Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 12 / 18027
Összes látogató: 201
Utolsó tag: csibexke
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:
Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata

- Kertészeti témák:
Viaszvirág /Hoya (17)
Milyen növény ez? (35)
Gyümölcsök (5)
Évelő virágok (19)
Sziklakerti növényeink (13)
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Bokrok,...cserjék (10)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (19 )
Kúszó és futó növények (19)
Japán juhar (Acer Palmatum)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (49)
Hagymások, gumósok, rizómások (32)
Íriszek (6)
Harangláb 3

- Tábortűz témák:
Találd ki.....(25)
Ünnepi készülődés (4)
NAPI TÉMA - (Facebookkal párhuzamban)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
Gazlap kávéház (34)
2014-es Mátrai Tali :D
Időjárás (44)
Milyen öröm ért ma? (32)
Wanted!!! Őt keresem!!! (7)
Írj bármilyen témáról (11)
Eladnám.....Vennék (9)
Viccek,...vicces történetek, képek (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
10:41:am Marika56 :
Párom is azt kérdezte reggel, hogy esett hó?
10:40:am Emmylie :
Szép napot.
7:59:am pili :
Jó kis tavaszi szünet... Mindjárt előveszem a hólapátot...
7:27:am dodo :
Legalább nem kell locsolni!
6:57:am kutyus :
jó reggelt, nagykabátot, eseernyőt!
5:29:am dodo :
Jó reggelt! Nem hagyott a fránya köhögés aludni.
9:47:pm linterneszegedieva :
Én is elköszönök ! Jó éjszakát , szép álmokat kívánok ! Sziasztok !
8:25:pm Emmylie :
További szép estét.
8:15:am pili :
Jó reggelt! Nagyon jó volt tegnap Ilikééknél, majd jön a mese!
7:58:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
12:56:pm Emmylie :
Szép délutánt.
7:37:am Halkatla :
Jó reggelt, Kutyus, várjuk a képeket, és sok szeretettel gratulálok.
5:23:am kutyus :
jó reggelt! ma lesz a fotókiállításunk (Ilike,Mufurcka,Pili, Kertbarát) megnyitása!!!!
10:07:pm Emmylie :
Kivánok én is szép jo éjszakát
9:45:pm linterneszegedieva :
Jó éjszakát kívánok mindenkinek ! )
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dézsás növények
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dézsás növények
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.04, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt sorakoznak a dézsásaim. Végre a jó idővel elkezdtek hajtani, bimbót hozni! Hamarosan virágpompa lesz!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.04, 09:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisfecske!

Mutattam végül a fuksziámat?
Tudom,hogy akartam.

Mindegy,itt van:

A kép készítése után jöttem rá,a jó makró titkára.
Bocs.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.04, 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ditke!
Nemrég másoltam ki egy másik fórumon az alábbi bugi tanácsokat. Remélem, Te is hasznát veszed Very Happy

Bougainvillea tartás információi Gordon Braswel egy Houston-i kertész, aki bougainvilleákra szakosodott a kertészetében. Megoszt néhány információt a vásárlókkal annak érdekében, hogy a növények gyönyörűen virágozzanak, és sikeresen nevelhetők legyenek. A bougainvillea természetes habitusa egyenlítői – délamerikából, a trópusokról származik – ahol az éjszakák és a nappalok hossza egyforma. Ezeken a területeken a virágzási periódus egész éven át tart. A mérsékelt égöv alatt a legjobb minőségű virágzás tavasszal és ősszel fordul elő, amikor a nappalok és az éjszakák hossza egyenlő. Télen a virágzás jobban beindul, mint az augusztusi kánikulában az éjszakák hosszúsága miatt. (ez serkenti a virágzást) Bár van olyan termesztő, aki az esősebb időszakot követő száraz időszakkal segíti elő a virágzást. („sokk-hatás”) Klíma: Trópusi növény, védeni kell a fagytól. Legjobban a közvetlen napfényen nőnek, fejlődnek. Legalább napi 5 óra teljes, közvetlen napfény a minimális szükséglete a virágzásnak. Ennél több napfény javít a virágzás minőségén és mennyiségén. Árnyékos vagy félárnyékos helyen vegetatíven – vagyis lombozatra – fejlődik és nem vagy csak nagyon keveset virágzik. A lakásban ne virágzik jól. Ha lehetséges a növényt kint kell tartani maximálisan napos helyen, legalább öt óra teljes napfényben, ezen belül is a délutáni napfény a legkedvezőbb. A bougainvillea szereti a sok nedvességet, amikor virágba kezd borulni. Amikor a virágzás elkezdődött és tart, akkor tolerálja a kevesebb öntözést. Növekedési ciklusok A bougainvilleának két eltérő növekedési ciklusa van. Egyik a vegetatív növekedési periódus, amely néhány hétig tart, ez alatt új leveleket és hajtásokat fejleszt. Ha ebben az időszakban elegendő napfényt kap, akkor telítődik bimbókkal. Ha ezen időszak alatt kevesebb a napfény, akkor a növény megmarad a vegetatív növekedés ciklusában. Másik ciklus, a virágzási periódus, amelynek minősége alá van rendelve a növény egészségi állapotának és a környezeti körülményeknek. A sok napfény és a meleg a legjobb ilyenkor. Azonban a hosszú nappalok és a rövid éjszakák (Magyarországon: június-július) korlátozzák a bougainvilleák virágzó képességét. (saját megjegyzés: feltételezhetően a hosszabb éjszakák stimulálják a bimbóképződést) Konténer-választás Kiválóan fejlődik a bougainvillea 1 gallonos (4,54 liter) cserépben, ha 3 éves vagy idősebb. Nem kell sietni az átültetéssel, ugyanis a növény akkor virágzik a legjobban, ha a cserépméret egy kissé szűk, és korlátozza a gyökérnövekedését. Átültetéskor 1 mérettel legyen csak nagyobb a cserép. Nagyon fontos, hogy ha szabadföldön van a cserép alátét nélkül a jó drénezés érdekében, akkor nem szabad a cserepet elmozdítani, és más helyre helyezni, mert a hajszálgyökerek behatolnak a földbe, és elmozdítás esetén sérülnek és a növény tápanyag utánpótlása kevéssé lesz biztosított. Nem ajánlott a gyökérzet metszése, mert a sokk-ként éri a növényt, és több hétig is eltarthat, amire helyrejön. A drénezés esszenciális, öntözés Mindig ellenőrizni kell a cserép alatti tálkát, vagy az akasztott kosár alját. Javaslata szerint ne használjunk tálkát, mert a felesleges víznek feltétlenül távoznia kell, mert károsítja a bougainvillea gyökereit, ha a növény vízben áll, vagy a víz nem távozik tökéletesen a cserépből. Az, hogy milyen gyakran kell öntözni, és mennyit az függ a környezeti tényezőktől (tél vagy nyár, hőmérséklet, növény kora, mérete, valamint az ültető-közeg összetétele). Átültetéskor a növény kedveli egy hétig a nedvesebb talajt, aztán ha már jól begyökeresedett csökkenteni lehet a víz mennyiségét, de a naponta történő öntözés javasolt az intenzív növekedés időszakában. A túlöntözés ártalmasabb, mint az alulöntözés! A termőföld nagyon fontos A bougainvillea jól fejlődik egy kevés földben, amely jól drénezett, és tápanyagba dús. Nem általános a 3. évesnél idősebb növények között, hogy 5 liter földben nevelkedjen akár több éven keresztül is. Általános virágföld megfelelő a részére. Az öntözések között viszont nem szabad teljesen kiszáradnia. Ez a kulcsa a bougainvillea megfelelő nevelésének a nyirkos föld és a jó drénezés együtt! Akkor érdemes átültetni, ha a gyökerek már kibújtak a cserép öntözőnyílásán és kevés a föld az öntözővíz megtartásához. Téli védelem Nem bírja a fagyot. Behordáskor lehullajtja a virágait és a levelek jelentős részét is, ezért erős metszést javasol, amelyet tavasszal bőséges virágzással fog kárpótolni. Nagyon kevés vizet kapjon, épphogy nedves legyen csak a földje. A télikertben tartást meghálálja, egész télen át tartó virágzással. Szaporítás Késő tavasszal vagy kora nyáron - amikor az éjszakai hőmérséklet 55F (=23C) legalább - alkalmas a félfás dugványozásra. Ősszel vagy télen fás részről szedett dugványról javasolja a szaporítást, ez a legsikeresebb mód egyébként. Homokos földbe, árnyékos helyre letakarva kell tenni a dugványokat. A félfás dugványok kb. augusztus végére gyökeresednek meg, az őszi fás dugványok általában 3-4 hónap alatt gyökeresednek. Magról is szaporíthatóak az alapfajok, a hibridek azonban sterilek. Tápanyag-utánpótlás esszenciális Tavasztól őszig minden 2. héten javasolja a 20-20-20 arányú (N-K-P) tápozást öntözéssel összekapcsolva. Téltől tavaszig 4-6 hetenként javasolja. Ha a növényen nincsenek levelek addig nem szabad tápozni, amíg az új levelek, hajtások meg nem jelennek. Nem szabad száraz talajon tápozni, és nem szabad túltápozni sem! 6,5-ös PH-t –enyhén savas - ültetőközeget kedveli. Nitrogén-hiány: idősebb levelek halványzöldek lesznek, az új hajtások satnyák Foszfor-hiány: az ágak vöröses-bordók lesznek Kálium hiány: a levélnyél bordós színűvé válik az idősebb leveleken Magnézium hiány: a levelek világoszöldek Metszése Bármikor metszhető, alakítható, de nem javasolt a virágzási periódus alatt. Erősebb visszametszés javasolt lakásban teleltetés esetén behordáskor. Bougainvillea alapfajok Bougainvillea glabra - 1850-ben az első feljegyzett faja, csupasz (szőrtelen) a növény, a virágai a fehértől a krémszínig változatosak, levelei elliptikusak, kevésbé gyorsan növő fajta, egész évben virágozhat. Amikor magról van felnevelve, akkor többféle variációt is mutathat méretben, a levelek formájában, mint más fajták, színekben mályvalila többféle árnyalata vagy fehérek is lehetnek. Megjegyzendő, hogy a B. glabra és a B. spectabilis nagyon sokféle lehet megjelenésében, a fő különbség a virágzási ciklus és az, hogy a glabra szőrtelen, míg a spectabilis szőrös. Mindkét faj széles variációjú struktúrájában, amikor magról van nevelve. Bougainvillea Peruviana - a zöld színű kérgéről nevezetes, rózsaszínű és ennek az árnyalatai a virágzati fellevél. A levelei erősen tojásdad formájú és szőrtelen. Bármikor virágozhat az évben, ha beiktatunk egy szárazabb periódust a nedvesebbek között. Kevés variációja van, ha magról van nevelve. Bougainvillea Spectabilis – szőrös levelei és szára van, a virágai általában krém színűek A levelek nagyok és oválisak. A piros, sötét rózsaszín és a bordó különféle árnyalataiban ékeskednek. A virágzási idő szezonális, a száraz időszak vagy egy hidegebb időszak készteti a virágzásra. Ezen alapfajok keresztezéseiből jöttek létre a ma legtöbbet termesztett hibridek narancs, rózsaszín, piros, lila stb. árnyalatokkal.

Sz.Ilike: postán rendeltél bugit? Ha igen, megírnád nekem priviben, hogy honnan, milyen szinűt, mekkorát, mennyiért? Smile
köszönöm szépen.
Vissza az elejére
szilvia
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.04, 07:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ditke!
A bugi utálja a sok vizet ha nem a tűző napon van! És a sok vizet levél és virág lehullásával jelzi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sz.Ili
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ditketanc írta:
Bugi tulajdonosok, segítsetek! Exclamation

majd jól be lettek locsolva és két napig a lakásban hagyva, mert elutaztunk.

Azóta folyamatosan dobálja a virágaim, mondjuk már nem sokág Confused

Ditke!
Másodszor rendeltem nemrég bugit, mert az előző elpusztult.
Mindent elolvastam amit találtam róla, amit most nem részleteznék.
A lényeg:
Szereti a napos helyet, kivéve a kora du erős napfény, és lehet hihetetlen, de a szárazságot kedveli.
Szó szerint azt irták valahol, hogy ha még szebb virágzásra akarjuk serkenteni, öntözzük még az eddigieknél is kevesebbet.
Próbáld ki, bár az enyém még nem virágzik, de nagyon élvezi a szárazságot.
melybe elfelejtett lelket lehelni.
Vissza az elejére
nhrita
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
krokusz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Napcsepp!

Az én lantanámon is nőttek bogyók. Én leszedtem őket mert azt olvastam valahol, hogy nálunk nem érlel magot. Viszont dugványozással jól szaporítható. Neked is inkább ezt ajánlom, mert a termésérlelés alatt szerintem nem növekszik rendesen, ha meg nem érik be nem érdemes terhelni vele a növényt!
Vissza az elejére
ditketanc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bugi tulajdonosok, segítsetek! Exclamation

Az őrségi vásárban vettem két csodaszép bugit, melyek a légkondis autóban utaztak 7 órát hazáig, majd jól be lettek locsolva és két napig a lakásban hagyva, mert elutaztunk.

Azóta folyamatosan dobálja a virágaim, mondjuk már nem sokág Confused Crying or Very sad

Olvastam, hogy az elvirágzott hajtásvégeket csípjük le...na de ez mit jelent, hogy csak azt a pici szárat, amin a virág volt???

SEGÍTSÉG Exclamation Exclamation Exclamation

ditketanc
Vissza az elejére
Erika1965
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 13:49    Hozzászólás témája: Lantana-sétány rózsa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt nézegesd talán mész valamire. Smile
http://www.kertpont.hu/uj/kertpont.php?menu=cikk&CId=445
Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 09:40    Hozzászólás témája: lantana Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

A lantanámon elvirágzás után valami bogyóféle izébigyók kezdenek megjelenni, azek magokat tartalmazhatnak? Vagy miaszösz? Epekedve várom az ötleteket....Fül

Köszi
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.03, 09:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Garfield!
Ültesd ki bátran.
Nem tudom nálunk milyen a föld kémhatása,csak gyanítom,hogy nem lehet túl meszes,
meg akartam már sokszor nézni lakmusz papirral,de eddig még elmaradt.
Szóval nálam ki vannak ültetve a hortenziák,nekem nem is a földdel hanem a faggyal van bajom,
de azért így is mindíg van rajtuk virág.Még 2 éves a legöregebb tövem,de él és virul
A megfagyott részeket tavasszal visszavágtam.

Itt van egy kicsike,akkora a virága,hogy lehúzza az ágát.

Gondolom 10 éves korában már hatalmas bokor lesz.
A szomszédban nagy öreg tövek is vannak. Very Happy

A Rágicáé gyönyörű a dézsában,de a teleltetéssel nekem is gondom lenne.
Ezért én is mindent kirakok,aminek bírnia kellene a telet.
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.07.02, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

még egy kérdés a hortenziámhoz:
ha nem akarom dézsába rakni, úgy is jó hogy kiásom,
lemosom a gyökeréről a meszes földet és a gödröt virágfölddel töltöm fel, abba ültetem vissza a növényt?
ez így jó lenne?
mert nem igazán van hely egy dézsának, főleg nem télen.
G
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sz.Ili
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.07.02, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

diju írta:

Sz.Ili-től kapott enciánfácskáim most így néznek ki, kérdésem: kell-e valamit csinálnom velük, esetleg visszametszeni?

talán a középsőt csipd vissza hogy lombosodjon, a többi friss hajtás, szerintem rövidesen virágozni fog
melybe elfelejtett lelket lehelni.
Vissza az elejére
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.02, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azért nem csináltam képeket,mert nagyon megszenvedték a hőséget és most kezdenek fellélegezni és nem túl szépek.

Néhány nap múlva talán már magukhoz térnek.
Két cseréppel szerintem ki is pusztult. Embarassed

Délután csinálok néhány képet azért.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.02, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kertészet reklámjában már én is olvastam a télálló fuksziáról, de azt hiszem, hogy az alábbi írás objektívebb.

Fukszia
Ilyenkor május végén palántálják. Vásárláskor alaposan vizsgáljuk meg a leveleket, mert a fukszia érzékeny a gombás betegségekre (a lisztharmatra és a fuksziarozsdára), és szívesen látogatják a kártevők is (a levéltetvek, az üvegházi molytetű, a takácsatka). Augusztus végéig hetente tápoldatozzuk. A talaja mindig legyen nedves, de ne álljon vízben. A kiszáradásnak és a túlöntözésnek egyforma a következménye, mindkét esetben a bimbók lepotyognak.
Általános szaporítási módja a tavaszi zölddugványozás, de nyáron félfás dugványokból is könnyen fejlődnek új növények. Ne dobjuk el tehát a letört hajtásdarabokat, hanem ültessük cserépbe, és néhány hét múltán meggyökeresednek.
Világos, félárnyékos helyen fejlődnek zavartalanul. Szélcsendes, védett helyre tegyük, mert virágai rendkívül érzékenyek. Virágzáskor a tápanyagigénye nagy, ilyenkor káliumot kell adagolni, a növekedés idején pedig több nitrogént.
A fuksziák eredetileg lombhullató és örökzöld faként Mexikóban, Dél- és Közép-Amerikában, Új-Zélandon éltek. A nemesített fajták kerültek cserépbe és kertbe. Nálunk nem télállóak, tehát télire lakásba kell vinni.

Molnárka! Még mindig várom a fukszia fotóidat! Rolling Eyes
köszi.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 33, 34, 35  Következő
4 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban