14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Vendégeink a kertben(17)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (59)
Szomorú vagyok (9)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
Kedvenc filmem, színészem
2019-es Böllér fesztivál Abádszalók

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Jó reggelt mindenkinek
4:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:49:am kutyus :
Jó reggelt!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
10:55:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:07:am kutyus :
Jó reggelt! vastag hópaplan van a kertben
Jó reggelt mindenkinek
5:19:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép napot, 1 cm hó esett az éjszaka
12:05:am Emmylie :
Jo éjszakát .yes:
5:10:pm bau :
Neked is! szépet!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.01.07, 00:36    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Gondolom, csak azért kell 95 C-on öblíteni az ecetezés után, hog precízebben legyen kimosva. Ez a program pl. hosszabb is, több leváló vízkó kijön.
De ha Neked enélkül is rendben volt, akkor a 95 C biztosan nem kötelező érvényű.

Hahagaj!
Jó, hogy ismerteted a citromsav fémet is bontó hatását, mert így meggondolandó, mihez szabad használni és mihez nem.

A lányomat megszállta a konyhai ihlet és elkezdett segíteni a takarításban a hét végén. A mikrót pl. citromsavval takarította, gyönyörű lett. De arról nem esett szó, hogy ez nem mindenütt használható.

Mindig tanul az ember.

Szécsike!
Én amway mosogatót használok és azzal mosom fel a követ is. Nagyon szép fényes utána.
Régen mindig ki volt repedve a kezem, akármennyire is kenegetem kézápolókkal. Aztán jött az amway és kipróbáltam, ezzel nincs semmi bajom.Nem reklámozom, nem erről van szó, de akinek érzékeny a keze, az sokat szenved a mosogató- és mosószerektől.
Sokan mondták, hogy ez luxus, drága. Igen, de ez koncentrátum és ezt higítva kell a mosogatóhoz tenni és azt pumpálni a vízbe és kevés kell belőle. De akármennyire is jön ki, nem tudok mit csinálni, ez nem bántja a kezemet, sőt, ápolja! Ehhez alig kell kézápolót használnom, de még ez sem számít, csak az számít, hogy nincs kirepedve a kezem.
Helyesebben, ki van repedve, de nem ettől, hanem a tövis balesetektől és repedt bőrrel is tudok mosogatni, néha azért kicsit érzékenyebb, főleg a nagyon meleg vízre.
De ez a probléma már nem tart sokáig, máregy-két hónapon belül begyógyulnak a sebek.
Na, amikor még nem volt a tövösbalesetem, akkor sem bírtam a régi mosogatókkal mosogatni, mi lett volna a balesetes kezemmel azokat a mosogatókat használva?
Egy biztos, ha teljesen meggyógyul a kezem, akkor sem térek át más mosogatószerre.

Ja, és kik mondják, hogy ez drága? Akik sosem mosogatnak!!!
A férjemet egy-kettő meggyőztem, párszor beállítottam mosogatni a régi mosogatóval és utána valahogy úgy intézte, hogy ne tudjam elkapni és már nem érdekelte, hogy ez a mosogató van újra soron.

Hölgyeim!
Legyetek annyira önzők, hogy kíméljétek a kezeteket!

WU2 hajmosó olajjal is szoktam a követ felmosni, az is csodás, szép fényes utána a kő. Ez az a régi, sárga flakonos sampon, ami már az 50-es években is volt.
Amikor ránk szakadt a rendszerváltás és rengeteg fajta sampon és tusfürdő lepett el bennünket, akkor én is váltottam a WU2-ről, mert haladjunk a korral! Egyik se, másik se vált be a bőrömhöz. És akkor megvilágodtam! Hát hülye vagyok én, hogy megvegyem a drága dolgokat, mikor a WU2 születésem óta sose hagyott cserben! És újra azt használom fürödni és hajat mosni is. Nekem ez nagyon jó, nem szárítja ki a bőrömet. Több típus van belőle. Literes kiszerelést szoktam venni, úgy olcsóbbra jön ki. Ha elcsípek egy-egy akciót, akkor egyszerre 5 l-t is megveszek belőle.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 21:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm,engem nem zavar az ecet szaga Laughing a férjem meg azt mondja,még mindig jobb mint a fővő kelkáposzta illata. röhög2
Felmosni is ecet tartalmú valamivel Wink mosok fel,ha enélkül teszem,maszatos a járólap. Evil or Very Mad

Közben meg azt hangoztatják a hírekben,hogy a csapi ivóvizünk maga a tökély. Shocked Nem vitathatom az összetételét/egészségességét,,de hogy a bélrendszerünk belül fehér,atttuti. Wink Laughing

Jaj,vízkeménység....
Már sok éve nem laktam otthon mikor valami betegség okán hazamentem apukámat "pásztorolni". Wink Valamit kézzel mostam ki,majd öblögettem 4-5 alkalommal,mikor még mindig selymes volt a cucc. Pipa voltam hogy miért mosószeres még mindig,majd rájöttem,hogy én balga otthon vagyok -nem itthon- Laughing és ott nagyon lágy a víz,amit már elfelejtettem. Laughing
Vissza az elejére
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ez most nem kötözködés, hanem szakmai információ a citromsav - ecet dilemmában. A vízkövet mind a kettő oldja, azonban a citromsav a vasat is. A rozsdát könnyedén a fém vasat lassabban, de oldja. Vérszegényeknek tökéletes megoldás lenne, ha nem lennének nem túl egészséges ötvözőelemek, mint króm, nikkel stb. Persze, ha tökéletesen kiöblítik nem baj, de pont a szag hiánya miatt nem szokott az öblítés sem tökéletes lenni.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 20:42    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:
Víztisztítós kancsó: A vízforralómat /kávé,teához/ 7-10 naponta ecetezem,míg a kancsót 1-2 havonta. Shocked Rolling Eyes

Én két dolgot használok vízkőtlenítéshez:
A TE..CO sajátmárkás vízkőmentesítőjét (kávéfőzőhöz tökéletes!) és citromsavat. Erzsi vacakol azzal a büdös ecettel, de én ezzel a kettővel teljesen elégedett vagyok. Szabad országban élünk, ha ő a büdöset választja, tisztelettel tudomásul veszem, de nincs vele kétharmadja, mert Csenge szerint is büdös Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Tercsikém..........ez volt az, amelyiket évekig használtam

http://www.viztisztitokeszulek.eu/17-Helyi-vizlagyito.html

Volt hozzá kristály, és ahogy fogyott, utána lehetett tölteni
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 18:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdekes ez a kis kütyü,eddig nem hallottam róla. Embarassed

Nálunk a víz kemény is és meszes is,de piszkosul ám!
A háztartási gépeimet 1-2 havonta szódabikarbóna+ecettel kezelem.
Az ivászat víztisztítós kancsóból történik.
A párologtatóba,növény spricnihez forralom a vizet pár percig,majd hagyom leülni és ásványvizes üvegekbe töltöm át ahol szintén ülepszik.Annak az alját sem használom fel.
A vízforralós fazekam 2-3 alkalom után fehér. Shocked Rolling Eyes De tényleg! babakill

Víztisztítós kancsó: A vízforralómat /kávé,teához/ 7-10 naponta ecetezem,míg a kancsót 1-2 havonta. Shocked Rolling Eyes
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus!
Beírtam a keresőbe,itt vannak a linkek. Nem tudom milyenre gondolsz.

https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=v%C3%ADzl%C3%A1gy%C3%ADt%C3%B3+krist%C3%A1

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 07:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az idősebbeknek talán nem új, ami a cikkben áll, de mindig vannak "újszülöttek"

https://femina.hu/otthon/takaritas-kenyerrel/
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 05:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régebben volt nekem egy vízlágyító kristályt tartalmazó kütyüm a mosógép és a vízcsap közé téve: az remek volt, nem volt probléma
Sajnos tönkrement, nem tudom, hol lehet venni - így marad nekem is az ecetes átmosás - de én az ecettel szoktam 95 fokon mosni, utána nem csinálok öblítést még egyszer 95 fokon
Capsella, az feltétlenül kell???

A kávéfőzőt is ecettel vízkőtelenítem
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2019.01.06, 02:01    Hozzászólás témája: jó tudni, érdekességek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régen használtam a golyót és valóban jó volt, bár fogalmam sem volt, milyen elven hat.

Egyik teregetésnél benne volt a ruhában, a tetőtérben teregettem, megráztam a ruhát, kiesett, leesett és a tetőtérből le a földszintre, onnan a szuterénbe. Eltört és utána lustaságból nem vettem újat, de kellene.

Így évek óta egy-egy üveg 20%-os ecettel vízkőoldom a mosógépet, úgy évente egyszer-kétszer.
A mosások alkalmával gyakran használok egy pumpányi LOC higított oldatot. Egy ideje szódabikarbónát is használok, de nem minden alkalommal, inkább csak a nagyon koszos állattenyésztős ruhákhoz.

Ha ecetes vízzel átmossuk a gépet, utána kell egy üres 95 C-os mosást is végezni, hogy kijöjjön a sok apró vízkő.
Új gép esetén inkább meg kell csinálni az évi egy-két ecetes gépmosást és akkor nem lesz baj.
Itt Egerben komolyan kell venni, mert nagyon kemény a víz.

Eger előtt nekem nem kellett vízkőmentesíteni, mert ahol laktunk, lágy volt a víz.
Egerben, amikor elvégeztem vízkőoldóval a vízkőmentesítést, nagy darabokban vált le a vízkő, a szennyvízcsövet el is vágta, ahogy beleakadt. Ehhez rumli, úszó fürdőszoba és javítás, várakozás alkatrészre.

És azért vízkőoldóztam, mert elkezdtem amway mosóporral mosni, ami már eleve tartalmaz vízkőoldót. Ennek hatására elkezdett a gépből kioldódni a vízkó (amit én nem is láttam, mert a dob csillogott) és az apró, szemmel nem is látható anyag beleült a mosásban lévő ruhákba. A fehérek elkezdtek szürkülni, a színesek élénksége is elveszett. Az amway-esektől tudtam meg, hogy a mosópor elkezdése előtt egy nagy vízkőoldást kellett volna végezni. Hát erre gyorsan megtettem, de a fene se gondolta, hogy a nem látható helyeken sok kő van és a vízkőöldó nagyon drasztikus.
A mosógépszerelő javasolta, hogy a jövőben mindig 20%-os ecettel: 1 liter/mentesítés + öblítő mosás forró vízzel. Ezt lehet ismételni, ha szükségesnek tartom, nem okoz semmi bajt.

Azóta az escetet használom, a kávéfőző vízkőmentesítésére is. Amikor nagyon itthon levős időm van, akkor végzem, mert mindig többször meg kell ismételni, mert ugye az ember addig nem végzi, amíg nem tapasztalja, hogy már lassabban jön le a kávé. No, meg az eset szagát is el kell viselni, szellőztetni kell sokat vagy a teraszon végezni. Szoktam hagyni állni az ecetet a kávéfőzőben, hogy hatásosabb legyen. Macera, van, aki azt mondja, ha vízköves, ő kidobja, nem vacakol, az ecet, a víz, az idő, az áram is pénz. Én régimódi vagyok, jobb szeretem rendbe tenni, amit még lehet. Meg nem kötelező kivárni a végpontot, inkább megelőzésképpen kellene havonta egyszer ecetezni.

Azért ennek a golyónak a hatásmechanizmusán még el fogok mélyülni.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Etimami!
Azt nem tudom, hogy mágnesezik-e, de az első pár mosásnál,rengeteg vízkő kijött a mosógépből. azóta meg nincs benne.
Persze az sem igaz, hogy nem zörög, mert,ha a dobhoz kerül, és az nincs fullra teletömve ruhával, /mert nincs/ akkor puffog.
csak a mosógépbe használjuk. Úgy gondolom,hogy jó.
tercsi
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Miért vágnak bűnbánó pofát a kutyák...?

https://qubit.hu/2018/12/29/miert-vagnak-bunbano-kepet-a-kutyak-ha-rossz-fat-tettek-a-tuzre

Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
https://illuzio.cafeblog.hu/2019/01/04/tartos-tejet-mar-ne-vegyel-januar-22-en-itt-a-vilagvege/

Ez a holdfogyatkozás részben nálunk is megfigyelhető lesz! Ha valaki hajlandó lesz hajnalban felkelni, akkor félnégytől láthatja jó részét. Sajnos a Hold lenyugszik, mielőtt teljessé válna a fogyatkozás, de a szperhold miatt akkor is óriási látványnak ígérkezik!
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

És bevált?
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2019.01.05, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://patikamagazin.eu/?modul=oldal&tartalom=1217693

Mi használjuk a mosógépbe.

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Következő
2 / 26 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban