15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
Nagyik és ŐK..........(3)
A Tudat keresése (3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Valaki segítsen (22)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.14, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

RASSZISTA KIJELENTÉSEI MIATT MEGFOSZTOTTÁK CÍMEITŐL A DNS SZERKEZETÉNEK FELFEDEZŐJÉT

"A gének miatt lényeges különbségek vannak a fehér és a fekete bőrű emberek intelligenciaszintje között, a fehérek javára." - vallotta a DNS kettős spirált formáló szerkezetének feltárásáért 1962-ben megosztott Nobel-díjjal jutalmazott James Watson az amerikai közszolgálati televízióban (PBS) a hónap elején egy róla szóló dokumentumműsorban.

A teljes és tanulságos cikk, ITT olvsható.

Egy másik cikk, ugyanebben a témában ITT olvasható.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.11, 19:55    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maximálisan egyetértek a cikk írójával. pacsi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.11, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdemes elolvasni.....legalább megismertem pár "csodás" szó jelentését

http://fmc.hu/2018/09/27/kell-ez-nekunk-10-idegen-szo-amely-befurakodott-a-magyar-nyelvbe/
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.11, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elég ijesztő!

https://qubit.hu/2019/01/11/a-klimavaltozas-miatt-madarat-olnek-es-agyat-esznek-a-szencinegek
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.10, 19:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hámost' hülyén halok meg! Laughing Nem vagyok rajta. Shocked
Nálam a bal kar felül van,a kézfej lefelé lóg. Jobb kar alul,kézfej a bal felkaron kitámasztva. Shocked röhög2
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.10, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.nlcafe.hu/horoszkop/20190110/karba-tett-kezek-bamulatos-szemelyisegteszt/

Very Happy
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 22:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó részét ismerem,de nagyon rég hallottam. Crying or Very sad
Pár db-ot viszont sosem. Shocked

Köszönöm. Puszi Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magyarország tájainak különleges szavai - most a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek

https://www.hellovidek.hu/eletmod/2019/01/04/170-szo-borsod-abauj-zemplen-megyebol-amit-mashol-nem-ertenek?fbclid=IwAR1LoPL2zaW3TVV9-XEq7XjCyUsE0YALxTOFPZY9MVmER8BV4XKgxbRGQJk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MI OKOZHATJA AZ EGYRE JOBBAN ELTERJEDŐ INTOLERANCIÁKAT???

https://www.nlcafe.hu/egeszseg/20190108/gasztroenterologia-dr-tamassy-klara-belugyek/?utm_source=juno.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=juno.hu
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

FONTOS TUDNIVALÓ GYÓGYSZERT SZEDŐKNEK!

https://168ora.hu/itthon/megint-betegek-eletet-nehezitettek-meg-de-alaposan-161679
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hahagaj írta:
ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ a citromsav - ecet dilemmában. A vízkövet mind a kettő oldja, azonban a citromsav a vasat is.

Ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ:
A kávéfőző kazánja alumínium, saválló acél, vagy műanyag. A komolyabb (pl. Rancilio Silvia) kávéfőző kazánja réz, a drágábbaké bronz. Kávéfőző esetében egyébként a legprofibb megoldás eleve a lágyított víz használata. A kávé zamata is jobban érvényesül! Persze azt külön kell megvenni, külön macera Smile A vízforraló vagy műanyag, vagy saválló acél. A vízforraló fűtőszáljának burkolata megintcsak alumínium. Ezek közül melyik a kritikus tétel?
A citromsav a nem saválló vasat (KO14 alatt) oldja - melyet egyébként az ecet is az OH gyök mián! -, de ugyebár olyat nem használunk olyan vizes környezetben, ahol a vízkő problémát jelent. Vagy ha mégis (pl. acélcsöves, acélradiátoros fűtési rendszerek) ott úgyis inhibitort adagolunk, ami lágyítót is tartalmaz.
De persze éntőlem mindenki azzal oldja a vízkövet, amivel akarja. Szörnyike
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 05:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én rászoktam a gumikesztyű használatára, mert pokoli érzékeny a bőröm nekem is......így legalább nem szárad ki, bármit és bármennyit mosogatok
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 00:36    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Gondolom, csak azért kell 95 C-on öblíteni az ecetezés után, hog precízebben legyen kimosva. Ez a program pl. hosszabb is, több leváló vízkó kijön.
De ha Neked enélkül is rendben volt, akkor a 95 C biztosan nem kötelező érvényű.

Hahagaj!
Jó, hogy ismerteted a citromsav fémet is bontó hatását, mert így meggondolandó, mihez szabad használni és mihez nem.

A lányomat megszállta a konyhai ihlet és elkezdett segíteni a takarításban a hét végén. A mikrót pl. citromsavval takarította, gyönyörű lett. De arról nem esett szó, hogy ez nem mindenütt használható.

Mindig tanul az ember.

Szécsike!
Én amway mosogatót használok és azzal mosom fel a követ is. Nagyon szép fényes utána.
Régen mindig ki volt repedve a kezem, akármennyire is kenegetem kézápolókkal. Aztán jött az amway és kipróbáltam, ezzel nincs semmi bajom.Nem reklámozom, nem erről van szó, de akinek érzékeny a keze, az sokat szenved a mosogató- és mosószerektől.
Sokan mondták, hogy ez luxus, drága. Igen, de ez koncentrátum és ezt higítva kell a mosogatóhoz tenni és azt pumpálni a vízbe és kevés kell belőle. De akármennyire is jön ki, nem tudok mit csinálni, ez nem bántja a kezemet, sőt, ápolja! Ehhez alig kell kézápolót használnom, de még ez sem számít, csak az számít, hogy nincs kirepedve a kezem.
Helyesebben, ki van repedve, de nem ettől, hanem a tövis balesetektől és repedt bőrrel is tudok mosogatni, néha azért kicsit érzékenyebb, főleg a nagyon meleg vízre.
De ez a probléma már nem tart sokáig, máregy-két hónapon belül begyógyulnak a sebek.
Na, amikor még nem volt a tövösbalesetem, akkor sem bírtam a régi mosogatókkal mosogatni, mi lett volna a balesetes kezemmel azokat a mosogatókat használva?
Egy biztos, ha teljesen meggyógyul a kezem, akkor sem térek át más mosogatószerre.

Ja, és kik mondják, hogy ez drága? Akik sosem mosogatnak!!!
A férjemet egy-kettő meggyőztem, párszor beállítottam mosogatni a régi mosogatóval és utána valahogy úgy intézte, hogy ne tudjam elkapni és már nem érdekelte, hogy ez a mosogató van újra soron.

Hölgyeim!
Legyetek annyira önzők, hogy kíméljétek a kezeteket!

WU2 hajmosó olajjal is szoktam a követ felmosni, az is csodás, szép fényes utána a kő. Ez az a régi, sárga flakonos sampon, ami már az 50-es években is volt.
Amikor ránk szakadt a rendszerváltás és rengeteg fajta sampon és tusfürdő lepett el bennünket, akkor én is váltottam a WU2-ről, mert haladjunk a korral! Egyik se, másik se vált be a bőrömhöz. És akkor megvilágodtam! Hát hülye vagyok én, hogy megvegyem a drága dolgokat, mikor a WU2 születésem óta sose hagyott cserben! És újra azt használom fürödni és hajat mosni is. Nekem ez nagyon jó, nem szárítja ki a bőrömet. Több típus van belőle. Literes kiszerelést szoktam venni, úgy olcsóbbra jön ki. Ha elcsípek egy-egy akciót, akkor egyszerre 5 l-t is megveszek belőle.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 21:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm,engem nem zavar az ecet szaga Laughing a férjem meg azt mondja,még mindig jobb mint a fővő kelkáposzta illata. röhög2
Felmosni is ecet tartalmú valamivel Wink mosok fel,ha enélkül teszem,maszatos a járólap. Evil or Very Mad

Közben meg azt hangoztatják a hírekben,hogy a csapi ivóvizünk maga a tökély. Shocked Nem vitathatom az összetételét/egészségességét,,de hogy a bélrendszerünk belül fehér,atttuti. Wink Laughing

Jaj,vízkeménység....
Már sok éve nem laktam otthon mikor valami betegség okán hazamentem apukámat "pásztorolni". Wink Valamit kézzel mostam ki,majd öblögettem 4-5 alkalommal,mikor még mindig selymes volt a cucc. Pipa voltam hogy miért mosószeres még mindig,majd rájöttem,hogy én balga otthon vagyok -nem itthon- Laughing és ott nagyon lágy a víz,amit már elfelejtettem. Laughing
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ a citromsav - ecet dilemmában. A vízkövet mind a kettő oldja, azonban a citromsav a vasat is. A rozsdát könnyedén a fém vasat lassabban, de oldja. Vérszegényeknek tökéletes megoldás lenne, ha nem lennének nem túl egészséges ötvözőelemek, mint króm, nikkel stb. Persze, ha tökéletesen kiöblítik nem baj, de pont a szag hiánya miatt nem szokott az öblítés sem tökéletes lenni.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 38, 39, 40  Következő
16 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban