15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
Események........kiállítások....programok (4)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.11.02, 18:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes lehetett,csodálom a fazont. Very Happy

Question Shocked Rolling Eyes

http://www.tintakiado.hu/news_view.php?id=675
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.11.02, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Fa Nándor Esztergomban mesélt......

https://www.kemma.hu/kozelet/helyi-kozelet/az-oceant-atszelo-vitorlas-esztergomban-meselt-nem-mindennapi-kalandjairol-1856023/
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 19:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus egyetértek! pacsi

Etimami! Még sosem olvastam arról,hogy valaki úgy bedohányzott,hogy megkéselte a családját... Shocked Twisted Evil

Egyet viszont el kell ismerjünk -mi bagósok!-hogy undorító a sok csikk az utcákon,tereken,stb...lehet kapni zsebhamutartót! Twisted Evil

A buszmegállókat védő rendelkezéssel is egyetértek,/ne tartósítsam a füsttel a tömeget/ de még sosem láttam hogy a szerv intézkedett volna...akkor meg mi értelme? Shocked

Nem látok pl.a piákon,édességeken -sorolhatnám- elrettentő fotókat,pedig ezek sem az egészségünket szolgálják. Twisted Evil
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annak igazán örülök, hogy éttermekben, cukrászdákban tilos dohányozni!....igen pocsék dolog volt annak, aki sosem dohányzott a füstben fuldokolva enni

Valahol azért csak engedni kellene, az buszból kiszállva nagy baromság nem engedni a cigizést
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Be is kell tiltani Embarassed , lényeg, hogy narkózni szabad...( az nem teszi tönkre az egészséget aranyoskám aranyoskám aranyoskám )

Én is cigizek, felháborit, hogy mindenki "csak" a cigi ellen kampányol.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 17:44    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem megyek a sógorokhoz oszt'kész... Laughing

2 éve Prágába mentünk baráti/munkahelyi társasággal,busszal. Ahogy megérkezett a busz,rögvest rágyújtottam mert már majd' bedohányoztam. Wink
Azonnal ott termett 2 egyenruha és közölték hogy 10 euró. Shocked Crying or Very sad

Tudták hogy a nagy távolságról érkező buszok zavarosában érdemes halászni. Wink Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.31, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szigor: péntektől életbe lép a dohányzási tilalom Ausztriában

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191030/szigor-pentektol-eletbe-lep-a-dohanyzasi-tilalom-ausztriaban-405593?utm_source=hirstart&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Füst Füst Füst Füst Füst
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.28, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.facebook.com/csilla.ternei/videos/3137649992974723/UzpfSTEwMDAwMTg5MjU5NTczNTozMTM3NjcyMTc2MzA1ODM4/

Vaskapu expressz haza felé a vonaton, Békéscsaba előtt elment az áram

tercsi
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.10.28, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kérlek szavazzatok a két kis unokámra a gyermekmosoly pályázaton. November 8-ig lehet szavazni. Kicsit le vagyunk maradva, de segítségetekkel biztos előbbre kerülnénk a listán. Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget.

Munkácsi Via Szófia és
https://boon.hu/gyermekmosoly/#view=gallery&for=R5tPKnEfHRE

Munkácsi Áron
https://boon.hu/gyermekmosoly/#view=gallery&for=wcS9SShjU7g

Legutóbb horvathgne szerkesztette (2019.10.31, 18:47), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.10.27, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelem és nagyra becsülöm azt az igyekezetet, hogy a "kigyógyulás" módját igyekszel átadni.
No és akkor tényleg, ne dolgozz ilyen sokat már!
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.26, 19:22    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem VASTAPSOT érdemelsz! Taps Gratulálok,ügyes vagy! Puszi Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.25, 19:00    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, ha már nyavalyákról van szó! Asszem, ebben a topikban írtam a tövisproblémámról.

Összegezeném a helyes kezelési módot: A tövis, ha nem piszkálható ki, akkor lemegy a csonthártyáhz, ott betokozódik. Egy-két tövis esetén ez nem nagy ügy, ha nem az izületben van, de sok tövis esetén, és ha néhány az izületben, akkor az már komoly. De ha még pluszban az arcot is oda-vissza több barázdával felszántja a rózsatövis, úgy hogy porc, csont is látható, sok jóra nem lehet számítani.

Első körben kellenek az antibiotikumos kezelések, mert rettenestes gyulladást okoznak a tövisek. Viszont ezzel a tövisek kilökődési sebessége igen lelassul. Elvannak, időnként vándorolnak, elkezdenek kijönni, fáj, csúnya, gennyezik. Akkor gyulladáscsökkentő. Ez volt vagy két évig folyamatosan, de ababhagytam, mert nem tartottam normális dolognak, hogy életem végéig szedjem.
A gyulladáscsökkentővek csak tovább ment az időhúzás.

Abban a szakaszban, amikor, csak mostam a sebeket és cinkoxipasztával vagy körömvirág kenőccsel kenegettem, jól jöttek kifelé.

Majd a tüdőgyulladásokra megint antibiotikum kúrák jöttek, megint leállt a kilökődés.
Utána elsősoran a napfényre nagy erővel szokott jönni kifelé.
De sorozatban elkövettem azt a hibát, hogy amikor már nem bírtam a fájdalmat, de inkább azt, hogy csesztetnek, hogy nézel ki, már megint piszkáltad, stb... (mert mindenki .urvára okos a más bőrére) és Aloe verával kentem, akkor 3 nap alatt teljesen begyógyult és nem fájt. Aztán az első napsütéstől megint beindult és gőzerővel jöttek kifelé a tövisek.

A sebek kezelése napi legalább 2-3 órát vettek igénybe ezekben az időszakokban és nagy fájdalommal járt. Nagyon kívántam az édeset. Meggybefőtt, 720 ml-es délelőtt egy üveg, este egy üveg. Enyhült utána a fájdalmam és el tudtam aludni. Elfogyott az sk. meggy, gyűjtőszámra vettük a boltit. Aztán nem vettünk, hátha abbahagyom. Akkor 2 szelet mázeskenyér. Ha nem az, akkor egy fügekoszorú vagy egy doboz datolya vagy zacsi aszalt szilva vagy mazsola. Mindegy mi, csak édes legyen. Ha más édes nem, akkor akár éjfélko is joghurt, méz, fahéj, kukoricapehely összekeverve. Végszükségben tejbegríz mézzel, fahéjjal vagy tejberizs. Természetesen egy tányérnyi csak egy macskának elég, ekem kellett 2-3 tányérral.

Így mentek az évek. Ahol meggyógyult, az utána rendben volt, de nem akart véget érni. Legrosszabb a rózyatövises baleset, mert az az arcomon van.
Anyu mindig mondta, hogy régen is voltak tövisbalesetek, dunsztkötés a megoldás. Az arcomon macerás lenne, akkor mossam, egy nap akárhányszor és amikor lehet borogassam.
Azt már korábban megtapasztalatm, hogy mire egy tövises tok kiürül, a tokot kitépkedem, begyógyul, az két hónap. Na, ez az arcomon ugyanígy.

A nap annyira nyomja kifelé a töviseket, hogy még üvegen keresztül is. Pl. egy Eger-Debrece n autóútvonal oda-vissza nyáron elég ahhoz, hogy a kilökődési folyamat felgyorsuljon. Ez jól hangzik, de fáj és ezt ki kell bírni. Naponta kétszer kezelni.
Lényeg, hogy a nyár végére rájöttem, nem érdekel senki károgása!
Akárhogy fáj és csúnya, mert gyulladásban van, nem kenem be Aloe verával, hanem csak mosom és hogy felgyorsítsam a folyamatot, újra cinkoxipasztával kenem.
Ez nagyon jól bevált. A cinkkenőcs felpuhítja ezeket a meszes tokokat és amikor már tiszták, jól hámosít.
A nyár végén olvastam az interneten a szódabikarbónás kezelést. Tényleg szuper, ez ugyan eléggé fáj, mert marja a sebet, de nagyon felgyorsítja a folyamatokat, úgy tapasztalom, egy hónap alatt lezajlik.
És mindegy, mit alkalmazok, egy nap akárhányszor át kell mosni a sebeket új és új vattadarabokkal.
Már nem túl sok sebem van, az arcomon csak vagy négy, de már nem durvák és hamarosan elmúlnak.

A lábamra sikerült augusztusban pár tövist szerezni, amikor a zembernek segítettem a traktoros fűkasza felállításánál. Az egy külön történet. De ezek már majdnem rendben vannak.

És megszűnt az édességmániám! Én korábban csak nagyon módjával ettem édeseket, kivéve a gyümölcsöket. Azt írtam, hogy már 96 kiló voltam, amikor a jogsit hosszabbíttattam.
Mivel már csak egyszer vacsorázok és általában is elmúlt a falánkságom, megállt a hízásom, majd némi álldogálás után elkezdtem fogyni.
Az a blézer, ami sok centivel nem volt begombolható, az már begombolható, de hogy ideális legyen, még 1-2 kilónak le kell menni, de nem gombolva teljesen jó. A kedvenc nadrágom újra kényelmes!
Örülök, hogy nem cseréltem le a ruhatárat, mert így talán még jobban inspirálva vagyok a fogyásra.

Viszont az erőm sokkal kevesebb a fizikai munkához. Az itthoni munkával jobban bírok, bár ha elfáradok, lepihenek.
Most 23-24-25. Ostoros volt soron. Hónapok óta alig fordultam ott elő, mert nagyon beteg voltam a sebeimmel. Így most nem bírom a napot végigdolgozni. De majd erősödök. Ami meglepő, az ételt se kívánom olyan nagy mennyiségben, mint korábban.
Most az izületeimnek, izmaimnak erősödni kell.
Egyszerűen kifog rajtam a kiszénázás és azt régen nem tekintettem munkának. Már maga a terepjárás is komoly igénybevétel. És most én vagyok az ügyeletes napokig.
De sebaj, minden nap egy kicsit többet és többet! Az erőt elveszteni egy nap is lehet de visszanyerni, azért meg kell dolgozni!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.25, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vannak ritkán közvetített sportágak, vagy csak nekem újság?

https://www.magyarhirlap.hu/sport/20191020-tonkrevertek-a-mezonyt-a-magyarok-a-maratoni-kajak-kenu-vb-n

Bravó! Ok hódol Taps
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.24, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
bal "gyűrűs" lábujjamon,

aranyoskám

Etimami
Drukkolok én is ,hogy mielőbb jól legyél! yes
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.24, 17:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Etimami szivem! Évekkel ezelőtt megcsináltattam én is a bal "gyűrűs" lábujjamon,azóta köszöni jól van. Laughing Ok
Nem tudom talpon hogyan működik,remélem sikerül tőle végleg megválnod,mert ez Istenverése. Wink Crying or Very sad Twisted Evil
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Következő
3 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban