15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hidropónia, Akvapónia
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hidropónia, Akvapónia
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.12.06, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elég sok idő eltelt mióta írtam, a legtöbb növénykém remekül van, sőt megértek az átültetésre amit majd május környéké tervezek végrehajtani. Nagy project lesz mivel szinte minden virág kinőtte a cserepét, így vagy gyökértrimmelés vagy eggyel nagyobba ültetés lesz, ami logisztikailag is nagy kihívás.
A sok víz és a hűvös hőmérséklet nem nagy barátok, úgyhogy a tél átvészelése mindig nagy kihívás volt a hidróban levő palántáknak.
A nyár és az ősz remek volt azonban, virágzott a Hoya kerrii-m pedig csak 5 levele van még, bebimbósodtak végre a hálaadási Schlumbergera kaktuszaim, sőt az egyiken sikerült 2 virágot beporozni és úgy tűnik fejlődnek a magok! Az Aloe rauhii is hozott virágszárat idén és a fiókái is szaporodnak a cserépben. Virágzott a Sansevieria friends-em, remek illata volt, mint egy frissen sült sütinek Laughing A Ceropegia woodii-t pedig bokrosítom a kis gumókezdemények segítségével.

Jöjjenek a képek...

Szép napot, és kösz a megtekintést!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.09.15, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépek!
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.09.14, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sorra a kerültek a pozsgások is, még az előző írásom után pár nappal de lusta voltam feltenni a képeket Embarassed Amúgy azóta ronda hideg van, minden nap esik Sad
A pozsgások nem igazán csinálnak sok látványos dolgot rövid idő alatt és mivel még mind fiatal, nem is virágoznak. De azért én látom a változást és nagyon büszke vagyok rájuk! A puszta életben tartásuk is kifejezetten nagy eredmény. Nem igazán hittem el, mikor azt olvastam, hydróban lehet kaktuszt nevelni. Pedig lehet.

Sansevieria japonesa. Végre megjelentek a hengeres levelek! A fiatal levelek ugyanis félhold keresztmetszetűek (mint ahogy arról felvilágosítottak) a cylindrica forma csak később fejlődik ki. Nagyon szép kis növényke, öröm ránézni és azon kívül nem is kér más gondoskodást, csak havi 1/2 dl vizet Laughing

Senecio citriformis. Csak 3 pici hajtás egyelőre, de szépen fejlődnek a gyökereik. A neten olvasottak alapján próbáltam a 3 darabkát külön legyökereztetni, hogy biztosra menjek. Egyet virágföldön elfektetve, egyet cserépbe szúrva egyet pedig a hydroton közé állítva (mert ugye kísérletezni kell Shocked ) Igazából csak az kezdett valamit csinálni amit a hydrotonba tettem, szóval a többit is mellé szúrtam. És most várunk.

Crassula rupestris. Angolul Baby necklace = baba nyaklánc. Nagyon megfogtak ezek a "füzéres" növénykék, mint a Ceropegia woodii is. Alig várom hogy egy kicsit megszaporodjon! Egyelőre még csak gyökerezik.

Crassula perforata. Angolul String of buttons= Gombfüzér. A fenti mellett ezt is alig várom, hogy hajtani kezdjen. Egy nagyon hosszú darab volt amikor vettem, de feldaraboltam hogy bokrosabbnak látsszon Very Happy

Senecio rowleyanus. String of pearls = Gyöngyfüzér. Régi álmom teljesült, hogy ezt a növényt megszereztem! Igaz ráfizettem kicsit, mert rossz cimke volt a cserépen és így 15€ volt 12 helyett. Így is megérte, mert csodálatos! Kívánjatok hosszú életet neki! Very Happy

Stapelia. Szépen kitöltötte a cserepet, alig várom hogy virágozzon!

Crassula gollum. Idén sokat nőtt, nőhetett volna többet is de nem mertem túl sokat locsolni, így szerintem ez korlátozta a növekedését. Mivel nem volt igazán jó tartós meleg, nem kockáztattam hogy kirohasszam.

Crassula hobbit. Ő is sokat nőtt és jövőre számításba jön egy metszés is. Egyelőre egy elágazása van, még tervem sincs hogy milyen formát szeretnék, de van időm gondolkodni, mert nem kapkodja el a növekedést!

Kalanchoe tomentosa. Panda.

Valószínűleg ez volt az idei utolsó fürdésük- a pozsiknak biztosan-, aztán megpróbálom őket életben tartani télen. Gondolkozom egy LED lámpán, hogy ne nyúljanak meg a fényhiány miatt télen és úgy szabadabban lehet őket locsolni is.
Nagyon szeretnék az udvarra egy kis fóliaházat (igazán kicsi, alig észrevehető) , talán a karácsonyfa alatt ott lesz Very Happy Akkor kint nyaralhatnak, nőhetnek, színesedhetnek a növénykéim nyáron Cool
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.08.31, 01:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma sort kerítettem a nyár végi zuhanyoztatásra, ilyenkor minden növényt behordok a fürdőkádba és szépen lemosom őket, aztán fotózás jön és végül feljegyzem a méretüket a naplóba. Lehet bolondságnak hangzik, de nagyon jó érzés visszanézni a régi képeket, hogy mennyit nőttek 1-2 év, de akár pár hónap alatt is! Ráadásul a hibákat is fel lehet jegyezni, vagy a gyógykezeléseket, ami nagyon tanulságos.
Ha valakit érdekel bővebben, akkor a naplómban http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Journal&file=display&jid=109 elolvashatja.
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.08.01, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is tudtam hogy Mo-on nem kaphatók hydro tápok. Miért?
Szobanövénytől az újhagymáig gyakorlatilag bármit lehet benne termelni.

Bevallom őszintén, nem esek túlzásba a pH beállítással és egyebekkel. Egyszerűen a cserepek kb 1/5 részig állnak a tápoldatos vízben, amit 2 alkalommal vízzel utántöltök (locsoláskor). Kb 3-4 hetente folyó víz alatt átöblítem a cserepeket, hogy ne gyűljenek fel a sók. Eddig a szobanövények 90%-ban túlélték ezt a módszert és azt hiszem az áldozatok sem emiatt pusztultak el.
Ha valódi hidróban termeszt valaki, akkor az egy nagyon kényes dolog, de ahhoz már komolyabb felszerelés és némi kémiai alapismeret is kell, ahogy Hapless mondja.
Vissza az elejére
Hapless
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.08.01, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen KiQsz az igazi hydróról beszélek, de a tapasztalatom az, hogy az alapok elsajátítása nélkül bizony nem lesz eredményes, vagy csak nagyon nehezen. Tápok összetétele kémiai változásokat is okozhatnak, ami ugye nem jó dolog.
Ducspó nagyon jó választás, de itt van nekünk egy 3,13ntér-ünk aki miatt nem beszerezhető kis pöcénkbe ezek a tápcsaládok. Csak gratulálni tudok!
Lizzy. Mindig táposban pihennek, ennek köszönhető az, hogy mindig felvehető számára a szükséges tápanyag. Műtrágyákból törzsoldat készítése után(klórmentes vízből készítve) ml-es adagokban adagolom a kívánt sóadag eléréséig.
Cseppet nem teszed bele a vizükbe, csak azzal tudod ellenőrizni. Ezt vagy savval, vagy lúggal korrigálod a megfelelő értékre.

Szép hétvégét!
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.07.31, 00:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem amiről Hapless beszél, az a "valódi" hidropónia. Elég sokat olvasgattam a témában mielőtt belekezdtem, és azóta is. A fél-hidro (semi hydro ha angolul keresnél rá..) szerintem sokkal egyszerűbb.
Én egyszerű hydro tápot használok (Dutch pro).
Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.07.29, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hapless köszi szépen, minden ötlet jól jöhet, aztán kiderül mi válik be.
Megnézem majd ezeket amiket írtál.
Felmerült pár kérdés ezzel kapcsolatban: Hogy alkalmazod a tápot?
Odáig oké, hogy belecsöpögteted a vízbe és a megfelelő ph., meg adagolás. De meddig van a tápos vízben? Milyen gyakran tápozol?

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hapless
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.07.29, 19:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy igaz nem engem kérdeztél, de leírom az én általam választottakat.
Mindenképpen vízben oldható műtrágyákat ajánlok az áruk miatt.Nagyon változatos összetételben lehet kapni és ezek egyből felvehető tápanyagokat tartalmaznak Ami még fontos az az, hogy legalább ph-t tudj mérni, ez mindegy hogy digitális vagy cseppteszt, de ezzel sok bosszúságtól megkíméled magad.(madaras multinál láttam cseppeset az akvárium soron max3matyi)
Fertical,Scotts és 1-2 növény megeszi a wolldünger linz-t is. Általában beállítják a ph-t 6.0 környékére 1-0.8g/L adagban de a víz nem mindegy...
Csapvizet legalább 1 napig pihentetni mielőtt használod, legalább a klórt ne öntsd rá, lesz viszont vízkő. Szűrt víz, vagy szűrt esővíz a legjobb.

Ha fertical v. linz közül választasz akkor írj rám és kimérem az adagot igény szerint. Ezeket most is használom. Agyaggolyót is kezelni kell ültetés előtt.És még sok buktató lehetséges, de ha beállnak az értékek az aztán a sikerélmény!
És nálam 26-28 fokok felett felejtős az algák,rohadás miatt. Ha ezt nem tudod nekik biztosítani nyáron is, akkor sztem ne ültess 1-2 tőnél többet semmiből, nehogy aztán ez legyen a vesztük.
Remélem valamit azért ki tudsz venni belőle, sikeres hydrózást! Mindenkinek! Smile
Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.07.29, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

KiQsz, te mivel tápozod az így tartott növényeidet, és hogy?

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.07.29, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy!
Persze hogy lehet így tartani a futókát, szerintem az egyik legegyszerűbb növény. Egy pár levélnyi hajtással kezdtem, már többször vissza kellett vágni, adtam egy barátnőmnek egy fiókát és egy másik épp gazdit keres Smile Egy bögre vízben, vagy üveggyöngyökkel "lesúlyozva" egy vázában vagy agyaggolyók közé ültetve is megél.

Hapless!
Sajnos sosem volt axolotl-om az akváriumomban, de mindig nagyon érdekes kis állatkának tartottam Smile
Vissza az elejére
Hapless
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.07.29, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nemrég raktam be akváriumba 1 fakasztott lila pletyka hajtást. Remélem hamar végigfut körbe, legalábbis az lenne a célja. Ha sikerül akkor keresek mást is mellé Smile Az akvárium hálós tetővel rendelkezik az Axolotl-ok miatt. KiQsz meglepődtem az avatarodon, kellemes meglepetés volt Smile

http://www.kepfeltoltes.hu/150729/BILD4074_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/150729/BILD4076_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[/img]
Vissza az elejére
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.07.27, 13:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tímka, na akkor hajrá, kísérlet indul. Smile
A futókák pancsiznak. Remélem tetszeni fog nekik. Smile

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.07.27, 07:03    Hozzászólás témája: sziasztok Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok.
régen volt egy fólyoirat, ott láttam hogy kicsi fútoka ágat raktak egy vázába és köréje, kicsi fehér mintha üveg lenne olyan kavicsokat, s megvolt megmaradt, nekem ami kint van az üvegházban az is hatalmas, de idebent semmire nem ment ellenben kint a párában és sokszor olyan sok vízeben amivel napközben beloccsantok, olyan szép lett.
hát szerintem a próbálkozás megér egy próbát.
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.07.26, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem is a légies könnyedsége fogott meg, ez az egyetlen "zöldnövény"-em.
A vizét szoktam cserélgetni, viszont ha tápozom, azt utálja. Olyankor látványosan tud szenvedni. Very Happy
Próbáltam olyat, hogy a vizébe tettem a tápot (nem tápozott vízben állt, hanem a saját vizébe öntöttem egy kics kicsi táppal higított vizett, így mégkisebb koncentrátum) - nem szerette. Próbáltam úgy, hogy sima tápos vízben megáztattam egy kicsit, és utána a saját tápnélküli vizébe vissza - azt se szerette.
Lefittyed, lottyad, satnyul.
Persze lehet a táp volt rossz (szobanövényeknek való), de arra jutottam, hogy nem kísérletezek többet. Nem kínzom.
Ha figyelek a vízszintre, akkor gyönyörű. Ha nem, akkor szedegethetem a leszáradt leveleit. Más nyűgje nincs.

Szobai futókát lehet így tartani? Ma jutott eszembe a kérdés.
Ugyanis vízben gyökereztettem, és gyökereztetés közben már új leveleket hozott. Smile

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban