16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Íriszek (7)
Bougainvillea
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben (18)
Hortenziák (3)
Kertünk meglepetései (2)
Rózsák (19)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS(64)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (74)
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek....képek(18)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Abádszalók szeptember 11-13.
Milyen öröm ért ma?..(38)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
8:57:pm Bojtárgazdi :
Minden nagyon jól sikerült, remek napom volt!
12:18:pm bau :
Jó utat Bojti! sok sikert!!!
12:16:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép napor kívánok! Indulok Pestre, a távegyete,re beiratkozni és a Jegyzetboltba.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét új hét indul......
4:57:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:54:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:16:am Bojtárgazdi :
Kicsit igen, de nem aludtam el. Majd nemsokára.
5:07:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...Bojti, le se feküdtél????
2:56:am Bojtárgazdi :
Ma már péntek van, jó reggelt! Mindjárt itt a hét vége!
5:39:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:23:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.27, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Csak nekem volt 40 évig olyan munkaköröm?,

NEEEEM! Nono
Laci bácsi!
Nekem is olyan volt!
yes
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.12.27, 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rendelnék a neten valamit.
"tájékoztatjuk, hogy jelenleg jólmegérdemelt szabadságunkat töltjük. A két ünnepnap között, rendeléseket felvesszük, de azok feldolgozását jan.10 után kezdjük meg"
-10négyzkilométeren egy gyógyszertár van nyitva.
-Posta 3órát van nyitva. Küldeményeket nem továbbítanak.

Csak nekem volt 40 évig olyan munkaköröm, hogy nem volt ünnepnap? Aztán meg két ünnepnap között nem dolgozunk?
Mi a t.-van?

Van egy újabb törvény valahol, hogy két ünnep között kötelező hanyattvágni magunkat? Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.25, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom - én a káendhánál bankolok, és nincs bajom az utalásokkal, sem az SMS-ekkel.
Az volt a röhej, amikor még a tékomnak gyengébb volt a térereje. Az SMS-hez a kerítés egy bizonyos pontján felfelé tartva a telefont, tiszta időben, sikerült bevadásznom az SMS-t és tudtam utalni. (Ködben, esőben már nem.)
Aztán vettem olcsó vodás telefont, mert annak volt térereje,de pár hónap múlva már jó lett a tékom is. Micsoda könnyebbség volt időjárástól függetlenül utalni a 21. században!!! Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.25, 05:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez sajnos ismét olyan "balkáni módi" Twisted Evil Twisted Evil

Az egyszerű, magán célú utalásoknál is kell belépő kód már kis ideje.
Ezt azzal magyarázzák, hogy így biztonságosabb

Legutóbb kutyus szerkesztette (2019.12.25, 08:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.25, 05:17    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én az átutalásokon bosszankodom. Akárhány éve, pontosabban már legalább 10 éve a mobilomra jön az SMS az utaláskor. Korábban csak a végén kellett, az elküldéshez.
Vagy két hónapja már a belépéskor is kell az SMS-kód. Már sokszor itt meg vagyok lőve, mert be sem tudok lépni. De sokszor, ha sikerül belépni, megcsinálom az átutalásokat és a végén, amikor megint kell az SMS-ben küldött új kód, akkor kiiíja, hogy rossz direktnet aznosító vagy rossz SMS-kód. Segítséget kérhetek...
Van, hogy harmadik nekifutásra sikerül elutalnom. Van, hogy nappal nem tudom, csak este vagy éjszaka.
A lányom mindig azt mondta, mert rossza telefonom, rossz a billentyűzetem. Egy darabig el is hittem. De most 19-én utaltam a magánszámlámról, elsőre minden sikerült. Utána a Kft-ről megcsináltam 4 utalást és a végén a küldéshez szükséges SMS egyszer megérkezett, de kiírta a korábban leírtakat és utána hiába próbálkoztam, belépni engedett, de a küldéshez nem érkezett SMS-kód. Gondoltam, tényleg rossz a telefonom.
20-án megint próbálkoztam, megbuktam, mert nem jött SMS-kód.
23-án ugyanez. Pedig amikor a vezetékesről felhívtam magamat és nem vettem fel, arról jött nem fogadott hívásról az SMS. Tehát nem a telefonnal van baj. 24-én ideültetetm a lányomat, segítsen, ha már én ilyen sík satu vagyok. A belépés ikerült, a 4 utalandó szépen ott volt elmentve 19-i esedékességgel. Ezen nem változtattunk, amiből annak kelelne következni, hogy 24-ével teljesedésbe megy mind a 4 utalás. Ehhez képest 2 db Generalli Biztosítóst, amik jövő éviek, csak én inkább előbb utalokk, mint később, a mai nappal teljesítette, de másik két számlát 30-ára jegyezte elő. Persze, tudom, karácsony után mindig van banki szünnap. Nem néztem meg, az idén hogy lesz, de ezek szerint 30-a előtt.
Az a bosszantó, hogy az UPC-s számla lejárt 21-ével. Csekken befizethettük volna, ha tudom, hogy ekkora macera és késés lesz. És nyomják, hogy ne kp-val, hanem átutalással fizessünk. A jövőben, úgy látszik, mégiscsak vissza kell térnem a sárga csekkre. Csak ezzel az a baj, hogy a kp.felvétel drágább, mint az utalás. Mert céges kp. alig van.
Vagy a jövőben naokkal előbb el kell utalnom, hogy ha valami történik, még akkor is legyen időm.
Tényleg! Amikor éjszaka utalok, még sosem volt gondom.

Az azért nem normális dolog, hogy minden szart már átutalással kell fizetni, a technikai háttér pedig nem bírja az extra terhelést.

Mert 12.19. és 20-a ÁFA utalás, társasági adó és iparűzési adó feltöltéses időpont is volt. Olyat korábban is tapasztaltam, hogy 12-én és 20-án nem mindig sima ügy az utalás.

De ez semmiképpen nem egy normális dolog! Más munka is van, nemcsak a gép mellett ülni és lesni, mikor bírok már utalni!

Régen az adóbevallással volt ilyen helyzet, hogy lesni kellett utolsó nap, hogy mikor sikerül elküldeni és gyakran csak este 5 után sikerült többedik próbálkozásra és este 8 után lett az, hogy első nekifutásra elment.
De jártam úgy, hogy a gépemen elküldöttet jelzett és az érkeztetőt is kinyomtattam, pár nap múlva pedig egy udvarias ügyfélkapus levélben megkérte a NAV a vállalkozót, hogy küldje be az adott bevallást. Akkor átmásoltam és újra beküldtem. Nem volt bünti, de törölték volna, nekem volt érkeztetőm. Azt meg nem tudhatom, hogy milyen gyorsan fogadják be.

Az átutalásnál is volt már két esetem, amikor én átutaltam, kiírta, hogy teljesedésbe ment, de 15 perc múlva elelnőrizzem a tranzakciós listát. Mindkét eset péntek 16 óra előtt volt. Nem elllnőriztem le, majd rám szólt a partner napok múlva, hogy nem utaltam. Megnéztem a számlatörténetet, és nyoma sem volt az utalásnak, tényleg nem emelték le az összeget. Így a második eset óta már mindig inkább belépek újra és leellenőrzöm, feltéve, hogy be tudok újra lépni.

Na, ilyen okok is léteznek, amiért én sokat dolgozok éjszaka.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.24, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régen volt a telefon, amivel telefonáltunk.
Most van a telefon, ami sok mindent tud, de rossz vicceket is űz. Épp az előbb csörgettem meg valakit akaratlanul, persze pont ma, amikor nyilván a háta közepére sem kíván.

Régen volt tévé, azon tévét néztünk és slussz.
Ma van az okostévé, egy hete itt van és videók mennek rajta, mert egyelőre nem talál csatornát magán.

Bosszantó ez a sok modern vacak, nekem meg az idegrendszerem továbbra is a régi. Sőt már kopott is kicsit.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.23, 18:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos igazad van Exclamation Twisted Evil
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.12.23, 00:45    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos, a piac nem fizeti meg a magyar hagymatermelőknek azt a munkát és költésget, amit belefeccölnek a hagymatermesztésbe. Ráadásul egyre nagyobb költséggel lehet termelnim mert öntözés nélkül nem megy.
A legjobb minőséget hagyományos kézi múveléssel lehet elérni, de erre ma már nincs munkaerő, tehát gépesíteni kell!
De van-e miből és kérdés, megéri-e? Mert sok termelő igen nyugdíjas korú, ők már nem ruháznak be új, drága gépekre. Fiatal meg nagyon kevés választja a mezőgazdaságot, főleg a zöldség-gyümölcstermelést. Aki teheti, elhúz a mezógazdaságból.
Amíg a mezógazdaság jövedelmezősége ilyen alacsony, ráadásul hatalmas az eszközigénye, vagyis leglassabban és a legnagyobb kockázattal itt terem a profit, ez nem egy divatos ágazat. A klímaváltozás beláthatatlan következményekkel jár. És mindezek tetejére egy UNIO a nyakunkban a hülyeségeivel, megbénítja a termelőket, megdrágítja a termelést.

Úgyhogy marad az olcsó kínai fokhagyma, és a spanyol órisá vöröshagyma és társaik.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vigyor
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 19:14    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus sajnos igazad van,mert a vöröshagymánál is van káló bőven. Twisted Evil

Bauka! ügyes Jézuskád van,tudja mivel szerezhet Neked örömet. pacsi yes
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A fokhagymára én is nagyon "érzékeny vagyok"!
Utálom a kínai fokhagyma szagát ízét...
Ezért a Jézuska hozott nekem Szegedről igazi Magyar finom fokhagymát Vigyor

Kutyus
Idézet:
talán más fajták?

Nem más fajták,hanem más országból valók! Sad
Sajnos Magyarországon az igaz makói hagymatermesztés megszűnt, lecsökkent a termelése.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.22, 05:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
sajnos már sem a hagymák, sem a fokhagymák nem olyanok....talán más fajták???....mint a régiek voltak Crying or Very sad Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 19:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ma azon mérgelődtem,hogy a vásárolt fokhagymát mindig agyonnyomorgatom,ha puha nem hozom el. Itthon sóban tartom /valahol olvastam/ hogy ne üresedjen ki a gerezdek ruhája. A ma vásárolt/pucolt csodásan kemény fokhagyma belseje volt romlott. Shocked Very Happy 4 nagy gerezd minusz. Twisted Evil
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.21, 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mérges vagyok mert még nem vágtuk ki a fát.
Esik az esö és igy majd jo sáros lesz mindenhol minden.

Az idén már muszáj lesz csak levágni egy fábol a tetejét Wink mert már olyan magasra nöttek.
Karácsonyfának már tul nagyok Wink esetleg utcára ískola vagy ovoda elé lennének jok. Very Happy Wink
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.12.13, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
hajókötéllel varrtak

aranyoskám

A végén már igen,hogy szét ne nyíljon a többi Sad

Köszönöm a gyönyörű lámpát! Smile
Puszi
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 37, 38, 39  Következő
16 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban