15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:20:am pili :
Jó reggelt!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban(17)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban(17)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.05.03, 17:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tündér vagy,köszönöm szépen! Puszi Puszi

Talán ez áll hozzá a legközelebb,bár az enyém alacsonyabb. Sajnos itt sem ír használati utasítást. Shocked Crying or Very sad

http://verwer-dahlias.com/dahlegria/dahlgr128.html

Egy magán kertészetben botlottam bele,így még konkrét nevem sincs, az eladó pedig azt mondta ő csak elad...Crying or Very sad

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.05.03, 05:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Nézegettem a dália fajtákat, kimondott fekete levelű néven nem találtam infót.
Találtam egy fajtát, sötét lilás bronz színű levéllel. Nem tudom hasonlít-e a Tiédre:

https://www.gardenia.net/plant/dahlia-david-howard
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.28, 20:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
...
Megláttam a fekete levelű dáliát, Shocked őrült ami szerelem volt első látásra. szív

Próbáltam a neten megnézni mit szeret a lelkem,de semmi használhatót nem találtam. Crying or Very sad
Ezt is ugyanúgy kell tartani mint a többit,vagy van valami eltérés?? Shocked Embarassed

Cserépbe ültettem hogy szükség szerint változtatni tudjak a helyén. Egyelőre napos helyen van.

Tudnátok tanácsot adni??
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.28, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella kedves köszönöm az infot.
Kb 1 honapja letört a hobogyorol egy kissebb ág.ledugtam a földbe és ma már egész nagy lett.Ezek szerint lehet igy szaporitani.
Lehet hogy majd máskor is probálkozom vele.
A méhekröl én eddig ilyen sokat nem tudtam.Köszönöm a sok infot.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.28, 09:31    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmmylie!

Köszönöm a rebás linket.

A hóbogyót bármikor megmetszheted, maximum a leenedő virágból veszítel.
Azzal kezdjük, hogy a sérült, elhalt, elvénült vesszőket levágjuk, kivágjuk.
Utána amivel valamiért bajunk van, azt metsszük ki.
Egy biztos, hogy az elvénült vesszők már nem sok virágot és bogyót hoznak, viszont ha most metszed vissza, lehet, hogy még az új hajtások fognak virágozni.
Mivel a hóbogyó a nyár második felétől virágzik, van ideje regenerálódni.
A metszés után nagyon jól fog regenerálódni, új hajtásokkal gazdagodik.

Tartsd meg a hóbogyóidat, mert a méheknek nagyon hasznos a nyárutón, amikor már alig van virág.
Augusztus-szeptemberben rakja az anya azokat a petéket, amik kikelve át fognak telelni.
Az akkor élők még nevelnek egy-két generációt a jövőnek és ők elpusztulnak.
Viszont az anya csak akkor petézik, ha van hordás, hogy legyen élelem a kikelő lárváknak.
A lárvákat a dolgozók nektárral és virágporral etetik. A hóbogyó mindkettőből termel.
Ezért felbecsülhetetlen a jelentősége a hóbogyónak és minden nyárvégi, koraőszi virágnak. Ezekből is főleg azoknak, amelyek sok virágport és ektárt termelnek, de a kevesebbel is beérjük, csak legyen.
A fehér termésű hóbogyó erre alkalmasabb, minr a rózsaszín termésű.
Az a jellemző, hogy a régi alapfajok, amik még nem voltak rétes virágra szelektálva, több virágport és nektárt adnak, mint a nemesített változatok, mert a szelektálásnález nem volt szempont, hanem csak a virágpompa. Gyakran a virág szerkezete is úgy változott meg a nemesítéssel, hogy a méhek nem tudnak, vagy csak nehezen tudnak hozzájutni a nektárhoz és a virágporhoz.

Azért vagyunk akácméz nagyhatalom, mert a 19. században, amikor az akácot nálunk nemesítették, a az erdészeti szempontok mellett a nektártermelő képességet is figyelembe vették, arra is nemesítettek.

Nekem is van kint Ostoroson a méhek miatt hóbogyó. Vagy egy hónapja dolgozott a dózer, mondtam, hogy a bokrokhoz ne nyúljon. Erre, amik már kimásztak a sorukból, azokat mind kiszedte és dobálta a szemétbe, én meg onnan szedtem vissza őket. Most egy nagy edényben várják, hogy újra elültessem őket. De nagyon sok, mert ahogyan lehajoltak a vesszők, azok is legyökereztek, meg gyökérről is szaporodtak.
Szóval, akármibe fogok, csak szaporítom magamnak a munkát.

A minap itthonról ki akartam vinni egy cserép citromfüvet a részübe elültetni a kertben. Akkor láttam, hogy abban van a Poncirus trifoliata, csak nem látszódott a citromfűtől, még kicsi. Jó, itthon különválasztom őket. Ahogy kivetetm a cserépből, találok még benne 4 db gyertyán magoncot , így azokat is becserepeztem. A gyertyánból nagyon jó élősövényt lehet csinálni.
Talán az én életemben már nem lesz kész, de hátha lesz folytatás...

Asszongya a férjem a minap, ahogy dolgozunk és valami nagyon a távoli jövőnek szóló dologról beszéltem, hogy azt elkezdem megcsinálni, hogy Te azt hiszed, hogy Te örökké fogsz élni?
Mondtam, hogy akár holnap is feldobhatom a pacskert, de amíg bírok dolgozni, addig a jövőnek gondolkodok és cselekszek. Eleink is így tették, ez az élet rendje. Nehogy má összekuporodjak és várjam a kaszást!
A mi korunkban élvezni kell minden tavaszt, minden madárcsicsergést, minden napsütést, minden esőt...!
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.27, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meg lehet most még metszeni a hobogyot?? ez lenne a kérdésem.

Rhebarbara

https://utopia.de/ratgeber/rhabarber-pflanzen-das-ist-der-richtige-standort-und-zeitpunkt/
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.27, 13:03    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!

Igen, korábban is nagyon macerás volt a termesztése. Laza homoktalajokon eddig se nagyon boldogultak vele. Ezért sok piacon meg sem jelenik, sokan nem is ismerik. Otthonról és Debrecenből én sem ismertem.
Én egyáltalán nem csodálkozom, hogy nagyon drága.

De nekem eddig a kötött talajon ment, a pocok és a fiúk botanikai ismeretlensége nem tartozik ide.
Akkora levelei voltak, fél méter hosszú levélnyele úgy, hogy nem törtem ki az induló magszárat, hogy magot hozzon, mert volt, amikor a vett mag nem kelt ki.
Én a klímaváltozás számlájára írom, hogy gyorsan felmagzott és rövidek, a réginél vékonyabbak a levélnyelek.

Ebben az évben még meghagyom, tavasszal döntök róla, figyelembe véve, hogy itt milyen tapasztalatokról írnak.

Sajnos, a klímaváltozással összefüggésben a bogyósok termesztése is veszélybe került nálunk.
Főleg a szamócával és a fekete ribizlivel van baj.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.27, 04:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella

Én csak a piacon találkozom vele, és ájuldozok, hogy már karaj-árában adják.......
Az általad leírtak szerint viszont máshol is ilyen macerás lehet a termesztése???
Nem tudom Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.26, 18:46    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban... Hozzászólás, az előzmény idézésével

A segítségeteket kérem!

Már többször írtam, hogy nagy energiát nyomok a rebarbara termesztésembe, de nem megyek vele semmire sem.

Volt, hogy a pocok kiette a gyökerét, amikor az az aszályos nyár volt pár éve és nagy volt a rágcsáló invázió.

Ezért másik kertrészbe ültettem a magoncaimat, rengeteget öntöztem, gyönyörű lett. Hatalmas levelek, de az adóbevallási kampányban gazban. az xy kromoszómáknak mi volt a leginkább gaz, ez a nagy leveleű rusnya gaz. Az egyik is próbálkozott egynek a kihúzásával, a másik is.
Erre a vadonat új magból újra vetettem. A tavaszon újabb gyomlálás, de most a disznók jártak a vetésemen, de maradt meg belőle. Ezekkel fejleszthetném a kis ültetvényemet, de érdemes-e?

Semmi nem kap annyi vizet, mint a rebarbara.
A hasznosságához képest semmi nem foglal annyi helyet, mint a rebarbara. Valamilyen oknál fogva mindig történik vele valami.
De ezekkel még megküzdenék, mert nagyon finom és mindenki szereti a családban.

Most újabb gondom támadt. Még csak 04.26. van, de az én rebám már teljes virágzásban van, mármint az öreg tövek. A szárak rövidek, fele akkorák, mint a korábbi években voltak. Nyilván az az oka, hogy korán generatív fejlődési szakaszba ment át. Lehet, hogy a korai hőség az oka?

Ha igen, nem érdemes vele foglalkozni.

A tavalyi vetésűek még kicsik, nem szedhetők..

Nektek milyen tapasztalatotok van vele? Köszönöm előre is a válaszokat.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.25, 06:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

TALÁLTAM A VÁGOTT VIRÁGOK ÉLETBEN TARTÁSÁHOZ ÚTMUTATÓT................talán van benne számotokra is új

https://tesco.hu/hello/cikk/22-otlet-hogy-friss-maradjon-a-vagott-virag/27351/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=CP_2019&fbclid=IwAR1rJCu_p_lxFlz5mo8ErRaDYa_d_s7dqv6suPpkxlhAURXrNzPbTrQhdd8
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.04.23, 23:57    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Nagyon hasznos a cikk. Mindenütt rengeteg darázs volt már tavaly is.
Ez a csapda nagyon jó, mert nem tartalmaz mérget és a méheket kíméli, bárki el tudja készíteni.

Én már láttam Ostoroson, az akácoszlopba, a kéreg mögé kvártélyoztak be.
Szeretnek az emberek, állatok környékén élni, ott mindig találnak vizet.
Nekünk tavaly ráaptak a kutya és a macskák vizére, több fészek volt.

Irtani tényleg nem egyszerű! Biztos, hogy szúrás a vége. Ha megvan a zárt fészek, akkor abba esetleg lehet este későn vagy éjszaka rovarölőt befújni, de úgy, hogy a cső mellett legyen bedugva a nyílás, hogy ne tudjanak kijönni. A A fújkálás után a cső heléyt is be kell dugni!
Védőfelszerelés!!!

Idézek itt a csapda elkészítéséről:

"Házilag akár egy flakon segítségével is lehet védekezni. Félbevágjuk a flakont, majd a levágott részt a szájával lefordítva beletesszük az alsó részbe. A flakonban negyed liter sört, tizenöt dekagramm cukrot és negyed liter vizet összekeverünk.

Nagyon fontos, hogy egy kanál ecetet is tegyünk bele, hogy a méhek ne menjenek rá.
Azért ideális most kirakni a darázscsapdát, mert így nem fog feldúsulni a kolónia."
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.23, 05:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

IDÉN JÓVAL TÖBB DARÁZSRA SZÁMÍTHATUNK

https://www.elobolygonk.hu/Klimahirek/Termeszet/2019_04_17/darazsinvaziot_josol_a_szakember_idenre__a_sor_a_legjobb_vedekezoszer?fbclid=IwAR0WMSsVHRncwZsgnHToTY9jLr8I929nyjcRjDpwLVFDKcHtRPW3tRCWEe8
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.04.15, 19:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
...már inkább kitenném öket a teraszra.

A visszavágottak már szépen hajtanak. freddy
Most a hidegebb napokon átlátszó műanyag vödröket raktam rá. Laughing
Vissza az elejére
hajnalka1
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2019.04.15, 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Húsevő növényeket tart valaki?
Eddig nekünk volt egyszer Vénusz légycsapó, de nem bírta sokáig, így ezután már nem mertem vele próbálkozni. De most szeretnék tanácsot kérni,hátha sikerül. Rolling Eyes
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.08, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie

Ahogy láttam, már mindenki kitette őket.....szerintem te is megteheted
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban