15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
IDŐJÁRÁS (62)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Liliom (9)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Liliom (9)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2019.09.01, 19:17    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam évek óta működik sikeresen ugyanazon a helyen az ázsiai liliom.
/ha arra gondoltál/
Elvirágzás után nem engedem hogy magot neveljen, /ne pazarolja erre a tápanyagot/ egyébként békén hagyom.
/még zöld/ A tavaszi munkálatoknál szedem le a szárat. Pár évente -ősszel-kiszedem a hagymákat,rendezem a helyét és megy vissza.
A kis hagymákból "csemetekertet" Wink csinálok és ha már hoznak virágot, akkor lesznek szét/elültetve./elajándékozom/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.01, 00:10    Hozzászólás témája: liliomok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Opuntia!
Nem írod, milyen fajta liliomról van szó.

Elvirágzás után elég hamar elkezdenek sárgulni a virágszárak, visszahúzódik a tápanyag a hagymába. Ha virágzáskor vágod le, a hagyma akkaor is megmarad, csak nem szerencsés, hogy nem tárolhatja el, amiért megdolgozott.

De ami most zöld levelű, az a Szűz liliom vagy Fehér liliom (Candida), aminek a porzóját ki kell csípni, ha zárt térbe visszük, mert az mérgező. Azzal ötek a középkorban vagy öngyilkosok lettek. Annak ilyenkor már levélrozettája van. Emlékszem, augusztus 20-ra már sorolt Anyunál és öntöztük is, hogy következő évben szebb legyen.

Pár éve cseráltem kánát ilyen lilomra. De ez a nem normális ember lekaszálta, mert májusban, amikor tele vagyok az adóbevallásokkal, elgazosodott, neki meg jól jött a gaz az állatoknak. Fű lett volna máshol is. Na, egy évet még dédelgettem, tavaly már gyengén virágzott. Nagy reményeket tápláltam, erre az idén belógtak a lovak és mindent lelegeltek, megmetszettek
Még nemnéztem meg, hogy milyen hagyma van a földben, vagy egyáltalán legalább kicsit találok-e? Ugyanis egy malac feszt bebújik és a kertben jól él. Potyog az alma, szilva, barack, elette a kutya kajáját és hízott, mint a disznó.

Már nagyon várom a lehűlést, hogy kimenjek a telephelyre és elkezdjek dogokat helyrehozni.
Nem bírtam ezt ameleget, sokszor keltem 52-es pulzussal, a kávé után egy órával 62-es pulzus, még az se az igazi. Így nem sokat voltam kint.
Asszonta a méhész barátnőm a kánikulai munkavégzésre, hogy " majs estére, nem vagyok én halálra ítélve".
Na, én meg este itthon a házi munkát és a könyvelést csinálom és kevés kertészet,

Kertrendezéshez legjobb, ha az ember fel tudja szedni a hagymákat.
Mivel ilyen szárazság van, célszerű ültetéskor jól beöntözni, hogy bírjon gyökeresedni.
De ha minden a helyén maradhat, akkor nem kell felszedni, csak akkor, ha már túl sűrű.
Rágcsálók, rovarok, lárvák nyáron is kárt tehetnek a hagymákban.
Vissza az elejére
Opuntia
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2019.08.31, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok.
A liliomot mikor lehet visszavágni? Már hónapok óta csak a szára van meg. Rég elvirágzott. Szeretném rendbetenni a kertet, de nem szeretnék kétszer nekiesni. A krókusz és tulipán elvirágzás után viszonylag hamar visszaszívja a levelekből a tápanyagokat. A liliom pedig.... Tönkremegy, ha még zölden levágom a szárát?
atrego
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.06.27, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!Pretty woman,Fujian,Sweet surrender fajtàjú liliom hagymapikkelyt,vagy magokat,illetve Tango liliomok magjât elfogadnàm,küldenék érte méhbalzsamokat,floxokat
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
atrego
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.08.02, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nem kényesebbek,csak mészmentes földet igényelnek

Roli19 írta:
Gyönyörűek! Párszor próbálkoztam én is az orientál fajtákkal, de úgy vettem észre hogy ők kissé kényesebbek az ázsiaiaknál vagy trombitavirágúaknál.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa, köszönöm.
Hát elég sok mindent bezsúfoltam erre a 880 nm-re, sok minden cserépben, dézsában van. Ezek a liliomok is nagy cserepekben vannak, nem merem kiültetni őket. Voltak már olyan fajtáim, aminek nem tetszett a kiültetés, amíg dézsában voltak szépen virágoztak, utána meg szépen eltűnt a hagyma, pedig a többi liliommal egy helyre voltak ültetve és még ültető kosarat is használtam. Lehet, hogy savanyítani kellett volna nekik a talajt.
Tényleg van velük elég sok munka, de megéri a szép virágokért, amivel meghálálják a gondoskodást Smile Smile
Igaz a kert rész eléggé el van most hanyagolva Embarassed Embarassed , szégyellem is magam miatta, de hol hőség van, hol meg szakad az eső, amikor ráérnék egy kicsit, de sebaj egy hét múlva szabin leszek, majd megpróbálom akkor rendbe tenni egy kicsit.

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a segítséget, valóban a japán amarillisz a virágom. Nagyon kedves, kár hogy csak egy szál van belőle.

Oerzsi gyönyörű liliomjaid vannak. Mekkora kerted van neked, hogy ennyi fajta növény elfér? Még nem láttam itt olyan virágot, amiből te ne tudnál egy szép példányt mutatni Laughing Sok munkád lehet velük, de megéri, mert szépségesek!

Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kérdezett virágot én is japán amarilisznek azonosítanám.

Rózsa, én csak késő ősszel, amikor elszárad a szár akkor szoktam levágni, sok tápanyagot visszaszed belőle a hagyma szerintem, na meg sok fajtának a levélhónaljban fejlődnek kis "hagymái", amivel szaporítható.

Sajnos már elvirágoztak a liliomaim, de azért hoztam egy pár képet a teljes virágzásról

Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa!

A kérdezett virágod.... Japán amarillisz - Lycoris-squamigera.
Most nyílik.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa! Szerintem Nerine bowdenii pirosliliom a tulipánvilág is árul ilyen hagymákat. Én már láttam egészen pirosban és halvány rózsaszínben is, fehérben is van. Az Egzotikus hagymás,gumós növények (3)fórumban virágmánia képén 2013.12.10. majd kivivi 2013.11.25 képén szerepel.
Persze az is lehet, hogy Amarin, de én több helyen láttam eladó virághagymát is mind amarin néven adták.
üdv. Cimarin
Vissza az elejére
Nusika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.07.30, 08:27    Hozzászólás témája: liliom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én ernyősliliomnak ismerem... és nem szoktam felszedni a hagymáját - évek óta egy helyen van
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.07.29, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Érdeklődni szeretnék, hogy mikor lehet a liliom szárát levágni? Meg kell várni,míg teljesen elszárad?

Volna valakinek 170-190 cm magas óriásliliom hagyma eladó?

Ő sem alacsony, de azért a 150 cm megállítja.

Tudnátok segíteni, mi ennek a liliomnak a neve?
Olyan levelet hajt tavasszal, mint a nárcisz, majd elszárad és ilyenkor levél nélkül virágzik.

Vissza az elejére
Kicsibogár
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2016.07.04, 22:50    Hozzászólás témája: Virágaim Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Roli19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.07.04, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörűek! Párszor próbálkoztam én is az orientál fajtákkal, de úgy vettem észre hogy ők kissé kényesebbek az ázsiaiaknál vagy trombitavirágúaknál.
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.07.04, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Roli19, szép kis égimeszelő lett a liliomod, és csodaszép a színe. yes

Nálam is kezdenek virágozni a liliomfaként vásárolt liliomok, most már 3 éve, hogy nálam vannak. Idén már magasabbak nálam, pedig én is 172 cm magas vagyok. Na és az illatuk, beteríti az egész udvart Smile Smile

őket pedig idén tavasszal szereztem be

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban