16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:18:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:15:pm Emmylie :
Nyugodalmaj jo éjszakát betegeknek mielöbbi teljes gyogyulást
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

röhög2 röhög2 Szörnyike Szörnyike

Tényleg finom lett Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
bevizeztem egyet és a lukra tettem

aranyoskám

Na,-ezt csinálja utánad valaki! írás röhög

Mindegy is az,hogy hogy néz ki,a lényeg,hogy finom legyen! pacsi

Néha nekem is sikerülnek így dolgok... mit számít! huh szemöldök
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nnnna! sütöttem egy almás pitét ...olyat, amilyet a talikra szoktam vinni
Annyiban volt más, hogy a búzalisztet rizslisztre cseréltem, és hogy puhább legyen, pici utifűmaghéjat is tetem bele

A gyártást végigröhögtem, de szó szerint: a tésztát még annyira se lehetett nyújtani, mint a búzalisztest (ott is kell ragasztgatni)
Az alsó réteg még ment valahogy, mert a tepsi alján nyújtottam pohárral,...tapicskoltam kézzel

Aztán rákerült a darált dió, az alma, fahéj és cukor ......és jött volna a fedő tésztaréteg. Az eredmény itt látható ...kis adagokban nyomkodtam szét a tésztát, és széles késsel terítettem az almára

A közepe így is fedetlen maradt.....erre eszembe jutott, hogy van nekem a kamrában tavaszi tekercshez való rizslap......gyorsan bevizeztem egyet és a lukra tettem

Szépen megsült, de olyan puha-omlós lett, hogy majdnem kanállal kell/lehet enni Laughing Laughing Laughing

Az viszont igaz, hogy sütés-főzés közben rég röhögtem ennyit!!!
aranyoskám aranyoskám röhög2 röhög2 röhög2 röhög2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 12:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi

Te dolgozol még?
Hogy ilyen sokat kell még főznöd? Rolling Eyes

Milyen az a lencsefasírt?
Én is szoktam zöldségekből fasírtot csinálni,mert van egy vega menyem Smile

Nálam a maradék töltött paprika volt az ebéd(em)
Holnap valószínűleg Pizzát csinálok,mert újra jön az unokám ma este,- és holnap is itt lesz Smile

Legutóbb bau szerkesztette (2020.02.16, 17:11), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elkészült a húsleves
sült krumpli,
lencse fasírt
rizses hús

Péter pedig sütött pár-száz palacsintát

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.16, 06:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, a grillcsirke másik felét a szomszédomnak adom, mert engem meghajtott Smile
olajjal pácolták, kenegették, és azzal én nagyon nem vagyok jóban

Ma nálam is disznótoros lesz, tegnap vettem rizseset - azt ehetem, nincs benne glutén
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 21:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Milánói sertéskaraj volt a hamika. Tegnapról maradt egy kis kacsaszárnytövem,máról rántott hús,holnap ehhez készítek valami köretet. Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
1976. óta megállás nélkül!

röhög

Én 75 óta főzök...és a gyerekeknek is.. Laughing Laughing
De még nem unom Nono
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 19:49    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mai főzést eredményesen elsumákoltam. Már elővettem a tésztát, hogy grízes tészta legyen, az gyors, de több telefonom is volt.
Végül a lányom készített 2 tepsi melegszendvicset, teát és sül a tök.

Megmondom a nagy őszintét, szeretek én főzni, de néha rémesen nincs kedvem hozzá., mint ma. Szerintem olyan jó asszony nem is létezik, aki időnként nem rabszolgasorsként éli meg a konyhát. Mert ma én nagyon, pedig csak edényt pakoltam helyre és mosogattam. Belül forrtam, hogy a fenébe is, 1976. óta megállás nélkül!

Na, majd holnap! Remélem...
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lencse főzeléket főztem,
hurkát,kolbászt sütöttem.

Tyúkleves készül holnapra. Házi a tyúk, jó nagy előfőztem, majd holnap befejezem.

Mi lesz még mellé, nem tudom.
tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Töltött paprika és tárkonyos csirkeleves készült.
Megsült a csirke is...
Jön az unokám,-lesz programom Vigyor
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma főztem egy adag húslevest a marhanyak csontjából......a piacon vettem egy egész grillcsirkét, jó lesz holnapra is
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.15, 05:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lefolyó tisztítás
Bele kell szórni trisót,pici vizet utána......hagyni kell állni és kb fél óra múlva folyó forró vízzel átöblíteni
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 20:32    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lefolyó a zsírtól megtisztítható a sziti nevű anyaggal, de ha a cső a hosszú évek alatt vagy éppen egy felújítás miatt feltömődött földdel, építési anyaggal, akkor csak a csőgörényes tud segíteni. Olyan is fordult már elő, hogy valaki a megmaradt ragasztót a lefolyóba öntötte. Ezen a csőgörényes sem tudott segíteni.

Ha egyedül használnám a mosogatót, talán sosem kelelne csőgörényes. De volt, amikor disznót vágtunk, de nem itthon, de hazahoztunk sok mindent, a zsírt is itthon sütöttem ki és nem egyedül tevékenykedtem a dologgal. Ráadásul kemény tél volt. Nem sokára eldugult és hiába vegyszereztük, semmi nem használt, mert a zsíron más dolgok is megtapadtak. Csőgörényes keleltt. Már többször is disznólkodás után.
Most évek óta nem kellett görényezni, bár egyszer már telefonáltam a görényesnek, de nem tudott azonnal jönni. Hazajött a férjem és mondtam neki a mosogatót, hogy nézze meg ő is. Addig pumpálta, hogy meggyógyult, lemondtam a szakit. Azóta nagyon sokszor pumpáltam és mindig segített.
A lányomnak rossz szokása volt, hogy amikor készítetet a falnakmenős diétás töldséges vackait, akkor a mosogatóban ott hagyta a sok lemosott pucolékot, amit lemostt a zöldségekről, a karfiol virágzatából is krült bele. A géppel aprít, darál, utána a gép mosogatásakor további maradványok menenk a mosogatóba és ha én csak órák múlva járok arra, akkor valahogy mindig eltömi a lefolyót. Akkor megy a hiszti, hogy az én konyhám. És szerncsére a pumpa mindig segít.
Mindig kiszedem a mosogatóból a szemetet és ha zsíros, papírtörlővel kitörölgetm. A munkapultot papírtörlővel szoktam szárazra törölni, néha a kezemet is. Ha éppen mosogatás közeledik, megtartom és azzal törlöm ki.
Kis stílű dolog, de sok kicsi sokra megy és kevesebb fát kell kivágni.
Mosogatás után, amikor kiszedtem a szemetet, kitöröltem a zsírt, mosogatószeres szivaccsal kimosom a medencét, kimosom a szivacsot. Utána még eresztek a lefolyóba forró vizet, hogy ha van zsíros lerakódás, vigye el. A szaki is azt mondta, hogy mindig forró vízzel fejezzem be.

A virágcserepeket is szoktam a mosogatóban mosogatni, de előbb átöblítem egy vödörben. Van, hogy vízkő is jön le, az ugyan nem zsíros, de a kanyarokban lerakódhat.

Szóval, nekem a pumpa vált be legjobban.
...................................
Jókat főztetek. El is csábultam a rizsfelfújtra. Az iccaka Szoky konyháját néztem, a rizsfelfújtat és a stíriai metéltet, hogy ő hogyan készíti. Mindkettőt nagyon szeretjük.
Mivel most este csirkemájat készítettem rizzsel +borsó, kevés srépa benne, ezért nem riszfelfúlt lesz, hanem stíriai metélt. Nagyon szeretjük és nem nehéz elkészíteni. Gomba leves lesz még holnap. A vacsiból is maradt.

Én már érzem, hogy ZÖLD kell! Mi ilyenkor szoktunk póréhagymát turmixolni egy-két gerezd fokhagymával, kevés olajjal vagy vajjal, kevés paradicsompürét, sót, köményt keverünk hozzá, turmixolunk bele sajtot, főtt tojást és pirítósra kenjük. Finom tavaszi regeráló étek.
Vagy a másik frissítő a savanyúkáposzta, lila hagyma belevágva, kis só, olaj és savanyúság helyett ezt esszük.

A lányommal most voltunk a Tes.coban.
Asszem, nagy áremelkedések vannak. A befőtt meggy akciósan, 720 ml-es üvegben, magvasan 599.-Ft volt, úgy emlékszem. Ennek a töltősúlya 500 gr-nál nem több. A szilva kicsit olcsóbb volt, de az mindig olcsóbb.
Úgy gondolom, ilyen árak mellett sokan fogják újra vonzó testmozgásnak találni a kertészkedést a kertjükben.

Amilyen rovar invázió várható, csapadékhiány és hőség, minden gyümölcsöt meg kell becsülnünk.
A telephelyünk körül sok csipkebogyó van és a méretük a 10 évvel ezelőttinek csak a fele. A bodzabogyók is eltörpésedtek, a kökény is.

VÍZ, VÍZ, VÍZ!
.....................................
Folyékony méz....
Három fajtáról tudok olvasmányaim alapján, amelyek sosem kristályosodik ki:
.-a fehér akác méze
.- a teafa virgának a méze
.- a neve nem kattan most be, de az USA Forida államában, a tengerparti magroveerdők virágjáról gyűjtik a méhek.

Én tettem egy kísérletet a teafa meghonosítására, de szinte kudarcba fulladt, mert a konténereimegy részére a szomszéd rádobálta a szemetét. Mire észrevettem, kipállottak alatta a cserjék, pedig már hoztak virágot és valóban illatosak voltak. Ami megmaradt, az itt van most is a kertben konténerben, de a két kutya feszt arra jár. Még vagy másfél hetet kell itthon kibírni velük és kimennek. Utána kezdhetem a kertben a romeltakarítást.

A teacserje fává nő, ha nem nyesegetjük sövénynek. A levelek szedhetősége miatt derékig érő magasságra metszik, folyton visszavágják, hogy sok új levelet hozzon, így nem nagyon hoz virágot. A vett csemetek is vissza vannak vágva, de fácskává akarom őket nevelni. Örökzöldek, mutatós a lombjuk. A virágjuk nagyon szép és illatos. A mi körülményeink közötti télállóságáról nem ismerek még tapasztalatokat, de a télen nem is olvastam utána. Azért itt a kertben is szeretnék vagy két fácskát.
Azt sem tudni még, hogy a mi klimatikus viszonyaink között milyen a nektártermő képessége.

Szó ami szó, mi magyarok nagyon jól jártunk az akác betelepítésével és nemesítésvel. Szelektálták több szempont szerint, többek között faipari célokra, feljődőképességre, nektártermelésre is.
Jó kerítésanyag és a modern technológiákkal nagyon sok építőipari célra is alkalmas. Szerintem a jelentősége a klímaváltozással összefüggésben nőni fog. A fenyőféléknek jobbára befellegzett, sajnos. Ami nem pusztult ki, majd ki fog, ha nem ér a lába vízbe és nincs jégakkukkal hűtve a környezete és folyton spriccelve. De az őshonos fafajainkból is évente derül ki egy-egy fajról, hogy el fogják veszteni a klímaváltozás elleni háborút.
Az akácunknak ezzel szemben eddig semmi baja. Több víznek és kevésbé melegnek jobban örülne, de most vezeti a mezőnyt a klímatűrésben. Ezzel összefüggésben elkerülik a betegségek, kórokozók is.
Igaz, hogy két hét alatt elvirágzik, de ekkor, ha nincs nagyon rossz időjárás, nagy habzsi-dőzsi van a méheinknek, majd mi is ehetünk finom mézet.
Amikor a méheket kezeljük vagy pergetünk és kóstoljuk a mézeket, mindig eszembe jut, hogy Árpád apánk valóban tejjel-mézzel folyó Kánaánba hozta a magyarokat. Merthogy a vegyes virágméz se kutya! Az őshonos gyepen nagyon sok gyógy- és fűszernövény is virágzik és ezeket nagyon szeretik a méhek. Ezek eleve nagyon aromásak és a sokféle aroma találkozása egy-egy mézben, fantasztikus ízorgia! És még az is érdekessége, hogy a vegetáció különböző időszakaiban más és más növényk virágoznak, ezért ha hetente kipergetnénk, minden héten más ízű mézet kapnánk, mert egyik héten ez, másik héten az a növény dominál benne.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
...szerintem belekotortak valamit.
Nálam landolt Sírás-rívás....

Rolling Eyes Twisted Evil Ha a görény nem viszi ki,akkor nemtommmi. Félelem
Ha felújítás,akkor nekem egy vakolat darab jut eszembe,esetleg valami apró szerszám... babakill
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
3 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban