg is van a baj. A luk miatt a szívócsőben nem tud felépülni a vákuum, ami felszívná a vizet, mivel a lukon levegőt tud szívni a szivattyú. Ebben az esetben ne is erőlködj, mert csak tönkreteszed a szivattyút! Ki kell cserélni a szívócsövet - de legalábbis levágni belőle a lukas részt - és újra kell indítani a rendszert. Az újraindítás a szívóoldal légtelenítéséből, a nyomóoldal légtelnítéséből és a nyomás felépülésének ellenőrzéséből áll.
Ha a nyomóoldalon - a szivattyú és a hidrofor tartály közötti részen - van a luk, akkor annak a luknak semmi köze hozzá. A működő szivattyú simán teletolná az aknát vízzel és kész. Viszont ebben az esetben esélyes, hogy a szívócső alján lévő lábszelep adta meg magát (a belinkelt képen az 1. alkatrész), és visszaejtette a vizet. Ezesetben a szívócsövet fel kell húzni, lábszelep csere és újraindítani a rendszert, a fentebb írt módon.
Ha még soha nem csináltál ilyet, érdemes megkérni rá valakit, aki tudja miről van szó. Nem is beszélve arról, hogy a szívócső felhúzásához kell egy kis fizikum is, még ha nem is mindjárt Fekete Laci Smile
És persze ne zárjuk ki azt sem, hogy ha öreg már a szivattyú, akkor elkopott a belseje - általában a járókerék - és már nem képes elég nagy szívóhatást létrehozni. Ez javítható, de persze szervizben, mert kell hozzá szerszám és alkatrész.

https://www.ontozorendszeruzlet.hu/wp-content/uploads/2015/05/pedrollo_onfelszivo_szivattyu_bekotese_ontozorendszerhez.jpg

Legutóbb Vackor szerkesztette (2020.05.20, 08:08), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.20, 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segitséget kérneék.
A kerti furt kutba leengedett szivattyu tegnap ota nem müködik.
Lekapcsoltam majd ujra beinditottam de csak bugott.
Most ki huztam és megnéztem jobban.A szivattyun semmi se látszik viszont a slagon van egy lyuk.
Talán azért nem tudok locsolni? és amiatt nem jön föl a viz?
Minden tanácsot megköszönök mert én nem értek hozzá és fogalmam sincs hogy mi lehet a baj.
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.16, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Vackor. Azt hiszem uj fog kerülni a helyére a leirásod alapján
Vackor
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.16, 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zsuzsok írta:
Ha a mosógép állandóan szivattyúzza a vizet a másodk fázistól szivattyú baja vagy autómata baja van?
Érdemes rá költeni 15 éves gép

Valószínűbb a vezérlés. A szivattyú akkor dolgozik, ha jelet - illetve betápot - kap. Ha nem indulna, az utalhatna szivattyú problémára.
Hogy érdemes-e rá költeni? Attlól függ mennyit. Tíz-tizenötezret igen, annál többet csak érzelmi okok miatt. Különösen akkor nem érdemes, ha kifogsz egy olyan házhozszállítós akciót, ahol a régi mosógépet beszámítják, de legalábbis elviszik. (A két szállítás kb. egy tizes.) Hozzáteszem, a vezérlőmodul cseréje ennyibe aligha fér bele, de lehet hogy javítható a hiba, az meg igen.
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.16, 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha a mosógép állandóan szivattyúzza a vizet a másodk fázistól szivattyú baja vagy autómata baja van?
Érdemes rá költeni 15 éves gép
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.04, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már nem vagyok kíváncsi az újabb irodalomra. Még a Nyugatosokkal se végeztem, mindig találok újat.

Persze aztán lehet, hogy még kíváncsi leszek, mert a szakfordítói utánra is vannak még terveim...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.04, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálom!
Pedig, a 3 étellel kapcsolatos írása nagyon emészthető. Az előadáson be írás jeleztük, elemeztük.

Én is szívesen maradok az alap irodalmi műfajoknál.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.04, 04:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én se vagyok hajlandó nekiállni egy vég nélküli mondatból álló irománynak...........lehet, begyöpösödött vagyok, de ez nekem NEM művészet!
MŰVÉSZET az, ami gyönyörködtet, élvezetet ad........ez pedig nem olyan
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.03, 20:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi köszönöm!
Tehát neoavantgárdnak ne kezdjek neki. Laughing

Biztos művészet meg minden....de olvasom és asssetom miről szól. Shocked Rolling Eyes
/lázadnak a szerzők...meg én is Wink Laughing /
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.03, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azért pár vessző és egyéb központozás lehetne benne még akkor is, ha pontot nem használ.
Aczélnál talán csak némi lustaság, ami a vers hiányosságait leplezi? Vagy irányzatot akar csinálni a lesz-ahogy-lesz-ből? Látom, nem mai ifjonc.
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.05.03, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha ez a művészet, elég szomorú!

Szép magyar nyelvünk megcsúfolása.

Művésznek kiáltja ki saját magát, közben meg nem tud helyesen irni, nem tanulta meg a nyelvtant sem!
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.03, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ez a neoavangard /újművészeti stílus egyik ága/

http://www.irodalmiradio.hu/femis/muveszetek/3stilus/13modern/13irod1.htm

Hazai jelentősebb képviselője Aczél Géza

http://www.barkaonline.hu/szepirodalom/18-versek/2045-aczel-geza-verse

Ez itt nagyon jó! A lepcsánka

http://home.hu.inter.net/kortars/0112/aczel.htm

A Csipetke,és a vadas

https://litera.hu/irodalom/elso-kozles/aczel-geza-ablak-szakacs.html
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.02, 22:56    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm!
Atttuti hogy nem olvasom el. Evil or Very Mad
Biztos bennem van a hiba,de nem ér el a zagyamig a mondanivalója. Twisted Evil
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.02, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudok arról, hogy ez külön műfaj lenne, de Bohumil Hrabal kisregényt írt egyetlen mondattal.
https://www.libri.hu/konyv/bohumil_hrabal.tancorak-idosebbeknek-es-haladoknak-2.html

És egy ír úr, Mike McCormack is írt egy 270 oldalas mondatot:
https://konyves.blog.hu/2018/06/14/egymondatos_regennyel_nyert_100_ezer_eurot_mike_mccormac
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.01, 19:21    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném tudni annak az irodalmi műfajnak a nevét,amikor egy A4-es oldal teleleírt szövege egyetlen mondatból áll. Twisted Evil
Csak azé' hogy tudjam mit úúútálok. Evil or Very Mad
Szeretem Dragomán írásait,de most a kezembe került egy,amit többszöri nekirugaszkodásra sem tudtam értelmezni a rengeteg vessző miatt. Twisted Evil /találkoztam már ilyennel,azt sem olvastam el/

Köszönöm szépen. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 32, 33, 34  Következő
2 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban