15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Szomorú vagyok (10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (37)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Unokát nem kellene szállitanom Wink a villamos megállo a házunk elött Volt és nagyon jo a tömegközlekedés. A gyerekek mikor ovodába iskolába jártak soha nem kellett öket egy két utcasaroknál vinni.Nem is lett volna érdemes autoba ülni..
A férjem munkahelye nem nagyon Volt elérhetö tömegközlekedéssel és olyan munkája Volt hogy munkaidöben be tudott vásárolni.
Nekem nem kellett soha cüglödnöm holmi vásárlásokkal.
Itt a faluban Auto nélkül nehéz lenne és a férjem eljár vásárolni(ügyesen vásárol Wink) szombatonként.Máskülönben jön die boltos is és a csepregi pékség autoja.
Nekem nincs is kedvem még vásárolni se mert utálok is vásárolni Very Happy Wink
Nekem nincs is szükségem autora.Ha valami adodna a férjemmel ugyse maradnék egy percig se a házban.
Azonnal hazamennek !!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 18:53    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom észleltétek-e,hogy még a mai középkorúak nagy részénél is -ha 1 kocsi van a családban- a pasi viszi. A mama meg vásároljon be,menjen a gyerekekért tömegközlekedéssel. Shocked Twisted Evil Olyan ez,mintha csak suszluluval lenne férfi a férfi. Nemtom'

Én sem akartam jogosítványt.../mindenhova együtt mentünk kocsival/ aztán az élet rákényszerített. Crying or Very sad Párám kimet fél évre CCCP-be,anyósom halálos betegen Szegeden,apósom betegen velünk Kméten./nem éltek együtt/ Nekem ott volt a pici lányunk,oszt'old meg. Crying or Very sad Akkor mondtam a férjemnek,vegyen nekem egy Trabantot én meg rohanvást jogosítványt szerzek,hogy helyt tudjak állni mindkét helyen. A vásárolt használt Trabit beadta a servicébe,oszt'elköszönt egy fél évre. Crying or Very sad
Az órákat úgy vezettem le,hogy 6-kor megállt az oktató a ház előtt,a hátsó ülésre beraktam a félig alvó lányomat és 7-ig együtt róttuk a várost.Akkor beadtam az oviba,majd 8-kor lerakott az oktató a munkahelyem előtt.
De meg lett. Very Happy
Kész lett a servicébe a Trabi,menjek érte..../Skodán tanultam/
Beültem és imával indítottam. Wink Megálltam az első piros lámpánál,majd induláskor hátramenetbe tettem. Shocked Nem lett gond,de ezt míg élek nem felejtem el. Embarassed
Később egy test,egy lélek Wink lettünk,már nélkülem is megtette volna a Szeged-Kmét távolságot. röhög2 Imádtam. szív
Mikor a férjem hazajött,/akkorra már eltemettem anyósomat és apósomat Sírás-rívás / a kis Trabinak meg kellett szoknia a Kmét-Bpest távot. Laughing
Mire felköltöztünk,már azt is zsigerből vágta. Laughing /férjem itt,mi a gyerekkel ott/ Aztán kb.20 év kihagyás....
A mostani Tütü /unokám után/ is szükségből lett megvéve,a 170 km-re lakó idős szüleim miatt. Imádom!!! /ha mennem kellett a férjem többnyire dolgozott/ De már közel sem vezetek olyan jól mint anno. Nem megy pl.a szűk helyre való beállás./tolatva pláne/ De úgy vagyok vele,hogy én már nem tanulom meg újra. Igyekszem figyelembe venni a hiányosságaimat oszt'annyi. Laughing

Nekem elég visszaigazolás az,hogy az unokámat szállíthatom,vagy hogy a férjem elalszik mellettem. röhög
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 17:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk az első férjem sofőr volt. Amikor az első autó vásárlása szóba került, azt mondta, hogy ő vezet egész nap eleget, ha autót akarok, akkor vizsgázzak le.
Elsőre sikerült, lett jogsim, lett autó.
Ha együtt mentünk is én vezettem, de szerencsére nem osztotta az észt.

Friss volt a jogsim, el kellett mennem Szegedre. Izgultam rendesen, lámpák, villamos....akkoriban ilyeneket csak a könyvekből ismertük. Szerencsére minden gond nélkül megjártam, ennek már harminc egynéhány éve, azóta sem volt semmi gondom az utakon.
Már nincs autónk, egy robogóval járok bevásárolni.

Örömömről is irjak: holnap megyek az unokáimhoz Laughing
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk nemigen volt probléma abból, ki vezessen......se Tihivel, se az első férjemmel

A motorozás nekem -egy hülye pasi okozta gyerekkori rossz élmény miatt - nem nagyon kívánatos. Ilyen vén fejjel meg aztán pláne! Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 13:49    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az államvizsga után egy hónappal beálltam egy tsz-ben gyakornoknak. Akkor már volt motorom, a szüleim vették (adták rá a pénzt) és két bukósisakot, egy hátizsákot. Első héten megtudtam, hogy a járási székhelyen indult egy tanfolyam, azonnal telefonáltam, hogy csatlakozni szeretnék. Nem örültek, hogy már úgyis lemaradok, a műszaki része nagyon nehéz, főleg a nőknek. Mondtam, hogy nekem nem, én tanultam mezőgazdasági géptant, az erőgéptan ugyanaz, mint az autóknál. Jó, menjek, de egy ideig nem kell befizetnem, mert meglátják, hogy szuperálok. Közben a nagybáytámtól kértem kölcsönt az első fizetésemig.
Rlső nekifutásra megelett a jogsi motorra, autóra.

El nem tudtam volna viselni, hogy a zember vezet, én nem. Mint mindegyik, ő is volt, hogy mondta, sík satu vagyok hozzá. Aztán amikor jól jött, hogy vezetek, akkor már nagyon örült neki.
Egyszerűen nem viselem el, hogy a nőket még ma is sok területen próbálják lenyomni alaptalanul!

Évekig, amikot kivittem a zembert a buszhoz vagy a vonathoz, odafelé ő vezetett., vissza egyedül én. Mondtam neki, hogy ne nézzen mán hülyének, odafelé nem tudok vezetni, hazafelé igen! Vagy oda-vissza én vezetek, vagy menjen gyalog. Na inkább nem gyalogol.

Ez a több évezredes hímsovinizmus hatalmas, még mindig nem tűnt el teljesen.
Itt a téren a korosztályomból a nászasszony és én vezetek. Már bánják, hogy annak idején hamar feladták a harcot. Mert igen, sok családban harc volt azért, hogy a nő is vezethessen. Most meg milyen jól jönne, ha a vén faszok hátsóját az asszony autóval tudná hurcolni, nem kellene folyton a gyerekeket ugrasztani vagy taxit hívni.
Na, ez már a fiatalkonál nem kérdés, hogy a nő vezessen-e? Ha akar, hurrá!

Tudjátok, milyen jó volt motorozni? Kb., mint lovagolni. Imádtam a kanyarokat! A szabadságot!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valamikor én is vezettem volna szivesen ha lett volna autom.
Ugy értve hogy saját autom! Volt és van autonk Wink amit csak a férjem vezet.Mostmár nem is szándékozok vezetni pedig jogositványom 1983 ota van. Kizárolag a szemem miatt mindig hosszabbitani kellett.Mostmár nem kell megkaptam életem végéig.
Nem használom és nem tettem ki a falra de vissza akkor se adom!!!
Mi az oka hogy alig vezettem a jogositvány megszerzése után??
Szoval le lettem "bagolyozva" meg hogy ugyse tudok semmit pedig a mai napig büszke vagyok arra hogy a 30-40 ember közül én voltam a legjobb tanulo.
Na mindegy akkor azt mondtam hogy vezessen aki akar Very Happy Wink én teszek a vezetésre egy nagyot. Very Happy Wink
Lett volna számtalan alkalom hogy szükség lett volna arra hogy ÉN vezessek de azt mondtam vezessen az aki eddig is vezetett a családban. Wink Very Happy
Ebböl nem engedek ezután se igy aztán nekem marad az anyosülés ahogy eddig is az Volt a helyem.

Mai örömöm hogy délutánra kész lesz a ház festés Wink ugra

Közben meghozták a fagyasztot is Wink ugra
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 09:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Nagyon jól látod a helyzetet,minden szavad igaz! yes ...sajnos.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.11, 04:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
NEM csak az autós közlekedés a gond: ahogy te is vagy, a síma, gyalogos is Sad
Járókerettel tudott csak valamennyire menni, mert sajnos a combnyaktörése nem gyógyult, és állandó fájdalmai voltak Sad
Aki egyedül van, annak sokkal nehezebb mindent megoldani, ha van, aki segít könnyebb kicsit, de a kiszolgáltatottság érzése semmivel nem jobb Sad

Capsella
megtesznek mindent, hogy hamar kipurcanjunk, hidd el!
.....és a mi korosztályunk még istenes! mert jobb anyagból vagyunk, kevesebb volt a stressz.
DE!!! a gyerekeink! na szegényeket, sajnálom nagyon! Ha megérik a mi korunkat, nem tudom, mennyire bírják majd magukat Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.10, 21:35    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem azt egyetlen kormány sem lépi meg, hogy 65 felett ne vezthessünk. Tudod, hogy hány régi vezető dolgozik be a minisztériumoknak tanácsadóként meg akárhogyan! Hát ők aztán nem fognak tömegközlekedni! Ha ők vezethetnek, a kis szarok is vezethetnek.

De ennél fontosabb, hogy a vén trottyok is szavaznak! Minden hatalom szeretné a voksainkat a magáénak tudni!

Azért, mert akad néhány felelőtlen házi orvos és család, azért ne legyen összöreg büntetés.
Ha a házi orvos nem jön rá, hogy a páciense mentálisan vagy fizikálisan már alkalmatlan a vezetésre, akkor legalább a család felismerhetné! És szólhatnának a házi orvosnak, hogy vonja vissza az alkalmasságot vagy a következőt már ne adja meg, ha az egy-két hónapon belül van.

Egyébként tényleg szörnyű tud lenni az öregség!
Intelligens, komoly ember, akit korábbról jól ismertem, ha összefutottunk, mindig beszélgettünk pár percet, már messziről integetett, majd nem láttam vagy 10-15 éven át, majd véletlenül látom, de már alig ismerni rá, összeaszalódott, meggörbült, két bottal jár, reszket, és így megy el bevásárolni! Szemmel láthatóan nem ismer meg senkit sem, vagy már inkább nem akar senkit sem megismerni. A tekintet sokat elárul. Az is igaz, hogy akinek minden erejét össze kell szedni, hogy szombat délre, zárás előtt el bírjon menni a boltba, az már aligha vágyik bárkivel szót váltani, mégha meg is ismeri.
A bolti eladó elnézést kért a vevőktől és kivitte neki a szatyrot, amikor már közeledett az autóhoz. Beült, betette az eladó a szatyrot és lassan sikerült elindulnia.
Az első eset óta, ha szarul vagyok, ez a rémkép üt belém.
A fiával ikerházban laknak.
Ez a kiruccanás ha muszájból vn, az szörnyű! Ha "világot" látni, akkor rendben van.

Az eset óta elgondolkodtam azon, hogy akár abból is meg lehetne élni, hogy a mozgáskorlátozottaknak a rendelését bevásárolja valaki és leszállítja.
Bár azt hiszem, nem sok ember bír olyan végtelen türelemmel, amennyi az iiyen idős, beteg emberekhez kell.

Itt a téren volt egy generációváltás, a szüleink generációjából már csak egy asszony él, 90 felett.
Volt egy bácsi, akit a saját fia is itt hagyott az összeférhetetlensége miatt. Jöttek látogatni, ellátták, de neki semmi sem volt jó. A szomszéd lány kezdett járni neki boltba, patikába, ügyintézni. Addig, amíg meg nem gyanúsította, hogy meglopta, mert nem adta vissza az összes visszajárót. Mindössze az egyik blokkot nem számolta a kiadásokhoz. Az üvöltésétől zengett a tér. Ez a lány soha semmit nem kért és nem kapott a munkájáért. Utána soha senki nem nyitotta rá az ajtót a szomszédságból, sőt, ha kint volt, mindenki átment a tér másik oldalára.
Aztán a fia nagyon-nagyon beteg lett, már nem tudott jönni hozzá. A menye, akit minden rossznak elmondott, gondoskodott róla haláláig, a férjére tekintettel.

Néha arra gondolok, nagy kiszúrása lesz a sorsnak, ha nem purcanunk ki idejében...
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.10.10, 19:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk meg az a helyzet /már írtam nektek hogy minden multi itt van a se..m alatt 10 percre/ hogy kocsi nélkül nincs bevásárlás. Shocked Twisted Evil
A buszmegállótól kb.1/4 órás séta az Osan -de csak az érhető el busszal-. Ami nem lenne gond,de akkor kenyéren és tejen kívül ne vegyél mást me'azé mégse feketelacinak súly születtél. Twisted Evil
A zuram rögtön 70,én kettővel kevesebb,oszt' olvasom a neten hogy 65 felett nem akarják engedni az öregeket vezetni. Shocked Twisted Evil

Itt a prérin bizony nagyon sok idős ember vezet,látom bevásárláskor. Pont az említettek miatt. Túúúdom,túúúdom,a tempójuk meg a reflexük.....de akkor kapjuk rövidebb időre az orvosít,addig amíg még belefér. Wink Laughing
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.10, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát én ebben az értelemben sosem voltam önellátó és független, mert sosem volt autóm. Shocked
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.10, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Tihin is

De mellette még ott voltál TE!-és egy autó is... simi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.10, 04:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, valóban.........de kuka is vagyok Embarassed Laughing Laughing

Bizony, aki megszokta a mozgékonyságot, rettentő nehéz elfogadni azt a tényt, hogy már nem tud, vagy nem lehet mindent csinálnia...... .- 8

Láttam Tihin is, mennyire rossz volt neki is a korlátozott mozgás
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.10.09, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Abba belegondolni, hogy nem tud az ember önellátó, független lenni, szörnyű!

No akkor gondolj rám... Sírás-rívás
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.10.09, 21:46    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, az lesz keserves, ha egyszer nem vezethetünk tovább.
Asszem, én onnantól inkább lezárnám ezt a földi pályafutást. Abba belegondolni, hogy nem tud az ember önellátó, független lenni, szörnyű!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Következő
2 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban