14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Vendégeink a kertben(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Évelő virágok (20)
Konyhakerti növények (14)
Íriszek (7)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Sziklakerti növényeink (13)
Bougainvillea
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Milyen növény ez?? (37)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma?? (36)
IDŐJÁRÁS (57)
Gazlap szakácskönyv (67)
Találd ki.....(27)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Eladnám......Vennék (10)
Slideshow & Videó
Kávéház (40)
A Tudat keresése (2)
Vicces képek, történekek (15)
Írj bármilyen témáról (14)
PIKNIK a Telepes utcában

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes ünneplést mára is
1:21:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép Pünkösdvasárnapot kívánok!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:34:am pili :
Szép pünkösdi hétvégét kívánok!
5:37:am Emmylie :
Szép és kellemes napot kivánok mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
3:32:am Emmylie :
Jo reggelt kellemes hetveget
7:12:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, hűvös van, de nem esik az eső
6:15:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
5:00:am kutyus :
Jó reggelt, indul a nap!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt...talán jön az eső....
8:18:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt ...itt a Pünkösd hete már!
10:55:pm Emmylie :
Jo éjszakát
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (14)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (14)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.21, 05:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy utat tettél meg, de bírtad/bírod ésszel, cérnával.......és megérte!!!
GRATULÁLOK ismét
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.20, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BojtiFeri mellett tíz éven át ápolási díjon voltam itthon. Már az idő alatt Anyu átadta nekem a fordítási munkáját, apránként, eleinte lektorálva. Ez egy országos mezőgazdasági szaklap volt, tehát havonta volt pár cikk, amit le kellett fordítani.
Amikor Feri meghalt, hirtelen itt maradtam tényleg egyedül, mert Zsombor még középiskolás kolis volt. El kellett tartanom magunkat, de 10 év alatt nagyon kiesik az ember mindenből. Eleinte még csak-csak megvoltam, de mikor azt hittem, ennél rosszabb már nem lehet. akkor megint "elfogyott" egy-egy juttatás. Fordítottam, ha volt mit - mert az a szaklap is megszűnt.
Láttam, hogy szakfordítóként magasabb tarifát lehet kérni. A szakfordítói vizsga viszont diplomához kötött.
A húgom volt az, akivel erről beszéltünk épp telefonon, és ő kis habozás után megkérdezte: -Tulajdonképp miért nem szerzel diplomát?
Így jött a germanisztika, mert szakfordító lehet valaki kohász diplomával is, de germanisztikára besétáltam a régi osztályzataimmal.

Igaz, emelt szintű érettségit kellett tennem... és elsőre megvágtak...

(Az meg úgy volt, hogy elnéztem az írásbeli fogalmazvány részét, nem pontosan a megadott címre írtam... és abban az évben alighanem én voltam az egyetlen érettségiző, akit 98%-os szóbeli mellett kivágtak... )

A következő évben jobban figyeltem, és akkor már tényleg besétáltam.

Még hozzászerkesztem, hogy kínomban regisztráltam a munkaügyibe is, habár nem lett volna kötelező. De így beinvitáltak egy három napos álláskeresési tréningre, itt hallottam a vállalkozóvá válási támogatásról. Jól megfontoltam, kivártam még pár hónapot, írtam egy költségvetés nélküli pályázatot, amit elfogadtak, és vállalkozó lettem. Ennek révén több munkához jutok, és ma már szinte megvan a napi 8 órai munka, de itthon...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.04.20, 18:45    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika!
Nagyon köszönöm a válaszodat.

Akkor elég kalandos volt az életetek és nem könnyű!
A hozzászólásaidból azt leszűrtem, hogy Te német közegből is hoztad a német nyelv ismeretét.
Milyen kár, hogy abban az időben sokkal kisebb lehetőségek voltak, mint mostanság. És ha nincs meg a lehetőség fiatal korban a tanulásra, később már a család mellett sokkal nehezebb.
Te példa vagy arra, hogy egész életen át lehet tanulni, újrakezdeni

Te nyilván mindig tudatában voltál annak, hogy jó nyelvérzéked van. De mi volt az a szikra, ami tettekre robbantotta benned a szunnyadó ambíciót és egyetemre jelentkeztél?
(Bocsi, de nekem tényleg arra vagy a példa, hogy sosem késő valamit elkezdeni, valóra váltani.)
Vissza az elejére
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.04.20, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike !
Oka nincs is haragudni rám, biztos csak elkerültük egymást . Smile
Örülök, hogy Neked is tetszik.

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.19, 20:41    Hozzászólás témája: Re: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Bojtika!

Hogyan jöttetek vissza? Miért mentetek el? Netán a sváb kitelepítéskor mentek el az őseid,Te már kint születtél és iskolásként jött vissza a család?

Nem-nem.
Tolna megyei sváb apámtól Anyu hamar elvált. (Akkor már mindketten Budapesten laktak.) Gyerekkoromban nemigen tartottuk a kapcsolatot, mert valami fura sajnálatból kímélni akartak, megviselt Apu hiánya. Persze mivel akkor Gyes még ugye nem volt, sokat voltam Nagymamánál falun. Ma már tudom, hogy ott éltek még akkor az apai nagyszüleim is, de nincs olyan emlékem, hogy látogattam volna őket vagy ők bennünket.

Amikor már 6-7 éves voltam, Anyu megismerkedett a második férjével, aki építészmérnök volt, és a kollégái körében sok szó esett a "kimenetelről". Zolinak legalább volt valami rokona Németországban, végül abból a körből rajta kívül csak egy másik fiatal mérnök ment szerencsét próbálni.
Összeházasodtak, Anyu is ment vele, Németországba, talán már várandós is volt az egyik húgommal. De Anyu nemigen akart végleg kint maradni.
Ő kertépítő mérnök volt eredetileg. Néhány hónapot dolgozott a szakmájában, de a két húgom meg énmellettem inkább otthon maradt. Azért is volt bizonytalan, mert nagyothallóként nemigen alakult ki a német beszédkészsége.

No de ahogy kimentünk, nyár eleje volt, én itthon már elsős voltam. Kint akkor még (65-ben) húsvétkor kezdődött a tanév, és csak 6 hét volt a nyári szünet. De mivel kiderült, hogy egy-két hónap elteltével már tudtam beszélni a többi gyerekkel németül, hamar iskolába kerültem.
Anyunak ez a házassága is megromlott. Anyu végül mégsem mert egyedülálló és nagyothalló anyaként három gyerekkel kint maradni, titokban megkérte a hazatérési engedélyt, és amikor Nagymama kijött hozzánk látogatóba, egy éjszaka összecsomagoltak és megszöktünk.
Zoli, a mostohaapám akkor egy távolabbi városban dolgozott, csak kétszer-háromszor jött haza egy héten, így sikerült meglépni. 68-ban volt a hazatérésünk.
Nem nagyon foglalkozott senki a nyelvtudásommal, habár Anyu javasolgatta a bölcsészkart. Aligha vettek volna fel "egyszakos nem tanári szakra", ahogy akkor a germanisztikát hívták. Te érted, a fiatalok már nem - de Anyu hiába hogy saját kérésre tért haza, gyanús is volt, no meg értelmiségi is, ez nagy hátrány lett volna a felvételinél, de nem is volt akkor még kedvem egyetemre menni. (Nem is indult a szak minden évben.)
A mostohaapám kint maradt, nemrég halt meg. Évekkel a szökésünk után váltak el, Zoli elvett egy másik magyar nőt, aki most az özvegye.
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.04.19, 19:04    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Terymami! Szerintem csak nem jár erre,mert nem egy haragudós tipusú jány. Wink Laughing
Egyébként a fotó tényleg csúúúcs.!

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.04.19, 05:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike !
Igen, amikor megláttam , Bau jutott az eszembe. Nem tudom, hogy haragszik-e rám, de akárhányszor írtam neki, vagy kérdeztem, soha nem válaszolt.
Nem tudom miért.
Azért tettem ide.

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.04.19, 00:18    Hozzászólás témája: Írj bármilyen témáról Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ilyen összefüggésben valóban degradáló a nemzeti szó használata. A Nemzeti Dohánybolt volt az első, amin nagyon kiakadtam. Csak remélni mertem, hogy Nemzeti Szaroda vagy Nemzeti WC nem fogja követni.
Ma sem értem, hogy egy kifejezetten és köztudottan egészségkárosító anyagot árusító boltot hogyan lehet nemzetinek nevezni?
Ilyen alapon Nemzeti Kocsma, Nemzeti Iszoda is lehetne bármelyik ivó.
............
Bojtika!

Hogyan jöttetek vissza? Miért mentetek el? Netán a sváb kitelepítéskor mentek el az őseid,Te már kint születtél és iskolásként jött vissza a család?

Mi éppen megúsztuk a kitelepítést. Amikor menni kellett volna,mert a mi falunk volt soros, leállították a nemzetközi nyomásra a kitelepítést. Reggel 6-ra várták a teherautót a kis motyóval, de nem jött. Késő délután szóltak nekik a tanácsházáról (akkor így hívták, amit ma önkormányzatnak)l, hogy menjenek vissza, nem kell menni. Természetesen egy darabig nem voltak biztosak benne, hogy ez csak átmeneti vagy végleges maradás.
Bár itt maradtak, sosem felejtették el, hogy csak a szerencsén múlt. Azon is háborogtak, hogy nyugaton, bár tudták, hogy mi folyik, nem léptek fel azonnal ellene.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.18, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én emlékszem, hogy már az ötödikes földrajzkönyvünkben is hazánk bányászata meg hazánk egyebei voltak. Bosszantott is rendesen. Nem is igen értettem a dolgot. (Akkor nemrég jöttünk vissza Németországból.)
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.04.18, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
...
Egyébként csak a legutóbbi időben koptatják erősen a haza és nemzeti szót, régebben nem volt ennyire divat

Ma egy autón : Nemzeti Élelmiszer... Question hmm egó

Csorna főútján haladva olvastam: Nemzeti Túrkáló. Rolling Eyes Ez nagyon tecccik. Wink Van éle a dolognak. Laughing

Terymami drága. Gondolom ezt a csodás fotót baunak adrecccáltad. Laughing
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.18, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tasa
ez remek fotó, nagyon hangulatos!!!
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2018.04.18, 09:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csoda szép felvétel. Smile

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Tasa
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.04.18, 09:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Olyan romantikus, nekem tetszik.

www.idosallatok.hu
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.04.16, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:

Egyébként csak a legutóbbi időben koptatják erősen a haza és nemzeti szót, régebben nem volt ennyire divat

Talán inkább mit tudom én hogy mondják Wink--inkább Propaganda célra??
Nem tudom.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.16, 04:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Más nemzet....más genetika......más érzelmek!

Nyilván nem lehet összehasonlítani a körtét az almával! A német nyelvterület apró tartományokból, grófságokból stb. állt össze 2 országgá, ezért is van az, hogy általában a tartomány nevével jelölik magukat az emberek.

Magyarország viszont egységes államként alakult meg, tehát nem volt adott, hogy másként emlegessék magukat az emberek.
Bár az Erdélyben élők mindig is utaltak arra, hogy ők erélyiek

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő
3 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban