15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (72)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gyümölcsök (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyümölcsök (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.21, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, odafigyelek rájuk, mert mind nagyon jó fajta, megérdemlik Very Happy

Az őszibarackról még annyit, hogy azt a fajtát amit kaptunk, sem azelőtt, sem azután nem is láttam sehol. Sárgászöld héjú, sárga húsú és piros magú volt. A magról kelt nem is hasonlít hozzá, de nagyon szép, olyan mint egy nemes barack.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 23:15    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti08!
Akkor ez az őszibarack főnyeremény! Öntözd, megérdemli!

Képzeld! Szilvából a Stanley óriás a kedvencem! Csak 1 db-ot ültettünk, az az idén termett először, de kétszer elverte a jég. Én se szeretem a gyümölcsöt, amikor már lottyos, hanem amikor még kemény, de már édes.
Ez a fajta enyhén muskotályos ízű, ez külön jó benne. Kicsit leves a lekvárfőzéshez, de ha száraz, meleg helyre ki van terítve pár napig, akkor nagyon sokat veszít a víztartalmából (természtesen más fajták is) és gyorsabb a lekvárfőzés. A konzervgyár nem kultiválja szilvásgombócnak, mert túl nagyok és plusz költség embert beállítani, hogy felezze.

A birsalmát is nagyon szeretem. Természtesen azt is elverte a jég. A minap néztem, hogy ahol közel van hozzá az akácfa, az felfoghatott valamennyit a jégverésből, mert azon egész sok alma maradt, de ami fölé nem hajlott az akác, azokat elverte, néhány fityeg rajta.
Pedig én meg pont ezeket az akácokat akarom kivágatni, hogy ne zavarják a gyümölcsfákat.

Arra figyelj, hogy úgy augusztus 20-ig nagyon fontos a gyümölcsfákat öntözni, mert általában addig rakódnak be a jövő évi termőrügyek és ha nincs elég vízük, nem tudnak gondoskodni a következő évi termésről.

Viszont amilyen nagy szárazságok vannak, őszi tározó öntözést is lehet csinálni, amikor már hideg van, a hideg miatt nem indul meg a rügypattanás, hiába van víz.
Kint a telephelyen, ha holnap lesz időm és erőm, akkor a felfogott esővizet fogom a gyümölcsfák alá öntözni. Kicsit megbontom a talajt, hogy beszívja.
Van egy lyukas öntözőkanna, azt nagyon bírom. Akármilyen kőkemény ez a hegyi agyag a szárazságtól, ahová azt vízzel leteszem, az szép lassan engedi a vizet és nem folyik el. Na jó, nem lehet annyi lyukas öntözőkanna, hogy beborítsa az egész öntözendő felületet, de ahogy térülök-fordulok, a legfontosabb helyekre lerakom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Az őszibarack augusztus végén érett meg, akkor fotóztam, de csak most érkeztem, hogy megmutassam Sad
Nagyon finom ízű, magva váló, bordó magvú és a mag környéke is gyönyörű bordó, kissé fűszeres, vékony héjú, sárga húsú.
Tavasszal virágzáskor permeteztük meg egyszer, azóta nem kapott semmi vegyszert. Nyáron a nagy melegben többször megöntöztem, talán ez is segített, hogy ilyen szép gyümölcsök lettek rajta.
Sajnos nem tudom milyen fajtából származik a magja, egy baráti házaspártól vettük pár évig, de már 6 éve nem kaptunk belőle, mert a barátunk beteg lett, és nem tudták gondozni a gyümölcsöst. Ekkor vetettem el jó pár magot a kertbe, sok ki is kelt, de hely hiány miatt csak egyet ültettünk el. Örömünkre ilyen szép meglepetés várt ránk Very Happy A közelben nincs őszibarack fa, csak egyéb csonthéjas /sárgabarack, meggy, cseresznye/.
Ez a szép kis fa most már emlékfa, sajnos barátunk egy hónappal ezelőtt elhunyt.

A szilva is az idén termett először, roskadásig volt gyümölccsel Very Happy
Stanley fajta, nagy szemű, szép hamvas, nem egészen sötét kék.
Én akkor szeretem a legjobban, ha még kemény a húsa, de már édes. Nagyon finom tud lenni, nagy kedvencem.

Még birsalma fánk van ami most terem, tele gyümölccsel, most kezd már sárgulni.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 18:24    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti08!

Kóstoltátok már a barackot? Tudjátok, milyen fajtának a magonca? Vagy azt, hogy milyen fajta porozhatta be? Jól néz ki, ha finom is és nem sok permetezést igényel, akkor főnyeremény!

A szilva is csodás, több nem is férne rá. Milyen fajta?

Én meg a nyáron a befőzéshez használt gyümölcsök magvait begyüjtöttem, több kilónyi van. A legelőn akarok belőle vetni. Ami sikeredik belőle, jó lesz az állatoknak, ha nekünk nem kell.
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magról kelt őszibarack fánk első termése:

A szilva is bő termést hozott:

bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt hívják fosóka szilvának? Smile
Más néven cseresznye szilva. Laughing
Finom édes.
A barackból küldhetsz lekvárnak való mennyiséget! Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon guszta Ászokom!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mert jó olvasni a dolgaitokat. Most szedtük. Rég volt ennyi kajszi.
Az aprószemű egy ringló oltási alanyáról termett.
Vegyétek és egyétek! Wink
https://i.postimg.cc/FzgCpQ0q/ny-rvan-kicsi.jpg
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 00:48    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ostoroson nekünk a mandula és a kajszi virágzik, az előző fagyos napok alatt nem fagyott el, úgy látjuk. A vízen jég volt, tehát a meglátásunk ellenére is van aggodalomra ok. Ugyanis van, amikor még meg is köt, de később lehullik a termés.

Egy cseresznye mára nyílt ki. Ma délután 20 C volt, ami nem normális.
A föld olyan száraz, hogy utoljára ilyen szárazat 2011-ben láttam, amikor itt 5 hónapig nem esett az eső.
A tavaly, tavalyelőtt ültetett gyümölcsfákat öntözzük, az idén ültetett 6 db-ot pláne!

Egy kertrésszel bővültem kint, ahogy ma este leléptem, olyan 280 m2 lehet.
Még a pucér seggemet is verdesném a földhöz örömömben, ha nedves lenne a föld! De olyan száraz, hogy így nem lehet bele vetni. A zember megígérte, hogy jövő héten hord nekem, a kertnek vizet, hogy betározzuk vízzel.
30-60 cm-rel emeltük a terepszintet, sok benne a trágya. Nagyon sok víz kell rá.
De tanácstalan is vagyok: a sok hideg víz nagyon lehűti a talajt, leshetem, mikor kelnek ki a magok. Az apró magvakat meg ki is mossa, tehát nem lehet vetés után öntözni, hanem előtte kellene.
Hogy kevésbé hideg vízzel töltsem fel a talajt, asszem, az lesz, hogy mindenféle edényeket odakészíítek, feltöltöm, 60-90 l -esek hamar felmelegszenek és kiöntözhetem egy-egy ágyásra. A nagy tartályból 1000 l-esbe is kellene feltölteni és az estére elég meleg lesz egy-két ágyásra. Későbbi ágyásokra pedig mehet a nagy tartályból a hideg víz, mert azok az ágyások, amik később kerülnek vetésre, majd felmelegednek.

Eddig az idén ültetett 6 db gyümölcsfára is itthonról langyos vizet vittem, hogy hűl, mire kiérek és nem hűtsa a gyökérzónát.

Nagyon jó minőségű lett ez a talaj, ezt öröm lesz kapálni. És ez messzebb van a macskáktól, ide nem járnak szarni.
9-10 macska van, de a lakhelyük melletti kertben szörnyű, hogy mi van! Asszem, egy nem kertként használt területet kell porhanyósra ásnom nekik s abba még valami számukra áhított dolog is kellene, hogy oda járjanak a kertem helyett. Most egy feketeribizli bokrot szemeltek ki maguknak, jó porhanyós az alja. Ma elkezdtem öntözni, de 100 l-t meg fog inni ahhoz, hogy a macskák onnan eltűnjenek.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.23, 05:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom.........de remélem nem kopasztja le egészen mindenhol őket a fagy.......és még májusban is lesznek a fagyosszentek!! Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.22, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon hogy viselik a gyümölcsfák az idei ilyen-olyan tavaszt,hideget,meleget?
Rolling Eyes
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem szereti.

lényeg az,-hogy Ő szeretve legyen! Smile
Sokat ér egy ilyen szép korú mama Smile
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau!

Köszönjük a jókívánságot Very Happy
A hagyma mindig elmarad, nem szereti.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten éltesse még sokáig! Smile
Jó is az... egy kis hagymával!
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 95 éves anyósom is mindig szalonnát reggelizik, kétfélét: fehéret és paprikásat. Nem szed egy szem gyógyszert sem, szemüveg nélkül olvas.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő
1 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban