16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:18:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt!
6:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:15:pm Emmylie :
Nyugodalmaj jo éjszakát betegeknek mielöbbi teljes gyogyulást
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (73)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (73)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike

Én is mindent kitörlők .... Smile
Sőt!
van lefolyó szűrőm is.
Már ennél többet nem tudok kitalálni.
A 4. emeleten lakásfelújítás volt,szerintem belekotortak valamit.
Nálam landolt Sírás-rívás

Most egyenlőre megint lefolyik,csőgörény..miegymás segédlettel.
Majd meglátjuk Cool
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 18:19    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nagyon szépen köszönöm Exclamation hódol puszi2
Igen,akácméznek vette Anya. pacsi
A piacon hársmézet szoktam venni a téli köhögésekre. Laughing
Most,hogy megvilágosítottál Wink akkor nem kérdőjelezem meg a méz valódiságát. Köszönöm szépen. hódol puszi2 puszi2
/ma sem keltem fel hiába,hangyányival okosabb/?/ lettem Very Happy /

Bau szivem! Mi lenne,ha öntenél a lefolyóba zsíroldót? Shocked Esetleg háztartási sósavat,de azzal vigyázni kell,megmarja a rozsdamentes részt. Nemtom miből van a lefolyód,a műanyag csöveket tuti nem bántja. Én már mindkettőt kipróbáltam mikor sza...ba voltam,segített.Mindig kitörlöm a zsírt/olajat mosogatás előtt,de a tányérokon,evőeszközökön akkor is van annyi hogy rátapadhat a cső falára.
/gondolom én.../

Sült kacsaszárnytő volt a hamika gombás-petrezselymes rizzsel,süti.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma FŐZTEM.. Smile

Nálam is készült végre rizskoch.
De csináltam töltött csirkecombokat is ,a fele le lett fagyasztva ,a másik fele majd hétvégére kisütve.
Valamint főztem megint nudlit,-azért most jött a gyerek.

A csirkecombok "farosak" voltak,azt leszedtem és abból pörkölt is lett,olyan szopogatós csontos Vigyor

Szegény gyerek,-a nudli ára:
Cserébe duguláselhárítást csinálhat! Félelem
Az agyamra megy... már 4-5 ször kellett szétszedni a lefolyót..-ideig óráig jó,aztán megint kampec.
Még a végén kihívhatom a szakikat. Sad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 05:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
örülök, hogy sikerült.......ez a lényeg!!!

Én nem áztatom a mazsolát, hanem amikor a lábosból egy tálba teszem hűlni a rizst, akkor keverem bele a mazsolát (néha még áfonyát is) és mire kihűl, meg átsűl, addigra csodás puha lesz

A héj-reszeléket biztos kell áztatni kicsit -- pl. rumban Very Happy
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.14, 01:20    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Akácméz, azért nem kristályosodott ki.

A repceméz pár hónapon belül, a vegyes virágméz is fél-egy éven belül kikristályosodik, attól függően, hogy esetleg akácot is és mennyit hordtak bele.
A kristályosodás természetes folyamat, de az semmit nem von le a méz értékéből, ugyanaz az aktív anyag, mint folyékonyan, csak nehéz kenni.

Nekem is belekötött a hordóba a vegyes, késsel vágom ki és rakom az üvegekbe, de előtte jól befűtünk, hogy egy kicsivel könnyebb legyen vele bánni. De ha 20 kilót kicsomagolok, a csuklómnak elég. A vevőink azt kérték, ne foglalkozzak az olvasztással (alacsony hőmérsékleten melegítés, hogy az enzimek ne károsodjaak). Csak megszokás dolga a kristályos mézzzel bánni.

Az a méz, ami megpenészedett, valószínűleg még nem volt elég érett. A méhek a sejtekben szárítják a mézet, majd viasszal minden sejtet lezárnak. A pergetéskor ezeket a sejteket fel kell sérteni, hogy ki tudjon folyni belőle a méz. Ezt a műveletet nevezik fedelezésnek.
Amelyik nincs lezárva a pergetéskor, az még nem kész. Azt nem kellene üvegezni, nem kellett volna elvenni sem.
De fertőzés is lehet oka a penészesedésnek, de fehérjétől is előfordulhat. A mézes kereteken, ha pete és lárva is van és belepergetik, az nem szerencsés. Ennek kiküszöbölésére találták ki a rakodókaptárakat, ahol az alsó fiókban lakik az anya, ott petéz és a dolgozók gondozzák az utódokat, ide is hordanak mézet, virágport, nektárt.. Egy olyan drótháló van a fészek és a mézes fiók között, aminek a lyukacsain az anya nem fér át, csak a dolgozók. Ha a lenti fészek tele van, akkor fentre hordják a mézet. Pergetéskor a fentiből vesszük el a mézes kereteket. Ha ez az anyarács ép, akkor nem kerülhet pete, lárva a mézbe. De kár is lenne értük, ők kellenek a kolóniába.

Ókori egyiptomi sírleletekben is találtak ép, egészséges mézet. A benne lévő virágporból kielemezték, hogy akkor milyen fák, lágyszárúak éltek.

...........................................
Tegnap nem főztem, este leültem tv-zni és úgy elaludtam ülve, hogy daruval se lehetett volna felemelni. Éjfél után felébredtem és mosogatás, papírmunka. Most este főztem egy egytál étlet, ami finom lett.
...............................................
Ma este jött a villanyszerelő, még nem biztos, hogy elvállalja. Kap egy nagyon nagy és jól fizető munkát, de távol. Ha elvállalja, akkor csak két hónap múlva vagy később tud jönni, ami nekünk lehet, hogy késő.
Na, az 1980-ban beüzemelt gáztűzhelyemtől meg kell válni, mert a napelemek miatt villanytűzhely lesz. A gázbojlert is ki kell cserélni elektronyosra. Még jó, hogy az is öreg darab már.
Nagyon érdekes helyzetek lesznek, előre aligha látjuk, mi vár ránk. Szakaszosan fogunk dolgozni, de nem lesz eccerű! Gondolom, fürdeni melegítünk a mosógéppel. De a főzés is lesz köztes állapotú, amikor a régi már nem lesz, az új még nem lesz.
Minden a legnagyobb munkacsúcsra jön össze. Határidő ebben is, a könyvelésben is.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.13, 21:50    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus! finom lett amit csináltam /Vilinél ez nagy szó!!/ de legközelebb beáztatom a mazsolát,ill a narancs és citromhéjat,/tavalyi saját reszelés/ mert nekem kissé száraznak tünt,bár én öntet nélkül eszem. Azé' pikkpakk elfogyott a fél adag amit csináltam. Shocked

A vaj darabkák a tetejére jó 5let!! puszi2 puszi2

Ma pakolás közben talált a férjem a pincében 2 üveg mézet. Anno Anya vett nekem a faluban élő méhésztől egy kartonnal. Végig gondolva a dolgot kb. 8 éves méz lehet.Gyönyörű szine van és még mindig FOLYIK,semmi kicsapódás vagy ilyesmi. Shocked Amit a piacon veszek az meg 1-2 hónap után kikristályosodik és kalapáccsal lehet kiszedni. Twisted Evil /meleg vízbe teszem/
A bolti pár hét után penészes lett,ezért veszem a piacon...mehogy' az igazi. Ezek szerint mégsem az? Shocked Twisted Evil
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.13, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma felbontottam egy üveg lecsót.
Délelőtt "kirándulni" voltam... a gyógyszertárban .
Nem értem rá főzni.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.13, 05:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az arányok ismertetését nem vártam meg, de leírom annak, aki sose csinálta: fél liter tejbe 10 dkg rizst számolok.......tehát ahányszor fél liter, annyiszor 10 dkg rizs
Pici só és némi cukor is kell bele a főzéshez, ez ízlés szerinti mennyiség

Amikor megfőtt a rizs és kihűlt, belekeverem a mazsolát, és a tojások sárgáját -- 1,5 literes adaghoz 6 db-ot használok, ez egy pecsenyesütő tepsiben pont jó adag --
A fehérjéket kemény habbá verem, a végefelé teszem hozzá az ízlés szerinti cukrot, majd óvatosan belekeverem a rizsbe

A tepsit kivajazom(vagy margarinnal kenem) rászórok zsömlemorzsát, beleöntöm/simítom a rizst. A tetejére ismét zsömlemorzsát szórok és vajdarabkákat vagdosok

180 fokon addig sütöm, amig szilárd lesz az állaga ...ezt az ujjaim bögyével ellenőrzöm
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.12, 19:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annyit rizskókoztatok Wink itt,hogy ma megcsináltam. Laughing Finom lett.
Ez lett nálam a nyerő:

https://www.youtube.com/watch?v=X2T5Wx2vbdg

Sütöttem még Eszterházy tortát szeletbe. Laughing
Nincs kedvem vacakolni a tésztával,sütök két gáztepsivel,elfelezem oszt' annyi. A tetejére meg fehér csokit teszek,arra meg tortabevonót csorgatok. Pikkpakk kész van. /Sajnos a fondannal nem tudok bánni Crying or Very sad /

Holnapra besóztam a hekket,bár azt nem eszi Ágikám,majd kap csak sült krumplit,a Vili meg hallal együtt. Laughing
Jaaa, nem mondtam nektek,hogy Áginak most nincsenek végtagjai.
Egy lehajlásnál elfelejtett felállni alig-alig tud menni. Crying or Very sad Rá 2-3 napra meg ínhüvelygyulladása lett. Crying or Very sad /nanááá hogy a jobb kezén/
Ennek a szegény csajszinak /40 éve ismerem/ csak heregyulladása nem volt még,az összes többi ki van már pipálva. Crying or Very sad Twisted Evil
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.12, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma zöldbab főzeléket főztem, sült natúr szelet lesz mellé.

Rizskoch elnapolva,mert kevés a tojás itthon.
Sógorom szokott hozni nekem a "tojásgyárból" Vigyor
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.12, 07:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én nemhogy nem főztem még, de nem is ettem még rizskochot. Valahogy gyerekkoromban nem volt alkalmam megismerni.

Tegnap új dolgot próbáltam ki, és nagyon finom lett:
Majonézes bundában sült csirkefalatokat készítettem. Spenótot ettem hozzá, ízlett!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.11, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hazajöttem a rehabról, gyorsan főztem egy túrós tésztát.

Holnap spenót lesz valami sült husival.

tercsi
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.11, 19:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Karalábé főzelék volt sült vírslivel.
Hétvégére "össze kell kapnom" magam,mert a héten nem volt erősségem Wink a konyhaművészet. Laughing

Halvány lilám nincs mikor volt nálunk rizskoch. Shocked Embarassed
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.11, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hmmm nyali
Rizskoch.
Milyen régen csináltam! Nemtom'
Fogok én is készíteni Vigyor
Szeretjük yes

Ma Chilis babot csináltam csak magamnak .
Jó volt yes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.11, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma megettem a gulyásleves maradékát, sütöttem még rizskochot, az volt utána
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  Következő
4 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban