15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Eladnám..........Vennék (11)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Konyhakerti növények (14)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Konyhakerti növények (14)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.08.24, 20:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma zölden leszüreteltem a 2 tő paradicsomomat. Twisted Evil
Jönnek a poloskák ezerrel. babakill Ami teljesen egészségesnek tünt,ment a hordós -dobálós-savanyúságba. Meglepetésemre 1,5 kg. termése volt,ill.lett volna. Twisted Evil 1 db-ot fennhagytam teljesen beérni - magnak. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A palántadőlést gombák okozzák. Lehet, hogy a kamilla hatékony gombaölő, de én inkább baciölőként ismerem. A fahéj szerintem nem fertőtlenítő hatású, csak segíti a csírázást, meg a gyökérképződést.
Kifertőtleníteni lehet ugyan a talajt magvetés előtt, de elsősorban kelő gyommagok és rovarpeték ellen jó. A gombaspórák ugyanis szállnak a levegőben és hamar visszafertőznek. Ellenük az átlevegőzött talaj, és a jó növénykondíció működik. Ezért lehet jó leginkább mind a fahéj mind a kamilla.
A gyökereztetésnél nem az a legfontosabb, hogy van-e lehűlés, hanem az, hogy talpmeleget kapjon a dugvány. Vagyis hiába van meleg, ha a levelei meg a szára ezerrel nő emiatt, a gyökérzónában pedig hideg van, nem lesz gyökeres.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.08.18, 00:04    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a palántadőlés egy nagy mumus! Van, amikor nem jön, de van, hogy jön!!! Tehát legjobb megelőzni!

Tetszik a Halmy Péter-féle kíméletes megoldás, semmi kemikália!

A sütőben kisütni a talat, én ezt olvastam több helyen, én magam még sosem tettem. Mivel normális körülmények között a talaj egy élő közeg, tele milliárdnyi mikróbával, sőt a jelenlétük, munkájuk nélkül nem tudnak a növények jól táplálkozni, nem tudom, hogyan lehet helyesen elvégezni a kisütést.
Most csak összehasonlítom a joghurt készítéssel, a baktériumtenyészet beleoltása után a poharakat langyos vízfürdőbe állítják, nem melegbe, hogy ne pusztuljanak el a hasznos mikróbák.

Ha forró sütőben kisütjük a talajt, minden mikróba elpusztul. Akkor hogy indul be a talajélet?

Nekem teljesen megfoghatatlan, hogy hogyan szelektál a kamilla és a fahéj, hogy a hasznosakat életben tartja, a károsakat elpusztítja.

Nem kötözködök, csak hangosan gondolkodok. Ha ez ilyen egyszerű, akkor biotermesztésben nem lehetne ilyen módon, ipari méretekben csávázni a vetőmagvakat?
Ez azért merült fel bennem kérdésként, mert méhészkedünk is és nem vándorolunk. Van vegyes és akácméz. A napraforgóméz sokkal olcsóbb, pedig nagy macera a vándorlás és a napraforgón nagy méhpusztulások szoktak bekövetkezni.
Kimutatták, hogy a napraforgó csávázószere olyan idegmérgeket tartalmaz, ami a méhek tájékozódási képességének elvesztésével jár. Kimennek a napraforgóvirágokra és nem találnak vissza a kaptárjukba, útközben elpusztulnak.

Az előzőek alapján kamilla és fahéj lehetne a megoldás a napraforgó vetőmag csávázására is? Kamillát lehet termelni akármennyit, ha ez így van, a kamillatermelés a világ egyik legjobb üzletévé lépne elő. A fahéjtermelés mennyiségi korlátait nem tudom. De hátha van helyette másik növényi anyag.

A kamillának nagy híve vagyok. Kifejezetten szeretem a kamilla teát inni is, sebet kezelni is. Kutyáink, lovaink sebkezelésében kiváló volt. Az anibiotikumok megjelenése előtt nagy szerepe volt a gyógyításban, az öreg orvosok (már nem sok él közülük), akik már az antibiotikum hozzáférhetősége előtt is gyógyítottak, ma is elismerik a jelentőségét.

Én fahéjat gyökereztetéshez használtam az idén, de egyik sem sikerült. Talán eleve esélytelenek voltak. Az energiafaként meg csodafaként emlegetett császárfám egy alsó hajtását letörtem és gondoltam, fahéjas segítséggel kigyökereztetem. Ezt a szobában, déli ablak előtt. Eleinte jól nézett ki, már a fehér kis gócok is megjelentek, de jött a nagy lehűlés, bent is hült, napsütés sehol és lassan megadta magát.
Egy letört kecskerágó darabot is megpróbáltam, de az meg valószínűleg túl sokat állt letörve és már sokat vesztett a víztartalmából, ezért nem sikerült.

Gyökereztetésnél a fűzfakérget is javasolják (ebből készül a szalicilsav), ez is baktériumölő hatású.

A talajok mikrobiológiája nagyon elkezdett foglalkoztatni, mert mi még a periódikus mélyművelést tanultuk, akkor még elképzelhetetlen volt, hogy tárcsázás után pl. búzát vessünk. A mai felfogás szerint még az évenként 30 cm-es mélyszántás is bűn, mert többet párologtat a talaj, mint tárcsázáskor és az is külön hátránya, hogy a talaj felcő rétegében élő, oxigén és melegigényes mikróbák mélyreforgatva elpusztulnak és nem tudnak rést venni a talaj tápanyag feltárásában.

Úgy gondolnám, a vetőmagvak keléséhez is egy élénk talajélet lenne jó, hasznos mikróbákkal.

Etimami!
Ha megint fogsz magot erről a paradicsomról, arra figyelj nagyon, hogy csak egészséges termésről, a legszebbekről fogjál magot és több tőről, ne csak egyről. Azzal számolni kell, hogy genetikaolag leromolhat ez a kis paradicsomtenyészeted, mert itt mindenki mindenkinek rokna és előjönnek a rejtett génhibák. De a Te életedben talán már nem.

Amikor hazahozod, mielőbb bányászd ki a magokat. Tiszta hideg vízben mosd át a magvakat és terítsd ki tiszta papírra és cseréld alatta a papírt. Ne napon, hanem szellős, száraz helyen szárítsd meg a magokat, hogy ne kapjanak fertőzést. A tárolására is ügyelj! Száraz, levegős helyen tárold! A vetőmag is él, kell neki a levegő.

Sok palántadőlés azért következik be, mert már maga a mag fertőzött és ilyenkor hiába vettük meg hozzá a legminőségibb vetőföldet, a palánta fertőzött lesz.

Gondolkodok tovább: nem lehetne a palántaföldbe kamillavirágot keverni szétmorzsálva? Vagy az berohadna?
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.08.17, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az idén nekem is nagyon sok bajom volt a palánta dőléssel.
Jövőre kipróbálom.

A tavasszal rátaláltam egy dobozban eltett, pár éves paradicsom magra.

Ráirva:" nagy fajta, nagyon finom"

Elvetettem, most kezd érni, valóban nagyon finom paradicsom.
Vékony a héja, lédús, kellemesen édeskés, olyan igazi paradicsom.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
HalmyPéter
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2019.08.07, 15:16    Hozzászólás témája: keserűsó Hozzászólás, az előzmény idézésével

én minden magot kamillába áztatok. Hideg vízbe egy éjszakára beáztatok egy filter kamillát.Abba áztatom másnap 2-3 órára a magot.Ha burka szilárd kicsit megkarcolom,hogy be tudjon hatolni a kamillatea. Az ültetőföldre pedig fahéjat szórok.Azóta nincs palántadőlésem.A palántaföldet fel is lehet a sütőben főzni,de vigyázni kell a hőmésékletre és az időtartamra,hogy ki ne égjen a föld
Vissza az elejére
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.08.07, 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Smile
Esetleg megpróbálhatod a keserűsót is. Azt is a gazdaboltban tudsz venni. Vízben feloldod, s meglocsolod a növényt. Csodákra képes. Segíti a növényt a tápanyag-felvételben.
szalmajuli
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.08.01, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia, 😊

A termés alakja is torz, és vannak olyanok is, aminek a termése rothadó, apuci, növekedésben lévő.

Nemrég még olyan szép volt, most van albatök, cukkini és csillagtök is aminek ilyen torz, világos törpenövésű a fiatal hajtása. A vírusos magból már palántaként is vírusos levél bújna ki, nem?

Most, azt találtam ki, hogy ez bórhiány, vettem nekik bóroslombtrágyát.
Vissza az elejére
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.07.28, 18:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Laughing
De örülök, hogy látlak! Laughing
A kérdésedre válaszolva: lehet tápanyaghiány is, de előfordulhat, hogy a mag volt vírusos.
Az idén nálam is több tőnél is előfordul ( nemcsak a cukkininál),de attól még szépen teremnek.
Marika
szalmajuli
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.07.28, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, cukkíni-problémám van:
Mitől mozaikos, torz a levél? Nyomelem-hiány? Fitoftóra?[/quote]
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.04, 04:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a tájékoztatást lányok!
Vissza az elejére
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2019.07.03, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Keserűsó gazdaboltokba kapható ,kb 300ft az 1 kg -os kiszerelés. Virágoknál is használom,segít a tápanyagok felvételénél,főleg ,mikor a növényeknek magnézium hiánya van.
Vissza az elejére
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2019.07.03, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A banán uborkát eheted nyersen, elrakhatod savanyúságnak ,finom roppanos. Kovászolni is lehet,csak egy üvegbe csak banán uborkát rakj, mivel a keménysége miatt lassabban érik,mint a hagyományos uborka.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.07.03, 20:23    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Én gazdaboltban vettem (Eger, Kertész utca, Kisvakond) keserűsót a kertészkedéshez, de még nem bontottam fel.

Patikában is kapható, úgy tudom.

Kémiailag tejesen logikus a hatásmechanizmusa.Sok hektárra költséges lenne, de lehet, hogy ott is jól aktivizálná a kémiai kötésekből a tápanyagokat.
Vissza az elejére
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.07.03, 20:11    Hozzászólás témája: banánuborka Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most neveltem először banánuborkát, így tapasztalatom sincs. Ha valakinek van, kérem írja már le röviden hogyan, mire lehet felhasználni, illetve mit várhatok tőle. Egyenlőre szépen növekednek (kissé későn neveltem palántákat), úgy látom elég bőtermő lesz.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.03, 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
Köszi a tanácsot Smile
Már a földjéhez kevertem anno trágyát, és iszik, mint a gödény Very Happy

Keserűsót hol lehet venni???Patikában?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban