15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:20:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:20:am pili :
Jó reggelt!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Ezzel kúráljuk magunkat (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.05.13, 05:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A KAPOR ÁLDÁSOS HATÁSAI

http://eztnezdmeg.com/egy-noveny-ami-a-fokhagymanal-is-hatasosabb-csokkenti-a-vernyomast-es-csodat-muvel-a-vercukorral/?fbclid=IwAR19tDNPMUBOaj4w9hxQVrUAy7fTmwpYXGifs9qWnyX1kyx90gKd_bL0k88
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.16, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.04.08, 04:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megfelelő módon dörzsölve, nyomva így enyhíthetők a fájdalmak

https://9am.hu/ismerjuk-meg-melyik-ujjunkat-kell-massziroznunk-betegsegeink-enyhitese-erdekeben/?fbclid=IwAR03K7pUzYeIJ5eniNgsC4SawILN_5kG27GjHY1T2NY0EIxXaaaWTv965uI
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 04:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nátha elleni küzdelem természetes anyagokkal/módszerekkel

https://www.nlcafe.hu/tabuk-nelkul/cikk/natha-ellen-termeszetes-modszer/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.27, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsikém, köszönöm!
Tudom Anyámék is így csinálták, mégis mindig betegebb lettem.....így meg se kísérelem már
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.27, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus!

A gőzölés után legalább egy órán keresztül úgy be kell bugyolálni a fejet, hogy csak a szem látszódjon ki. Akkor nem fázik meg az ember

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én minden évben rengeteg savanyú káposztát eszek télen!
Nyersen is és főve is.
Nem tudom,hogy ez e az oka de nem szoktam náthás és köhögős lenni!
Az idei télre saját készítésű csalamádém volt, jó sok.
Már el is fogyott és újra gyártottam.
Nagyon finom volt!
Nem kínlódok a bolti vacakkal.
ugh
Nekem sem ízlik.
Régen jó volt a vecsési,de már nem olyan ízű az sem Sad
Érdemes nekiállni otthon csinálni.
És a káposzta vitaminja többet ér,mint a "C" vitamin és a többi gyógyszer!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi
Elhiszem, hogy nem akarod csinálni, pedig jó lenne Sad
Nekem is mondta a doki, hogy inhaláljak.......de én még ráfázom olyankor, így aztán én se csináltam
Piszok makacs egy valami ez a köhögés, nekem 3x jött vissza - nagyon szerethet, nem akar elhagyni Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.24, 09:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én módszeres ivó vagyok, ha kell ha nem, megy le a víz.

Heteken át betegek voltunk, valószínű hogy nem influenza, de nyűglődtunk, orr dugulás, roham szerű köhögés /bugyicsere/

A doki minden áron az izzadást javasolta, de nem volt lázunk.
A végén már bevetettük a csodaszert, a forró, kamillás sós gőzölést.
A fiuk becsülettel végig csinálták, már jobban vannak. Én nem vagyok hajlandó, annyit gőzöltetett szegény anyám gyerek koromban, hogy iszonyodom még a gondolatától is
Még mindig köhögök.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.24, 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Inni kell ! "- (Vedd komolyan !)

Hosszas kutatások végeredményeként állítják, hogy napi 20 gramm alkohol fogyasztása két és fél évvel hosszabbította meg a páciensek életét, azokhoz képest, akik egyáltalán nem ittak. A sör és a bor az immunrendszer működésére jótékony hatással van , magas ásványi anyag , vitamin- és antioxidáns tartalma vírusfertőzések ellen is védelmet nyújt.

Rendszeres mérsékelt sör és borfogyasztás gátolja az artériákban a véralvadék és a lerakódások kialakulását, ezáltal a szívinfarktus-esély 50%-kal csökkenhet , emeli a jó HDL koleszterint , csökkenti az ártalmas LDL koleszterint és jó hatású a vérkeringésre.

Hangsúlyozni kell, hogy valóban csak a mérsékelt fogyasztásnál lépnek fel a pozitív hatások, a túl sok fogyasztás változatlanul ártalmas!

A tanulmányok kimutatták, hogy a nélkülözhetetlen vitaminok és ásványi anyagok kombinációja éppen az alkohollal együtt növelik a szervezet elektrolit tartalmát, az enzim aktivitást, a hormonszintet, a vérkeringést, az izom és anyagcsere folyamatokat, valamint fokozzák a vértestek képződését.

Ismertté vált, hogy 1 liter sörben ugyanannyi antioxidáns van, mint 4-5 adag gyümölcsben. Naponta fél liter sör a vesekő rizikót 40%-kal csökkenti. Egy milánói orvos-csoport a sörfogyasztást a leggazdaságosabb vesekő megelőzési
módszerként javasolja. Egy átlagos sör kevesebb, mint 140 kalóriát tartalmaz, dobozonként, kb. 4 %-os alkoholtartalom mellett, így a mértékletes fogyasztása nem hizlal. Kísérletek kimutatták, hogy az árpa csírázása és malátává történő átalakulása során nagyon sok vitamin keletkezik. Különösen jelentősek a B1, B2, B3, B6, és H mind jelen vannak, valamint az ásványi anyagok a Cu, Fe, Zn, Ph, és a Mg.

Néhány sörfajtában a Folat (B9) olyan nagy mennyiségben van jelen, mint 100g brokkoliban, vagy 0,5 kg paradicsomban.

Ezen kívül a komló növény évszázadok óta gyógynövényként ismert. Népi megfigyelések is azt bizonyítják,

hogy a komlót a szoptató anyák is használták az anyatej mennyiségének növelésére,

valamint az érzékeny csecsemők nyugtatására az anyatejen keresztül.

A komló megtalálható tabletta formában és különböző gyógytea keverékekben is, nyugtató, altató és emésztést elősegítő hatása van.

Vörösbor fogyasztása kifejezetten mérsékli az érelmeszesedés kialakulását, naponta egy pohárnyi, 1,5-2 dl bor kb. 15%-kal csökkenti a szívinfarktus rizikóját. A borban lévő anyagok csökkentik az inzulinrezisztenciát, kedvező
hatással vannak az anyagcserére, csökkentik a pulzust és a szívet jó energetikai állapotba hozzák. Ugyanakkor ennek a mennyiségnek nincs kimutatható máj- és idegkárosító hatása és nem okoz függőséget sem.

A pálinka alkoholtartalma 40-50% körüli, hazánkban a reggeli fél kupica, illetve az étkezések előtti, aperitifként való fogyasztása terjedt el, mely nem túl kedvező élettani szempontból. Az üres gyomorra ivott pálinka, bár étvágygerjesztő hatású, károsan hat a gyomorra.

A tömény italok fogyasztásának ideális ideje étkezés után van. Ekkor felszívódásuk, hatásuk mértéke csökken ugyan, de a szervezet ilyenkor emésztést serkentő szerként hasznosítja. Fertőtlenítő hatása miatt a pálinka megfázás esetén is jól jöhet.

Népi gyógymódok köhögés és rekedtség ellen az ágyas pálinkák különféle formáit és a mézes pálinkát javasolják.

A pálinka önmagában jó a magas vérnyomás ellen. A foghagymás pálinka valóságos varázsszer.

Álljon itt a saját (Máthé Károly) tapasztalatom:
Valamikor a 60-as évek végén, drága jó APÁM a következő recepteket adta át nekem. "Fiam, a gyomor-bél fertőzésre a legjobb szer a valódi barackpálinka, mig a szivgörcs azonnali ellenszere a jófajta (nem aromából készült) konyak. Az előbbit többször megtapasztaltam, az utóbbira a feleségem betegsége emlékeztetett. Ma már otthon a gyógyszerek mellett mindig van konyak, ami többször húzott ki percek alatt a szivgörcsből. Érdekességként jegyzem meg, amikor megpróbáltam a neten utánanézni a konyak eme jótékony hatásának, csak áttételesen véletlenül akadtam egy orvos javaslata alapján az igazságra. Terhes nőknek javasolta, hogy a nem kívánt méhgörcsöt egy pohárka konyakkal megszüntethetik. Annyit meg én is tanultam biológiából, hogy a méh, a sziv és az erek mind-mind a sima izmok családjába tartoznak. Igy ha közvetve is, de a doki megerősitette az apám által átadott recept hatásosságát, amit orvosi leiratokban hiába kerestem.

Az alkoholok ételek melletti alkalmazása során azt találták, hogy mind a vörösboros, mind a sörös pácolás hat órán keresztül a káros vegyületek megjelenését 90 százalékban megakadályozta. A harmadik rákkeltő anyag kifejlődését a sör már négy óra alatt olyan mértékben csökkentette, mint a
vörösbor hat órai pácolás végére! A kutatók úgy gondolják, hogy a sörben és a borban található természetes cukrok gátolják a húsban lévő, vízben oldódó molekulák kiáramlását a felszínre, ezért azok a hő hatására nem alakulnak át rákkeltő anyagokká. Arról nem is beszélve, hogy a pácolás eredményeként a hús is ízletesebb lesz. Kertészetben a növények ápolásához is jól jöhet egy kis sör. Csodákat művel, hatására a fű is gyorsabban nő. A sört a fodrászatban is előszeretettel használják a haj formázására és ápolására. B6 és B2 vitamintartalmának köszönhetően erősebbé és fényesebbé teszi a hajat.
A különféle hajhabok és zselék helyett is használhatják, mivel a világos sör kitűnő hajformáló. Hajmosás után a fejbőrt és a hajszálakat is jól be kell dörzsölni, majd 15 perc után bő vízzel leöblíteni.

Egy idős bácsi véleménye: Kábítják csak a népet! Én benyomok délelőtt 4 , azaz négy rosé kisfröccsöt, du ugyanebből 5-öt, hogy jól aludjak, a vizet saját ásott kutamból iszom 1969 óta gyerekeimmel együtt. A nyaralómba sem engedek be klóros szennyvizet , ott is saját ásott kútból merítem. 78 éves vagyok a gyerekeim 42 és 38 évesek.
Disznózsíros birkapörkölt. Csülkös velős pacal ami belefér. Nagyapám parasztkolbászon szalonnán élt 92 évet.

Apám úgyszintén 86 évet, anyám 84 évet,
(Disznózsír és házi víz.)
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.23, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Teljesen talán nem jön már rendbe, de ezen a téren sokat számít az idő, és az, hogy a kutatási eredményeket mikor és hol ültetik át a gyakorlatba.
Boldog lennék már akkor is, ha a jelenlegi, kicsit fura állapot maradna fenn, további romlás nélkül.

Nem olyan nagyon régen ez a biztos megvakulást jelentette.
Nem csak időseket érint, fiatal cukorbetegeknél is kialakulhat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.22, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtikám
örülök, hogy használ a kezelés..remélem, teljesen rendbejön a szemed

Köszönöm, hogy betetted ezt a tesztet, tényleg hasznos lehet, ha az ember előveszi időnként!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.21, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hagyma hasznosságát nem vitatom, de azt igen, hogy egy háziorvos 1919-ben sima fénymikroszkóppal vírust láthatott volna.
Ma, 100 évvel később sem nagyobbak a vírusok, mint akkor voltak, de ma is zömükben csak elektronmikroszkóppal láthatók.

No de amiért idejöttem:
Nemrég makula degenerációt diagnosztizáltak nálam. Ez ijesztően hangzik, de speciális vitaminokat is lehet rá szedni, de az injekciós kezelés is beválni látszik nálam. Nagy szerencse, hogy naponta van előttem nyomtatott szöveg, így hamar észrevettem a látástorzulást. Ennél a szembetegségnél különös fontossága van a korai diagnózisnak!

Ráadásul nagyon egyszerű az otthoni önvizsgálat. Mindenkinek saját érdeke, hogy ezt időnként elvégezze, ezért is hozom ide!

http://oe.vm03.rufftech.hu/cikk/0805/702243/20080129_amsler_teszt_amd_makuladegeneracio_sargafolt_makula_1.htm
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.18, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A HAGYMA GYÓGYÍTÓ HATÁSA

1919-ben, amikor az influenzajárvány megölt több millió embert (valószínű az USA-ban), volt egy orvos, aki sok farmert meglátogatott,hogy megpróbáljon segíteni a járvány elterjedésében.
Egyszer egy családhoz érkezett, és csodálkozott, hogy mindenki egészséges.
A feleség közölte, hogy egy edényben hámozatlan hagymát tartanak a szobában. Az orvos nem akarta elhinni, és kérte, hogy vizsgálhassa meg a hagymát mikroszkóppal. A hagymában megtalálta az influenza vírust.Szemmel láthatóan a hagyma bevonzotta a mikrobát, így tartva a családot egészségesen.

A cikk írója hallott egy történetet a fodrászától. Néhány éve az
alkalmazottai és sok kuncsaftja is influenzások voltak. A következő
évben több edényben hagymát helyezett el különböző helyre a fodrász
helyiségben. Meglepetésére senki sem betegedett meg az alkalmazottai
közül.

Egy másik eset: Egy illetőnek tüdőgyulladása volt. A hagyma mindkét
végét levágta, majd az egyik végét felszúrta egy villára majd a villa
nyelét beleállította egy vázába és a beteg paciens mellé helyezte az
éjszakára. Reggelre a hagyma fekete lett a mikrobáktól. A cikk írója
is kipróbálta ilyen esetben a hagymát, és utána jobban érezte magát.

A megmaradt szeletelt nyers hagyma MÉRGEZŐ!

Vagy süssük le azonnal, vagy dobjuk ki. A szendvicsbe rakott hagyma is másnap veszélyes.

A fenti cikk szerint a megmaradt hagyma bevonzza a mikrobákat még egy
éjszaka is, és másnap elkészítve nagyon mérgező lehet a mikrobák
toxinjai miatt: gyomorrontást, epegyulladást és ételmérgezést okoz
(nem okozhat!)

A romlott majonézes hagymás krumpli sem a majonéztől romlott!

A vöröshagyma áldásos hatásáról

A vöröshagyma botanikailag a liliomfélék családjába tartozik. Az étkezési
vöröshagyma számos fajtája megtalálható a piacokon és üzletekben. A
vöröshagyma igen sok értékes ásványi anyagot és vitamint tartalmaz: a
kalcium, foszfor, kálium, nátrium, magnézium, vas, réz, cink mellett
megtalálható benne a B1, B2. B3, B5, B6 , C vitamin valamint folsav és
biotin is. Már az ókori görög és római történetírók is feljegyezték
használatát, de a vikingek körében is igen kedvelt konyhakerti növénynek
számított.

Paracelsus azt mondta róla: "A hagyma olyan értékes, mint egy egész patika".
Az idők során felfedezték, hogy a hagyma fogyasztása megóvhat a nyelőcső, a
gyomor, a vastagbél és a tüdő alattomos tumoros megbetegedéseitől. A nyers
hagyma hatóanyagai hatásosak lehetnek a szemölcs, tyúkszem, a hajhullás
gyógyításában valamint a bélflóra zavaraival, és emésztési problémákkal
szemben is.

Nyákoldó hagymaszirup

Két-három hagymát felaprítunk majd három evőkanál cukorral vagy mézzel
édesítünk. Ehhez 1/8 liter vizet adva öt percig főzzük. A keletkező szirupot
leszűrjük, lehűtjük majd naponta 3-5 evőkanállal fogyasszuk.

Hagyma az ágy mellett

Nátha esetén helyezzünk el egy felszeletelt hagymát éjszakára az ágyunk
mellé, fejmagasságban. A hagyma eltávozó illóolajai kedvező hatással bírnak
egészségünkre.

Megfázás esetén

Egy hagymát apróra vágva két percig vízben felfőzünk. A főzetet lehűtjük,
majd amikor langyos 5 percig a lábas fölé hajolva inhaláljunk.

Torokfájás esetén

Egy nagy friss hagymát nagy szeletekre darabolunk. Befedjük cukorral és egy
tálkában a hűtőszekrénybe helyezzük. Egy fél nap múlva édes levet ereszt.
Ebből naponta több alkalommal egy-egy teáskanálnyit fogyasszunk.

Izületi fájdalom és reuma gyógyítására

A friss hagymalé fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású. A
hagymapakolás elkészítéséhez aprítsunk fel két-három hagymát és helyezzük
egy vékony, tiszta gyapjúkendőbe. A pakolást melegítsük föl vízgőz felett
egy megfordított fedőn, majd nyomjuk ki belőle a hagymalevet. A nyert
borogatást kissé lehűtve a beteg testrészre helyezve enyhítheti az ízületi
fájdalmakat és reumát.

Álmatlanság ellen

Két hagymafelet egy kevés mézzel és ízlés szerinti mennyiségű tejjel
felfőzünk. Este lefekvés előtt, langyosan fogyasszuk.

Hideg végtagok esetén

Egy hagymát apróra vágunk és leforrázunk. Kihűlés után a főzettel a kihűlt
végtagot átmossuk.

Migrén

Közeledő migrént megelőzhet a homlokra helyezett hagymapakolás.

Hajhullás

Néhány szem hagymát igen apróra vágunk, vagy lereszelünk. Egy kevés langyos
vízzel elkeverjük, majd a pakolással hajunkat, fejbőrünket befedjük. Pár
percig rajta hagyjuk, ezután jöhet az alapos hajmosás.

Szemölcs

A hagymát feldaraboljuk, meghintjük sóval . Hagyjuk így egy éjszakán át, míg
levet ereszt. Ezzel a lével naponta kétszer dörzsöljük be a szemölcsöt.

Hagymareceptek

A friss hagyma kiváló és olcsó téli vitaminforrás, bár kevesen szeretik a
nyers hagymát. A következő receptek segíthetnek abban, hogy "dugjuk el" ezt
az egészséges zöldséget ételeinkben.

Májkrémes hagymasaláta

Két keménytojást apróra feldarabolunk, egy fej hagymát igen apróra
felkockázunk. Egy doboz jó minőségű májkrémet elkeverünk diónyi vajjal, majd
hozzá adjuk a hagymát és a kockára vágott keménytojást, majd ezt is
elkeverjük. Amennyiben szükséges sózzuk, borsozzuk. Pirítóssal,
uborkaszeletekkel kiváló vacsora, zsúrkenyérszeletekre helyezve vendégváró
finomság, sörkorcsolya.

Hagymás töltött tojás

10 tojást keményre főzünk, kettévágunk, a sárgájukat óvatosan kiszedjük a
fél tojásokból, a tojásfehérjéket félretesszük. A sárgáját villával
összetörjük, majd hozzá adunk egy tejbe áztatott zsemlét, jól kinyomkodva,
és villával összetörve, igen apróra vágott hagymát, diónyi vajat, kevés sót,
borsot, pirospaprikát és annyi majonézt hogy jól kenhető sűrű masszát
kapjunk, valamint egy fél evőkanál tejfölt. A keveréket simára keverjük majd
a tojásfehérjékbe visszatöltjük. Egy tálon úgy helyezzük el a tojásokat,
hogy a domború felük legyen felül. A maradék sárga tölteléket 1,5 dl
tejföllel elkeverjük és díszítésképpen a töltött tojásokra öntjük. Hűtőben
jól lehűtjük, hidegen tálaljuk.

Kedvenc hússaláta

Majonézt ízlés szerint tejföllel elkeverünk, sóval, borssal, kevés
pirosarannyal ízesítünk. Ebbe belekeverünk apróra vágott sonka, sajt,
paradicsom szeleteket és az igen apróra vágott hagymát. Lehűtve pirítóssal,
vagy zsúrkenyérrel tálaljuk.

Hagymás csirkesaláta

Sült csirkecombot lehűtve apróra szeletelünk. Sóval, borssal ízesített
majonézes tejfölös dresszinget készítünk, majd beletesszük az apróra vágott
hagymát, a csirkehúst, és apróra felszeletelt, vagy felkarikázott savanyú
uborkát. Lehűtve, pirítóssal tálaljuk.

Rántott hagyma

Egy nagy hagymát két-három karikára vágunk. Lényeges, hogy a szeletek
vastagok legyenek. Ezt lisztbe, tojásba, zsemlemorzsába forgatva
bebundázzuk, majd forró olajban néhány perc alatt aranybarnára sütjük.
Tejföllel, friss kenyérrel tálalva kiváló eledel.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 05:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban