15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (60)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Találd ki (28)
Kedvenc filmem, színészem
2019-es nyári abádszalóki tali
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.10, 19:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hámost' hülyén halok meg! Laughing Nem vagyok rajta. Shocked
Nálam a bal kar felül van,a kézfej lefelé lóg. Jobb kar alul,kézfej a bal felkaron kitámasztva. Shocked röhög2
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.10, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.nlcafe.hu/horoszkop/20190110/karba-tett-kezek-bamulatos-szemelyisegteszt/

Very Happy
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 22:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó részét ismerem,de nagyon rég hallottam. Crying or Very sad
Pár db-ot viszont sosem. Shocked

Köszönöm. Puszi Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magyarország tájainak különleges szavai - most a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek

https://www.hellovidek.hu/eletmod/2019/01/04/170-szo-borsod-abauj-zemplen-megyebol-amit-mashol-nem-ertenek?fbclid=IwAR1LoPL2zaW3TVV9-XEq7XjCyUsE0YALxTOFPZY9MVmER8BV4XKgxbRGQJk
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.08, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

MI OKOZHATJA AZ EGYRE JOBBAN ELTERJEDŐ INTOLERANCIÁKAT???

https://www.nlcafe.hu/egeszseg/20190108/gasztroenterologia-dr-tamassy-klara-belugyek/?utm_source=juno.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=juno.hu
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

FONTOS TUDNIVALÓ GYÓGYSZERT SZEDŐKNEK!

https://168ora.hu/itthon/megint-betegek-eletet-nehezitettek-meg-de-alaposan-161679
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hahagaj írta:
ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ a citromsav - ecet dilemmában. A vízkövet mind a kettő oldja, azonban a citromsav a vasat is.

Ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ:
A kávéfőző kazánja alumínium, saválló acél, vagy műanyag. A komolyabb (pl. Rancilio Silvia) kávéfőző kazánja réz, a drágábbaké bronz. Kávéfőző esetében egyébként a legprofibb megoldás eleve a lágyított víz használata. A kávé zamata is jobban érvényesül! Persze azt külön kell megvenni, külön macera Smile A vízforraló vagy műanyag, vagy saválló acél. A vízforraló fűtőszáljának burkolata megintcsak alumínium. Ezek közül melyik a kritikus tétel?
A citromsav a nem saválló vasat (KO14 alatt) oldja - melyet egyébként az ecet is az OH gyök mián! -, de ugyebár olyat nem használunk olyan vizes környezetben, ahol a vízkő problémát jelent. Vagy ha mégis (pl. acélcsöves, acélradiátoros fűtési rendszerek) ott úgyis inhibitort adagolunk, ami lágyítót is tartalmaz.
De persze éntőlem mindenki azzal oldja a vízkövet, amivel akarja. Szörnyike
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 05:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én rászoktam a gumikesztyű használatára, mert pokoli érzékeny a bőröm nekem is......így legalább nem szárad ki, bármit és bármennyit mosogatok
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 00:36    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Gondolom, csak azért kell 95 C-on öblíteni az ecetezés után, hog precízebben legyen kimosva. Ez a program pl. hosszabb is, több leváló vízkó kijön.
De ha Neked enélkül is rendben volt, akkor a 95 C biztosan nem kötelező érvényű.

Hahagaj!
Jó, hogy ismerteted a citromsav fémet is bontó hatását, mert így meggondolandó, mihez szabad használni és mihez nem.

A lányomat megszállta a konyhai ihlet és elkezdett segíteni a takarításban a hét végén. A mikrót pl. citromsavval takarította, gyönyörű lett. De arról nem esett szó, hogy ez nem mindenütt használható.

Mindig tanul az ember.

Szécsike!
Én amway mosogatót használok és azzal mosom fel a követ is. Nagyon szép fényes utána.
Régen mindig ki volt repedve a kezem, akármennyire is kenegetem kézápolókkal. Aztán jött az amway és kipróbáltam, ezzel nincs semmi bajom.Nem reklámozom, nem erről van szó, de akinek érzékeny a keze, az sokat szenved a mosogató- és mosószerektől.
Sokan mondták, hogy ez luxus, drága. Igen, de ez koncentrátum és ezt higítva kell a mosogatóhoz tenni és azt pumpálni a vízbe és kevés kell belőle. De akármennyire is jön ki, nem tudok mit csinálni, ez nem bántja a kezemet, sőt, ápolja! Ehhez alig kell kézápolót használnom, de még ez sem számít, csak az számít, hogy nincs kirepedve a kezem.
Helyesebben, ki van repedve, de nem ettől, hanem a tövis balesetektől és repedt bőrrel is tudok mosogatni, néha azért kicsit érzékenyebb, főleg a nagyon meleg vízre.
De ez a probléma már nem tart sokáig, máregy-két hónapon belül begyógyulnak a sebek.
Na, amikor még nem volt a tövösbalesetem, akkor sem bírtam a régi mosogatókkal mosogatni, mi lett volna a balesetes kezemmel azokat a mosogatókat használva?
Egy biztos, ha teljesen meggyógyul a kezem, akkor sem térek át más mosogatószerre.

Ja, és kik mondják, hogy ez drága? Akik sosem mosogatnak!!!
A férjemet egy-kettő meggyőztem, párszor beállítottam mosogatni a régi mosogatóval és utána valahogy úgy intézte, hogy ne tudjam elkapni és már nem érdekelte, hogy ez a mosogató van újra soron.

Hölgyeim!
Legyetek annyira önzők, hogy kíméljétek a kezeteket!

WU2 hajmosó olajjal is szoktam a követ felmosni, az is csodás, szép fényes utána a kő. Ez az a régi, sárga flakonos sampon, ami már az 50-es években is volt.
Amikor ránk szakadt a rendszerváltás és rengeteg fajta sampon és tusfürdő lepett el bennünket, akkor én is váltottam a WU2-ről, mert haladjunk a korral! Egyik se, másik se vált be a bőrömhöz. És akkor megvilágodtam! Hát hülye vagyok én, hogy megvegyem a drága dolgokat, mikor a WU2 születésem óta sose hagyott cserben! És újra azt használom fürödni és hajat mosni is. Nekem ez nagyon jó, nem szárítja ki a bőrömet. Több típus van belőle. Literes kiszerelést szoktam venni, úgy olcsóbbra jön ki. Ha elcsípek egy-egy akciót, akkor egyszerre 5 l-t is megveszek belőle.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 21:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm,engem nem zavar az ecet szaga Laughing a férjem meg azt mondja,még mindig jobb mint a fővő kelkáposzta illata. röhög2
Felmosni is ecet tartalmú valamivel Wink mosok fel,ha enélkül teszem,maszatos a járólap. Evil or Very Mad

Közben meg azt hangoztatják a hírekben,hogy a csapi ivóvizünk maga a tökély. Shocked Nem vitathatom az összetételét/egészségességét,,de hogy a bélrendszerünk belül fehér,atttuti. Wink Laughing

Jaj,vízkeménység....
Már sok éve nem laktam otthon mikor valami betegség okán hazamentem apukámat "pásztorolni". Wink Valamit kézzel mostam ki,majd öblögettem 4-5 alkalommal,mikor még mindig selymes volt a cucc. Pipa voltam hogy miért mosószeres még mindig,majd rájöttem,hogy én balga otthon vagyok -nem itthon- Laughing és ott nagyon lágy a víz,amit már elfelejtettem. Laughing
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ a citromsav - ecet dilemmában. A vízkövet mind a kettő oldja, azonban a citromsav a vasat is. A rozsdát könnyedén a fém vasat lassabban, de oldja. Vérszegényeknek tökéletes megoldás lenne, ha nem lennének nem túl egészséges ötvözőelemek, mint króm, nikkel stb. Persze, ha tökéletesen kiöblítik nem baj, de pont a szag hiánya miatt nem szokott az öblítés sem tökéletes lenni.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 20:42    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Víztisztítós kancsó: A vízforralómat /kávé,teához/ 7-10 naponta ecetezem,míg a kancsót 1-2 havonta. Shocked Rolling Eyes

Én két dolgot használok vízkőtlenítéshez:
A TE..CO sajátmárkás vízkőmentesítőjét (kávéfőzőhöz tökéletes!) és citromsavat. Erzsi vacakol azzal a büdös ecettel, de én ezzel a kettővel teljesen elégedett vagyok. Szabad országban élünk, ha ő a büdöset választja, tisztelettel tudomásul veszem, de nincs vele kétharmadja, mert Csenge szerint is büdös Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Tercsikém..........ez volt az, amelyiket évekig használtam

http://www.viztisztitokeszulek.eu/17-Helyi-vizlagyito.html

Volt hozzá kristály, és ahogy fogyott, utána lehetett tölteni
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 18:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes ez a kis kütyü,eddig nem hallottam róla. Embarassed

Nálunk a víz kemény is és meszes is,de piszkosul ám!
A háztartási gépeimet 1-2 havonta szódabikarbóna+ecettel kezelem.
Az ivászat víztisztítós kancsóból történik.
A párologtatóba,növény spricnihez forralom a vizet pár percig,majd hagyom leülni és ásványvizes üvegekbe töltöm át ahol szintén ülepszik.Annak az alját sem használom fel.
A vízforralós fazekam 2-3 alkalom után fehér. Shocked Rolling Eyes De tényleg! babakill

Víztisztítós kancsó: A vízforralómat /kávé,teához/ 7-10 naponta ecetezem,míg a kancsót 1-2 havonta. Shocked Rolling Eyes
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus!
Beírtam a keresőbe,itt vannak a linkek. Nem tudom milyenre gondolsz.

https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=v%C3%ADzl%C3%A1gy%C3%ADt%C3%B3+krist%C3%A1

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 32, 33, 34  Következő
10 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban