15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:20:am Emmylie :
Szep napot Indulok vasarolni meg a dög meleg elött
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Konyhakerti növények (14)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Konyhakerti növények (14)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.16, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cserepes paradicsomaim..egyenlőre csak virágzik, ill. az egyiken van egy kicsi gömböcske

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.10, 04:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Félelmetes mennyiségű munkát végzel - gyakorlatilag egyedül!
Miért nem kezditek csökkenteni inkább a területet, a csemetéket............nem lesztek se fiatalabbak, se egészségesebbek!
Biztosan számít majd az is, ha már csak magatokat könyveled, sok időd fölszabadul
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.09, 20:29    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy itt a csend.

Néha nem tudom, hogy zakkant vagyok-e vagy nincs ilyen gond, csak nagyon kitartó.
Amit én összeszenvedek kint a kerttel, az borzasztó. Két hétig nem voltam kint a beszámolókészítések, adóbevallások miatt, meg utána nulla voltam fizikailag, meg újabb sürgős munkák jöttek.
Tegnap végre kijutottam, estére.

Menetben megnéztük a búzát, szép, rendben van.
Aztán irány a telephely. Hogy két hét alatt mi gaz tudott nőni és mekkorára, hihetetlen. Úgy hagytam ott mindent, hogy átkapáltam. Az igaz, hogy a tövek körül nem volt időm gyomlálgatni. Na, a trágyából már akkor csírában lévő gyomok 30-50 cm-esek.
A krumplik virágoznak, de a csattanó maszlag és valami Chenopódium, amit tetú begyújtőnek tartanak, még 50 cm-nél is magasabbak és igen testes példányok. De más gyomok is rendesen, ahogy illik egy tágyás földből kinőni. A szarvas azóta is volt bent, mert az összes borsót leette. 4 szál maradt meg. Tovább csipkedte a paprikákat és a padlizsánt, volt, amit kihúzott, meg uborkát is kóstolgatott, a karlábé levél is kedvére való volt.
De elfogyott a borsó, most nem jön tovább, vagy nem tudom, mikor lesz megint kedvére való.

Na, de ez az én emberem se semmi. A két hét alatt ha csak napi fél órát dolgozik a kertben, minden rendben lenne. Ezzel szemben már mindig kora délután hazaette a fene az esőre hivatkozással és aludt, olvasott, tévézett.
Mintha félt volna odakint, hogyha nem vagyok ott, ellopják a hollók a kertből.
Így a jelenlétemben beállt gyomlálni, hatalmas kupac gazokat nyűttünk ki.
Sajnos, még ezután töltöm másodjára a krumplit. Sok kis krumpli vált láthatóvá, ahogyan kinyüttök a gazt. Én öntözni kell, mert a gumókötés zónájában száraz a föld. Nagy munka lesz, mert még nincs kész a csepegtető és muszáj előbb feltölteni, mert el van terülve. Így árasztva se öntözhetek. Viszont ha betöltöm, akkor kannával is fogok a bakhátba beleöntözni és utána árasztani a sorok között.
Még ebből is van gyomlálni való, de a többi kerti kultúrából is. A paradicsomot is kell karóznom.

A föld egyébként nagyon jó lett, remélem jövőre mindent idejében bírok elvégezni majd a 71. évemet elkezdve.

De ami kész van, arra olyan jó visszanézni. Jövőre meg még szebb lesz, mert a koraiság fél gyózelem.

Az idén pedig még gondolkodhatok, milyen másodvetéseket csináljak, Borsót mindenképpen.

A krumpli mellett van egy kb. 30*3 m-es csík, ahol most erdei fafajok csemetéi várják a kiültetést. Szeretném, ha ősszel sikerülne őket kiültetni a telephelyen árnyékolóknak és akkor felszabadul a helyük. Még ősszel szeretném a dózerral ezt a területet is feltöltetni a tavasszal töltöttel azonos szintre és betrágyáztatni.
Utána a megnövelt területere lesz érdemes a csepegtető öntözést elkészíteni. A télen lesz időm megtervezni, megvenni hozzá, ami nincs készleten. Most is jó lenne, de nagyon lépéshátrányban vagyok.
Ha ez összejön, akkor könnyebb lesz a vetésforgót is betartani.

No, egy biztos, még sok izzadság fog rólam lecsurogni, mire ez kész lesz.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.05.29, 17:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Végre valami jó is történik veled szivem! Ok Puszi
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.05.29, 12:52    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ez az egy pohár vízben nevelősdi sántít.
Más életben tartani ideig-óráig és más tényleg mennyiséget és minőséget adó zöldséget, virágot termelni. A víz nem elég, nem tudja adni a földben lévő tápanyagokat.
Eredendően földes kultúrák ezek, nem vizi növények.
következésképpen lehet vele időt és teret tölteni, de ez semmire nem elég. Igen, lehet pl. egy kis petrezselyemzöldet kikínlódtatni, aminek sokkal gyengébb az aromája, mint a földben neveltenek.

Mostanság zöldhagymát is nevelnek vízben, mert gyors, egyszerű, tiszta. Gondolom, adnak hozzá tápanyagot is. Az íze kevésbé intenzív, mint a földben termettnek.

Sajnos, mindennek meg kell adni a módját.

Nem konyhakert, de ideírom.
Most beszéltem azzal a vállalkozóval, aki nekünk permetezni szokta a szántókat.
Sikerült a búza vegyszerezése (gyomirtás, gombaölés, rovarölés, levéltrágyázás) még hétfőn, idejében.
Így minden összejött, nem gazosodik, a vetésfehérítő bogár és egyéb kinyírva, nem támad a fuzárium és más gombák, és még táplálva is van a búza. A sok eső nagyon sokat segített.
Azt mondja, nagyon szép lett a búza. Még sokat tölt kint, még bármi lehet, de nagyon jó lenne, ha sikerülne.

Ősszel két héttel előbb el kellett volna vetni, hogy ősszel többet tudjon fejlődni és idénl fejlettebb legyen, amikor beköszönt a koai kánikula és szárazság.
Ráadásul volt egy malőr, megrendeltem a műtrágyát két kiszórásra. Az elsőhöz ment a férjem a műtrágyáért, a 20 db, egyenként 7 q-s big-bag zsák felét, azaz 10 db-ot kellett volna kihozni. Ő csak a 7-t jegyezte meg és azt hozta ki. Az eladó is tukmálta rá, hogy legalább a felét vigye ki, de asszonta, az asszony 7-t mondott, akkor az így jó. (Hiába, akinek a ló seggében a feje).
Következésképpen volt vagy két hét, amikor az aszállyal együtt lehetett látni a búzán a tápanyaghiányt.
Aztán az eső segített a talajban lévőhöz hozzájutni, a levéltrágya meg azonnal hasznosul és sok mikroelemet is tartalmaz.
Ráadásul egy menetben kijuttatva a többi vegyszerrel, gazdaságosabb is a munka és kisebb a taposási kár.
Szerencsék volt megint.

Viszont megmaradt 13 zsák műtrágya. Remélem, megfelel az eladónak, hogy nála marad az előleg és csak jövőre használjuk fel, estleg az őszön a harmadát.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.05.28, 19:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem a virághagyma beintett. Wink Laughing
A gyökeret próbáltam,működik,csak szerintem 1 személyes, Wink vagy tele rakod vele a konyhát... röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.05.28, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meg fogom próbálni némelyiket!

https://kuffer.hu/19-virag-es-zoldseg-amit-egyetlen-pohar-vizben-is-nevelhetsz/?utm_content=buffer481c1&utm_medium=fbpage&utm_source=abzsiraf&utm_campaign=gv
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.22, 22:49    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Délután elmaradt az öntözés a kertben (de becsapott az időjárás, alig esett), így megfőztem a krumplinudlit.
Vagy nagyon vágytam rá, vagy tényleg jól sikerült, de úgy gondolom, életem legjobb nudliját most készítetetm el.

Már készültem kiszedni a vízből, amikor a zember hazajött. Mi készül? Felemeltem a fedőt, belenézett és felragyogott a búrája, hogy mégis megcsináltad, hurrá!
Leült, bekapcsolta a tv-t, rögtön elaludt ülve. Amikor felébredt, egy nagy adagot bevágott mákosan.

A lányom is félretette a fogyózását, gondolom, nem akar újabb egy évet várni egy nudlira.
Így aki reggel elsőként rohamoz, az megeszi a pici maradékot.

Nálunk nudli még sosem römlott meg a hűtőben, de kolbász, szalámi már sokszor. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor a látvány alapján többet veszünk, annak nincs jó vége, mert aztán kiderül, hogy ezek már messze nem a régi minőségűek.

A múlt hét végén hatalmas adag császármorzsát főztem egyebek mellett. Ez három nap alatt elfogyott, de a pörkölt ott van még most is.

Azt veszem észre, hogy már a férjem is kezd kevesebb húst enni, hiába, ő öregszik. Én nem Smile , mert én régen se ettem sok húst.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.22, 18:59    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella szivem, el ne menjen a péterkéd. Wink Laughing

Olvasom hogy eddi-eddig-eddig vagy már a melóval,egy kis nudlit tényleg megérdemelnél. Laughing
Néha tudsz te harcias is lenni,add ki "napiparancsban". Wink röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.22, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálom, hogy senki nem főz neked finomat!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.22, 11:11    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Senki nem főzött se krumplinudlit, se túrós derelyét.
A zember ment ki az állataihoz, a lányom egyebet csinál. Én elvoltam egy közös őstermelős család bevallásaival + telefonon kerestek többen is.

A zember nem normális!!! 10 l levest főzött magának!!! Most dobozoltam ki és raktam a hűtőbe. Ebből majd fog levinni a fagyasztóba is.
Na, ha ez ennyire bejön neki, akkor céklatermelés lesz a vége!

Pucolhatom a gáztűzhelyt, mert azt mindig elintézi. És elmosogatok, közben megfőzöm a krumplit, majd öntözök és hátha lesz kedvem utána a nudlikészítéshez. Az a helyzet, hogy már nagyon éhes vagyok de hiába lesem a dugid hűtőt, nekem abból semmi se kell, csak krumplinudli mákkal vagy túróval és limonádé.

Olyan szép krumplit vettem, hogy azóta feszt a krumplinudlira gondolok.

Na, az idén lesz saját termelésű krumpli, ha a zember hord rá elég vizet, mert fentről hiába várjuk.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.22, 05:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
végül te főztél krumplinudlit vagy megfőzték neked???
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.21, 21:29    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ez mekkora bölcsesség! Nagyon jó megfigyelő volt a bácsi.

Most ezen azért elgondolkodtam agrármérnökként.
Aznos körülmények között élnek a gyomok és az általunk (mármint a Homo sapiens által) kinemesített kultúrnövények.

Miért maradnak le a versenyben a kultúrnövények?

A gyomoknak csak egy célja van, hogy magot hozzanak. Ennek érdekében szlektálódtak, az évezredek során azok szaporodtak el jobban, amelyek jobban tudtak alkalmazkodni a környezetükhöz.

A kultúrnövényeket mi nemsítetük, elsősorban szelekcióval. A szelektálás elsődleges szempontja a nagyobb hozam, a jobb ízek, a jobb beltartalom voltak és kevésbé a szárazságtűrés. Sőt, a magasabb hozam érdekében jött az öntözés is. Vanank extra hozamot adó fajták, amiket eleve csak öntözve érdemes termeszteni, mert csak úgy tudják adni a képességeik szerinti hozamot.
Megkezdődtek a szárazságot jobban tűrő fajták előállításai is, nálunk nagy szükség is lesz rá. Úgy mondják, hogy jól szerepelnek ezek az új fajták.

Természetesen ezt a vízhiányt az új fajtákkal nem lehet pótolni.

..........................
Na, tegnap délután a zember megint beújított.

Kiengedte a nagy legelőre a lovakat legelni, a többi jószágot rendezte, amazok meg átmentek a másik rétre. Ő utánuk ment a terepjáróval, de ráment a zsombékos, nádas lápra, ami látszatra teljesen száraz volt. Igen, a tetején, de ahogy ásta el magát az autó, jött fel a víz. Tengelyíg elsüllyedt. Hazatelefonált, menejk a másikkal menteni.
Én itthoról a körülményeket nem láttam, hogy oda egy terpjáró meg sem kottyan. Kimentem, hátra húzva csak még jobban beásta magát. Mondtam, előre kéne húzni. De ahogy megnéztem a lápot, lefújtam, hiszen egyértelmű volt, hogy nem megy. De ő előre ment a második géppel, miközben izgultam, hogy az is elakad. Szerencsére nem akadt el, de nem bírta úgy sem kihúzni.
Erre eszébe jutot, hogy visszamegy a telephelyre és jön a traktorral. Na, azzal hátrafelé is kihúzta, az elakadt autónak a motorja sem volt bekapcsolva, mégis.

Szóval, az rendben, hogy a 21. századi vén ... a terepjáróval őrzi a lovakat, rádiózik, olvas, telefonál, de hogy esztelenül elakad és az én időmet lopja az év egyik legnagyobb munkacsúcsa idején, ami ráadásul ünnepre is esik, az nincs rendben.
Válaszlépés: tegnap délelőtt megfőtt a soka és a tojás, de én ezzel befejeztem az ünnepi főzőcskét.
Ünnep ide vagy oda, könyvelek ezerrel. Nekem határidő van!
Borscs levest főzött magának, most lett kész, már eszi. Én azt még sosem ettem, de valahogy ránézni sem tudok.

Elkottyantottam, hogy én legszívesebben krumplinudlit ennék.
Erre lecsaptak az ötletre, hogy nagyon jó, főzzem meg!
Erre azt mondtam, hogy egy túrós derelye még jobb lenne! Ezt is helyeselték.
Már máskor is volt, hogy húsvét másodnapján krumplinudlit kellett főznöm. Ez azért számít "ünnepi" ételnek, mert nagyon munkaigényes és ritkán veszem erre az időt, az erőt.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.20, 18:30    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Volt az életemben egy tündéri idős bácsi,tőle hallottam,hogy a gyom a föld édes gyereke,míg a kultúrnövény a mostoha. Azért fejlődik a gyom jobban. Shocked Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.20, 11:47    Hozzászólás témája: Konyhakerti növények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi!
A virágok azért szépek, mert évelők és a talaj alsóbb tétegeiből még tudnak egy kis vizet szívni, de nem sokáig, ha nem lesz eső.

A tavaszon vetett növények öntözés nélkül esélytelenek bármire is. Hiába keltek ki, a hőség és sok nagy szél kiszárította azt a felső pár cm-t, amit a gyökerek átszőttek.

A tél alá vetetteknél picit jobb a helyzet, de nem sokkal.

Jövő szerdára itt 7 mm az ígéret, ami nagyon jó, de kevés.

Nekünk az ostorosi határban a búza (őszi vetésű) nem gyomos, pedig még nem gyomirtóztuk. Az nagy baj, ha már a gaz sem nő.

Az őszi búza nézett ki eddig a legstabílabb szárazságtűrő növénynek, igyekeznek a termesztéstechnológiáját módosítani az új kihívásokhoz. Pl. javasolják az őszi gyomirtást, hogy tavasszal ne kelljen versenyeznie a gyomokkal a vizért.

Mióta élek, ekkora szárazságra nem emlékszem.

Több hetes csendes áztató eső kellene ahhoz, hogy a talaj vízkapacitása fel legyen töltve a régen szokásos mértékben.

Ebben az új kertrészben, ahol veteményezek, nagyon megküzdok az öntözéssel. Tűzoltótömlővel öntözve lefut a víz, mert a száraz föld nem fogadja be. A kapával kis gödröket készítek, meg húzom a vonalát, hogy merre tekeregjen. Ez jó is, de átáztat 10-15 cm-t.
Utána nagyon kiszárad, mert az alsó száraz rétegek is szívják le a vizet, felülről a szél és a nap szárítja.

Még egy 2 m-es csíkot meg kell dolgoznom, de az borzalmasan néz ki, abba is elvetek és utána kezdhetem a csepegtető rendszer összeállítást. Mert ami nincs elvetve, az nem fog teremni. Meg a vetés előtt muszáj árasztgatni, hogy majd a csepegtető meggyózze.

2011-ben facsemetéket öntöztünk csepegtetővel, nem ment 24 óráben. Az az év volt az első sivatagi évünk, akkor nem esett nálunk az eső 5 hónapig. Akkor a csepegtető mellett még slaggal is öntöztünk, mert kellett a páratartalmat is növelni. A könyhakertiek is szépek voltak.
Ez az év volt az az év, amikor Mikulás napkor szamócát ettünk a kertben. Nem kívánom, hogy ez mégegyszer bekövetkezzen.

Azért a kultúrnövényeink mennyivel szerencsétlenebbek, mint a vadon termők!
Sokszor elfigyelgetem az erdeu szamócát. A leeglő tele van vele, a lovak nagyon szeretik, lelegelik a levelét is. Ezért termés nekem csak a szúrüs bokrok aljából akad, ahová nem legelnek alá.
A kert érintetlen részén is ott van az erdei szamóca. Ahová szokott víz elfolyni, trágya is hullott le, olyan erővel hajt , hogy kdvet kaptam hozzá és a rézsűbe nemcsak citromfüvet és mentát fogok öltetni talajfogónak, hanem erdei szamócát is. Természetesen nagyon kell gondozni, öntözni kezdetben, hogy megmaradjön. De reményeim szerint ki tufom majd venni nagy földlabdával, hamisítatlan hegyi agyaggal, ami nem esik szét.

Csak ugye nekem munkacsúcs van a könyvelésben, 04.023. Havi és negyedéves ÁFA-bevallás, .05.20. SZJA-bevallás,, havi ÁFA, 05.31. társasűgok beszámolója, társasági adóbevallása, mindenkinek iparűzési adóóbevallás, mezőgazdaságnak élelmiszerlánc felügyeleti díj bevallás.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban