15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kávéház (40)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 19:23    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella nekem csak a porszívó van,de nagyon szeretem./az emeleten minden padlószőnyeg/ Mikor megvette a zuram /szerkentyű bolond Wink / azt hittem hozzávágom. Laughing De nagyon jó!!! A vétel előtt kb.2 nappal porszívóztam,de ráengedtem az új kütyüt. Jééézusom mi mindent összeszedett utánam. Félelem
Nálam sok a zsinór a földön /kevés konnektor/ azokat el kell pakolni az útjából,mert nagyon szereti bekapni. Crying or Very sad

A felmosóson a földszintre -ahol minden kő-gondolkodom. hmm

Nyelvek: basszus 3 nyelven tanultam és egyen sem tudok. Embarassed
Sajnos ha nem használja a zember jánya,elkopik. Pedig régebben jól ment. Embarassed
Laughing A munkahelyemen a fiatalok között a cirill betűket már csak én -öreg-ismertem. Very Happy Az még ment,de a fordítása már nem. Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
A nyelvtanulással kapcsolatban az a véleményem hogy könyvböl nem lehet nyelvet tanulni.
Szerintem a német nyelvben sok minden van amit szo szerint nem is lehet magyarra forditani.
Lehet hogy a gondolataimmal sokan nem értenek egyet de nekem ez a véleményem.

Egyetértek, Emmylie Kedves!
A németnek lehet, hogy kevesebb szava van a napfelkeltére, mint a magyarnak, de sokkal árnyaltabban tudja kifejezni magát pl. abban, hogy valami Bemerkung vagy Hinweis.
Mindkettő "megjegyzés" a szótár szerint, de míg a Hinweis hivatalos, és amolyan "felülről jött" eligazítás, a Bemerkung szerlídebb figyelemfelhívás.

Sokszor a hétköznapi szóhasználat a legnehezebb a fordításban, ezen nekem pl. a SOKO Wismar sorozat is sokat segít, mert érthetően beszélik benne a hétköznapi németet.
A szak-szavakra vannak szakszótárak, habár néha nagyobb nyomozást igényel egy-egy újabb technológia.

És még nem is szóltunk az olyan német szakosokról, hogy az ember azt sem érti, hogy került be az egyetemre - de végig egy önálló mondat megalkotására sem képes, aztán a jó tudományos kutatómunkájával dicséreteket szerez, és mivel jó az elméletben, azaz a nyelvtanban, és a többit le tudja fordíttatni valakivel, remek diplomával lesz német tanár.

Az a másik is tanít már, aki forgatta a kinyomtatott német verset (Schiller: Die Bürgschaft -- A kezesség), és közölte, hogy ő ezt nem érti.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Könyvböli nyelvtanulásra én csak inkább a szavakat venném.
Megértés szempontjábol nagyon lehet hasznos egy egy ujság olvasása.
Tanácsolnám én az idegennyelvet tanuloknak. Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
tényleg ennyire jó az a robot porszívó és felmosó??? lehet, nekem is be kéne egyet újítanom, mert nálunk is járólap van a lakásban - és a hajolgatás nem mén Crying or Very sad Crying or Very sad

Emmylie
Lehet, sőt kell is az idegen nyelvek ALAPJAIT könyvből megtanulni, mert nem anyanyelvünk.
Ellenben a beszéd elsajátítása valóban úgy a legjobb, ha "magyarmentes" övezetbe rakják a delikvenst. Akkor és ott rá lesz kényszerülve, hogy idegen nyelven szólaljon meg és értse is amit mondanak neki
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nyelvtanulással kapcsolatban az a véleményem hogy könyvböl nem lehet nyelvet tanulni.
Lehet hogy evvel nem ért mindenki egyet de nekem ez a véleményem.
Van ismerösöm aki tanult németül söt valamiféle nyelvvizsgát is tett de mégse nagyon tud a hétköznapi életben kommunikálni ahogy szeretne.
Véleményem szerint az a legjobb hogy "be kell dobni a mélyviz-be " Very Happy Very Happy
A német nyelv viszont olyan hogy van külömbség a németországi és az ausztriai német között is.Szerintem a német nyelvben sok minden van amit szo szerint nem is lehet magyarra forditani.
Lehet hogy a gondolataimmal sokan nem értenek egyet de nekem ez a véleményem.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ászokfa írta:
vannak odakint olyan fiatalok akik elmennek egy fia nyelvtudás nélkül és evvel szeretnének boldogulni...

Aztán lehet olvasni-hallani, hogy a fordítói munkának hamarosan befellegzik.

Sajnos, mire erre rájönnek, már nevetségessé tették magukat valami rossz fordítással.
A Gugli előszeretettel keveri össze a birtokos szerkezeteket. "Sajnos Éva fia megfulladt" - a Gugli szerint "sajnos Éva megfojtotta a fiát", ez azért nem mindegy.
Én is használom egyes szövegekben a guglit, ha fáradt vagyok, mert a sok javítás ellenére is spórol nekem a gépelésen. De nem lehet minden szövegben használni.

Ha kimegy valaki nulla nyelvtudással, annak az is a hátránya, hogy nem érti, ha a munkát magyarázzák neki.

A másik típus, aki nem akar nyelvtanulásra költeni, és szavakat, szószedeteket magol be, de egy mondatot nem tud összerakni.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 09:12    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Takarítás-egyre jobb, ha van benne segítség.

A lányom rendelt magának egy robot porszívót. Beüzemelte és megmutatta. Mondtam, rendeljen nekem is. Erre asszongya, hogy van felmosós változat is. Drágább. Ha én kifizetem az övét, ő kifizeti a drágábbat és egyébként mindketten használjuk mindkettőt.
Megmutatta a menyemnek, neki is kellett felmosós változat.

Ők pesten dolgoztak aznap, amikor megérkezett a két csomag. Az egyiket letettem az előszobában, a másikat a tetőtérbe menő lépcsőre.
Hazajön a zember, hát az mi? Bogi rendelt porszívót. Minek, hát már vett. Igen, de ezt most Bulcsúéknak. Ja.

Késő este hazajött a lányunk. Elújságolta neki, hogy megérkezett a szerkenytyű. Elszunyált. A lányom gyorsan felvitte a lépcsőről, majd indult át a tesóékhoz. Felébred az apja, nem viszed a porszívót. De, csak már kivittem az előszobába.

Most a száraz porszívó fent lakik, a nedves itt lent. Így a zember sosem lát egyszerre kettőt. Na, nem mintha sok beleszólása lenne, vagy kap egy felmosó vödröt fejfedőnek.

Na, ezt a gépet nagyon-nagyon szeretem. Nem hangos és megbízhatóan dolgozik. Porszívózik ls vele egy menetben felmos. Okostelefonről irányítható, tehát ha ráérek már tényleg veszek egy okostelót, muszáj lenne haladni a korral. Úgyhogy ahogy itt könyvelek, időnként kijön a polc alól és végzi a dolgát, majd visszamegy töltőre.

Nekem nagy áldás ez gép! Hasznosságát tekintve a gáztűzhelyhez vagy az automata mosógéphez tudnám hasonlítani. A lányom angol nyelvűt választott. Éppen most áll megint töltőre a szerkenytyű, nem sokára megint takarít. Szép fényes utána a kő. Lent mindenütt hidegburkolás van a padlófűtés miatt.

Kár, hogy a falat, plafont nem lehet rábízni.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 06:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen.......ez a lustaság és gyors remény esete!
Normális - akár kevés - nyelvtudást csak tanulással (esetleg kint éléssel) lehet szerezni
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 05:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem a mutatott veboldal egy aut. oldalfordítót használ és az ilyen tud lenni. Minden nyelvhez oda-vissza ilyen a viszonyulása a gépi nyelvfelismerésnek.
A termékpalettát tekintve tényleg sok mindent tudnak.

Vannak telefon android alkalmazások amik élő beszédet fordítanak. A fiam meséli , vannak odakint olyan fiatalok akik elmennek egy fia nyelvtudás nélkül és evvel szeretnének boldogulni... Nem ecsetelem milyen hatékonysággal.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.07, 04:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jól néz ki - bár én nem találtam a "forgolódva nézős" részét, de más egy weboldal és más az egyéb pontosság/pontatlanság.
Bár talán éppen ezért érthetetlen ez a rusnya fordítás
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.06, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pofás webodalt csinálni azért tudtak.
A nyeles porszívót is átkeresztelték egyenes vákuumra. A poratkákat meg porarákokra.

A weblapjukon meg lehet látogatni a gyárat, jópofa.
http://hu.cleanvcfactory.com/handheld-vacuums/uv-handheld-vacuum-cleaner.html

Itt a factory-video. Az egérrel lehet forgolódni benne.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.06, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Agyrém!!! Twisted Evil Twisted Evil ...és hány ilyet lehet olvasni!!!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.06.06, 18:08    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crying or Very sad Shocked Kici kínai töri kicit madzsar.... Shocked

Ennek használatához azért pontosabb fordítás illenék. Shocked /már csak az anyagiak miatt is/
Igaz,ott a net,de itt azé' össze kell magad kapni hogy értelmezd a szöveget. Shocked
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.06, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Porzsívós oldalakat nézegettem a neten. Erre bukkantam:

"Mi az a nedves és száraz porszívó? Milyen előnyei és hátrányai a nedves és száraz porszívó a?

Száraz-nedves kettős hasznosítású porszívó vákuum szívó gép is nevezik, azaz száraz-nedves kettős hasznosítású porszívó rendelkezik két funkciót a vákuum és a víz felszívódását. Rendes porszívók általában csak befogadni száraz média kis víztartalmú, míg a kettős hasznosítású ipari porszívók befogadja az olaj és a víz feldolgozása során előállított. A száraz és a kettős hasznosítású fajták borának porszívót úgy tervezték, hogy áttörni a helyzet, hogy a porszívó tehetetlenek a vizes élőhelyek. Akkor mi az a száraz-nedves kettős hasznosítású vákuum? Mik az előnyei és a hátrányai? Itt a száraz-nedves kettős hasznosítású vákuum van egy részletes leírást, mi nem kell aggódnia a felszín alatti víz."

Ööö... azért én aggódom.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.06.05, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti
biztosan sok értetlenséggel találkozol - hiszen a fordítás nagyon más terület, nem sokan végzik
A normál életben is vannak értetlenkedők - pont ott ne lennének???

Jó étvágyat a reggelihez - én már lassan ebédelni fogok Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Következő
2 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban