14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:58:am kutyus :
Köszönöm, ugatok változatlanul, amúgy elég jól
5:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:07:pm bau :
Hogy vagy Kutyus?
8:17:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
10:39:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.örülök kedves Kátya hogy jobban vagy.
6:06:am kutyus :
Jó reggelt mindekinek! Köszönöm az aggódást......már a gyógyulás útjára léptam!
4:05:am Vackor :
Jóreggel mindenkinek! Megyek, felkeltem a kakasokat
12:15:am Bojtárgazdi :
Ászoklaci, kicsoda és mit?
10:11:pm aszokfa :
Igen. Tényleg. Hogy?
10:53:am bau :
Kutyus! Hogy vagy???
3:47:pm etimami :
Jobbulást Kati! Szia Bojti, drukkolok ám én is, hogy minden vizsgád sikerüljön!
4:34:am kutyus :
Jobb reggelt! nagyon rozoga vagyok
2:26:am Bojtárgazdi :
Kukucs! Etike, szia!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Bojtikám......most is igaz a mondás: Az a lényeg, hogy görbüljön!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Aktuális tennivalók a kertben (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Aktuális tennivalók a kertben (3)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.04.09, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még mindig el lehet végezni a tavaszi lemosó permetezést

https://www.agroinform.hu/kerteszet_szoleszet/meg-mindig-el-lehet-vegezni-a-tavaszi-lemoso-permetezest-36203-001?utm_source=hirstart&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=36203
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én már túlvagyok a metszésen, lemosó permetezésen. A veteménybe bedolgoztam a komposztot. Vetettem spenótot, borsót, mustársalátát, répát, kaprot, retket. Ezek közül a retek és a spenót ki is kelt.
A palántanevelést tekintve bent a konvektor mellett nőnek a paradicsomok, paprikák, fodroskelek. A földicseresznye nem kelt ki, a bazsalikom megrekedt szikleveles stádiumban. A paradicsomokat ideje lenne szétszedni cserépbe, talán a jövő hét elején már elég meleg lesz. Ha már nem fagy éjjel, akkor jó helyük van a melegházban. Onnantól minden napos reggel plusz negyedórát kell szánni a kiköltöztetésre, mert napsütésben a melegházban szellőztetés ellenére is 40 fok fölött van. A férjre nem merem rábízni, hiába van otthon. Valamelyik évben sikerült megsütni a palántákat.
Leanderek már kint vannak, átültetve, metszve. Szerették a tegnapi esőt.
Muskátlik még bent vannak. Tulipán kezd virítani. A legnagyobb virágágyást kéne még kitisztítani, majd esők után, akkor könnyebb.
Nálunk könnyű korán kezdeni mindent, a homokos talaj hamar kiolvad.

https://www.facebook.com/bela.schmatz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 14:27    Hozzászólás témája: Időjárás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előttünk a téren tegnap olvadt el a hó utolja. tér legnaposabb része volt, de sarok és oda két oldalról rakták a havat az útról. De az árnyékos kertrészekről is pár napja olvadt el a hó.
Egerben holnapra 19 mm esőt ígérnek. Az rengeteg, pláne úgy, hogy mostanában elég sok esett és az elkövetkező két hétben is majdnem minden nap esni fog.
2011-ben volt ilyen tavasz, sőt, akkor áprilisban olvadt ki a föld fagya és kevés rendes tavasz után sok eső esett, nekünk Ostoroson a völgyben 1 m magasan állt a víz. Aztán májusban már kánikula köszöntött be. Akkor július 20-a után esett egy kevés eső és utána 5 hónapig nem esett. Mikuláskor szabadföldi szamócát szedtünk, olyan meleg volt. No, annak az évnek az időjárása nagyon bolond volt. Bár eddig az idei se szimpi, de ráhatásunk nincs.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 12:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az idő nem enged minket a kertben dolgozni, eddig hideg, most eső. Eddig a borsót, spenótot és metélő petrezselymet ültettem el. A többi mag a zacsiban, a palánták (paprika, paradicsom) szépen nőnek a fűtött lakásban, de mivel nincs napos idő még napközben sem lehet kitenni őket. Az idén nagyon késik a tavasz, még a gyümölcsfákon is látni, hogy nem iparkodnak-persze lehet, hogy jobb is, mert ki tudja mi jön még? Confused Szóval az idén nem nagyon kapirgálunk. Rolling Eyes
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.03.30, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok!
Valaki már elkezdett kint kapírgálni.?

most,hogy felpócolt lábbal nézegetem a kertészeti cikkeket, rám ez a tavasz vár. mire kijutok és le tudok guggolni, vagy bármi eltelik még egy hónap-
Az idén már retek biztos nem lesz.
Viszont itthon gyönyörűen nő a paradicsom, és chili palánta.
ültettem bazsalikomot is.

csak az bánt, hogy nem láthatom a tavaszi virágaim nyílását.

tercsi
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.03.17, 14:53    Hozzászólás témája: Aktuális tennivalók a kertben Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát, itt aztán fődet túrni, nem tudom, mikor lehet.
A szebb napokon elkezdtem a konténerekről leszedni a faleveleket, de egy réteget hagytam. Amiket leszedtem és zsákba raktam, azok jegesen mentek a zsákba. Ahol még nem szedtem e, ott a takaró alja még mindig jeges.

Jó kis időjárás! március 26-ra lesz +1 C éjjel, addig mínuszos lesz. De ezután nem látni még a köpönyegen. Gondolom, áprilisban lesz 2-3 hét tavasz és utána béköszönt a kánikula.
2011-ban volt ilyen tavasz. Egy munkához nekem dózerral kellett túratni és csak április közepén tudtuk elkezdeni, de még akkor sem volt mindenütt kiolvadva a föld fagya.
Májusban már kánikula volt. Ez volt az az év, amikor nálunk 5 hónapig nem esett az eső. Volt egy eső július 20 körül és majd decemberben esett legközelebb. Mikulás napkor szamócát ettünk.
Mivel elég sokan megfordultak ott, következő évben megemlítették, hogy csókolom, valamit nagyon-nagyon el tetszett rontani a szamócásban, mert tavaly, hiába akkor ültettük, még decemberben is szüreteltünk, most beállt szamócás van és már augusztus vége óta nincs szami.
Erre a zember is ráhelyeselt! Hogy tagadná le a szakképzettségét! Bár szerintem azóta se vett ea lószaros agya, hogy a 2011-es volt a rendkívüli, nem normális év.

Egy biztos, hogy a kis konyhakertünkben is be kell vezetnünk, hogy minél több növényt kell a tél alá vetni azokból a fajokból, amikben van télálló fajta.
Mivel kis területen termelünk, lehet, hogy rá kell állni a takarásra, pl. hagymák, petrezselyem, stb... Ősszel olyan állapotban kell ott hagyni a földet, hogy tavasszal mielőbb lehessen vetni. A nyári vegetációban nem lehet öntözés nélkül eredményesen termelni.
A nyesedéket is komposztálni kel, nemcsak a lágyszárúakat. Tápanyagot ad és nagyon kedvező a talaj szerkezetére, javul tőle a vízgazdálkodás, tápanyag feltáró képesség. Egy kis teljesítményű kézi hajtányos gépecske is megfelel erre a célra. Egyszerű szerkezet, nem romlik el. Kár kikukázni a szerves anyagot. Mulcsozásra is jó!
......................
A csepegtető öntözéshez néztem csapot újrahasznosítani. Vannak azok az 5 l-es zacskós, csapos gyümölcslék. Gondoltam, ezeket kellene beragasztani műanyaghordókba, aknákba és arra szerelni a csepegtető szalagot. Így egy-egy pl. 30 l-es hordó eső utáni feltöltésével 2 sor sárgarépa vagy egyéb el lenne két hétig is, ha jól van beállítva.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.03.17, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a konyhakert már felrobizva. Ha jó lett volna az idő, már a retek,és a saláta magot már elszórtam volna.
Viszont szépen hajt az ősszel elduggatott hagyma.
Lehet hogy bejön az őszi ültetés.

A pincébe telelő virágokat átnéztem, megkapták az első locsolást.
a jövő héten már kikerülnek a pince lépsőre.

tercsi
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.01.22, 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a segitséget. Akkor nem izgulok nagyon. Tavaly nem volt gyümölcs, már arra gyanakodtam, hogy ezért. Persze a kora tavaszi fagy is besegített. Bízok benne, hogy ebben az évben több gyümölcs lesz. Rolling Eyes

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.21, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bálint gazda válaszol

http://balintgazda.hu/kertesz/novenydoktor/fakon-elo-zuzmok-karositjak-e-a-novenyeket.html
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.01.21, 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

valahol olvastam,hogy az idős fák bokrok betegsége,de nem ártalmas. Nálunk is ilyen évek óta egy piszke,és egy meggyfa.

tercsi
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.01.21, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdeklődni szeretnék, hogy ha így néz ki a fák törzse és ága, elég lesz a tavaszi lemosó permetezés pl. bordóilével, vagy kell valami mást is tenni hozzá? Próbáltam drótkefével leszedni, lejön könnyen, de képtelenség minden ágról eltüntetni.

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.01.20, 15:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha ilyen jó idő van,biztosan lehet ezt azt csinálni a kertben! Smile
Emlékszem,egyik évben szintén ilyen szép napos idő volt és akkor vetettünk mákot!
Abban az évben 27 kg termett! Embarassed Laughing
A borsó is jól bírja ezt az időt.
Még jót is tesz neki ,ha esetleg esik rá még egy kis hó.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.03.20, 06:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma remélem jo idö lesz és lehet valamit dolgozgatni a kertben.A nyári orgonát már vissza vágtam.A rozsát kellene még meg metszeni és a levendulát vissza vágni.Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá és mikor.
Az idöm sajnos elég kevés segitségre pedig nemigen számithatok.A veteményes egyenlöre csak fel lett kapagéppel kapálva.Az idén nem sok mindent akarok de föleg vajbabot,paprikát és paradicsomot.
Nagyon elég lesz az is. Wink
Megyek a kertbe gazolni , ma talán elég jo marad az idö. Wink
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.03.15, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a nap is jól telt.
Borsót,retket,salátát ültettem.
Takarítottuk tovább a kertet.
A házikó még egy csatatér, de csak akkor állok neki,ha megnyitjuk a vizet.
kellemesen elfáradtunk.

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.06.19, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Hát ez idén nem így van!

Laughing Laughing

Ha sokat esik az a baj,ha keveset,-meg az!
Semmi se jó nekünk röhög
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Következő
1 / 24 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban