15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Konyhakerti növények (14)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:53:am Bojtárgazdi :
Látszik, hogy még nem ittam kávét...
8:53:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! A húvétot még csak-csak, de ez a Szeibéria...
5:48:am kutyus :
Jó reggelt! Mindenki túlélte a húsvéti ünnepnapokat?
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! köszönöm szépen megnéztem! majd beszámolok a sikerről! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terike Ajánlom nézd meg Harcz Endre videóját. Sok örömöt a kivihez.
Vissza az elejére
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.02.11, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én tavasszal fogok először kivivel próbálkozni. minden tanácsot elfogadok vele kapcsolatban! Smile
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.01.28, 06:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha Békés megyében vannak a képen látható fügék, ott nagy valószínűséggel 5 évente tövig fagyhatnak(tudom, mert eleki származású vagyok), Eleken sokszor keményebb volt a tél, mint Csongrádon. Nem beszélve az eleki fekete homok talajról, ami jobban átfagyhat, mint a házunknál található, kötött öntéstalaj. Sopron környéke azért nem lehet olyan rossz füge nevelés céljából. Celldömölkön jártam rokonoknál régebben, a polgálmesteri hivatal udvarán valóban fává nőtt a füge. Nálunk csak bokor lesz, mert vissza fagy. Talán ami az előnye az Alföldnek a Nyugat-Dunántúllal szemben, hogy talán melegebbek a nyarak az alföldi tájakon, ami kedvez a füge kielégítő növekedésének. Smile
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.27, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A foton a füge az Békés megyében van az én kis füge bokrom Soprontol kb 30-km-rre. Wink
A fügebokrok lehetnek már akár 40 évesek is. Wink
Erre fele inkább a fenyök növekednek jobban Wink
Takarom mindig télen remélem ujra tul éli.
Nagyon lassan növekszik.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.01.27, 06:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
Bár nálam lenne már ekkora a füge. Wink
Sajnos azt hiszem soha nem lesz ilyen nagy és bötermö. Sad

Szia Emmylie!
Szép bokrok az nemvitàs, az ország melegebb vidékein megnő a füge ekkorára. Nàlunk is ekkorák kb, csak 5 évente tövig fagynak. Hol laksz, hogy írod hogy soha nem lesz ilyen nagy és bőtermő?
Az ujjaslevelű füge kicsit fagyérzékenyebb(sógoroméknak ilyen fügéjük van), a barna füge kicsit fagytűrőbb annál, ez utóbbi bőtermőnek mondható. Termései mézédesek ha beérnek.
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.24, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bár nálam lenne már ekkora a füge. Wink
Sajnos azt hiszem soha nem lesz ilyen nagy és bötermö. Sad

Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.01.14, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Woockie írta:
sziasztok!
Van egy szep granatalmam, amit ugy vettem, hogy volt rajta gyumolcs. Kovetkezo evben egy-ket virag volt rajta, majd telen a toveig elfagyott. Szerencsere kihajtott, egy ev kihagyassal ujra elkezdett viragozni, tobb szaz viraggal. Viszont egy virag sem kot, miutan lehullanak a szirmai, par nap mulva lepottyan a teljes virag. Azt olvastam, ketlaki, viszont minden viragban latok bibet is, porzot is. Ettol meg lehet ketlaki es kellene vennem megegy ugyanilyet, hogy gyumolcs is teremjen rajta ujra?

Szia!
ha törpe fajta akkor az fagyérzékeny, nem télàlló, punica granatum 'nana', a termése is kicsi,inkább dísznek való. A termő típus elvileg önmagát is porozza, egy ismerősömtől kapta 4-5 éve februárban dugvànynak való ágakat termő típusról, szépen eredtek. Akkor szeptemberben megnéztem a terméseit,már nem sok termés volt rajtuk, de közepes alma méretűek voltak. 2018 májusában először viràgzott az egyik oldalsó ágán, de termést nem kötött. Remélem idén megkostolom a saját termésünket!
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.01.14, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bkati írta:

Valaki nem tudna nekem forrást adni Szent Gellért khaki/datolyaszilva csemetéhez? Sajnos Bene László meghalt. Tőle már nem tudok venni. Esetleg valaki tovább vitte a gyűjteményét(benne ezzel a fajtával)?

Szia! Nekünk Szent Gellért fajtájú a datolyaszilva, ez tényleg bír mindent. Most őszre csak 1 termés maradt a fán, a fagyok után lett leszedve. Nem fagyott meg, nagyon finom volt a termése.
Vissza az elejére
Woockie
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2018.06.23, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
Van egy szep granatalmam, amit ugy vettem, hogy volt rajta gyumolcs. Kovetkezo evben egy-ket virag volt rajta, majd telen a toveig elfagyott. Szerencsere kihajtott, egy ev kihagyassal ujra elkezdett viragozni, tobb szaz viraggal. Viszont egy virag sem kot, miutan lehullanak a szirmai, par nap mulva lepottyan a teljes virag. Azt olvastam, ketlaki, viszont minden viragban latok bibet is, porzot is. Ettol meg lehet ketlaki es kellene vennem megegy ugyanilyet, hogy gyumolcs is teremjen rajta ujra?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.05.01, 11:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így terem sokat a kivi – kivi gondozás olvasói tanácsokkal

http://balkonada.cafeblog.hu/2018/04/30/igy-terem-sokat-a-kivi-kivi-gondozas-olvasoi-tanacsokkal/
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 22:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem semmilyen tapasztalatom nincs datolyaszilvából, de egy fórumon(Index) az olvastam, h nem igazán bírja a kemény telet a Tipo fajta. Idén télen többeknek elfagyott. Persze ezzel nem elvenni akartam a kedved tőle! Ha jó helyet találtál neki, akkor biztosan jól fogja magát érezni.

Valaki nem tudna nekem forrást adni Szent Gellért khaki/datolyaszilva csemetéhez? Sajnos Bene László meghalt. Tőle már nem tudok venni. Esetleg valaki tovább vitte a gyűjteményét(benne ezzel a fajtával)?
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 07:23    Hozzászólás témája: Re: Diospyros kaki Hozzászólás, az előzmény idézésével

[quote="bkati"]
unartis írta:
Idén először termett a Szt. Gellért fajtájú datolyaszilvafánk a kertünkben, 6 gyümölcsöt kötött, mindet kinevelte, egyenlőre még a fán vannak a gyümölcsök, de a fagyok előtt tervezem leszedni azokat.

Smile
Gondolom, már leszedted őket. Az elmult telet ilyen jól viselte, hogy még termést is hozott?! Nagyon tetszik!
Megkérdezhetem, h honnan szerezted a csemetét? Engem is érdekelne.

Igen, tegnap szedtem le a gyümölcsöket, mert elég nagy széllökések voltak, nem szerettem volna, hogy széttörje a kis fát a rajta maradt termés.
A néhai Bene Lászlótól vettem néhány éve, idén termett először ez az ukrán fajta. -16 c° volt a leghidegebb a télen néhány napon, de másfél hónapig a föld fagyos volt, igazából semmiféle takarást nem kapott a kis fa, tavasszal korán éledt, ha jól emlékszem már március végén levélbe szökkent. Idén vettem a St@rkl-tól is egy kis fát, az még áprilisban kopasz volt, de kihajtott és nőtt, talán tipo fajtájú lesz.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.11.27, 07:17    Hozzászólás témája: Re: Mangó, kivi, egzó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Igen, mindenütt azt olvasni, hogy a lótuszszilva kétlaki. Olvasom ezt amióta van internetem.
.

Akkor kezd meghonosodni nálunk a lótuszszilva, elvileg a szegedi füvészkertben van Virginiai szilva, hatalmas nagy fa, a lótusz jobb alanya a datolyaszilvának egy ismerősöm szerint aki a saját fáiba szokott oltogatni, elvileg gyorsabban nő a lótusz alanyon, mint a virgnia alanyon a nemes datolyaszilva.
Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2017.11.26, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindig így csinálom,így szoktam meg,nekem bevált .A házi kertben egy-két fánál.Természetesen nagyobb volumennél már ilyennel nem babrálnék.A cymbidium orhidea kifogott rajtam,szétszedése szinte lehetetlen .Cserepes virág átültetésénél volt hogy félóráig bontogattam a gyökeret,ahelyett hogy hagytam volna úgy ahogy van.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban