15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
Slideshow & Videó
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen öröm ért ma? (37)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen öröm ért ma? (37)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 29, 30, 31  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.02, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Capsella!

Ebben a zavaró növényzetnek a közös költségen való eltávolítása szerepel.

Melyik oldal kire tartozik, az nincs említve.
Míg a másik szomszédasszony élt, mindkét oldal rajtam követeli a kerítés karbantartását.
Az idős szomszéd néni kerítése nem azért rozsdásodott, mert huszonéves volt, hanem mert az én fáimról ráfolyt az esővíz. Very Happy
Szegénykém meghalt már, az unokái már nem piszkálnak.

A másik oldali szomszéd reklamál, állítólag azért nem termel semmit a kertjében, mert az én magasra nőtt orgonám árnyékot vet. Mivel a lányáék a másik oldali szomszédai, előzőleg a testvérbátyja élt abban a házban, én elhiszem, hogy szeretné továbbra is csak az elülső kerítését karbantartogatnia, de mindent tőlem sem várhat el.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 03:01    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

2013. évi CLXXIV. törvény
a szomszédjogok és a tulajdonjog korlátainak különös szabályairól *
1. Általános rendelkezések
1. § (1) Az ingatlanok használatának e törvényben nem szabályozott kérdéseire a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseit kell alkalmazni.

(2) Az ingatlanok használatát törvény vagy törvény felhatalmazása alapján kiadott jogszabály (a továbbiakban együtt: jogszabály), illetve a felek megállapodása e törvény szabályaitól eltérően rendezheti.

2. Szomszédjogok
2. § (1) Ha a tilosban talált állat tulajdonosa ismert, az ingatlan tulajdonosa köteles őt az állat befogását követően annak elszállítására felszólítani, de mindaddig visszatarthatja az állatot, amíg az az által okozott kárt az állat tulajdonosa meg nem téríti.

(2) Ha a tilosban talált állat tulajdonosa nem ismert, a Polgári Törvénykönyv találásra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.

(3) Ha a kirepült méhrajt annak tulajdonosa két napon belül nem fogja be, azon birtokbavétellel bárki tulajdonjogot szerezhet.

3. § (1) Az ingatlan tulajdonosa felszedheti az ingatlanára a szomszédos ingatlanról áthullott terményt, ha a növény tulajdonosa a termény beszedését elmulasztotta.

(2) A közterületre hulló terményt bárki felszedheti, ha a növény tulajdonosa a termény beszedését elmulasztotta.

(3) A két ingatlan határvonalán álló növény és terménye egyenlő arányban illeti a szomszédos ingatlanok tulajdonosait.

4. § (1) A szomszédos ingatlanok elválasztására szolgáló kerítés, mezsgye vagy növény használatára az ingatlanok tulajdonosai közösen jogosultak.

(2) A szomszédos ingatlanok elválasztására szolgáló kerítés, mezsgye vagy növény fenntartásával járó költségek olyan arányban terhelik az ingatlanok tulajdonosait, amilyen arányban őket jogszabály vagy megállapodásuk annak létesítésére kötelezi. Ha jogszabály vagy a felek megállapodása a fenntartás kérdéséről nem rendelkezik, a költségek őket a határolt földhosszúság arányában terhelik.

(3) Ha a szomszédos ingatlanok határvonalán álló növény valamelyik ingatlan rendes használatát akadályozza, illetve kárt okoz vagy annak veszélyével fenyeget, és az érdeksérelem más módon nem hárítható el, az ingatlan tulajdonosa követelheti, hogy azt közös költségen távolítsák el.

5. § Az ingatlan tulajdonosa csak akkor jogosult az áthajló ágak és átnyúló gyökerek levágására, ha azok az ingatlan rendes használatát akadályozzák, és azokat a növény tulajdonosa felhívás ellenére sem távolítja el.

6. § (1) A 2-5. §-okat alkalmazni kell a közös tulajdonban álló ingatlant természetben megosztva használó tulajdonostársak egymás közötti viszonyában is.

(2) A 2. § (1) és (2) bekezdés, a 3. § (1) bekezdés és a 4. § (1) bekezdés alkalmazásában az ingatlan tulajdonosával egy tekintet alá esik az ingatlan egészét vagy valamely meghatározott részét jogszerűen használó személy.

3. A használati jogok ingatlan-nyilvántartással összefüggő különös szabályai
7. § (1) A Polgári Törvénykönyv szerinti földhasználati jogot, haszonélvezeti jogot, használat jogát, telki szolgalmat és közérdekű használati jogot (a továbbiakban együtt: használati jog) - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivételekkel - nem érinti, ha a használati joggal terhelt ingatlant más ingatlannal összevonják.

(2) A telki szolgalom megszűnik, ha akár annak az ingatlannak a tulajdonosa, amelynek mindenkori tulajdonosát a telki szolgalmi jog gyakorlása megilleti (a továbbiakban: uralkodó telek), akár annak az ingatlannak a tulajdonosa, amelyet a telki szolgalmi jog terhel (a továbbiakban: szolgáló telek) megszerzi a másik ingatlan tulajdonjogát, és az ingatlanokat az ingatlan-nyilvántartásban összevonják.

(3) Ha az uralkodó telek és a szolgáló telek azonos személy tulajdonában áll, de az ingatlanokat az ingatlan-nyilvántartásban nem vonják össze, a telki szolgalom csak akkor gyakorolható, ha a két ingatlant különböző személyek használják.

8. § (1) A használati joggal terhelt ingatlan megosztása esetén - a 9. §-ban meghatározott kivétellel - a használati jog valamennyi új ingatlant terheli.

(2) Ha a használati joggal terhelt ingatlan megosztását követően a jog gyakorlása csak meghatározott új ingatlant vagy ingatlanokat érint, a többi új ingatlan tulajdonosa kérheti a jog megszüntetését.

9. § (1) Az uralkodó telek megosztása esetén a telki szolgalmat az uralkodó telekből kialakított valamennyi új ingatlan birtokosa gyakorolhatja, feltéve, hogy a szolgalmi jog gyakorlása a jog kötelezettje számára nem válik terhesebbé.

(2) Ha az uralkodó telek megosztását követően a telki szolgalom csak meghatározott új ingatlan vagy ingatlanok előnyére szolgál, a szolgáló telek tulajdonosa kérheti a többi új ingatlan vonatkozásában a jog megszüntetését.

10. § Ha az uralkodó telek tulajdonosa a telki szolgalmat ingatlan-nyilvántartáson kívül szerezte, igényt tarthat arra, hogy a bíróság állapítsa meg a telki szolgalom fennállását, tartalmát és gyakorlásának körülményeit, továbbá kérheti, hogy a telki szolgalmat az ingatlan-nyilvántartásba jegyezzék be.

4. Hatálybalépés
11. § E törvény 2014. március 15-én lép hatályba.

.................................
Kellően öreg vagyok, úgy néz ki. De nyílván a helyi rendelet még a hagyományos megoldásokat preferálja vidéken vagy legalábbis a kisebb településeken.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.28, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm! Pár éve tényleg azt láttam, hogy ez megszűnt.
Majd megnézem a helyi rendeleteket is, mert mindkét oldal rajtam követeli a kerítés rendben tartását. A bal oldali szomszéd pedig a saját bal oldalán a lányáék telkével határos... Könnyű dolga van.
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.27, 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kerítésjog:

https://www.homeinfo.hu/epitkezes-felujitas/jogszabaly/177-kerites-jog

tercsi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kislányok, nem akarok zöldségeket beszélni, de pár éve megnéztem én ezt a kerítés-dolgot és azt láttam, ez a régi oldal-rendszer megszűnt.
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 20:36    Hozzászólás témája: Re: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
...De a kerítésnél a nagyvonalúság oka talán az volt, hogy aon az oldalon a szomszédod kötelessége és nem a tietek. ...

Ez a MI kerítésünk lenne,jobb oldali ! Laughing Az előttünk lévő és az utcafront teljes egészében a mienk,a lábszomszédunknál pedig a fele./együtt csináltuk fele-fele alapon/

kutyus írta:
...Úgy látszik, vannak még becsületesen dolgozó emberek!!

Ahogy mondod!!! Ezen lepődtem meg én is!. Shocked Ok
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 05:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike
ez tényleg felhőtlen, nagy öröm!!! Kötelesség vagy sem, szépen mindent megcsináltak, és az áramszekrényt is becsukták

Úgy látszik, vannak még becsületesen dolgozó emberek!!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.02.25, 02:32    Hozzászólás témája: Milyen öröm ért ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Ez tényleg szép!

De a kerítésnél a nagyvonalúság oka talán az volt, hogy aon az oldalon a szomszédod kötelessége és nem a tietek.

Nektek a mások szomszéd felé kell a kerítésről gondoskodnotok.űAsszem úgy van, hogy a telekkel szembenállva a jobb oldali kerítés az enyém, a bal oldali a szomszédé. Így most magam elé képzeltem az otthonit is, meg az itteni is így van.

Egyébként ezt nagyon nem szokták tudni a magyar pógárok.

Meg azt, hogy az ereszcsorgó helyigényét még a ház tulajdonosának kell biztosítania, annyival beljebb kell a telekhatártól építeni a házat.
Ezért van az a régi hosszú parasztházaknál, hogy a ház oldalánál van az udvara, a szomszéd házánál nincs kerítés, majd a szomszéd háza végétől induló kerítés vagy 40 cm-rel kintebb van a háza falánál. Tehát előttem nem elvesz a kertemből, hanem a háza mntén azt a pici ereszcsorgós csíkot nem keríti el előlem, mert az költség és igazából funkciója sincs ott a kerítésnek, mert azt betölti a ház fala.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.24, 20:06    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lebontották az előttünk -telekhatáron- lévő roskatag kis épületet. /Laci bácsi műhelynek használta/ Már életveszélyes volt,tavaly került a Nemzeti Vagyonkezelő tulajdonába.
Elkezdték bontani,mi meg azon törtük a fejünket honnan a búbánatból szerezzünk/csináljunk izibe kerítést az épület helyére a kutyák miatt. Shocked
Jött a fazon áramot kérni és pár mondat után kiderült,hogy a kerítést is megcsinálják. Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes
A kutyákra pedig figyelnek nehogy kimenjenek,mivel nekünk programunk volt.

S LŐŐŐN. Shocked Rolling Eyes Este mikor hazaértünk a bontott anyag elszállítva,terep elrendezve, állt a kerítés,a kutyák megvoltak,a villanyóra szekrény -ahonnan az áramot vitték- bezárva. Shocked

Nem akarom elhinni,hogy elhihetem. Király Bingo
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.15, 01:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen, Emmylie Kedves!

Mostanában nagy munkában vagyok, egy történeti életrajzot fordítok németre, de legalább jól haladok vele.
A vége felé vagyok már, és örömömre a tegnapi kezelés talán használ, mert elég könnyen dolgoztam végig a fél napot.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.14, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika kedves kivánok neked mielöbbi teljes felgyogyulást.

Az én mai örömöm a virág amit Valentin napra kaptam.(African Breeze ornithogalum) ugra
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.13, 20:37    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Wink Ámen Exclamation hódol puszi2
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.13, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Szécsike!

Ha ennyi angyal kívánja, még az is megtörténhet. Embarassed Very Happy
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.02.13, 20:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika mielőbbi teljes gyógyulást!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.02.13, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsuzsok, Neked is nagyon szépen köszönöm a jókívánságot.
Jót aludtam, az előbb keltem fel, és a kezelt szememet úgy érzem, mintha valami lenne benne, de nem szabad megdörzsölni. A látás, a gépelés most mintha jobb lenne.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 29, 30, 31  Következő
22 / 31 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban