15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hawaii rózsa - frangipani
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
IDŐJÁRÁS (62)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (15)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (15)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 19:36    Hozzászólás témája: Re: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...Én szoktam mondani, hogy öregszem oszt hülyülök. Hát, ha nem is hülyülök, de fáradok....

pacsi Dettó! Laughing Azért vannak terveim a következő napra,hogy mást csináljak,vagy ne legyek kész vele. Shocked röhög2
Van egy bazi nagy hortenziám cserépben, 3 Exclamation napja ültetem,de még mindig az eredeti cserepében van. Crying or Very sad Embarassed
Vettem egy sok-sok literes műanyagedényt,abba szeretném beletenni és az egészet földbe süllyeszteni mivel meszes a a talajom. Csak halogatom,csak halogatom. Embarassed Közben már olyan dolgokat is megcsináltam,amit későbbre terveztem. Wink Very Happy

Kakas: arról is olvastam,hogy a kutyák ugatási idejét akarják szabályozni. Shocked Rolling Eyes
Elképzelem hogy jőőő a betörő,a kutya meg az óráját nézi,hogy szólhat-e a gazdinak? Shocked
RÖHEJ A KÖBÖN. Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 00:28    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, ide süssetek! Az emberi hülyeség határtalan, de nemcsak nálunk!

https://magyarmezogazdasag.hu/2019/09/14/kukorekolhat-egy-kakas-kora-reggel-birosag-dontott

..................
Szécsike!
Én szoktam mondani, hogy öregszem oszt hülyülök. Hát, ha nem is hülyülök, de fáradok.
............
Tényleg egyszerűen nagyon bölcs emebr volt ez a Platon.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.18, 21:16    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen nincs Shocked és mégis van. Crying or Very sad

Kertet rendezek pár napja,elvagyok mint befőtt. Wink
Látom a meséimet,lantanát,ki akarnak szédülni a cserépből. Shocked
Nézem....tök szárazak. Twisted Evil Akkor jöttem rá,hogy napok óta elfelejtettem locsolni. Twisted Evil Embarassed

Átcsoportosítottam növényeket,megszórtam trágyával,felástam és újra ültettem.Hortenzia,kékszakál évek óta cserépben lakott,most kiültettem,ritkítottam,áthelyeztem stb.stb. ugh
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.18, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Találtam ezt a mondást......lám, már az ókoriak is tudták!!!

Vissza az elejére
aniko42
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó látni Józsit , a nevetős képen tiszta apja 😀

Anikó

...........................

skype van kérd el
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jóó Smile
Látom "kikerekedett" Bernáth séf,mióta szerelmes Vigyor (vagy mióta itthon van? ) Smile
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.15, 06:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap a Lurdy házban a Shär cég gluténmentes napot rendezett. Lehetett vásárolni, mindenfélét kóstolni. Volt több előadás is, ahol - többek között - Bernáth József séf bemutatta, hogy kell/lehet készíteni linzert, kenyeret stb. Két nagy kivetítőn is lehetett követni amit csinált.Ettem egy sajt nélküli hamburgert, nagyon finom volt! .....érdemes volt elmenni, bár én elég hamar eljöttem

falatkák

pizzák

töltött kifli készítés

Bernáth séf

Bernáth séf és a Shär vezetője

kivetítőn a séf munkája

látogatók

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.14, 04:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie

Bau azért kérdezte a füledet, mert abban van az egyensúlyt szabályozó kis szervecske

Tényleg vigyázz magadra, neked különösen nem egyszerű egy esés!!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau es Capsella nagyon köszönöm a hsz-t.Valoban lehetséges hogy az egyensulylyal vagy izomgyengeséggel lehet kapcsolatban a sok esés.
A vérnyomásom aránylag jo a fülemmel nem érzem hogy problémám lenne.
Sokat gyalogolni én se tudok és menés közben többször megállok.
A lakásunkhoz kb 20 lépcsön kell fölmenni (félemelet) de egyszerre nem birok felmenni.
Egyszer lefele lépcsöt tévesztettem és majdnem le estem igy inkább a liftet veszem igénybe.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 20:14    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie!
Nem lehet, hogy már labilis az egyensúlyérzékelésed? Az lehet nagy fokú kimerültségtől, akár idegi, akár fizikai. Vagy nincsen izomkárosodásod? A vérnyomásod rendben van? A cipő, amiben jársz, jól tartja a lábad?

Nekem akkor van egyensúlyi problémám, ha nagyon kimerült vagyok. Ilyenkor nem is vezetek. De a nem megfelelő vérnyomástól is eleshet, kibillenhet könnyen az ember.

Na, és egy nagyon fontos a mi korunkban, ahogy a mindennapokban már tapasztaljuk, hogy kevesebbet bírunk dolgozni, mert csak a gondolataink szárnyalanak, de az izmaink lassúak, ez már nem fog változni. Ezt úgy mondják, hogy a kis gyerek és az öreg ember lába nem elég biztos, vagyis nagyon könnyen elesik.

Félő, hogy egyszer az őrangyal reflexei nem lesznek elég gyorsak.

Ha nagyon fáradt vagyok, nekem a lábaim szart se érnek, szinte remegnek. Ilyenkor nem bírok álló munkát végezni vagy valahová elmenni.Voltak évek, amikor szinte mindenhová elvitt a férjem vagy a fiam autóval, mert nem bírtam gyalogolni. Ha bemenetem a városba ügyintézni, befelé még jó volt, mert lefelé kell menni, de hazafelé felfelé. Mindig azt lestem, hol lesz a legközelebbi pad, hol tudok leülni.
Most egy hónapig nem voltam bent a városban, mert nem volt lábam hozzá. Ma muszáj volt, ráadásul sietenem kellett. Befelé nagyon siettem, gyorsan végeztem, de hazafelé le keleltt ülnöm egy padra. Vagy 10 percet pihenetm és hazajöttem. Ráadásul a kitaposott cipőmben mentem, mert kényelmes lapos sarkú, nem a csinosabb félmagas sarkúban.
Itthon újabb pihenés, mert a lábam inogott. Délután bírtam kimenni Ostorosra és csak etettem, itattam, kertészkedni már nem volt erőm.

De nagyon jó, hogy már nincs meleg és el lehet kezdeni újra aktívabban élni.

Engem nyár végére teljesen leamortizált a tövisproblémám. Szerdán voltam Debrecenben a Klinikán, az autoimmun eredményeim jók. Az eltérések a tövisek által fenntartott gyulladásból származnak. De nagyon remélem, hogy ez is megoldódik lassan. Ettől mindkét szemem be volt gyulladva, de már helyre jött. Ez jó jel, azt jelenti, hogy tényleg csökken a gyulladás. A sebeket mosom, tisztulnak, ami kitisztul 3 nap alatt begyógyul, ami szintén jó jel.
A két karomon, vállamon, lapockámon is szépen gyógyul. A lábaimon van még néhány nagyon csúnya seb, de gondolom, vagy egy hét borogatás, mosogatás és azok is rendbe jönnek.
Eddig hibát követetm el, mert amikor nagy erővel kinyíltak a sebek, pár nap alatt eluntam, nagyon fájt és Aloe verával bekenve, lezártam a sebet, újra betokozódott. Egyszerűen csak tiszta vízzel keleltt volna mosogatni, borogatni és kitisztul, utána három nap alatt nyomtalanul begyógyul. Már rég túl lennék rajta, ha így teszek. A korábbi gyulladásgátlók szedése sem volt szerencsés, mert ezzel csak konzarváltam a bajt. A tövises tokok nem nyíltak ki.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nincs a füleddel probléma?
Lehet,hogy az egyensúlyoddal függhet össze a sok esés...
(nem?) Rolling Eyes
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:

Emmylie
tényleg vigyáz az őrangyalod, de azért próbálj te is segíteni neki

Nem Volt elég hogy hétfön a föpályaudvaron ellöktek és le estem az este ujabb esés következett.
Ezuttal a lakásban a konyhában estem el.Talán az a kis darab szönyeg Volt a hibás. Wink
Egészen pontosan a 7-ik esésem Volt de az örangyalom megint mögöttem Volt.
Nekem nem a 13-a hanem a 12-e Volt a peches napom. Sad
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.09.13, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászoklaci, hová lett a hozzászólásod?

A két napos csirkekopasztás után, ma egész nap gereblyéztem.
A múlt napi vihar annyi falevelet levert, sok volt a törött gally lepotyogva, kész csatatérre emlékeztetett.
A szilvának nagy része a földön van, még csak félig érett, sok ágastól tört.
Két fát tört ki a vihar, féltem, hogy tető se marad a házon. Ijesztően tombolt a szél, nem szeretem a viharokat.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.11, 04:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
értem, és tényleg sajnálom, hogy ennyi bajt okoznak ezek a gazok
megint csak azt tudom mondani, hogy mindketten öregedtek, egyre több bajotok lesz.......csökkenteni kellene a földterületet és a lovakat
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.10, 20:51    Hozzászólás témája: Írj bármlyen témáról! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj, Kutyus! Nehéz ügy.

A kertecskémben, amikor még fiatal a szúrós gyom, akkor késsel elvágom a tövét, de nem foghatom meg, ezért jobb, ha metszőollóval vágom le tőben és az ollóval megfogom, az edénybe dobom. De ha annyira széles, hogy eléri a kezemet, a karos ollóval kell levágni.
Kapával azért nem szabad, mert ha lehullik a mag, elvetem magamnak a bosszúságot. Ha a tövis hullik le, azzal még két év múlva is találkozok a gyomláláskor vagy hagymaduggatáskor.

A szúrósokra az a jellemző, hogy még picik, de már olyan erős száruk van, hogy nem lehet kihúzni, pléne mert hogy fogjam meg? A kesztyű, még a hegesztő bőrkesztyű is alig ad védelmet.

Ha bokrosabb, öregebb tő, akkor csak a karos ollóval tudom levágni. Ha nem férek a tövéhez, oldalágakat vágok le és utána vágom le a tövénél. A kertben nagyon gyorsan nő a gyom, trágyás.

Sajnos, a vett szénákkal rengeteg gyomot behurcoltunk. Annyi szerencse van a szerencsétlenségben, hogy a lovak ezeket a gyomokat, magvakat nem ették meg, ezért ezek a telephelyi 36,5 ha-on vannak az etetőhelyeken, kb. 1 ha-on. Ezeket az etetőhelyeket évente összetúratom a dózerral hatalmas kupacba, hadd érjen. A normál gazok a bomló kupac melegében elveszítik a csíraképességüket, de ezek a szúrósok évekig nem. A régi kupacokat is évente újra túratom, hogy az estleges csírák megmozduljanak, elhaljanak. Ha éppen van kapacitásom, a kupacokon levágom a gazt és edénybe gyűjtöm vagy talicskára, halomba, szárad és elégetem. Így a tövistől és a magtól is megszabadulok.

Az a helyzet, hogy ezt az 1 ha-os területet én már az életben sem fogom levagdalni, olyan, mintha vetve lenne. Mert ami ritka, csak nagy bokrok, azzal még valamit haladok is, de ami sűrű, vékony, azzal nem lehet.
Na, ez a terület jövőre csupa-csupa szúrós gaz lesz. A zember minden évben elkábít, hogy lekaszálja a traktoros kaszával, de nem teszi, inkább elmegy lófingolni. Ha lekaszálná virágzás előtt, akkor nem nem hozna magot, az már félsiker. Én összegyűjteném, felseperném a lombseprűvel, hogy semmi ne maradjon ott és elégetném a tövises nyavalyát. De ezt több éven át kellene következetesen, hogy kikeljen az összes elhullott mag és az pusztuljon, de eltávolítva, hogy még a tövis se maradjon vissza. Ahol ilyen tövises nyavalyák vannak, ott az állatok nem tudnak legelni, ezzel még nagyobb teret kapnek ezek a gazok.

Az őszi kaszálásnak az a baja, hogy akkor már sok tövis és mag lepotyog.
No, meg most hordják a szőlőcsumát, ott forog a traktor, ahol ez a szúrós terólet van. Így még szét is trancsírozta a gazt, lehullottak a magvak, tövisek.

Gondolom, ha szombaton megnézem, a dózer mellett döntök. Megint kupacba az egészet és érlelni. De amíg ezek a kupacok csíraképesek, addig sehová nem lehet az egyébként kiváló szerves anyagot kivinni, hogy ne vessük el a szúrós gazt.

Amikor zöld, akkor lehetne vegyszeres gyomirtást csinálni, nem is kerülne sokba, de mi nem akarunk ott, ahol az állatok előfordulnak. Pedig az őszön azt hiszem rá leszek kényszerítve, hogy a gyalogbodzát vegyszerezzem.
A felső részre úgy telepítettem be, hogy Egerből, a pincefúrásokból vitettem tufát, abban volt gyalogbodzamag. Ha csak egy ernyő virágot hoz és a termést elhordják a madarak, az jövőre már kb. 20-30 tövet jelent. De gyökérről is nagyon gyorsan szaporodik a föld alatt.

Egyedül egyszerűen nem tudok ezzel lépést tartani. A fiam, amikor még velünk dolgozott, csak röhögött, hogy milyen hülyeségre pazarolom az időmet, erőmet, a férjem meg észre se vette a gazt, legjobb hülyének lenni. Na, most már látja, de ő nem tisztítja. Azt mondja, jövőre ugyanolyan lesz. Na, ezért kellett volna az elején elcsípni. Ugyanis 2009-ben beteg voltam és azon a nyáron nem tudtam tisztítani és azóta csak több és több. Addig rendben tartottam.
Én látom, hogy ahol tavaly szépen megcsináltam, ott alig van gaz. Tehát van értelme, de én már vén pi..a vagyok ennyi munkához. Még ha a nyarak enyhébbek lennének és júlus végétől bírnám csinálni, jó lenne.

Hát, nem tudom, több évi vegyszerezéssel a végére lehetne járni vagy folyamatos kaszálással és gyűjtéssel, elégetéssel.

Az idén nem kell szénát venni, a zember megerőltette magát és kaszál. Nincs a fiúnk, niem várnak egymásra. Így legalább újabb gazt nem telapítünk be. A mi kaszálóink elég jó állapotban vannak. A telephelyen az etetőhelyek (1 ha) csúnyák. Na, ezért jó a dózer, mert összetúrja, legalább a szememet nem bántja.
Az etetőhelyen sok szénamaradék is van, amit nem esznek meg, vagy szalma, amin csak pihennek télen. Tehát ez egy jó anyag, milyen jó lenne a szántón. Persze, bálamadzag is van benne vagy bálaháló. Megértem, hogy télen, amikor minden fagyos, csúszik, és kigurítja egyedül a bálát és ott van rajta 40 ló, akkor nincs mód a hálót felszedni, másnapre betapossák.
Így, amikor a dózer túr, egíedül szedem a hálót, de három helyen kellene egyszere lennem: a régi helyen, szedni, a dózer kanalának a tüskéire felakadtakat szedni és az új helyre túrtakat szedni. Amelyik trágyában bálaháló vagy madzag van, az nem mehet a szervestrágyaszóró gépre.
Kb. két óra hosszat bírok pattogni ebben a témában a dózer körül az utóbbi években és elfáradok, Nagyon nehéz cibálni a trágyából a hálót. Ez is természetesen az XY-kromoszómák bűne, mert ez nem egy női munka. Tavaly ősszel elkaptam a zembert, de fél óra után lelépett, hogy menni kell a szerelőhöz. Tavaly még sokkal kevesebbet bírt a gerincműtétje miatt.

Természetesen ezek a problémák nem lennének, ha normális kultúrállapotban kaptuk volna meg a legelőket, de ez nem így volt. Nagyon sok területen áthatolhatatlan bozót volt. Sok helyen csak erdészeti szárzúzóval lehetett dolgozni és folyamatosan nagyon sok akácot kellett kitermelni. Több évtizeden át senki nem művelte ezeket a területeket. A vadászoknak paradicsom volt, ki is akartak bennünket túrni a sajátunkból.
2003. őszén hajtóvadászatot tartottak, miközben az állataink ott legeltek és az emberünk legeltetett. Szegény, szóvá tette, hogy itt ne vadásszanak, ez az állataink helye, azok azt mondták, takarodjon onnan, hajtsa el a lovakat! Mit tehetett, eljöttek. Tudta, hogy a vadásznépség többnyire semmirekellő, potyolinós népség! Na, ott az volt az utolsó hajtóvadásat! Ki az a hülye, aki az állatainak vesz földet és azon szórakázni ezeket a barmokat? Lövöldözzék le egymsát részegen máshol! És vegyenek maguknak földet, vigyék be a VT használatába és ragadjanak ott le! A parasztot meg hagyják a saját földjén dolgozni!

Na, eltértem a lágy szárú szúrós gyomoktól.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Következő
1 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban