15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Páfrányok (3)

- Tábortűz témák:
2019-es nyári abádszalóki tali
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (61)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
A Tudat keresése (3)
Szomorú vagyok (10)
Vicces történetek,...képek(17)
Kávéház (40)
Slideshow & Videó
Milyen öröm ért ma? (37)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Legyen szép az ünnepetek
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:05:am kutyus :
Jó reggelt!
8:47:pm Emmylie :
Szep estet mindenkinek.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:05:pm Bojtárgazdi :
Jó utazást, Emmylie Kedves!
11:02:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek. kapkodás és pakolás van de hát ilyen egy utazo nap
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Vigyázzatok, ma tetőzik a hőség!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am etimami :
Jó reggelt.
9:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt!
7:43:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (37)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.13, 19:59    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Puszi ma ezen dolgoztunk hárman a Vilivel. Laughing
A"rőzse" darabokra törve rekeszekben felstószolva,az ágfa feldarabolva kandalló méretre de még a füvön,a hasogatásra váró darabolt törzs szintén.
Nem tudtuk befejezni,eleredt az eső. Örültem mert már befagyott a sejhajom és az esőre is nagy szükség lenne,de csak bezavart. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.13, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike

Ha már ki kellett vágni a fát, daraboljátok meg, valami esőtől védett helyen tároljátok 1 évig, és remek tüzelő lesz belőle kerti sütögetéshez!
A mi szerencsétlen, vétlen hársfánk is így "hasznosult"
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.12, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudom hogy van.... nálunk az ablsk előtt állnak a nyírek.
Az se kutya.
Mi ültettük,mikor ideköltöztünk.
Közel 40 éve.
Hiába közterület,én takarítom,mert rengeteg levele van a kb 40 méteres 3 fának.És még vannak ott mások is (fák) Smile
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.12, 20:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Értem én,de....
150-es Exclamation telken maradt 2 juharfa,3 nyírfa mindegyik harmincvalahány éves,+ telekhatáron körbe a leylandik. A platán inkább parkba való lenne,de nekem anno mindegy volt,csak zőőőd legyen.Kinőtte a telket,ráadásul öntisztulás címén mindig tele a kert a törzséről leváló hánccsal,falevéllel. /és még terebélyesedett volna/ Majdnem telekhatáron van,tehát a fele felszedni való a szomszéd telekre hullik. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.12, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
ezen is szerencsésen túl vagyunk

A fák is így gondolják? Sírás-rívás

Idézet:
harmincvalahány éves platánfánk

A kedvenc fáim.... Sírás-rívás
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.12, 20:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pár éve gondolkodunk rajta,hogy ki kellene vágatni a harmincvalahány éves platánfánkat,de egyrészt sajnáljuk,másrészt rohadt macerás és sokba is kerülne. Most hogy várhatóan építkezni fognak mellettünk és új szomszéd van kilátásban,aktuálissá vált a dolog ha nem akarok haragost,mert ez ősztől az új levelek megjelenéséig hullajtja a levelét. Na jóóó,de ki fogja kivágni és hogyan?? Shocked Postás srácunk megadta a választ: majd én! Shocked Rolling Eyes Laughing

Mivel imád hegymászni, minden felszerelése megvan hozzá és vállal is ilyesmit. Rolling Eyes Azt tudtam hogy természetimádó,jó fotós,de hogy még ez is! Shocked
1,5 óra alatt a fél méteres átmérőjű törzzsel rendelkező marha nagy fát legallyazta,majd feldarabolva a törzsét a földre küldte. 2 kisebb ág kivételével mind a mi kertünkbe esett. Bingo Ráadásul fele annyiba került mint évekkel ezelőtt egy hasonló nyírfa akció.
Sajnos a mellette lévő leylandi magas sövényem sérült,de akkor sem gondoltam hogy ennyivel megússzuk. Wink Laughing

Tele a kert fával,de majd teszünk róla,ez a legkevesebb. Laughing
Most boldogságos Wink vagyok,hogy ezen is szerencsésen túl vagyunk . ugra
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.11, 18:42    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Jaj Capsella még olvasni is sok hogy mit végeztek és még mi vár rátok. Rolling Eyes
És ha mindez nem lenne elég még ellenetek is dolgoznak. Twisted Evil simi puszi2
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.03.11, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindig örömmel olvasom amit írsz ...
De most mintha furcsán örömködnél! Laughing
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.10, 20:20    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én férjem is hozott virágot, egy rétes szirmú, piros virágú kalanchot.
A két évvel ezelőtti croton kimúlt. A tavalyi karácsonyi v. húsvéti kaktusz megvan, szép.

Ma voltam Ostoroson edzeni. 10-kor indultunk, 3-ra itthon voltunk, de úgy, hogy még a több km-re lévő búzát is megszemléztük.
Amíg a férjem ellátta az állatokat, visszaültettem a macskák vagy a kutya által kikapart hagymás virágokat. Egy dög se jött elő, amíg ott voltam!

Pár éve a tornádó kicsavart egy nagyon jól termő cigánymeggyet. Még abban az évben tősarjakat hozott, amikben nem nagyon hittem. De nőttek, most több törzs van, alacsonyan van a termő felület és az idén már teremni fog. No, ezt metszegettem. Az egyik törzs még ferde is, ami azért jó, mert legalább mögé befekszik a kutya hűsölni, szeret ott lenni.
Metszettem még két meggy alját, de létrára nem volt kedvem mászni.

Átmentünk a másik kertbe, elültettünk 2 hólyagcseresznyét és egy alba almát. A zember Romániában volt, de pont olyan hülye, mint én vagyok. Hozott 6 db gyümölcsfát, a helye meg szokásosan nincs elkészítve.
A dózeros, akivel szoktam dolgoztatni, kezd az agyamra menni. Csak akkor jön, ha már nincs munkája. Úgy van vele, a munka nálunk megvárja. Vagy 5 éve fészkelte be magát hozzánk munkailag, mondván,, a másik dózeros Dunántúlon dolgozik, az összes gépük ott van. Így örültem, hogy ő legalább van. De akkor akar jönni, amikor esik az eső, de abban csúszkál, kopottak az első kerekek, nem fognak. Akkor jön amikor a legnagyobb kánikula van, kemény a föld, alig valamit szed fel belőle. Akkor jön, amikor már fagy. Vagyis, amikor máshol nem tud dolgozni.
Ősszel volt 1 éve, belefogtunk egy kertrész megdolgozásába, de nem fejeztöük be, mert belázasodott. Tényleg beteg lett. Utána műtét, táppénz, stb... Ígéret bőven. De kiderült, a másik dózeros is itthon dolgozott tavaly.

Most muszáj volt elkezdeni az ültetést. Nagy tereprendezést is kell csinálni, a talajszintet 0,5-1 m-rel kell megemelni. A behordott földet valami nagy álom lesz a helyére talicskázni. Most úgy tudtunk ültetni, hogy belőttük a helyét, onnan kökény, vadrózsa ki, gyeptörés, nagy gödör, a gödörbe behordtuk a birkatrágyás kiváló minőségű földet és abba ültetetünk. Több, mint félóra egy fa, ketten dolgozva.
Holnap, ha az eső engedi, a másik hármat ültetjük el. Ott is tereptakarítással kell kezdeni, a régi fekete fóliás konténerek még ott vannak, el kell takarítani, a földet kirázni belőlük. Ki kell fűrészelni és kiásni az el nem ültetett konténeres fákat (az istálló körül akartam volna elültetni, de a férjem gerincműtétje miatt ebből semmi nem lett, de itthon neveltem újakat, kisebbek, könnyebb elültetni). Bent voltak a szarvasok, természetesen kárt csináltak. A fenyőfákat mind megették, ki kell vágni. A hóbogyó, ami a méhek miatt volt, eltűnt, földig leették. Bezzeg a vadrózsához, kökényhez nem nyúltak. Igaz, a jostát sem bántották. Vagy nem szeretik vagy talán a kutya kihajtotta őket. Oltvány gyümölcsfákat is rágtak meg. Utálom a vadakat! Az ember dolgozik a hidegben, a kánikulában évekig és mire teremne valami, a dögök tönkre teszik! Szívem szerint a vadászokkal együtt lőném ki őket! A rohadékok két kerítést ugrottak át, úgy jutottak be.
Lényeg, azzal, hogy elültetjük erre a területre a 6 db fát, már nem fog tudni közte mozogni a dózer.
Marad a két kis tappancsunk és a két ügyes kis mancsunk! Igaz, kiváló minőségű munkát lehet velük végezni és jókat lehet izzadni a szívünk egészségéért.

Amióta élek, nem értem meg ilyen száraz tavaszt.

Novajon megint felgyújtották a legelőnket. A kert szemetét nem a kertjükben égetik el, hanem kiviszik a kert végében lévő legelőnkre és ott meggyújtják. A tűz meg megy. A tűzoltók oltották el.
Szinte évente ég valamelyik legelődarab. Biztos, hogy ezek genetikailag is hülyék. És az ember tehetetlen. Nem tudunk mindenütt ott lenni, hogy éppen hol jön elő egy idióta?
Van, aki azért gyújtja fel a legelőt, hogy könnyebben megtalálja majd a gombát. A lótrágyán gyönyörű champion gomba terem, már ha eső is akad elég hozzá. De hogy a legelőn mennyi kárt oko a tűz, az nem szempont, nem az övé.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.09, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gondos és előrelátó pasi Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.09, 18:46    Hozzászólás témája: .. Azt Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap a rádióban azt taglalták hogy vágott v.cserepes virágot illik adni a nőknek. /nem született egyértelmű döntés/

Hazaállított a férjem egy szál gerberával és egy cserép primulával /mindkettő sárga Milka/ hogy ne vétsen az illemszabályok ellen. Laughing röhög2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.09, 05:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazán kedves, gáláns tett volt!!!
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.08, 17:49    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Király Deee anyaros. Puszi
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.08, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hááát!
Ma igazán meglepődtem! Vigyor

Becsöngetett a 74 éves szomszéd bácsi ,egy szál virággal.
Felköszöntött a Nőnap alkalmából Rolling Eyes Very Happy
Sokszor segítek Nekik,mikor a kertben vannak ,átveszem a postájukat stb..
Hálából hozott nekem virágot!
Jólesett! yes

Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.03.03, 07:40    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó fej szomszédod van,hogy a hasmenés jöjjön rá. Twisted Evil

/megbecsülöm a kukorékolós szomszédomat Wink Laughing /
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 19, 20, 21  Következő
11 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban