16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:47:am bau :
Látlak :vigyor Neked is jó reggelt!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, Népek!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:11:am kutyus :
Jó reggelt! Indul megint egy hét
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:21:am Bojtárgazdi :
Szép jó reggelt kívánok, kedves Gaznépek!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt ismét itthonról!
4:14:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....
5:15:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (41)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (41)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.19, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Neked gondolom jol állna kedves ászokfa. Wink
Nekem kevésb´e Wink(Nálam kb WC kefe effektus lenne) aranyoskám
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.03.19, 09:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Emmylie!
Most jöttem a fodrásztól... De megfogadtam jó ideig nem megyek. Veszek hajfestéket és hosszú hajú hippi leszek legfeljebb.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.03.19, 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egymagamba kávézok és szomoru vagyok. Sad
Nagyon sok probléma lett nálunk itt hirtelen.Na nem csak az hogy haza kellett volna mennem és nem tudok.Mennék de attol félek hogy menetbe és jövetbe is be csuknának 14 napos karanténbe.Igy a máskor 1 hetes utazás több mint 1 honapba telne.Igy hat nem is tudok neki indulni.
Szerencsére valameddig azért itt MO-on is ki tudunk tartani de az se végtelen.
Kellene nagyon fodrászhoz is menni de az most a lényegtelenebb dologhoz tartozik avval lehet várni.
Fontos lenne eljutni a bankba és remélem hogy az sikerülni fog és el tudom intézni a papirokat amik szükségesek.
Sajnos ezt csak személyesen lehet intézni.
Máskülönben maradunk itt a házban és várunk hogy hogyan lesz tovább.
Remélem a rossznak hamarosan vége lesz és csak valami jobb jöhet.
Ezt kivánom mindenkinek és magamnak is. Puszi
Legyen szép virusmentes napotok Puszi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Több helyen is fent van a neten. Érdekes, mert eredetileg versnek készülhetett. És igaz! Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.01.07, 06:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A facén olvastam Terymami lányától.......

A nő negyven felett egy csoda lehet. Már nem veszekszik, nem harcol, csak szeret. Kutyákat gyűjt és mindenféle lehetetlen ételt kreál magának s a családnak. A negyvenes nő bármit kitalálhat. Mehet síelni vagy hegyet mászni, befagyott Duna jegén korcsolyázni. Vezethet vitorlást vagy a férfit orránál fogva. Megtehet bármit-ez a negyvenes nő dolga. Utazhat, nevelhet egy szekérderéknyi gyereket-teljesen mindegy mit csinál, csak nevessen eleget. És ha a sors keze kibabrál vele, felemelt középső ujjal a képébe röhög: nesze! Van neki kamasz gyereke, vagy kutyája hat, a negyvenes nőnek mindent szabad. Minden este mikor fáradtan hazatalál és a fotelba leül kimerülten egyedül...csak arra gondol, nem érti más miért menekül. Mert az élete nehéz ugyan de így szép, ahogy van. Negyvenesen érzem teljesnek magam. És lehet, hogy furcsán hangzik, ...illetve tudom. De szinte várom az ötvenet, nagyon. Mert akinek az élete ilyen, az mindegy hogy hogyan él de az nem kivel.A lényeg, hogy amikor ránézel, a víz kiver...mert a negyvenes nő gyönyörű, egy csoda. Aki őt kihagyja, az mind ostoba...Mert a negyvenes nő mindenkit szeret-egy ilyen nővel az élet az élvezet. Ő már tudja, ki a barát és ki nem az, kire érdemes fecsérelni perceid-életed. A negyvenes nőnél okosabb senki sem lehet. Ha ismersz egy ilyen nőt, szeresd nagyon. Mert negyvenesnek lenni egyszeri alkalom! Ő majd megmutatja, mitől szép az élet...Imádd hát őszintén a negyvenes nőket!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus és Pili kedves köszönöm a jokivánságokat.

Délelött kimentünk a telekre fát keresni.
Sajnos nagyon nehezen találtunk mert már nagyon nagyok.Még mindig van 300-400 fa de az mostmár marad erdönek.
A picikböl amit 25 éve 8.- Ft-ért vettünk 12 méteres fák lettek.
A normanok is nagyon megnöttek 20 év alatt.
A friss levegö pedig nagyon jot tett nekem.
Itt a faluban csak a csend és a jo levegö ér sokat. Wink
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:

Arcüreg és Bronchitis levett a lábamrol.
Pfuj szégyen Very Happy pont karácsony elött. Very Happy Wink

Pár évvel ezelőtt volt egy olyan karácsonyunk, hogy asszonkám éppen első napján kelt fel a betegágyból, én meg pont akkor robbantam le.
38,6 lázzal tettem be a pulykát a sütőbe, de hogy ki vette ki, arról nincs emlékem, azt tudom, hogy ünnep után pár nappal ettem belőle egy kis maradékot - tehát nem égett szénné. Wink

Jobbulást - és a lehetőségekhez képest - kellemes karácsonyt, kedves Emmylie! Puszi

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 05:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
úgy látszik, nem csak a berendezéseink romlanak el PONT Karácsony előtt, hanem mi is aranyoskám aranyoskám aranyoskám

Minden esetre jobbulást neked!--ha már hó nincs
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem izlik ugy a kávé ahogy eddig.
Azért talán még megmaradok mert a Füst még izlik Very Happy Very Happy
Arcüreg és Bronchitis levett a lábamrol.
Pfuj szégyen Very Happy pont karácsony elött. Very Happy Wink
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Emmyilie Kedves, a virtuális kávé és a süti olyan, mint gyerekkorunkban a "mondjuk, hogy" varázsszó. Mondjuk, hogy frissen hozták éppen! Very Happy
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.19, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos már kihült a Cappuccino mert tegnapi. Very Happy Wink

Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 18:02    Hozzászólás témája: Re: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Amikor pár faluval arrébb főállat volt egy tsz-ben..

Mármint a férj... aranyoskám

Élvezettel olvaslak mindig, de eddig ez tette fel a koronát az írásaidra. röhög2

Örülök hogy végre szabadságoltad magad, még ha csak egy napra is. pacsi puszi2

Kutyus a kihagyással kapcsolatban igazad van.
Mikor megvettük a Tütüt /unokám Wink / mert nagy szükségem lett hírtelen kocsira, Sírás-rívás csak itt vezetgettem a környéken,piacra még az Ágit kértem meg hogy vigyen el,nem mertem bemenni a dzsumbújba. Az országút ment ugyan,de a tömeget kerültem,nehogy valakinek kárt okozzak.
A sok kihagyás után ma is van amit inkább kerülök./pl.tolatva beparkolni/ mert nem mén már úgy mint anno. Ráadásul már meg sem próbálom megtanulni,öreg vagyok bohócnak. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.16, 06:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
kivételesen DÍCSÉRETET kapsz!! Laughing Laughing hogy az egész napot pihenéssel töltötted - az éjszaka helyett aranyoskám aranyoskám

Amikor tanultam vezetni, akkor az oktató mondta, hogy időnként kell vezetni, ha nem is állandóan használjuk az autót vagy motort. Muszáj, mert a forgalom rövid idő alatt is sokat változik.....és igaz, hogy elfelejteni nem lehet, de rutintalanná válunk
Szerencsére nálunk nem volt probléma, hogy ki vezessen, bár voltak esetek, amikor én karácsonyfa voltam a csomagokkal,gyerekekkel, a másik meg csak volt valahol
Tihivel sokáig úgy volt, hogy mentünk valahova hosszú távra, akkor váltottuk egymást..........ha csak vendégségbe, itt a közelbe, akkor odafele ő, visszafele én(hogy ihasson Very Happy )
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 23:43    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már gimnazista koromban sem helyeseltem, hogy mindig csak a hím ivarúakat láttam vezetni, mintha a nők nem lennének rá alkalmasak.
Az yx-kromoszómájúak eljártak a munkahelyre autóval, az asszony meg vitte a két gyereket biciklivel (egy elől, egy hátul) + bevásárolt (a cucc az oldalán). Jó, akkor még kisebb volt a forgalom, de ilyen teherrel biciklizni nem semmi!
Na ez nálam már akkor kiverte a biztosítékot. De hozzá a magyarázat, hogy a nőknek nincs műszaki érzéke! Nincs, ha nem engedik oda!

Az agráregyetemen a mi időnkben még traktorjogosítványt kellett szerezni. A lányok is ugyanazt csináltuk végig, ugyanazokat a gépeket szereltük, ugyanazon a trakin vizsgáztunk, mint a fiúk, de a lányok csak kertészeti traktorra kaptak jogosítványt. Jó, bánja a fene, nem akarok traktorozni, gondoltam akkor.
De itt lehetett ingyen motorozni tanulni. Természetesen nem hagytam ki, nagyon élveztem. Viszont tüszős mandula gyulladásom lett magas lázzal és így abba keleltt hagynom. Az oktató azt mondta, nagyon sajnálja, mert nagyon jó érzékem van a motorhoz.
Így amikor leállamvizsgáztam, a szüleim adtak pénzt motorra, bukósisakokra és megvettem egy 50 cm3-es Simson Start, rendszámmal, hogy pótutast is lehessen szállítani.
Nekem ez nagyon jól jött, mert ahol dolgoztam gyakornokként, sokat jártam a határt, meg a jogsis tanfolyamra is ezzel jártam, jogsi nélkül. A hátamon hátizsák, a karomon a pótsisak, a hosszú hajam a hátam közepéig kilógott a sisak alól. Sosem büntettek meg. Még a vizsgára is motorral mentem.
Együtt vizsgáztam motorra és autóra.
Utána a nagybátyám ideadta a 125 cm3-es MZ-jét, mikor melyiket használtam. Nagyon élveztem az MZ sebességét, a kanyarokat.
Így nálunk az a fordított helyzet állt elő, hogy nekem előbb lett jogsim, mint a férjemnek. Ő két évvel később végzett, mint én, mert 20 hónapig katona volt.
A férjemnek azért eléggé természetes volt, hogy vezetek, sokszor ő volt a pótutasom.
Na, Anyósom nem akarta, hogy az általuk vett autót vezessem. De senki nem él a világgal versenyt, de főleg nincs mindig jelen.
De amíg csak egy autó volt, én se sokat vezttem. A férjem azzal járt dolgozni, mert nem Egerben dolgozott, sőt később sok kizállásra is ment az országban.
Amikor pár faluval arrébb főállat volt egy tsz-ben, nálunk is volt olyan, hogy a gyerekek óvodájától 200 m-re beült a hírlapolvasóba. Ott jöttünk el, megláttuk az autót, bementünk, kitaláltuk, hogy csak ott lehet. Ő ott gyakori vendég volt, tehát sokszor hazahozhatta volna a gyerekeket.
Olyan is volt egyszer, hogy a kisebbik beteg lett napközben, mire mentem érte, már lázas volt. Amikor a buszról leszálltam, bevásároltam, hogy ne két gyerekkel töltsem vele az időt, hanem hadd haladjak. Az oviban tudtam meg, hogy beteg, de a pakk már nálam volt. A két gyerekkel mentem az orvoshoz, utána a patikába, majd a templom mellett a dombra fel. A beteg már nem bírt jönni, felvettem az ölembe. Egy táska rajtam jobbról, egy balról. Majd a nagyobbik is azt mondta, ő is elfáradt. Ő hátamra került, a nyakamba kapaszkodott, majd megfulladtam, de a kicsit elől két kézzel kellett fognom. Na, így cipeltem őket haza. A zember meg már itthon volt és újságot olvasott. Természetesen megkapta a beosztását. Ezt az esetet mai napig emlegetem neki. Sajnos, nem volt annyi eszem, hogy egy taxit fogjak.
Aztán a gazdálkodás miatt már nagyon kellett a terepjáró, mert anélkül nem bírunk kijárni. Pár éve meghibásodott, motor felújításra volt szükség, ami több időt vesz igénybe, muszáj volt azonnal venni egy használtat. 4 nap alatt vettünk egy használtat, megint minden pénzecske belement. Most is emlékszem, hogy nem akartunk hitelt, mert az további tortúta és kamat. A bankszámláról és kp-ből, + a fiam is adott kölcsön, éppen összejött az ára.
Most így van,, amikor 3 üzemképes van, de van, hogy csak egy.
De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én nem minden időben tudok a telephelyre bemmeni a terepjáróval se, mert lefelé be lehet menni, de kijönni már nem. Ilyenkor traktor, vagy kis szánkóval húzzák, amit kell, mert a fiúknak se jó a sárban vagy a jégen feljönni.

Mostanra a traktoros jogosítványomat le is tagadom, nehogy még azzal is dolgozzak. Szeretek traktorozni, de nem ezeken a lejtőkön. Félek, hogy felborulok. Na, meg akad még egy-két elfoglaltságom.

Ne mondjátok, hogy nem pihenek eleget! Az éjszaka elkészítettem az említetett táblázatot, ami a későbbi munkámat segíti. Reggel 8 körül lefeküdtem, néha felkeltem folyóügyekre és enni, de egész nap semmit nem csináltam. Ha leültem tv-zni, mindjárt aludtam. Nem is főztem, de még mindig vannak maradékok.

Ma este meghozta a férjem a kis kuvasz kölyköt, 8 hetes, gyönyörű! Igazi kuvasz, jó rámás csontozatú, szép koponyaformával, kiváló pigmentekkel, jó szőrminőséggel. Az étvágya kitűnő. Holnap este újabb védőoltást kap. Úgyis viszem a macskát is. Itt voltak az unokák, de akkor még nem volt itt, így csak a sinkával ismerkedtek meg.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.15, 21:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csajok ez a jogosítvány ügy ...
Nekem sem akart kelleni,hisz mindenhova együtt mentünk a férjemmel,ő vezetett. Aztán ő készült kimenni CCCP-be,amivel egyidőben közölték velünk,hogy anyósomnak fél éve van hátra.Mi Kméten,ő Szegeden. Crying or Very sad
No akkor mondtam hogy jogosítvány izibe,+azonnal egy használt trabi mert egy se...el két lovat nemtok megülni. Crying or Very sad Így lett jogsim,muszájból.
Változóan volt rá szükségem,volt hogy naponta,de volt olyan is hogy kihagytam kb.15 évet. Aztán újból nagyon kellett. /ismét szülők okán/ Jó az ha van,ha van a háznál kocsi.

Arról nem beszélve,hogy húsvétkor szinte csak nőket látok vezetni. Wink röhög2

Nem vagyok egy Fittipaldi,de olykor-olykor nagyon jól tud jönni. Wink Laughing

Amit viszont marhára nem értek,hogyha egy családban egy kocsi van,szinte törvényszerűen a pasi hajtja. Anya meg szedheti össze a gyerekeket BKV-val,+ bevásárlás....mert a teremtés koronája még a mosdóba sem tud kocsi nélkül eljutni. Twisted Evil Shocked Rolling Eyes
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban