15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (62)
Nagyik és ŐK..........(3)
Találd ki (29)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (61)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (71)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (71)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.21, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma gomba levest főztem, utána lecsó volt virslivel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.21, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nem mai tegnapi

piszke leves, káposztás tészta.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.21, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos én így vagyok az eperlekvárral Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.21, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem Volt sok a szilva és már tegnap elkeztem fözni a lekvárt.
Ma egész nap fött joformán Wink közbe közbe levettem a tüzröl ha nem voltam épp a konyhában.
Még a lábosban van Very Happy de nemigen lesz több int 2 üveg.
Mivel "szilvalekvároszsemlefüggö" vagyok ez kb egy heti mennyiség lesz nekem.
Alig várom hogy kihüljön. Very Happy röhög2 Van itt zsemlém hozzá Very Happy röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.21, 05:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie

Attól függ, mennyi a gyümölcs!
Ennyi mosás után egyébként nyugodtan főzhetsz belőle lekvárt.....de minél gyorsabban, nehogy a kukában landoljon az összes
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.20, 18:35    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálom,nem tudok segíteni,hátha jár erre valaki írástudó. Wink Laughing

Reggel 1/2 10 körül beszalonnáztunk /nyárs/ azzal elvoltam Laughing egész nap. Very Happy A vezetékben már nincs víz... röhög2
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.20, 10:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a szilvás de a többi is nagyon jol néz ki Taps
Hasonlo szilvást sütöttem én is szombaton.
Mult hétfön le szedtük a szilvát és egy hétig a pincében pihent.
Tegnap kiválogattam Volt benne elég sok rossz.
Ami nem Volt olyan fehéres vagy penészes azt ki válogattam és jol megmostam.
Most még egyszer ecetes vizben átmostam gondolván az ecet gömbaölö.
Lekvárt akarok fözni de nem tudom érdemes-e egyáltalán Question

Mit csináljak:?: Segitesetek Exclamation
Megéri egáltalán megfözni Question
Bármilyen tanácsot segitséget megköszönök. szív
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.19, 21:41    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hűűűdejólnézki! Laughing
Ki fogom próbálni. Laughing

Cs.mellcsíkok bundában,gombás rizs,kovászos uborka,fagyi.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.19, 05:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
kész rémálom lehet néha nálatok!!!.........legalábbis ahogy olvasom, a szőr föláll a hátamon
Én is rendetlen vagyok, képes vagyok gyorsan kupit csinálni, de amikor többen csinálják, akkor EGY nem győzi helyrehozni

TÉNYLEG fogadd meg, hogy tarts néha szünetet, mert fölbuksz, és akkor rosszabb lesz!!!
Remélem, a csikó tényleg csak olyat evett, amit nem lett volna szabad még....
------------------

Megcsináltam tegnap azt a vágottszemű kaját: nagyon finom lett, bár én azt hiszem túl sok tojást tettem bele, mert kicsorgott a karikák alatt...........de szépen megsült és jó lett

Délután sütöttem szilvás málét

Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 18:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem,olvasom megint nem bírsz magaddal,hajt a duracel elem. Wink Laughing
Legalább néha iktass már be 1-1 nap pihenőt,mert még a végén "kidurransz" mint a lufi. ugh Kicsit jobban vigyázhatnál magadra. Torna duma puszi2

Kutyus nagyon guszta!

Mindenféle kapott "maradék" hamikát ettünk. Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 13:41    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jól néz ki az csirke+krumpli! Étvágygerjesztő.

Jaj, Kutyus!

Mindennek sora van. A belső pince lejáróra én terveztem a lezárót, 4 részből áll. Akkor még Anyu élt és hogy véletlenül se essen bele vagy unoka vagy bárki, ezért nem a falra nyílik a lezáró, hanem a belső tér felé és rögzíthetőek az egyes részek függőlegesen, tehát egy jó zárt védelmet adnak..
Azért áll 4 db-ból, hogy egy-egy darab ne legyen nagy súlyú, mert egyszer megvénülünk, továbbá, ha csak kis dolgokat kell leadogatni, elég egy-két részt felnyitni és a lépcsőre lerakni utána a külső lépcsőn is le lehet menni üresen és a lépcsőtől elrakni a helyére.

Ez így rendben s lenne, de most a lejáró fent dugig tele, lent a lépcsőn is van és a lépcső előtt is.
Én megbolondulok ettől a bandától, ahol én több órai munkával felszabadítok egy területet, ott mire odaraknám a cuccost, már valaki elfoglalta a szarjaival.

Ez a szelektív hulladékgyűjtés is az agyamra megy! Bogi vett az IKEA-ban 3 db egymásra helyezhető múanyag tárolót, hatalmas helyet foglal el. A pincelejárón van. De most nem tudom miért, nem abba vezényelte a gyűjtést, a spájz ajtóba tett egy sokkal kisebb kapacitásút, de ezt meg nem paterolta el. Most se kutya, se macska a háznál, de a kutya, macska fekhelyek és etető, itató edények szent ereklyeként díszelegnek, várják az új gazdit. A polcról levett cipős dobozok sem repültek vissza a helyükre, lent foglalják a helyet. Igen, mert a helyüket a zember a szarjaival elfoglalta.
Tulajdonképpen ha egy jó napom lenne, amikor éppen nem bírok az erőmmel és semmi más dolgom, meg lehetne csinálni a szelektálást, pakolást
Nem egyszerú. mert a méhészeti kellékeketől a könyvelési anyagig, háztartási eszközökig minden van ezen a pár négyzetméteren. Egyszerűen ennyiféle funkcióval nem lehet jól elférni, ha nincs mindig minden azonnal a helyére téve. Ehhez viszont az én férjemet újra kelelne gyártani, de más modell szerint.
Engem megtévesztett, olyan rendben volt a holmija a kollégiumi szekrényben, hogy azt hittem, erre nagyon ad. Most asszongya, adna ő, de nem ér rá. Most is a Farmerexpón van napok óta, késő este jön, hulla lesz. És egy év se telik el úgy az augusztus 20-i 3-as vagy négyes ünnepen, hogy ne legyen valami baj. Most egy szopós csikónak van hasmenése. Holnap délelőtt jön az állatorvos, nincs itthon. Remélem, nem lesz késő. Egyenlőre iszik a csikó, de nem szopik és nem legel. Asszem, aki besegít, bezabáltatta. Tegnapelőtt mondta, hogy ő abrakolja őket, mert a kanca lesoványodott a szoptatás alatt. A mama kondija nem rossz, csak nem durran szét a hájtől, mint a szoptatás előtt. Gondolom, a csikó rákattant az abrakra és bezabált, de szokva nincs hozzá. Ha erről van szó, akkor kész szerencse, hogy kijön a kaja és nem kap kólikát. Túl sokat isznak ők ketten, nagy karámban vannak együtt, ezért állapítható meg a vízfogyasztásuk. Gondolom, a mama is szomjas a sok abrakra, a csikó is, a hasmenés meg különösen sok vizet igényel.
Félig már összepakoltam, megyek kifelé, megint nem a pincelejáró van soron. De holnap se, az érkező gyöngyösök helye fölé kell raschel-hálót kihúzni, a helyüket elkészíteni. És ez a csikó is...
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tegnapi kajám: sütőzacskóban sütött darabolt kacsacomb és krumpli

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 04:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
belefáradtam az olvasásba is Very Happy
nem lenne egyszerűbb a belső lépcsőn helyet csinálni magadnak a le-fől járáshoz???

Minden esetre örülök, hogy jó az ázsiai ötlet...én ma fogom megcsinálni. Nem padlizsánnal, hanem cukkinival (az van itthon és ezért nem vettem padlizsánt)

-----------------------------
Amikor a legszebb a petrezselyem és a zeller, betöltök néhány paprikát amit majd télen beleteszek a húslevesbe,gulyáslevesbe..
EZT A FACÉN OLVASTAM.....lehet alkalmazni
--------------------------------
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 23:18    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A múltkor néztük, hogy a ferde szeműek hogyan zsonglőrködnek a bárddal, mi hozzájuk képest csak szerencsétlenkedünk.

Napok óta meg akartam csinálni azt a padlizsános serpenyőben sült valamit, de csak ma értem oda. Viszont úgy jártam, mint Bojti, amikor bevásároltam, már nem kaptam virslit. Helyettesítettem volna füstölt tarjával, de az sem volt. Aztán gondoltam, majd a pörköltből szeletelek hozzá, de az elfogyott.

Amikor kimentem a konyhába, még ezt a valamit akartam elkészíteni, gondoltam, pirítok bele szalonnát és a zsírját is felhasználom. De az is munka. A padlizsán karikázás, a belseje kivagdalása, az is munka én meg alig állok a lábamon.

Erre kitaláltam, hogy ahogy megnéztem a belinkelt ferde szeműs videókat, volt ott cukkkinis mackó is.
Így készítettem egy mackót: 3 padlizsán, 2 hatalmas sárgarépa, egy cukkini, 1,5 fej hagyma, egy zöldpaprika, egy csípős paprika, ezek mind apróra szeletelve (bárddal, és tényleg könnyebb vele dolgozni, int a késsel). Só, bors, köménymag, összekeverve. Hozzákevertem 7 db tojást (kevesebb is elég lenne, de most nálunk tojásdömping van, amíg a róka megint meg nem felezi az állományt). Liszt, szódabikarbóna, alaposan összekeverve.
Ekkor még felvette a liszt az összes nedvet, de később a só hatására még engedett levet. Én nem szeretem semminek sem kinyomni a levét, mert abban sok hasznos ásványi anyag és egyéb is van.
Serpenyőben, kevés forró olajon kis kerekecskéket sütögettem a fedő alatt.

Meglepetésemre a sárgarépa jól megpuhult és ízre sem ütött ki a többi közül, vagyis jól le lehet nyomni mad a zembernek a torkán, ha előjön. Mert a mackót nagyon szereti több naposan is. Sajtot szoktunk ráreszelni, de én most joghurttal ettem, mert nem volt kedvem sajtot reszelni.

Én meg ilyen diétés mackót eddig nem készítettem, de tényleg jó és kevesebb kalória, mint krumplival. Krumplival majd a télen. Illetve télen talán ki kellene próbálni krumpli+sütőtök keverékkel.

Maradva a mostaninál: nekem úgy tűnt, ehhez valami mártogatós jól jönne. Mondjuk joghurt alapon valamilyen fűszerekkel, hogy a zember ne nagyon jöjjön rá, hogy az joghurt, mert akkor azt nem eszi.
Ennek még utána kell néznem, hogy ez hogy legyen.

Természtesen lehetne a cukkini helyet patisszon (sokkal kevesebb levet ereszt, ez előny) vagy spárgatök is, sőt, egy szál petrezselymet is el tudnék benne képzelni, de néhány krumplit is.

Tényleg felesleges az ujjamat is hozzáreszelni, amikor a bárddal jól lehet szeletelni. És a videdejóról elllestem, hogy ők végig lefedve sütik, ezért én is így tettem, Nyílván ezért tudott a sárgarépa is megpuhulni.

Szóval, ez nekem nagyon bejött, igazi nyári csemege!

Ma a lekvárokat és egyebeket hurcoltam le a pincébe. A belső lépcsőn nem lehet, mert ott sok cucc van, pedig úgy nagyon közel lenne. Így a teraszon át le a kertbe, 4 lépcső, járda, utána a kinti pincelépcső és az egész ház alatt körbe, mire a tárolóhlyre érek.
Lent egy kis pakolás, hogy legyen nekik hely, felfelé nem jövök üresen, mert éppen megláttam valamit, amit hetek óta fent kerestem, akkor felhozom. Délután fordultam vagy hatot és elhagyott az erőm, a lábam csak remegett. S mivel megtaláltam a két éve készített dióliköröket is (aminek a fellelését a lányomra bíztam, mert ő vitte le, de nem lelte meg) egyet felhoztam kóstolónak. A készletet nem számoltam meg, de tuti, hogy a zember rájár, akarom mondani, hogy fent van neki elrejtve, mert a diólikör a gyengéje. Nem vak, a múltkor fel nem címkézett baracklekvárból vitt le és pont mellé tette.
No, akkor kis likörkóstoló, nagy étvágy. Erre beszalonnáztam egy fej lilahagymával, ez utóbbit sóva, fél liter vízzel. Na, miután megalapoztam az energia utánpótlást és sav-bázis egyensúlyért is tettem, hogy regenerálódjak, ledőltem egy kicsit. Elaludtam. Utána újabb hurcolkodás, kis kerti munka.

Azért ha sejtem, hogy a végén csak nekem lehordani a lekvárokat, már előbb belekezdtem volna. Nem elég, hogy napokig befőzök, de hogy még én hordjam le, ez már túlzás! Lehet, jövőre ezért nem fogok semmit se befőzni.
De most még vár rám a körte+almadzsem vagy lekvár főzés. Ez csak vagy 7 kiló gyümölcs, mire kivagdalom a hibás részeket, a magházat, nettóben nem lesz több 5,5 kilónál. Ettől már ne tojjam össze magam! A körtelekvár nagyon jó ízű önmagában is, csak híg, soká kell főzni. Ez az alma meg éppen nagyon kemény húsú és nagyon ízletes. Majd kisebb üvegekbe rakom és a nagy családi szétosztásnál nagyon fognak neki örülni.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Etike, köszönöm a kedves szavaidat!
Rájöttem, hogy csak magával tolt ki, velem csak az aggódás miatt. (Képes nem enni, azt állítva, hogy nem éhes!)
Nekem éppen tegnap sikerült finom zsírt vennem, én zsíros kenyeret is tudok enni, amit ő nem szeret. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 34, 35, 36  Következő
12 / 36 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban