15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Konyhakerti növények (14)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Milyen növény ez?? (37)
Viaszvirág (Hoya) 18
Rózsák (19)
Fáink,cserjéink,virágaink metszése
Gloriosa Rothschildiana (2.)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Versek, költemények (4)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:53:am Bojtárgazdi :
Látszik, hogy még nem ittam kávét...
8:53:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! A húvétot még csak-csak, de ez a Szeibéria...
5:48:am kutyus :
Jó reggelt! Mindenki túlélte a húsvéti ünnepnapokat?
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:22:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:28:am kutyus :
Jó reggelt! Itt van a NAGYHÉT!....nyakunkon a Húsvét
7:41:am etimami :
Szép vasárnapot mindenkinek.
8:19:am kutyus :
Jó reggelt
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:41:am Emmylie :
Szép napot
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szobanövények (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobanövények (22)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2019.03.05, 13:14    Hozzászólás témája: Re: Sárkányfa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem mégis csak túl lett öntözve, ha rossz a földjének a vízelvezető képessége, akkor megesik.
Túlélte a fa? Ép részig visszavágást és átültetést javasolok, kaktusz földbe ha lehet. A sárkányfa nem szeret vízben állni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.03.01, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! szeretném kérdezni, hogy valaki szaporított e dugványozással flamingó virágot? vagy csak a tő osztás a biztos szaporítás?
és azt hogyan kell csinálni? Minden tanácsot szivesen fogadok!
Vissza az elejére
bugyi17
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2019.02.06, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenki emlékszik még milyen nagy élmény volt a nagymamával vagy épp édesanyánkkal együtt kertészkedni.. Nekem például innen ered a növények szeretete. Most bemutatok pár nagyon jó ötletet, mellyel felkeltetjük gyermekeink és unokáink figyelmét a kertészet örömeire. A megosztásokat köszönöm!
Kellemes olvasást kívánok
http://kert.tv/az-elso-kertem-hogyan-neveljuk-gyerekeinkbol-kis-kerteszeket/
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.31, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Adtál 2 cserép zöldet, azzal, hogy télre elszárad.
Elszáradt,ősszel, mikor kell vele valamit kezdeni, hogy elkezdjen élni.
Nem tudom mit adtál?

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.20, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt olvass!
Én sajnos nem értek hozzá,de talán találsz segítséget!
Mostanában keveset járnak ide a GAZNÉPEK! Crying or Very sad

http://novenytar.krp.hu/novenytar/sarkanyfa-tarka-dracena/30
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2019.01.20, 10:44    Hozzászólás témája: Sárkányfa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. Sad azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
Vissza az elejére
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Nekünk tavaly óta van cicánk, kiscicaként fogadtuk be, mi is tapasztaltuk ezt, amit leírsz. Én oda-vissza féltettem, hol a cicát, hol a benti virágaimat, egymástól.
Van néhány mérgező virág is odabennt és tavaly Cica, még kicsi volt és előszeretettel rágcsálta (volna) őket. A gyompálmáért pl. meg volt őrülve, csutkára rágta a leveleit, mire észrevettük. Utána kellett nézni, hogy melyik növény, milyen anyagokat tartalmaz, volt ami hallucinogéneket, stb. Úgyhogy cica időnként "füvezett". Próbáltam azért úgy pakolni, hogy ne érje el ami számára veszélyes.
Egyébként Cica imádott a "virág-paradicsomban" lenni, játszott a lelógó hajtásokkal, bujkált köztük, néha "kertész-cicát" játszott és kikaparta a cserépből a földet, aztán alomnak nézte... Ha szépen besütött a nap, persze felment a virágtartóra és befeküdt a virágok közé, ha nem volt hely, hát csinált magának.
Néhány virágomat leamortizált tavaszra, de "halálosan" egyiket sem tette tönkre. Nyáron már jobb volt a helyzet, odakinnt nem bántotta őket, megelégedett azzal, hogy a fűben ugrándozik, fára mászik, stb. Szerintem a bezártság miatt is volt. Most már nagycica, ezért ki-be jön, megy, így talál más érdekes dolgot amivel foglalkozhat. De azért most is "szereti" a virágaimat. Smile
Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.31, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Legjobb ellenszer a Kutya ,aki a macsekoknak elénekli " kiüzetés a paradicsomból " áriát.
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.30, 17:59    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom, hogy hogy lehet összeegyeztetni a szobanövények tartását a macskatartással?

Pár éve, amikor volt az a nagy rágcsáló invázió, nálunk is lett egér. Gyorsan beszererzett a lányom egy macskát. Az apjával elmentek érte Csebokszáriba (ez az északi városrész), én lemenetem fűteni. Hallottam, hogy keservesen sír egy macska a pincében. Beugrott az ablakon, egy polc tetején textílián tartózkodott. Áthoztam a másik pincerészbe, vittem le neki almot, ételt, vizet. Ott melgen volt. Másnap a lányom felvitte a hozott macskára és mindig az ő szobájában tartózkodtak, ami nekem nagyon megfelelt, nem nálam koszoltak. A két macsekkal sokat jártuk az állatorvosokat, feszt betegek voltak, majd a nőstény háromszínű, a Teca (teknőctarka cica a Teca) jól kipendült és már elkezdett lejárni a tetőtérből a földszintre, a kutyával is ismerkedett. Nyáron kivitte a férjem Ostorosra. Most ott ő az ősanya, mindeni az ő utóda, összesen 9 macska van. Hatásosak a rágcsálók ellen.

Az itthon maradt macska nagy testűvé fejlődött ki, vörös kandúr, jól néz ki. Ez a macska kijárt a teraszra, onnan leugrott a traktor és irány a nagyvilág. Mikor mennyi időt töltött távol, mindig éhesen jött elő és gyakran nagy sebekkel. Emiatt többször vittük állatorvoshoz és itthon is komoly sebkezelések voltak. Ezzel ennek ellenére nem volt nagy bajom, mert a földszinten nem tartózkodott, biztonságban voltak a virágaim. M
Majd a lányom egri munkahelye megszűnt és Pestre ment albérletbe. Sérülések továbbra is, gyakran két hétig sem jött haza, majd előjött, de jó kondiban, tehát valahol másik család is befogadta. Volt, hogy két hónap múlva jött elő, mintha mi sem történt volna. Az őszön elpusztult a bent lakó öreg kutyánk, így zavartalanul lejár a macsek a földszintre. Kezdetben inkább csak a főztöm érdekelte, de már a társaságunkat is keresi. Örültem, hogy ennyi az igénye és nem jár a bútorok tetején. Hát addig. Azóta már láttam a szekrény tetején és a virágok közt.
A körívben van egy nagy ovális asztal tele virágokkal, ez a déli ablaksor, világos és napsütésben meleg, macskának való.
Mostanra sokszor vagyok rá dühös, mert leveri a virágokat. Nyáron a napon, ha kiesik a földből, végzetes. Télen a padlófűtésen sem jobb a helyzet.
Emiatt már több virágom tönkrement. Nem mindig látom aznap, hogy mi történt.

Most nekifogtam rendbe tenni a virágokat, átültetések, az asztalra új fehét viaszos vászon, minden virágot átültettem vagy pótoltam a földjét, végigspricceltem, előtte ablakpucolás.

Erre jön a Vöri és szemlélődik. Frászt kapok, hogy felmegy és megint mit fog leverni?

Szerintetek létezik-e megoldás, hogy a macska is maradjon, de a virágokban se keletkezzen kár?

Az ősszel volt egy egerünk, agérfogó fogta ki, ezért szerintem ez a macska alkalmatlan az egérfogásra. A többiek szerint azért volt csak egy egér, mert már a jelenléte is visszatartó erővel bír, tehát a macskának létjogosultsága van.
A macska tényleg kedves, hízeleg, okos, szép.

Mit tehetek a virágaim érdekében?
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.17, 04:22    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mivel elég görbe és elég nehéz lenne visszacsavarintani, és nagyon szeretnéd levágni, úgy március végén, amikor már sok napsütés van és tényleg jó meleg helyre tudod tenni gyökereztetni a fejdugványt (a görbületnél levágod és a felső , hajtással bíró darab), akkor levághatod. Az alsó gyökeres részt a metszlapon zárd le pl. viasszal vagy a növényi sebkenőccsel a kiszáradás és a fertőzés ellen, igény szerint öntözd és ki fog hajtani 2-3-4 hajtást hoz, ami divataos is.

A gyökereztetéshez talpmeleg kell. Vagyis a gyökeret hozó résznek 20 C felett kell lennie éjszaka, nappal meg legyen ettől is melegebb.
A fejdugvány kb. 2 hónap alatt gyökeret hoz a vízben. Esetleg a leveleket lazán összefoghatod, hogy kevesebbet párologtasson. Amikor megjelennek a gyökérkezdemények, ültasd cserépbe kis támmal együtt, hogy ne dőljön ki, mert még nincs gyökér, ami megtartsa.
Lehet azonnal is cserépbe ültteni. Ez az azonnal azt jelenti, hogy a metszalapot, ha van mód, dörzsöld be aktív szénnel a fertőzések ellen és vagy két napig hagyd levegőn szabadon (nem a tűző napon), hogy a seb beszáradjon. Utána mehet a földbe vagy vízbe.
Ha jól begyökeresedett, nyáron folyamatosan hozzá kell szoktatni a fényhez és a teraszon, fa alatt félárnyékban tarthatod, kint jól megerősödik.
Tűző napra majd csak második évben szoktasd, de nagyon kell figyelni a folyamatos vízelátásra, mert a tűző napon sokat iszik.
Az őshazájában szárazságtűrő növényként tartják számon, de ott az alsó levelei elhalnak és szoknyaként védi a gyökérzetet, a törzset a sok elhalt levél a forróságtól és a télen a hidegtől.
Mi meg nem szeretnénk a száraz leveleket lesni, ezért öntözzük, hogy minél kevesebb levél száradjon el.
A száraz levelet óvatosan le lehet operálni a törzsről, hogy ne éktelenkedjen.
Az USA déli részéből néztem sok fotót ezelről a yukkákról, bizarr egy táj, mi nem szeretnénk ott még kirándulni sem.

A földbe, vízbe inkább ne kerüljön levél, ne rohadjon.

Strapabíró növény, nemhiába kietlen vidékről származik. Elsősorban a túlöntözéssel tudunk legtöbbet ártani, télen a fényhiánnyal.
A fény felé forgatni (akár naponta) kell a cserepet, hogy minden irányben egyformán fejlődjön.

Ahogy Cimarin is írja és az előző hozzászólásom szerint kezdd el gondozni és több tápanyag, több fény és forgasd, részesítsd előnyben a fény felé azt az oldalt, ami eddig hátrányban volt. Valamennyit fog egyenesedni. Nagyon nyurga a fényhiány miatt. Még lehet belőle szép példány, de ha em, akkor vagdosás.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.12.16, 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az egészen biztos, hogy nem gombás. Nem lehet ránagyítani, hogy mi van rajta, lehet hogy atka, amit Capsella mond (az atkás levélen olyan pókháló szerű szöszöcske van). Mindenesetre a lemosás jó, akár enyhe mosogató szeres oldattal, de lehet tejjel is és a tápanyag is jót tenne neki. Levágni teljesen felesleges, mert nem indokolja semmi és a jelenlegi állapotán nem segít. Kicsit megnyúlt és megcsavarodott, biztos fényszegény helyen volt. Szerintem Capsella jókat mondott, és+ ha tavasszal kicsit ki tudnád tenni a szabadba az is jót tenne neki.
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.12.15, 03:02    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem atkás. Talán tápanyaghiányos is. Javaslom, hogy vegyél jó virágföldet, mosd le a földjét,, mosd meg az egész növényt, ültesd be és dugjál mellé rudacskát, ami táplál és rovaröl.
Rendszeresen spriccld, azt nagyon szereti (minden).

De vannak itt, akik nálam jobban értenek hozzá, kíváncsi vagyok, ők hogy látják?
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.14, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit javítok rajta Smile
(klikk a MEGOSZTÁSRA,ott megjelenik a LINK,amit hoznod kell ide!)

Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2018.12.14, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://postimg.cc/G8Hs4XSf
Remélem jol csináltam. Ez lenne az ami szerintem gombás. Le kéne vágnom??
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.12.14, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem tudom beilleszteni a képet.

Fel kell tölteni egy tárhelyre Pl. Postimage.orig ingyenes magyarul beszélő. és két [img] közé be kell illeszteni. [/img]
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Következő
1 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban