Csatlakozott: Jan 02, 2016 Hozzászólások: 215 Tartózkodási hely: Csongrád
Elküldve: 2019.01.28, 06:11 Hozzászólás témája:
Ha Békés megyében vannak a képen látható fügék, ott nagy valószínűséggel 5 évente tövig fagyhatnak(tudom, mert eleki származású vagyok), Eleken sokszor keményebb volt a tél, mint Csongrádon. Nem beszélve az eleki fekete homok talajról, ami jobban átfagyhat, mint a házunknál található, kötött öntéstalaj. Sopron környéke azért nem lehet olyan rossz füge nevelés céljából. Celldömölkön jártam rokonoknál régebben, a polgálmesteri hivatal udvarán valóban fává nőtt a füge. Nálunk csak bokor lesz, mert vissza fagy. Talán ami az előnye az Alföldnek a Nyugat-Dunántúllal szemben, hogy talán melegebbek a nyarak az alföldi tájakon, ami kedvez a füge kielégítő növekedésének.
Csatlakozott: Feb 10, 2007 Hozzászólások: 12780 Tartózkodási hely: A+ H
Elküldve: 2019.01.27, 22:48 Hozzászólás témája:
A foton a füge az Békés megyében van az én kis füge bokrom Soprontol kb 30-km-rre.
A fügebokrok lehetnek már akár 40 évesek is.
Erre fele inkább a fenyök növekednek jobban
Takarom mindig télen remélem ujra tul éli.
Nagyon lassan növekszik.
Csatlakozott: Jan 02, 2016 Hozzászólások: 215 Tartózkodási hely: Csongrád
Elküldve: 2019.01.27, 06:31 Hozzászólás témája:
Emmylie írta:
Bár nálam lenne már ekkora a füge.
Sajnos azt hiszem soha nem lesz ilyen nagy és bötermö.
Szia Emmylie!
Szép bokrok az nemvitàs, az ország melegebb vidékein megnő a füge ekkorára. Nàlunk is ekkorák kb, csak 5 évente tövig fagynak. Hol laksz, hogy írod hogy soha nem lesz ilyen nagy és bőtermő?
Az ujjaslevelű füge kicsit fagyérzékenyebb(sógoroméknak ilyen fügéjük van), a barna füge kicsit fagytűrőbb annál, ez utóbbi bőtermőnek mondható. Termései mézédesek ha beérnek.
Csatlakozott: Jan 02, 2016 Hozzászólások: 215 Tartózkodási hely: Csongrád
Elküldve: 2019.01.14, 17:17 Hozzászólás témája:
Woockie írta:
sziasztok!
Van egy szep granatalmam, amit ugy vettem, hogy volt rajta gyumolcs. Kovetkezo evben egy-ket virag volt rajta, majd telen a toveig elfagyott. Szerencsere kihajtott, egy ev kihagyassal ujra elkezdett viragozni, tobb szaz viraggal. Viszont egy virag sem kot, miutan lehullanak a szirmai, par nap mulva lepottyan a teljes virag. Azt olvastam, ketlaki, viszont minden viragban latok bibet is, porzot is. Ettol meg lehet ketlaki es kellene vennem megegy ugyanilyet, hogy gyumolcs is teremjen rajta ujra?
Szia!
ha törpe fajta akkor az fagyérzékeny, nem télàlló, punica granatum 'nana', a termése is kicsi,inkább dísznek való. A termő típus elvileg önmagát is porozza, egy ismerősömtől kapta 4-5 éve februárban dugvànynak való ágakat termő típusról, szépen eredtek. Akkor szeptemberben megnéztem a terméseit,már nem sok termés volt rajtuk, de közepes alma méretűek voltak. 2018 májusában először viràgzott az egyik oldalsó ágán, de termést nem kötött. Remélem idén megkostolom a saját termésünket!
Csatlakozott: Jan 02, 2016 Hozzászólások: 215 Tartózkodási hely: Csongrád
Elküldve: 2019.01.14, 15:50 Hozzászólás témája:
bkati írta:
Valaki nem tudna nekem forrást adni Szent Gellért khaki/datolyaszilva csemetéhez? Sajnos Bene László meghalt. Tőle már nem tudok venni. Esetleg valaki tovább vitte a gyűjteményét(benne ezzel a fajtával)?
Szia! Nekünk Szent Gellért fajtájú a datolyaszilva, ez tényleg bír mindent. Most őszre csak 1 termés maradt a fán, a fagyok után lett leszedve. Nem fagyott meg, nagyon finom volt a termése.
sziasztok!
Van egy szep granatalmam, amit ugy vettem, hogy volt rajta gyumolcs. Kovetkezo evben egy-ket virag volt rajta, majd telen a toveig elfagyott. Szerencsere kihajtott, egy ev kihagyassal ujra elkezdett viragozni, tobb szaz viraggal. Viszont egy virag sem kot, miutan lehullanak a szirmai, par nap mulva lepottyan a teljes virag. Azt olvastam, ketlaki, viszont minden viragban latok bibet is, porzot is. Ettol meg lehet ketlaki es kellene vennem megegy ugyanilyet, hogy gyumolcs is teremjen rajta ujra? _________________ --
W.
Csatlakozott: Jun 19, 2007 Hozzászólások: 420 Tartózkodási hely: Budapest, Budatétény
Elküldve: 2017.11.27, 22:12 Hozzászólás témája:
Nekem semmilyen tapasztalatom nincs datolyaszilvából, de egy fórumon(Index) az olvastam, h nem igazán bírja a kemény telet a Tipo fajta. Idén télen többeknek elfagyott. Persze ezzel nem elvenni akartam a kedved tőle! Ha jó helyet találtál neki, akkor biztosan jól fogja magát érezni.
Valaki nem tudna nekem forrást adni Szent Gellért khaki/datolyaszilva csemetéhez? Sajnos Bene László meghalt. Tőle már nem tudok venni. Esetleg valaki tovább vitte a gyűjteményét(benne ezzel a fajtával)? _________________ Eladó Íriszeim 2017
Csatlakozott: Jan 02, 2016 Hozzászólások: 215 Tartózkodási hely: Csongrád
Elküldve: 2017.11.27, 07:23 Hozzászólás témája: Re: Diospyros kaki
[quote="bkati"]
unartis írta:
Idén először termett a Szt. Gellért fajtájú datolyaszilvafánk a kertünkben, 6 gyümölcsöt kötött, mindet kinevelte, egyenlőre még a fán vannak a gyümölcsök, de a fagyok előtt tervezem leszedni azokat.
Gondolom, már leszedted őket. Az elmult telet ilyen jól viselte, hogy még termést is hozott?! Nagyon tetszik!
Megkérdezhetem, h honnan szerezted a csemetét? Engem is érdekelne.
Igen, tegnap szedtem le a gyümölcsöket, mert elég nagy széllökések voltak, nem szerettem volna, hogy széttörje a kis fát a rajta maradt termés.
A néhai Bene Lászlótól vettem néhány éve, idén termett először ez az ukrán fajta. -16 c° volt a leghidegebb a télen néhány napon, de másfél hónapig a föld fagyos volt, igazából semmiféle takarást nem kapott a kis fa, tavasszal korán éledt, ha jól emlékszem már március végén levélbe szökkent. Idén vettem a St@rkl-tól is egy kis fát, az még áprilisban kopasz volt, de kihajtott és nőtt, talán tipo fajtájú lesz.
Igen, mindenütt azt olvasni, hogy a lótuszszilva kétlaki. Olvasom ezt amióta van internetem.
.
Akkor kezd meghonosodni nálunk a lótuszszilva, elvileg a szegedi füvészkertben van Virginiai szilva, hatalmas nagy fa, a lótusz jobb alanya a datolyaszilvának egy ismerősöm szerint aki a saját fáiba szokott oltogatni, elvileg gyorsabban nő a lótusz alanyon, mint a virgnia alanyon a nemes datolyaszilva.
Mindig így csinálom,így szoktam meg,nekem bevált .A házi kertben egy-két fánál.Természetesen nagyobb volumennél már ilyennel nem babrálnék.A cymbidium orhidea kifogott rajtam,szétszedése szinte lehetetlen .Cserepes virág átültetésénél volt hogy félóráig bontogattam a gyökeret,ahelyett hogy hagytam volna úgy ahogy van.
Időzóna: (GMT +1 óra) Ugrás az oldalra: 1, 2, 3Következő
1 / 3 oldal
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban Nem szavazhatsz ebben fórumban