15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fűszernörvények(7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fűszernörvények(7)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.12.12, 06:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hoztam képeket a kakukkfüveimről, ezek a fajaim/fajtáim vannak:
Thymus vulgaris fajták:
Thymus vulgaris alapfaj, nagyon szeretjük, mert a konyhába sok helyen fel tudjuk használni:

Kakukkfű alapváltozat a homokos talajban magától terjed, gyomosít:

Thymus vulgaris 'Orange Balsam', narancs illatú kakukkfű, hamvasabb a levele az alap fajnál:

Thymus vulgaris ’Siver Queen’, illata a normál kakukkfűjével megegyező, a levele fehér szegélyű

Thymus serpyllum fajból van kettő változatom, az alapváltozat kakukkfű illatú, kicsit szúrósabb az illata, mint a közönséges kakukkfűé a másik változatról hoztam képet:

Thymus serpyllum ’doone valley', citromos az illata.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.12.10, 06:42    Hozzászólás témája: Re: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella!

A pangó vizet a kakukkfű valóban nem bírja, egy lejtős agyagos talaj, ebből a szempontból jobb, mert a víz a sziklákhoz hasonlóan gyorsan lefolyik róla, így elég száraz maradhat, nem is fullad be a kakukkfű gyökere.
Van néhány fajtánk belőlük, aromájuk másabb! Az alapfajt is nagyon szeretjük fűszerként használni.
Ha viszont sík vidéken van ilyen azt már nem nagyon kedveli a kakukkfű! Mentánk is van néhány fajta, mert imádom a leveléből készült teát, mindegyiknek másabb az aromája, az íze. Azok imádják is a kötött talajunkat, nagyon jól fejlődnek benne. Ez az erdei szamóca, akkor egy csoda, ha ízvilága felül múlja a nemesített fajtákét, gondolom a nemesített fajtáknál a méret növekedése ment az íz kárára!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.27, 15:05    Hozzászólás témája: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

A dióleveles tapasztalatod kedvező, viszont a szakirodalomban másként írnak róla. Gondolom, sok tényező kedvező összhatásának az eredménye, hogy Nálad nem okoz gondot. Valószínűleg valamikor végeztek egy kísérletet, méréseket, ott akkor aza dott viszonyok között azt állapították meg, hogy csírázásgátló hatású. Nálad ezt ellensúlyozó tényezők nagy mértékben fordulnak elő, ezért másak a tapasztalataid.
No, itt kezdődik a kertészkedés tapasztalatokkal színesített magas iskolája.

Nekünk a legelőn sok kakukkfű van, szép, illatos zöld párnák, májusban, ahogy a legelőn gyalogolunk, az illatából tudjuk, hogy ráléptünk.
A talaj általában jó nehéz agyagtalaj, de ott is vannak kakukkfűpárnák. Ahol az állatok kitaposták a gyepet és kiáll egy földdarabka, melletet kis árkocska, vagy egy keréknyom melletti kiálló rész van, vagy éppen az erózió képezett egy földcsücsköt, ott megtelepszik. Vagyis kell, hogy a víz lefusson róla.
Van egy nagyon gazdag terület belőle. Egy horhoskezdemény, a víz már sok termőtalajt elhordott és felszínre került a tufakő. A kakukkfű imádja ezeket a kiálló tufákat, ott rengeteg van.

A rokonoknak szoktam ásóval kiszedni, földlabdával és viszik elültetni. Jól meg szokott maradni.

Árnyékban nem él meg.
Sok fűszernövényre jellemző, hogy kedveli a napos helyeket és ott magasabb az illóolaj tartalma.

Nagyon szeretem fűszerként, sok főzelékbe, levesbe használom. Kevés kell belőle, mert nagyon intenzív az íze.

A méhek is szeretik, a mézbe is átjön az íze, a mentákkal, zsályákkal együtt. Az is nagyon sok van a legelőn.

Rengeteg erdei szamóca is van a legelőn, szeretik az állatok a levelét, a termését is. A termése sokkal finomabb, mint a nemesített szamócáé.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.27, 06:04    Hozzászólás témája: Re: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Capsella!

A diólevéllel a tapasztalatom szerint a rémhírek nem teljesen fedik a valóságot, a csírázásgátló hatását is kétlem,mert szinte 70-80 %-a a komposztomnak diólevél származású, mert a kitett falevelek szinte mind az! Ami hozzájön még ehhez, egy minimális háztartási hulladék! A diólevélből szinte fekete színű komposzt készül, fél év alatt lebomlik annyira, a csírázásgátló hatását azért is kérdőjeleztem meg, mert keveredett a komposztba máriatövis mag, amikor kihordtam most szeptemberben, tömegesen keltek ki a kis Máriatövisek ebben a fekete komposztban. A diófák alatt azért nem kell szinte ki semmi, mert mély árnyékot ad, én ennek tudom be, azt, hogy nem kell li semmi, lucfenyőfák alja is hasonlóan sötét hely, ott sem nagyon nő semmi!
A giliszták is meghálálják a helyben hagyott avart,mert azzal, hogy behúzgálják a faleveleket a járataikba, javítják a föld tápanyagait.
Nálunk amúgy elég kötött öntés talaj van, tehát nem árt neki a lazítás.

A fórum témájához híven, észre vettem, hogy a kakukkfű megszenvedi a kötött talajt, a téli időszakban a gyökerei bele fulladnak, és kipusztul tavaszra, a törmelékes talajban viszont kipusztíthatatlan! A kert egyes részén vékonyan homokkal takartam a talajt, ott nagyon szépek a kakukkfüveink!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.20, 13:48    Hozzászólás témája: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a helyzet, hogy akik a kertben termelnek ott is, ahol a diólevél elfekszik, azért szabadulnak meg a diólevéltől, mert annak csírázásgátló hatása van.
Ha a komposztálóban lebomlik és más alapanyag is komposztálódik, majd keverten kerül ki a kultúrákra, azzal már nincs gond, mert annyira kicsi koncentrációban van jelen, meg az az anyag is lebomlik egyszer.

Valóban sok rovar kuckózik be alá télre, a giliszták meg ilyenkor már húzzák be a földbe.

Az egy hibás gyakorlat, hogy mostanság esztétikai okokból a bokrok, fák alól az összes avart összetakarítják és elviszik.Maradhatna egy körben, mert tápanyagot adna vissza, sok apróság téli menedéke és a fagy ellen is védi a gyökereket, az ott lakó mikróbákat is, azok nagy részével sok cserje, fa szimbiózisban él.

Én az idén megpróbálom az összes diós szemetet összeszedni és elégetni a kazánban. Egy nagy lavorban mindig szárítok egy adagot és azzal begyújtok. Nem a kalória értéke miatt, hanem azért, mert tavaly megjelent a diómoly és az idén még több lett, mivel nem permeteztem ellne. Gondolom, a dió levelében, a burokban is lehetnek megsemmisíteni valók. Sok olyan dió van, amit a moly kirágott.
Ha az összes hulladékot összetakarítom, talán a rigók is jobban bírnak szedegetni, segíteni, ne csak a frissen ültetett palántáimat tépdessék ki.

Nekem a térről rengeteg falevél van, előttünk van a legtöbb, mert minden fa megmaradt, gondoztuk őket.
No, megyek, szedegetem a dió után a cuccot, még diót is találok közte elég sokat, a térről is gyűjtögetek még falevelet.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.20, 05:47    Hozzászólás témája: Re: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Kedves Unartis!

A nylonzsák nem érne a növényekhez, hanem első körben falevél és csak azon kívül a zsákos falevél. Ha ez menne második körben, biztonságképpen, akkor már az nagy hideget feltételez és ott már nem fülledne be.

De a Te keretre feszített csirkehálós megoldásod valóban jobb ötlet!

És ez ad egy új ötletet. A csirkehálón belül raschelhálós zsákokba tölteném a falevelet és úgy raknám a külső perifériára.
Amiért nem tudok elszakadni a zsákos megoldástól, annak az az oka, hogy sok munka tavasszal a sok falevél összetakarítása. A rashelhálós zsákot könnyű lenne eltávolítani, abból nem sok hullik ki. A csirkeháló stabilitást adna és így szellőzne is.

Kedves Capsella!

A csirkehálós megoldást a télálló, japán banánnál alkalmazom, annak a rizómáit védem az átfagyástól. az 1 méteres magasságúval kerítettem körbe a banán tövét abba pakoltam az utcáról, a szomszédok által zsákokba kitett avart, általában diólevélt, mert mindenki meg van tőle ijedve, hogy nem bomlik le, pedig fél év alatt(nálunk ennyi idő alatt lebomlik), jó minőségű sötétbarna erdei föld állagú komposzt lesz belőle.
Tavasszal szoktam a komposztálóba hordani az avart, a pálmák alatt nagy kupacban van ilyenkor a falevél(majdnem mindenki eltakarítja a házától, pedig rengeteg hasznos rovar téli búvóhelye, rengeteg hétpettyes katica telel át benne és ez nem a harlekin faj).
Ha valaki bejönne a kertünkbe gondolná, hogy mennyire lusta emberek laknak itt, hogy nem takarítják össze a lehullott falevelet Smile ,pedig ez tudatos dolog
A rashel zsákos megoldás tényleg jó ötletnek tűnik, mert fontos a szellőzés, a falevél kicsit bomlani kezd már a télen, ami fűti a növényt. Szerencsére a babér -15 c° gond nélkül meg van, ha véletlenül el is fagyna akkor gyökérről, tőből újul!

Capsella írta:

Van a kerítés mellett keleti tuja, kecskerágó, egy 2 m-es nagyon karcsú tiszafa, akkor még tavasszal megy egy babér és majd leanderek.

A tuják a legnagyobb áldozatai ennek az időjárás változásnak, mert igazi páraimádó növények, nálam is északi fekvésben vannak, mert itt az alföldön a nyári időszak nem a legkedvezőbb a számukra,megszenvedik száraz nyarainkat. A borókák és ciprusok jobba bírják ezt klímát. Meg is fogok szabadulni az alacsony sövényemtől, mert még ott az árnyékosabb részen is sínylődnek, az egyik szomszédom oszlopos tujái meg foltokban szárítják a levelüket. Ki fogja az összest szedni.

Capsella írta:

A klímaváltozást nagyon jól összefoglaltad, pontosak a megfigyeléseid.

A klímaváltozást amúgy nem kell annyira tragikusan felfogni, mert a legutóbbi jégkorszak óta melegszik a klíma, az emberek nem sokat tehetnek ez ügyben, ez is egy politika, egy elterelési hadművelet más dolgokról. Inkább alkalmazkodni kell hozzá, nem szembe menni vele, az emberiség nem vitatom, kicsit gyorsított rajta. De ne feledjük el, hogy a jégkorszak előtt a mainál is melegebb volt a Föld klímája, beleértve Európáé is, ezek a folyamatok a glaciálisok és interglaciálisok ciklikusan vissza-visszatérve váltják egymást, ezért nem kellene ebből hisztériát csinálni.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.19, 17:53    Hozzászólás témája: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Unartis!

A nylonzsák nem érne a növényekhez, hanem első körben falevél és csak azon kívül a zsákos falevél. Ha ez menne második körben, biztonságképpen, akkor már az nagy hideget feltételez és ott már nem fülledne be.

De a Te keretre feszített csirkehálós megoldásod valóban jobb ötlet!

És ez ad egy új ötletet. A csirkehálón belül raschelhálós zsákokba tölteném a falevelet és úgy raknám a külső perifériára.
Amiért nem tudok elszakadni a zsákos megoldástól, annak az az oka, hogy sok munka tavasszal a sok falevél összetakarítása. A rashelhálós zsákot könnyű lenne eltávolítani, abból nem sok hullik ki. A csirkeháló stabilitást adna és így szellőzne is.

Az előbb jöttem be a kertből, két óra hosszat szedtem a diófa leveleit. A sok növény miatt, ami alatta van, nem lehet seperni, kézzel kell összeszedni. Már vagy 10 zsákkal szedtem össze. Még sok dió is van közte. Itt vannak a malonyai tuják, vagy 10 db nagy cserepekben, 1-2 méteresek, de évről évre arra találok okot, hogy miért nem ültetem el itt őket.

Van a kerítés mellett keleti tuja, kecskerágó, egy 2 m-es nagyon karcsú tiszafa, akkor még tavasszal megy egy babér és majd leanderek.

A klímaváltozást nagyon jól összefoglaltad, pontosak a megfigyeléseid.

Gyerekkoromban március 15-én a gyorsabban melegedő földre már vetettük a krumplit. A szüleink reggel a tehénszekérbe berakták a melós gúnyánkat és az ünnepség után a húgommal kigyalogoltunk, ott átöltöztünk és dobáltuk a fészekbe a vetőgumót.
Amikor az agráron a burgonyatermesztést tanultuk, az egyik kolis szobatársam sehogyan sem bírta megjegyezni a burgonyavetés optimálios idejét, pedig ő is parasztgyerek volt. Elmeséltem neki, hogy nekünk minden évben mi volt a március 15-i program, onnantól tudta, mikor van a krumplivetés ideje (nyilván -tól-ig-gal).
Ehhez képest, amióta béütött ez a klímaváltozás, április elején még gyakran ki sem enged a föld fagya, nemhogy krumplit vethetnénk.
Aztán a tavaszi átmenet így az elején is lerövidül, de a végén is, mert május végén már 30 C felé van.
Vagyis a klímaváltozás hatása tavasszal a rövid nappalos növényekre nézve nem valami kedvező. Én ezt pl. a retken látom nagyon, seccperc alatt felmagzik. A saláta, hagyma esetében nem olyan nagy gond, mert egyrészt lehet ősszel vetni áttelelő fajtákat, sőt borsót is, másrészt alacsony hőmérsékleten is fejlődésnek indulnak. A retek lassabban kel ki. Ha nincs nagyon idején elvetve, mire kikel, alig 7-10 napig lehet egy-egy vetést fogyasztani, mert felmagzik.

Arra kellene törekednünk, hogy áttelelő fajták által ősszel biztosítsuk azt a fejlődét, amit tavasszal elvesztünk a késői kitavaszodás miatt. Nyilván ez elsősorban a zölden, frissen fogyasztandókra vonatkozik.

Ősszel viszont -véleményem szerint - kitolódik a rövid nappalos növények vegetációs ideje, aminek a lehetőségével élnünk kellene.
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.19, 05:44    Hozzászólás témája: Re: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
A babér is egy nagyon áhított növéynyem, de eddig féltem a kifagyásától.

Úgy gondolom, hogy 1,5 m magasságig még megoldható lenne a fagyvédelmi célú takarása.
Ezt úgy képzelem el. hogy ágakat a törzsköz közelítem, felkötöm.
Ehhez a mérethez számolok vagy 30 cm-t, oda 180 cm magas raschel-hálót rögzítek, amit 4-6 db oszlop tart, hogy elég fix legyen. A babér köré csak falevelet tennék, a tetejére esetleg valami kalapfélét, hogy ne folyjon rá a falevélre a víz és ne tapadjon össze, ne ne szorítsa ki a falevelek közül a levegőt.

Ezt körbevenné még egy sor kifeszített rahscel háló. A két rháló közé tennék bezsákolt falevelet, a zsákokat jó szorosan egymás mellé tenném, ha kell, a hézagokat is kitölteném falevéllel. Az alsó sorban álló zsákok, esetleg nagyobb átmérőjűek, mint ami ezekre jön állítva. A második sor zsák állítva vagy ha nem, akkor fektetve, amíg eléri a 180 cm-t.

Kedves Capsella!

Szerintem is megpróbálható a rahscel hálós takarás/árnyékolás, mert hasonlóan szűrt fény kap, mintha lombhullató fák alá ültetnéd. Egy kertész ismerősöm szerint a babér a hazájában is aljnövényzetként él, tehát árnyékos félárnyékos helyen. Így nálunk is ezt a telepítési módot kell szem előtt tartani. A nejlonzsákokba töltött avar helyett jobb megoldás egy csirkehálót kifeszíteni körbe lécekre, és ebbe tölteni a lombot, mert szellőzik, a növény alját, gyökérzónáját már most is avarral körbe lehet kupacolni. A mostani időszak még meg sem kottyan neki, így minél később kellene magasabbra tölteni.

Ha rendelkezel babérral érdemes dugványozni a kerti talajba félárnyékos helyre, rendszeresen öntözni, úgy megeredhet, a meglévőt biztonsági mentésként bevinni télire. És ha tényleg beválik akkor ültetni ki az anya tövet is. Írod, hogy belvárosban laksz, akkor az is előny a hőszennyezés miatt!
Néhány éve Budakeszin láttam egy hatalmas kiültetett babér bokrot a dendrológiai központ területén, 3 méter körüli volt a magassága, kb 10-15 négyzetmétert foglalt el. Lakott területen kívül egy erdő közepén épület mellett, azt szerintem nem védik, időnként sérül a télen, de kinövi azt is. Ott sem kedvezőbb a klíma mint pl. Eger környékén.
Szerintem magról nem érdemes vele bajlódni, esetleg ha nemesíteni kívánja az ember!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.17, 18:14    Hozzászólás témája: Fűszernövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

A babér is egy nagyon áhított növéynyem, de eddig féltem a kifagyásától.

Kedves Unartis, amiket írsz róla, az nagyon biztató. A téli napsütés ellen jó lehet a racshel-hálós árnyékolás is, vagy kevésnek tartod?
Nem tudom, hol olvastam, hogy jól tűri a metszést. Ha ez így van, akkor a mérete kordában tartható.

Úgy gondolom, hogy 1,5 m magasságig még megoldható lenne a fagyvédelmi célú takarása.
Ezt úgy képzelem el. hogy ágakat a törzsköz közelítem, felkötöm.
Ehhez a mérethez számolok vagy 30 cm-t, oda 180 cm magas raschel-hálót rögzítek, amit 4-6 db oszlop tart, hogy elég fix legyen. A babér köré csak falevelet tennék, a tetejére esetleg valami kalapfélét, hogy ne folyjon rá a falevélre a víz és ne tapadjon össze, ne ne szorítsa ki a falevelek közül a levegőt.

Ezt körbevenné még egy sor kifeszített rahscel háló. A két rháló közé tennék bezsákolt falevelet, a zsákokat jó szorosan egymás mellé tenném, ha kell, a hézagokat is kitölteném falevéllel. Az alsó sorban álló zsákok, esetleg nagyobb átmérőjűek, mint ami ezekre jön állítva. A második sor zsák állítva vagy ha nem, akkor fektetve, amíg eléri a 180 cm-t.
A terményes zsákok nagyon masszívak és elég magasak, de az OBI-ban sok fajta szemetes zsák van, meg sittes is, méret, erősség- lehet válogatni.
Tavasszal első körben a zsákokat szedjük le, később a mellette lévő faleveleket távolítjuk el. Zsákürítés, zsákok, oszlopok, hálók elraktározni.
Asszem, ezzel a módszerrel lehetne a leandereket is átmenteni a tavasznak.

Ahol sor van, ott hosszában 2*2 sor raschel háló, és esetleg a tövek közé zsákos feltöltés, a bokrokhoz itt is közvetlenül menne a falevél.
Nekem itt a téren rengeteg falevél van. Az igaz, hogy nem fáradtságos munka bezsákolni.

Még a téli látványon lehet elgondolkodni: fekete zsák (szívja a meleget) és zöld raschel-háló, elnézegethető arra a 3-4 hónapra, annak tudatában, mit rejt az "építmény".

A hungarocell táblák sok falevelet kiválthatnának, Fóliába öltöztetném őket, hogy ne sérüljenek. Az alsó zsáksorra mehetne hungaro, könnyú is lenne, csak jól kell rögzíteni, mert a szél viszi.

Mennyivel egyszerűbb lenne egy hidegház, de nekünk kicsi ez a belvárosi porta és 40 % a beépíthetőség.

Hozzáolvastam, miszerint kétlaki növény a babér.
Amikor még kicsi, honnan lehet tudni, hogy melyik a fiú és alány, hogy sikerüljön egy párt megvenni. Vagy a termésnek nincs jelentősége?
Köszönet, ha valaki tudja a választ.

http://www.dmkert.hu/gyogy_es_fuszernovenyek/nemes_baber_fuszerbaber
Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.05, 04:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Horvathgne!

Köszönöm a dicséretet, már a 3. tele lesz kint, első telet teljes avartakaró alatt vészelte át, tavaly már nem bírtam teljesen takarni, mert kicsit nagyobb mint 1 méter volt, így csak a gyökérzónát takartam, idén is így lesz. Amióta ki lett telepítve nem volt olyan eget-rengető hideg, a leghidegebb -12, -15 c° lehetett. Itt az alföld szívében azét időnként vannak kemény mínuszok. A megfelelő hely megválasztása a jó és sérülés mentes telelés kulcsa! Van egy 6 méter széles védett, közel kelet-nyugati tengelyű délre néző "folyosó" amely ideális lomlevelű örökzöldek és pálmák nevelésére, az osztott telek hátránya itt előnnyé válik, közel lévő szomszéd ház(melynek távolsága a mienktől 6 méter), télen leárnyékolja a kert ezen részét(amely terület nyáron napfényben úszik). A lomlevelű örökzöldek a téli napsütésben, fagyos időben a közhiedelemmel ellentétben nem kifagynak, hanem kiszáradnak, mert a levelükön párologtatnak, a talajba fagyott gyökereik, nem képesek vizet felvenni, így a legnagyobb nyári szárazság tünetei jelentkeznek, és leszáradnak a leveleik, amelyet sokan fagyásnak gondolnak! 2015-2016 legutóbbi télen tapasztaltam ezt a hatást, mert napos, északról nem védett helyre telepített babérjaim, -10 c° fokot sem kaptak, és a lombjuk lefagyott egyből, néhány hétig tartott a fagyos idő, ami ezt kiváltotta, a havazás előtt. Amúgy, ha vissza is fagy, gyökérről hamar pótolja magát!
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.11.04, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép lett a babérod. Nálad kint is fog maradni?
Az enyém még kisebb, nyáron ki volt ültetve, de becserepeztem, nem merem kint hagyni.
Mennyire bírja nálunk a hideget?

Vissza az elejére
unartis
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.11.04, 06:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van egy védett helyünk itt van kiültetve a fűszer babérunk, idén megtáltosodott, most két méteres magasságot is elérte!

Laurus nobilis ,(fűszer vagy nemes)Babér

babérlevél, a friss finomabb mint a száraz
Vissza az elejére
borandi
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.10.04, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orbáncfüvem lenne cserébe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Cassia
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.10.03, 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.10.02, 05:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cassia!
A citromfűről vágd le a magokat!
Ugyanis 3 évembe került míg megmaradt nálam. Aztán utána úgy elszaporodott magról, hogy még a fűből is kellett kiszedegetnem őket!
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Következő
1 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban