15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Leanderek(18)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Slideshow & Videó
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kávéház (40)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kávéház (40)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.24, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing
Gondolom, te is megittad már a sajátodat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.24, 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem a tejeskann a 4 Liter tejjel is nehéz.
Több tiz éven keresztül porcelánnal dolgoztam ami bizony nem pille sulyu Volt. 20 kiloig mentek a posta csomagok meg kellett emelni nem Volt mese. Wink
Ma már nem birnék a munkahelyemen dolgozni Wink igaz hogy már meg sincs röhög2
Na hozok egy kávét magamnak. Wink
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 21:39    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos igaza van Kutyusnak!

Pár évvel ezelőtt mindenkit leelőztem ha siettem,ma pedig úgy suhannak el mellettem hogy csak lesek. Rolling Eyes
A pinyóban vannak a mélyhűtők,az 11 lépcső,van hogy többször megteszem. Csak mostmár lassabban,lihegve. Ha nem is akarom tudomásul venni az idő mulását,ez figyelmeztet rá. Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 16:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tudom Capsella.....és azt is, hogy az ember nem nagyon szereti tudomásul venni - pláne elfogadni!!! hogy már nem bír annyit, mint régen!

Viszont MUSZÁJ! mert hamarabb megbosszulja magát, mint régebben, ha túlpörgetjük magunkat
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 10:16    Hozzászólás témája: kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon sok mindennel alább hagytam. A régi önmagamnak már csak árnyéka vagyok. Munkaórában is kevesebbet bírok, több idő kell az izmaimnak regenerálódni. Az autoimmun betegségem ezzel jár. Vannak nagyon jó napjaim, amikor bírok, de frontátvonuláskor félszar vagyok.
Az ember azzal főz, amije van. Vagyis alkalmazkodik az adottságaihoz.

Hortobágyon régen:
"Gyere jányom, szedjünk szart, főzzünk apádnak!"És szedték a legelőn az árvaganét, azzal főztek.
Amikor ott laktunk, nagy élvezettel olvastam az Arra van egy kőhíd rakva című könyvet. Ha még értetek sok józan paraszt eszet!
Ez csak az alkalmazkodásról jutott eszembe.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 05:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
ez nem játék!!! ...és ahogy öregszünk, amúgy is érzékenyebbek, fájósabbak leszünk!
Inkább hagyd el azokat a dolgokat, amivel emelni-hajolni kell, mert pár év múlva nem fogsz tudni lára se állni! Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.23, 01:46    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az orrba küldtek be egy kis fájdalomcsillapítót és úgy ütötték át a rostacsontot és újabb fájdalomcsillípítót nyomtak be, utána kezdték az öblögetést. Arra emlékszem, hogy utána le kellett feküdni, amit nem gondoltam volna, hogy szükség van rá. De amikor felálltam a székből, megfordult velem a világ. Oda vezettek az ágyhoz, mondták, hogy mindenki szédül utána.
A második már nem volt olyan borzalmas, már be volt törve a csont.

Amikor pár éve 3 csigolyám összement a harmadára, az volt hasonlóan nagy fájdalom. Tényleg, jubiláltam, mert az január 20-án délután volt, az ÁFA-bevallás napján.
Utána nem tudtam a dossziékat emelgetni és úgy adtam be a bevallásokat, hogy hiába tudtam, hogy több vállalkozásnál néhány számla még nincs lekönyvelve, tehetetlen voltam. Megnéztem, mi van lekönyvelve, azt bevallottam. Másnap a húgom elvitte Anyut, vagy két napot pihengettem és újra dolgozgattam, mert sietni kellett, hogy beadjam az önrevíziókat és 02.25-re az egyéni vállalkozók személyi jövedelem adó bevallása is határidős volt. Ahányszor leültem a gép elé, a könny elfutotta a szememet, nem győztem törölni, nem láttam tőle rendesen. Akkor még azt hittem, hogy idegbecsípődés. 02.26-án mntem orvoshoz, újabb egy hónapra rá kaptam a reumatolgián félfizetősbe időpontot. A röntgenen derült ki a törés, de akkorra már szépen csontosodott.
Egyszer láttam a tükörben, hogy igen nagy szögben áll a gerincem, de nem gondoltam törésre.
Borzalmas hónapok voltak. A fájfalom miatt is, de azért is, hogy se a tűzőgépet, se a lyukasztót nem tudtam használni, mert az erőkifejtés kihatott a gerincemre. Minden papír csak gem-kapoccsal volt tűzve, hullottak szét. Dolgozni csak akkor tudtam, ha valaki ide tette a dossziét. Az idő viszont nagyon sürgetett.

Reggel, amikor a férjem elment dolgozni, még ágyban voltam. Amikor hazajött, már megint feküdtem. Két órát dolgoztam, egye-kettőt feküdtem. Főzés ritkán. Egyszer kifakadt, hogy ez nem igaz, mindig csak fekszel. Viszont amikor kiderült, hogy ez törés volt, mondtam neki, ha majd nagy baja lesz, emlékezzen erre és annyi segítséget kérjen, amennyit én kaptam. Tudja, hogy nem vagyok lusta, ha döglök, annak oka van.A gerincműtétje után nem is mert kérni, de nem kellett kérnie, én elláttam.
De örülök, hogy rendbe jöttem. Az tény, hogy fázósabb a gerincem és kevesebbet bírok emelni. Vagy ha nagyokat emelek, azt utána nagyon-nagyon megérzem. A mozgás azért rosszabb, mint előtte.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.22, 08:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jujj Capsella kedves borzalmas amit irtál.Arra a felszurásra gondolok.
Nekem amikor a bélelzárodásom Volt akkor kaptam az orromon keresztül gyomorszondát.
Hát azt kell mondjam inkább megszültem volna 5 gyereket az is kellemesebb lett volna. Wink
Az összes eddigi 9 operáciom nem Volt olyan sz@r mint az a szonda.
Mostmár jol vagyok aránylag minden este lámpázok még és a gyogyszert is bekapom.
Bizony én a kávérol és a Füst nem tudok lemondani de tulajdonképpen nem is akarok.Képes vagyok még késö este is kávézni de az alvásban ez nem gátol.
Igaza van Szécsikének és ha az ember annyira be tartaná és annyira követné hogy mi a káros akkor már levegöt se szabadna venni. Wink
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.21, 23:24    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!
Hatalmas élettapasztalattal bírsz! Ezt jól összefoglaltad, de tényleg így van.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.21, 20:15    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Minden ami jó ebben az életben, az vagy hízlal, vagy illegális, vagy rákot okozhat, vagy erkölcstelen... Wink Laughing
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.01.21, 00:52    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Oh, Emmylie!

Az arcüreg gyulladás is roppant kellemetlen és alattomos tud lenni és fájdalmas.
Akkor leszel jól, ha kiürülnek az üregek. Száraz meleg (lámpa, só), teázás és orrcsepp!

Az egyik barátosnémnak feszt arcüreg gyulladása volt, mert nem tisztult ki rendesen. Emiatt krákogott, éjszaka nem tudott rendesen aludni, mert folyt a torkán le a váladék, de nem ürült tisztára.
Egy orvos azt mondta neki, szívjon fel az orrába Salvus-vizet naponta többször, az hadd folyjon be az arcüregekbe és ki fog tisztulni.
Azt mondja, nem kellemes felszívogatni, de nem fájdalmas és rendbe jött.
Végre jól alszik és a Salvus-víz nem a világ pénze.
Az orvos azt is mondta neki, hogy ha nincs Salvus-víz, egyszerű sós oldattal is elérhetjük ezt a hatást. A melegen tartás természetesen nagyon fontos.

Még a gyerekek nagyon kicsik voltak, egy influenza szövődményéből nekem is lett arcüreg gyulladásom. Az influenzát kihordtam lábon, de az arcüreg gyulladás akkor terített le, amikor felszúrták az orromban a rostacsontot és azon keresztül kimosták. Hogy biztosabban, gyorsabban gyógyuljon és a Hortobágyról ne kelljen a két gyerek mellől Debrecenbe bejárkálnom, a doktornő már az első szúrás, öblítés után antibiotikumot nyomott az arcüregbe. Előtte megkérdezte, hogy vállalom-e, mert ez nagyon fog fájni, de gyors és biztos gyógyulást hoz. A tablettákat kellett szedni és az orrceppet is hazynáln és meleg só.
Pénteken délután szúrta fel, szombaton úgy fájt, hogy azt hittem, valami lerágja a húst az arcomról. Vasárnap már enyhült a fájdalom. Hétfőn újra felszúrták és már nem volt gennyes. Többször nem kellett menni, csak a gyógyszert szedtem.
A doktornő azt mondta, általában ötször kell szúrni, ha az arcüregbe nem nyomnak antibiotikumot, de van, akinek tízszer is, mire ki tudják rendesen mosni, meg leáll a gyulladás.

Amióta van bioptron lámpánk, senkinek nem kelett sem az orrát, sem a fülét felszúrni. Ha az unokák taknyolnak, viszik a lámpát és segít a gyógyulásban.
De az infralámpa is jó.

A férjem beoltatta magát influenza ellen, én nem, de talán már késő odamennem a sok beteg közé. Remélem, nem kapom el vagy nem leszek tőle nagyon beteg, már biztosan találkoztam a most divatos vírusokkal és könnyebb lefolyású lesz.

Én sosem cigiztem. Ha nagyon beteg vagyok, nem kell a kávé.
Viszont most nem vagyok beteg, csak az ÁFA-bevallás előtt sok kávét iszom és szünetet kell tartani. Tegnap is, ma is egyszerűen elfelejtettem inni, úgy ültem le dolgozni. Ha holnap is kibírnám nélküle, lehet, hogy leszokhatnék róla. Utálom ezt a függőséget, de még nem tudtam leszokni a kávéról.
Néha olyan jókat alszom tőle!
Nem iszom, nem cigizek. Még a kávéról is mondjak le? De néha nem jó a gyomromnak.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.01.21, 00:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor már tényleg jól vagy! Ok Puszi

Ha egy bagós nem tud rágyújtani,nagy a baj. Crying or Very sad
Gyógyulj meg teljesen minél hamarabb. Puszi
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.01.20, 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma reggel esik igazán jol a kávé és a Füst Wink
Hétfö ota a kiujult arcüreg gyulladás csapott falhoz Very Happy Wink
Van lámpám és gyogyszerem és ennek köszönhetöen már jobban vagyok.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.12.22, 00:05    Hozzászólás témája: Kávéház Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap este leültem megnézni a barátokat 9--kor már az első résznél ülve elaludtam. Pléddel be szoktam magam takarni tv-nézéskor arra az estre, ha elaludnék, mert a mellkesom nem fázhat meg, mert előbb-utóbb leáll a légzésem.
Már az első rész alatt ülve elaludtam. Ilyenkor, ha keltenek, hogy menjek rendesen aludni, melegebbre szoktam őket elküldeni, de másnap nem emlékszem rá. Így nagyon sokszor elalszom a tv előtt. rossz szokás.
Most is kettőkor ébredtem fel és felkeltem, kávé és folytattam a méz kiszerelését. Végül a lányom segített egy órát. De amíg egyedül dolgoztam, jókat emeltem.
Délelőtt jött az ezermester és megnézte, pucolászta, egy tűt kért, kipucolta vele az őrláng fúvókáját, visszaszerelte és kész. 20 perc vot az egész.

Délelőtt megírtam a bevásárló listát, a lányomat kértem, hogy jöjjön velem és ő emeljeen elsősorban, mert nem vagyok jó formában a mézemelés miatt. Segített. Majd itthon vettem észre, hogy nem vettem vöröshagymát.
Nem baj, az már nem nagy golog, holnap hamar megveszem.
Főztem egy zöldbab főzeléket, tükörtojást hozzá. Pici maradt.
Este még folytatatm a méz kicsomagolását, mert a leeresztő tartályban maradt 4 kiló, de nagyon sűrű, kristályosodó volt, nem folyt ki. Nagy kanállal raktam üvegekbe. Mindent elmosogattam, a mézcsöpögéek után felostam.
Holnapra marad a konyha rendbe tétele, de előbb elkészítem a töltött káposztát, hadd főjjön, amíg pakolok, újra felmosok.
Ha a méz lecsöpög, azt háromszor is fel kell mosni, hogy ne ragadjon.

A töltött káposztát nagyon szeretik, azzal ellesznek és nyugodtan dolgozhatok.Talán a beiglit is holnap kellene megsütni, de az nagyon nagy munka. 2*6 tekercset tervezek, hogy 6 db-ot átadjak a fiaméknak.
Régen, amikor 24-én vagy 25-én sütöttem a beiglit, már mindig a szédülés kerülgetett a fáradtságtól. Volt, hogy közben belázasodtam a fáradtságtól.
Ezért vette át tőlem ezt a munkát a fiam. Sokáig csak a tölteléket főzték meg a lánymmal, ez volt a segítség, majd amikor már képtelen voltam a tésztát megcsinálni, akkor azt is megpróbálta és sikerült neki.

Régen karácsony előtt voltak olyan kimerüléseim a munkámtól (nem a karácsonyi előkészületektől), hogy a jelenlegi nászasszonyom, akkor még szomszéd, hozta a szütyőt, beinjekciózott és másnaprakialudtam magam.
Ezek a kimerülések általában hőemelkedéssel, lázzal jártak. Érdekes módon mindig még mindent teljesítetetm, bevásárolltam, helére pakoltam és sütni-főzni már nem tudtam. Ez volt 24-e és 25-én délutánra lett ebéd.

Ma csak 21-e van és be van vásárolva. 3 nappaé előbbre vagyok, hurrá!

Eléggé független nőnek tartom magam, de a karácsonyról nekem a nők rabszolgasága jut elsősorban eszembe.

Minden elismerésem a kereskedelemben dolgozóknak, hihetetlen teher hárul rájuk ilyenkor, pedig máskor se kevés. Nem is tudom, két nap latt hogyan tudják kipihenni ezt a strapás időszakot? De nem is nagyon pihenhetnek, család, főzés, mert előtte nem dok készülődés lehet a túlórák miatt.
Kampányt kellene indítani, hogy ilynekor már lehetőleg ne vegyünk tartós élelmiszereket és szokványos háztartási sikkeket, ezeket előbb i s meg lehet venni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 37, 38, 39  Következő
12 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban