16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Rózsák (19)
Konyhakerti növények (14)
Kertünk meglepetései (2)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (63)
Vicces történetek....képek(18)
KORONA vírus 2020.
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (73)
Szomorú vagyok (10)
Milyen öröm ért ma?..(38)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Írj bármilyen témáról (16)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:33:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szépséges tavaszt kívánok!
6:35:am pili :
Gyönyörű tavaszi hétvégét, vírusmentes kapirgálást kívánok mindenkinek! Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:38:am kutyus :
Jó reggelt!
6:42:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét.....megbeteg edés nélkül!!!
10:25:pm Bojtárgazdi :
Ámen, Emmylie Kedves, ámen!
9:22:am Emmylie :
Virusmentes szép napot kivánok mindenkinek :yes.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:51:am kutyus :
Jó reggelt! Indul az új hét......remélem, mindenki megússza fertőzés nélkül!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 10:59    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régen is voltak üvegházak, de nagyon kevés. Nagyon luxus számba ment, ha valaki egy faj salátához decemberben hozzájutott.
Őszintén, akkor se, most se tudom érte irigyelni, mert tudom, hogy nem olyan, mint ami elegendő napfényen termett. Emlékezzetek vissza! Mekkora nagy telek volak régen! Novemberben már befagyott a hátsónk! Hogy lett volna annyi energia, hogy fútsék mindenhol az üvegházakat.

Most, hogy már sokkal enyhébbek a telek, a december és a január olyan kritikus hónapok, de a november és februármár majdnem jó. Az üvegházon belül egy kisebb helyen fűtve, világítva elkezdhető a magvetés. Mire kikel, február vége van és akkor már több a fény.
....................................

Hajnalban keltem és megint elkezdtem selejtezni. Csináltam akkora felfordulást, hogy magamat is alig találom meg. Találtam olyan kárpótlási papírt, ami nem is a miénk. Rájöttem, hogy az állatorvos gahyhatta itt és valaki összefogta a mi papírjainkkal, ami olyan kupacba került, amihez tizen évig csak tettek további papírokat, de senki nem nézte meg.
Most éppen pihenőt tartok, mert nagyon utálom a selejtezést. De még egy nagy körnek neki kellene esni, ha már felfordulást csináltam.
De elégetni is munka ennyi papírt. Ami mehet a szelektívbe, oda teszem.

Na, megyek begyújtok és égetek el belőle, de levisezm a selejtet, itt már ne fogja a helyet.

Megtaláltam a szabad AK vásárlás papírjait, amiket sokáig az íz asztalomon őriztem, mert mindig azt hittük, már pár hónapon belül meglesz a földsorsolás. DE aztn kiderült, hogy még sok év. Utána valahová elpakoltuk, senki nem tudta hová. Sokáig ki volt ragasztva a falra a tul. lap száma és AK-érték, hogy tujuk. Levettük a papírt, már nem hittük el, hogy a mi életünkben kiadják rá a földet. Erre ősszel jött a papír, hogy novemberben kerül sor az eljárásra. Majd egy következőben közölték, mennyivel mehetek. Így nem kényszerültünk ezeket a papírkupacokat áttúrni. Erre most megtaláltam. Elteszem, mert a földes papírokat még őrzöm.

Influenza-nem köhögök, de megindult az orrom és fáj a homlokom és fázós vagyok. Talán bennem van a nyavala.

Rengeteg adós jogszabály és szakirodalom megy a szelektívbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:51    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az írásaitokat olvasva egy kép ugrott be kb.60 évvel ezelőttről.

Karácsony előtt Exclamation a szomszéd néni asztalán egy fej friss salátát láttam! Shocked Rolling Eyes
Beleégett az emlékeimbe,olyan meglepő és szokatlan dolog volt.....
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 20:33    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsikém! Azokat a zöldségeket nem kell a téli tárolás során vegyszerezni. Csak tiszta, jól szellőző, hűvös tárolóhely kell hozzá.

Olyan sok új zöldségfajta van, ami régen nem volt, vagy mi nem ismertük, sőt az egyetemen se tanultuk a termesztésüket. Helyesebben, egy részük őshonos nálunk a régi öregek termesztették, majd kiment a divatból. Másik része külföldről jött be. Ezekből több faj alkalmas lenne a friss zöldséges időszak meghosszabbítására, mert ősszel és kora tavasszal szedhetők, ehetők.

De a szokás nagy úr, nem szoktuk meg, hogy ezeket is termeljük és elég nehezen fog hozzá az ember. Aztán olyan is van, hogy az ember hozzákezd, eredményes is, de a család nem nagyon barátkozik meg az új zöldségfajokkal, mert új, szokatlan az íze. Viszont ha hozzászoknánk és fogyasztanánk, nagyon jó lenne, különösen a vitaminszegény tavaszi hónapokban.

Itthon beoltottam a családot, hogy csináljunk egy napelemes üvegházat. Már ráállnak, de az idén a napelemes energiára állunk át és emiatt nem tűr halasztást a ház villanyhálózatának teljes cseréje, bővítése. A gáztűzhelyet és a gázbojlert is ki kell cserélni villanyosra. Így az idén nem kerül sor az üvegházra.
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Télen mi sem veszünk, nyári zöldségeket. esszük a káposztát, a hagymát,a répát, zöldséget Ezeket remélhetőleg nem valami gázos helyen tárolják.
tercsi
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 13:18    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az áremelkedésben nem a kígyóuborka és a paradicsom az, ami érdekes. Hiszen ezeket télen fogyasztani inkább mérgezés, mint egészséges dolog.
Télen, amikor kevés a természetes fény, hideg vagy hidegebb van, sokkal több vegyszerrel termelik őket. Hiába tartják be az egészségügyi várakozáási időt, én ezeket télen nem fogyasztom.

Tegnap vettem egy karalábét, a levele tele van a permetlé maradványaival. Úgy kell nekünk, miért nem termeltünk szentesi tartós kék karalábét vegszer nélkül, az eláll újíg.

A paradicsom "pirosítása" nem az érés által következik be, hanem etilén gáztól. Ezért íztelenek az ilyen paradicsomok, nem is volt idejük jól kifejlődni az ízanyagoknak. Az nem lenne gazdaságos, versenyhátrányt jelentene a piacon.

A termelés nem azért folyik, hogy egészséges termékeket együnk, hanem a profitért - lesarkítva. Nyíilvánvalóan kell a profit, de az egészségünk megóvásának elsődleges célnak kellene lennie. Igaz, senkire nem erőltetik rá, hogy elcsábuljon és megvegye azokat a primőröket, amiket inkább nem kellene.

A régi öregek, ha feltámadnának, kiröhögnének bennünket, hogy mennyi méreggel termelünk, mert kell a primőr az egészségért, utána meg megyünk az egészségért kemóra, sugárra! Ha régen ezek nélkül is átteletek, akkor nekünk miért nem jó vagy válasszunk olyan technológiákat, amikkel vegyszermentesen is lehet termelni.
Természetesen az egészséges élelmiszerek ekőállítása a cél a legtöbb üzemben, de az többe kerül.

Nem tudom, itthon mikor "fordulnak termőre" a napelemes üvegházak? Talán azoktól jobb minőséget várhatunk el.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 06:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200215/itt-a-pusztito-aremelkedes-hattere-miert-ilyen-draga-a-kigyouborka-es-a-paradicsom-415899
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.18, 05:19    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!
Minél több ember/autó jár ott, annál inkább garantált, hogy mindenki úgy gondolja, valaki már úgyis intézkdett, miért pont nekem kellene?

Viszont ahol csak egy-két ember jár, az tudja, hogy vagy én intézkedek vagy rám dől a fa.

Egy tértivevénys levlet is feladhatsz az önkormányzatnak, arra már lépni fognak.

Volt olyan esteünk itt a téren, hogy ki volt bontva az úttest egy gödör erejéig, mert baj volt a gázvezetékkel. De a gödör tartósan nyitva volt, kerülgettük, a gyerkeket féltettük, hogy beleesnek.
Majd esett az eső.
Egyik reggel, ahogy szaladtam dolgozni, a gödör mellett mentem el. Szokásom volt, hogy mindig belenéztem, hogy rendben van-e?
Mit látok? Bugyborékol kifelé belőle a gáz. Nekünk még nem volt telefonunk, a szomszédnak igen. Na visszaforduljak és elkések és fekete pont, vag y sietek, abban bízva, hogy senkinek nem jut ott elmenve egy csikket belelökni, és a munkahelyemről telefonálok. Mivel a szomszédbóla fiatalok már elmentek dolgozni, az öregek meg sokára másznak elő, inkább szaladtam a munkahelyemre. Azonnal telefonáltam a TIGÁZ-nak. Ők azonnal odarendeltek máshonnan egy csapaot, mert mondtam, hogy ittvannak mellettem a munkatársaim, hallják, hogy bejelentetetm és ha baleset történne, azt nem ússzák meg szárazon! Nem az ott lakók feladata lenne erre figyelni, hanem az övéké. Így azonnal jöttek!
Amikor felmerül a személyes felelősségre vonás lehetősége, rögtön másként gondolkodnak az emberek.

A fakidőlés veszélye közveszély, aminek a felismerése intézkedésre kötelez bárkit. Egyszerű polgár bejelenti, akire tartozik elhárítja a veszélyt.
Belegondolni se merek, egyetlen fa kidőlése is hány ember halálát megnyomorodását okozhatná, különösen egy forgalmas úton!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.17, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella kedves köszönöm szépen a sok hasznos infot.
Eléggé forgalmas utszakasz az amiröl irtam nem hiszem hogy rajtam kivül más nem vette volna észre ezt a baleset veszélyes helyzetet.
Ha nem mentünk volna Köszegre én se vettem volna észre.
Már átéltem hogy a kerékpárom két kereke közé kutya szaladt.
Ott az autoban elképzeltem mi lenne ha ugyan ugy de a fa csuszna az Auto kerekei közé.
Egyébként az ut Köszeg és Horvátzsidány közti szakasz.
A télen nem megyünk ujra Köszegre azt hiszem. Wink
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.01.17, 18:19    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!

Sajnos, rendkívül veszélyesek az útmenti fák, még akkor is, ha állnak. Ha kidőltek, ferdék, elhaltak, akkor már egy kész életveszély! De ha mindez fenyő, lehet a hzullazsákot rendleni! Előbb-utőbb úgyis kell!

Az utak mentén vannal általában a legrosszabb állapotban a fák, ami teljesen érthető:
- az aszfalt okádja a meleget
- van, amikor a sószórás is kihat a növényekre,
- a lejtők miatt sok csapadék lefut, tehát a szárazságot ez még tetézi, amikor az aszfalt miatt már amúgyis hőkatlanban sorvadnak.
- mivel az utak mentén általában ferde felületen vannak a fák, a gyökerek csak féloldalasan tudnak jobban kapaszkodni, de pont az úttal ellentétes oldalra.
A fenyők egészségi állapota egyébként is rossz, mert gombás betegség jelent meg rajtuk. A növényeknek is van immunrendszere, a klímaváltozás miatt nagyon legyengültek és megtámadtaák a bontó kórokozók. Ezek olyan hatásúak, mint embernél a felfekvést okozó kórokozók. Már élve elkezdik lebontani. De sok rovarfaj is megtámadta a fenyőféléket.

Tehát minden együtt van ahhoz, hogy akár egy kisebb szél kitekerje a kihalt, de akár az élő fát.
A fekvő fát egy nagyobb eső le is csúsztathatja. Vagy a jeges lejtőn úgy korcsolyázik le, hogy ihaj!

Azt, hogy az adott útszakasz kinek a hatáskörében van, nekünk nem kell tudni. Elég a helyi önkormányzatnak bejelenteni, hogy intézkedjenek. De fontos a bejelentést írásban megtenni, másolaton átvetetni, hogy nyoma lgyen! Ha nincs átvétellel ellátott másolat, nagy ívben szarnak rá, de így már nem! Félnek a következményektől és intézkednek. Ha önkormányzati szaksz, akkor keresnek megfelelő vállalkozót, aki elhárítja a vészhelyzetet, ha nem az ő hatáskörük, megkeresik az illetékes hatóságot.

Az erdógazdálkodóknak is van flelőssége! SőT! Elvileg folyamatosan olyan állapotot kellene biztosítaniuk, hogy fakidőlésben ne lehessen baleset, de földkihordásból sem!
Sajnos, a sok ezer apró kis tulajdonos erdejét szerződés, alapján erdógazdálkodók használják, akik ezzel a kötelezettséggel nem sokat törődnek.

Csak ajánlani tudom, hogy szeles időben inkább nem menni ilyen kidőlős szakaszon, mert ilyenből már sok halálos baleset történt.

Tavaly nyáron, amikor itt Ostoroson volt egy vasárnap délután egy hatalmas monszum eső (én ennél nagyobbat korábban nem láttam), akkor is hatalams szél fújt.
Tőlünk egy szlőlőútról kell kijönni a rendes útra. Azért nem fordultunk ki, mert a rendes úton nyilvánvalóan nagyobb a forgalom és minek legyünk ott, amikor alig látni. Megálltunk a kifordulóban, majd visszatolattunk, ha valaki az útról letér a szőlőútra, legyen helye, így beljeb tolattunk. A befordulóban aztán három autó állt meg. Egy hatalmas löketű szélroham kidöntött egy akácfát! A fa úgy dőlt le, hogy a három autó közé úgy, hogy egyikhez se ért hozzá!Nagyon jó viszonyt ápolhatnak az égiekkel!

Még gyakornok voltam, az egyik gépészmérnök kolléga motorral indult el ügyintézni a járási székhelyre. (Ugye akkor még egy motornak is örültünk, nem volt mindenki segge alatt autó).
Bizonyára megfigyeltétek már, hogy augusztus 20. előtt már elmenni készült a nyár régen és jöttek szeles, több napos viharok és némi eső.
Tehát a szél már megérkezett, de még nem esett. A kolléga nagyon sietett, hogy még az eső előtt beérjen a hivatalba szárazon. Ahogy az egyik kanyarba beért, látta, hogy jobb oldalról dől a lejtőről a fa az úttest felé, de már nem tud átjutni, tehát kézifék, lábfék! A fa a motor első kerekére dölt, ő előre bukfencezett. Agyrázkódás és más kisebb sérülések. Ő is szerencsésen megúszta.

De ez nincs mindig így. Sötétben a fene se látja, hogy dől! De nappal is életveszélyes!
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.01.17, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau, köszi angyal
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.16, 21:12    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj Bauka a frász tört ki,hogy valamit nem jól mondtam el. Crying or Very sad
Örülök nagyon. cigánykerék Puszi Puszi

Etimami szivem,láttam már bau feltette Neked. Tényleg jó. Ok

Pipa vagyok! Twisted Evil 2 hónapja nem viszik el a szelektíven válogatott műanyagot. Twisted Evil Úgy látszik a papírra szükségük volt,de a műanyagra most sem. Twisted Evil A fél utca kint hagyta a kukát hátha később jönnek ami már egyszer-egyszer előfodult,de még mindig csak a kocsik kerülgetik.Szelektíven megy majd a szemétbe,azt legalább elszállítják. /Nem egy cég!!/ A számlát természetesen kiküldik. Twisted Evil
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.16, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök hogy Bau jobban van .

Nem vagyok mérges nem bosszankodom csak kicsit elgondolkoztam egy dolgon.
Ma Köszegre mentünk van egy rész ahol az ut fenyö erdö mellett megy .
Egy nagyobb darabon vannak fák félig meddig kitörve kidülve.
Vannak amik lejtös részen vannak és le csuszhatnak az Utra.
Nem tudom az ilyen viharkárok kinek a hatáskörébe tartoznak`?
Erdötulajdonos? Közut kezelö? Vagy ki lenne a felelös abban az esetben ha az autora döl netán az Auto elsö és hátso kereke közé csuszik egy egy letört vagy kidölt fa?
Nem akartam bele gondolni az uton hogy mi minden történhetne valakivel vagy pont velünk. Wink
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.16, 17:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen! Igazad van!
Egy pillanatra én is bepánikoltam,mikor történt. Embarassed
Arra gondoltam,hogy most mi lesz? megvakulok?
Rohantam hideg vízzel kimosni ....
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.01.16, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bauka!
Nagy szerencséd volt,hogy ennyivel megúsztad!
tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.16, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen! yes
Rendbe jött.
Szerencsére azért van némi jártasságom az egészségügynek ezen a terén... Smile
Tudtam mit kell tennem.
Piros még a szemem de már nem fáj. Puszi
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Következő
4 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban