15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
Wanted! Őt keresem.....(8)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
2019-es nyári abádszalóki tali
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Találd ki (29)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:18:pm Emmylie :
Jo éjszakát
10:18:am Emmylie :
Szép ünnepnapot kivánok
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GAZLAP szakácskönyv (71)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GAZLAP szakácskönyv (71)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 23:18    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A múltkor néztük, hogy a ferde szeműek hogyan zsonglőrködnek a bárddal, mi hozzájuk képest csak szerencsétlenkedünk.

Napok óta meg akartam csinálni azt a padlizsános serpenyőben sült valamit, de csak ma értem oda. Viszont úgy jártam, mint Bojti, amikor bevásároltam, már nem kaptam virslit. Helyettesítettem volna füstölt tarjával, de az sem volt. Aztán gondoltam, majd a pörköltből szeletelek hozzá, de az elfogyott.

Amikor kimentem a konyhába, még ezt a valamit akartam elkészíteni, gondoltam, pirítok bele szalonnát és a zsírját is felhasználom. De az is munka. A padlizsán karikázás, a belseje kivagdalása, az is munka én meg alig állok a lábamon.

Erre kitaláltam, hogy ahogy megnéztem a belinkelt ferde szeműs videókat, volt ott cukkkinis mackó is.
Így készítettem egy mackót: 3 padlizsán, 2 hatalmas sárgarépa, egy cukkini, 1,5 fej hagyma, egy zöldpaprika, egy csípős paprika, ezek mind apróra szeletelve (bárddal, és tényleg könnyebb vele dolgozni, int a késsel). Só, bors, köménymag, összekeverve. Hozzákevertem 7 db tojást (kevesebb is elég lenne, de most nálunk tojásdömping van, amíg a róka megint meg nem felezi az állományt). Liszt, szódabikarbóna, alaposan összekeverve.
Ekkor még felvette a liszt az összes nedvet, de később a só hatására még engedett levet. Én nem szeretem semminek sem kinyomni a levét, mert abban sok hasznos ásványi anyag és egyéb is van.
Serpenyőben, kevés forró olajon kis kerekecskéket sütögettem a fedő alatt.

Meglepetésemre a sárgarépa jól megpuhult és ízre sem ütött ki a többi közül, vagyis jól le lehet nyomni mad a zembernek a torkán, ha előjön. Mert a mackót nagyon szereti több naposan is. Sajtot szoktunk ráreszelni, de én most joghurttal ettem, mert nem volt kedvem sajtot reszelni.

Én meg ilyen diétés mackót eddig nem készítettem, de tényleg jó és kevesebb kalória, mint krumplival. Krumplival majd a télen. Illetve télen talán ki kellene próbálni krumpli+sütőtök keverékkel.

Maradva a mostaninál: nekem úgy tűnt, ehhez valami mártogatós jól jönne. Mondjuk joghurt alapon valamilyen fűszerekkel, hogy a zember ne nagyon jöjjön rá, hogy az joghurt, mert akkor azt nem eszi.
Ennek még utána kell néznem, hogy ez hogy legyen.

Természtesen lehetne a cukkini helyet patisszon (sokkal kevesebb levet ereszt, ez előny) vagy spárgatök is, sőt, egy szál petrezselymet is el tudnék benne képzelni, de néhány krumplit is.

Tényleg felesleges az ujjamat is hozzáreszelni, amikor a bárddal jól lehet szeletelni. És a videdejóról elllestem, hogy ők végig lefedve sütik, ezért én is így tettem, Nyílván ezért tudott a sárgarépa is megpuhulni.

Szóval, ez nekem nagyon bejött, igazi nyári csemege!

Ma a lekvárokat és egyebeket hurcoltam le a pincébe. A belső lépcsőn nem lehet, mert ott sok cucc van, pedig úgy nagyon közel lenne. Így a teraszon át le a kertbe, 4 lépcső, járda, utána a kinti pincelépcső és az egész ház alatt körbe, mire a tárolóhlyre érek.
Lent egy kis pakolás, hogy legyen nekik hely, felfelé nem jövök üresen, mert éppen megláttam valamit, amit hetek óta fent kerestem, akkor felhozom. Délután fordultam vagy hatot és elhagyott az erőm, a lábam csak remegett. S mivel megtaláltam a két éve készített dióliköröket is (aminek a fellelését a lányomra bíztam, mert ő vitte le, de nem lelte meg) egyet felhoztam kóstolónak. A készletet nem számoltam meg, de tuti, hogy a zember rájár, akarom mondani, hogy fent van neki elrejtve, mert a diólikör a gyengéje. Nem vak, a múltkor fel nem címkézett baracklekvárból vitt le és pont mellé tette.
No, akkor kis likörkóstoló, nagy étvágy. Erre beszalonnáztam egy fej lilahagymával, ez utóbbit sóva, fél liter vízzel. Na, miután megalapoztam az energia utánpótlást és sav-bázis egyensúlyért is tettem, hogy regenerálódjak, ledőltem egy kicsit. Elaludtam. Utána újabb hurcolkodás, kis kerti munka.

Azért ha sejtem, hogy a végén csak nekem lehordani a lekvárokat, már előbb belekezdtem volna. Nem elég, hogy napokig befőzök, de hogy még én hordjam le, ez már túlzás! Lehet, jövőre ezért nem fogok semmit se befőzni.
De most még vár rám a körte+almadzsem vagy lekvár főzés. Ez csak vagy 7 kiló gyümölcs, mire kivagdalom a hibás részeket, a magházat, nettóben nem lesz több 5,5 kilónál. Ettől már ne tojjam össze magam! A körtelekvár nagyon jó ízű önmagában is, csak híg, soká kell főzni. Ez az alma meg éppen nagyon kemény húsú és nagyon ízletes. Majd kisebb üvegekbe rakom és a nagy családi szétosztásnál nagyon fognak neki örülni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Etike, köszönöm a kedves szavaidat!
Rájöttem, hogy csak magával tolt ki, velem csak az aggódás miatt. (Képes nem enni, azt állítva, hogy nem éhes!)
Nekem éppen tegnap sikerült finom zsírt vennem, én zsíros kenyeret is tudok enni, amit ő nem szeret. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika, ne mérgelődj Laughing
Vagy Te annyira leleményes, hogy kitalálsz valami finomat a meglevő alapanyagokból.
Egyébként is, pépes üzemmódban vagy. A fiad meg egye meg amit készitesz.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 15:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Körülbelül a guta megüt: gyermekem vásárolt, és spórolás okán sikerült teljesen hülyén vásárolnia, CÉDULÁRÓL!!!
Ami azt illeti, nem fogok a főzésben megszakadni, hús egyébként sem volt már a boltban semmi.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pedig kapható:

https://www.tuja.hu/tanacsoktippek15.htm
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
egyikkel sem találkoztam még,de piszok jól néz ki

Szécsike
Cukkini magot már lehet kapni nálunk is ,még mikor volt kertem,már akkor is használtam.
A nasi körtefáról azóta sem hallott senki,pedig nekünk kb.25 éve megvan:)

Az unokám meg bizony nagyon ügyes yes Puszi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
bizony szomorú a parasztember sorsa: valóban ki van szolgáltatva az időjárás szeszélyeinek Sad

Ma fejtett bableves lesz, nagy, virágbabból. Utána csonkolt kacsacombokat sütök, mellé krumplit és paprika-paradicsom salátát eszem
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 00:34    Hozzászólás témája: Gazlap szakácskönyv Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nyári savanyű káposzta készítés hogyanja érdekel, mert nem boldogulok vele.
Az a kérésem, hogy akinek ez megy, írja le ide részletesen, hadd tanuljak belőle. Köszönöm.

A nyáron kétszer is tettem kísérletet, de nem sikerült jól. Az első teljesen megpuhult. A mostanit ma vittem ki a tyúkoknak, ez nem puhult meg, de az íze egy kicsit mellékízt is mutatott. Egy 5 l-es befőttes övegbe nyomkodtam be a besózott káposztát. Az üveg tetejére tettem egy kis műanyag tálkát Az üveg csak félig volt. Az igaz, hogy most a napokban nem volt kánikula a konyhában.

A nyáron már kétszer nem sikerült a kovi ubi. Ellágyult ... lett. Az uborkát vettem, nekem nincs a két jégverés után.

Ma szemügyre vettem a fán fennmaradt szilvákat, ez négy fajta: piros ringló, korai besztercei, kései besztercei és stanley óriás. Az előző kettő teljesen érett, az utóbbiak úgy kompótbefőzésre valók lennének.
Az ízük jó, de alig akad seb nélküli.
Remélem, jövőre nem kapunk jeget. Rájöttem, hogy a krumpli és a hagyma milyen jó növények, ha elég későn kapnak jeget, még valamennyi termés is sikeredik.
Mi csak a jégeső legszéléből kaptunk. A ringló van legkintebb, az valamivel jobb állapotú, mint a többi, de ez meg virágzáskor kapott hideget, így nem jól kötött.
Az egyik nyári alma alig termett a virágzáskori hideg eső miatt, majd a jégeső miatt sérültek az almák és elpotyogtatta azt a keveset is. A másik almafán kevés van, de nagyon sebes.
A harmadik nyári almát nem néztem meg, az is kezd érni. Messziről láttam, hogy nagyon tele van. Ezt tavaly jól megtrágyáztam, a dózer hordta alá a trágyát és beforgatta a külső részeken, alatta szétterítette. A kis dűlőutunkról is odavezettettem a vizet, hogy ne szomjazzon. Nem volt hiába, még sose voltak rajta ekkora almák, ezt messziről is láttam és rengeteg van rajta.
Az volt a tervem, hogy körbekerítjük, mert a lovak lerágják az alját. A dózerral kiásattam az oszlopok helyét, de nem került sor a karámépítésre. Viszont a téli csapadék bemosta a gödröket és tárolta is a vizet. Ez a legelőn van a telephelyen, dombon, nagyon-nagyon száraz ott a föld, mert lefut a víz. Igazi bio, ezt se permetezte soha senki, akár a többi fát.

Ma voltam kint, elszomorított a sok kár, így a konyhakertiekhez be se mentem. Rengeteget dolgoztam velük, nagy munka volt a tereprendezés is és hiába. Remélem, a jövő év jobb lesz.

Mennyire ki vagyunk szolgáltatva! Télen, tavasszal fagykár, nyáron jégverés, aszály. Nem csoda, hogy a régi népek imádkoztak a jó termésért és meg is köszönték azt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.16, 20:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau egyikkel sem találkoztam még,de piszok jól néz ki. Wink Laughing
Gratulálok az unokádhoz,ha így folytatja a mama mellett,lesz egy szakmája. Wink Laughing

Ma a mélyhűtőből kivett azannyát Wink ettük ebédre.
Sütöttem a holnapi találkozóra /ismét főznek rám Laughing / sajtos rolót. A tészta kész,fel is daraboltam,holnap reggel készítem el a krémet és töltöm meg. Nehogy elázzon. Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.16, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nagy adag és lefagyasztott gombapörköltből kimaradt kb egy maroknyihoz ma tettem tejszínt és a kifőtt tésztába kevertem....remek kaja lett Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.16, 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap nagyon finom ebédünk volt yes
a 10 éves unokám készítette a palacsintát EGYEDÜL! yes
Teljes egészében ,-keverte,sütötte,töltötte! Smile
Nagyon jól szórakozott,tetszett neki.

Ma húslevest főzök,-ludaskása lesz belőle.
Volt a héten krumplifőzelék is (cukkiniből) Vigyor Isteni!
Fasírt készült mellé.

Ismeritek ezeket? Vigyor
Nasi körte a kertből és sárga cukkini

Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.15, 19:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kimentünk a horgászó Ágikáékhoz "piknikre" Wink és boronatárcsán sütött kolozsvári szalonnát. Görög saláta és süti is volt még, így feldolgoztuk az itthoni maradékot. Wink Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.08.15, 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elég normális áron kaptam vargányát........az apraját kirántottam ebédre(rizzsel és majonézzel), a többiből pörkölt készült......adagokban megy a fagyasztóba Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.14, 18:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tarját,saslikot,mindenféle zöldséget sütögettünk,görög saláta volt hozzá. Very Happy

Az időjárás megkegyelmezett nekünk. Mire sütni akartunk elállt az eső. Ok
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.13, 20:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau jól néz ki az a süti,de nekem valamiért nem kedvencem. Embarassed Shocked

S.csirke sült hasáb karalábéval,kovászos uborkával. Laughing

Sütöttem egy tepsi kakaós piskótát holnapra, vendégeink lesznek.
Egyik felére túrós/pudingos krémet tettem,a másikra meggyes/pudingosat,tetejére habot.
Így lett kétféle sütim. Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő
2 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban