16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (76)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Találd ki (30)
IDŐJÁRÁS (65)
Írj bármilyen témáról (16)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Vicces történetek...képek (19)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:32:am Bojtárgazdi :
Szép napot!
5:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:03:am kutyus :
Sedénak sok nagy puszi.....csak az előbb mellé ütöttem
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....Sef
7:31:pm szécsike :
jaj de jóóóóó! Köszönjük!!
2:02:pm sede :
Szívesen, örülök Nektek
1:27:pm aszokfa :
Köszi a játékunkat maestro!
10:42:am bau :
Hurrá!Megint van Gazlapunk! Köszönjük Sede!
8:10:pm szécsike :
Megint szaraXik! Két oldalt nyitok meg,az egyik pörög ezerrel,a másikon meg látom h.megjelent. Felváltva írok hol az egyik lapon,hol a másikon.
6:19:pm aszokfa :
Elég csak egyszer!
5:55:pm bau :
Már megint duplán kell rányomni az üzenet elküldő gombra.
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!Cidri van odakint!
3:27:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok minden gaznak! Én elfelejtettem aludni, most már költöm a "kis" fiamat mindjárt.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növényvédelem (10) KARDOS REZSŐ szaktanácsadói rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.27, 04:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves PETROL!

Tápanyag hiány nem lehet, akkor a levelek nem hullanak le, hanem leveleken elszíneződés látható.

A földet lehet mulcsozni, ez a megoldás, a talaj nedvesség megőrzését segíti elő.

A talaj takarás jó, csökkenti a hő káros hatását.

Az okos tanács nem gomba, hogy ott is teremjen, ahol nem vetették. (Jókai)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
petrol
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2016.07.26, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!
Az említett perzselésen lehet valamit mérsékelni? Eddig minimum 2 naponta volt öntözve, de néha naponta is. Vastagabb réteg füvet pedig nem merek alájuk szórni.
Tápanyaghiány nem lehetséges?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.26, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves AMARANT!

A képen nem lehet igazán kivenni, hogy milyen rovarkárósító lehet, csak feltételezem.

Jelenleg, nagyon gyakori a lepke kabóca, amely számtalan dísznövényen és kerti haszon növényen jelen van.

Védekezés: KARATE ZEON 0,03 % oldattal történő permetezés

vagy KÁLISZAPPANOS 2 % -os lével való lefújása.

A növény minden részét alapos gondosságla kell lepermetezni.

Kezelés 10 napos ismétlését ajánlom.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.26, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves PETROL!

A képeken látott tünetek, nem betegségre utaló jelek, hanem hő hatás. A homokos talajon élő alacsony növésű növény megfő. Első sorban azokon a növényeken jelenik meg, amely gyenge gyökérzettel rendelkezik, vagy gyenge fejlődésű.

Valamint, a növény úgy védekezik, a sok vízvesztés ellen, hogy az alsó leveleket ledobja.

Tehát nem betegség, egy élettani jelenség.

Vissza az elejére
amarant
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.07.26, 06:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A hátsó rétünkön kékes árnyalatú foltcsomókat vettünk észre. Közelről ezt láttuk a fű és gyomok levelein.
Megköszönném a segítséget, hogy mi lehet ez, kell-e valamit tenni vele (viszonylag közel vannak a zöldséges ágyások), ha igen, mit/mivel...

http://gallery.site.hu/u/agimam/1__1_.JPG.html
(Friedensreich Hundertwasser)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
petrol
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2016.07.25, 21:14    Hozzászólás témája: homoktövis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok, viszont segítségre lenne szükségem. Pár hónapja ültettem néhány homoktövis csemetét, az egyik azonban betegeskedik. Elkezdett felkopaszodni, a sárga leveleit ledobja. Remélem nem fog kipusztulni.
Néhány képet belinkelek.. Íme egy egészséges példány: http://kepfeltoltes.hu/160724/IMG_20160724_125307_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez pedig a beteg: http://kepfeltoltes.hu/160724/IMG_20160724_125257_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/IMG_20160724_125250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/160724/IMG_20160724_125234_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Egy kis adalék a történethez: Kiskunságban laknak a szüleim, tehát homoktalajról beszélünk. Permetezés minimális volt, legfeljebb narancsolaj+agrosol liquid-et kapott, illetve egy kis Polyversum biológiai gombaölőt. A telepítés során pedig mikorrhiza gombát. Továbbá még egy kis vízőr nevű szert. Ez utóbbi akár meg is perzselhette, igaz akkor a többit is meg kellett volna. Arról nem is beszélve, hogy utána kannából lelocsoltam az egész bokrot, hogy lemossam a szert. Annyi még érdekes lehet, hogy a frissen levágott füvet talajtakarás + szerves anyag visszapótlás miatt vékony rétegben kiszórom a bokrok környékére.
Előre is köszönöm a tippeket.
Üdv.
Gábor
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.18, 15:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves DRONI!

A fikusz levelén, a sötét elhalásos folt, okai lehetnek:

a) mert levél szélén látható az sérüléstől is származhat.

b) amennyiben, a sötét foltokon, apró pöttyek észlelhetők, az gombás megbetegedés jelei azaz GLÖOSPÓRIUMOS levélfoltosság, a barna folt széle sárga is, ez vagy ezek levelek lehullanak.

Védrekezés: AMISTÁR 0,12 % -os oldattal történő permetezés javaslom a beteg levelek eltávolítását. Kerülni kell, a hideg öntözővíz használatát.

Vissza az elejére
DRoni
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2016.07.14, 17:00    Hozzászólás témája: Mi a baj? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rezső!

Már egyszer megmentett fikuszomon a képen látható sötétbarna foltok jelentek meg egy-két levélen. Mi okozhatja ezt? Huzattól védem, ellenben időnként (főleg nagy melegben) vízzel megspriccniztem, amit lehet, hogy nem kellett volna?

Segítő válaszát köszönöm! Üdv, droni

http://www.kephost.com/images/2016/07/14/20160714_172300.jpg
Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves GIANONEM !

A feltett fotón az vettem ki, hogy vértetű. Ez akkor igaz, hogy a rovart szétnyomjuk és piros színű a testnedve.

Ha nincs vér szinű test folyadék, akkor lepkekabóca él a almafa fásrészén!

Védekezés: Mind két estben alkalmazható a VEKTAFID R 1 % -os oldat.

Alapos gondosságú permetezést javaslom. Azaz a megtámadott rész, részek, lemosó jellegű permetezése!

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves KUTYUS!

Tudjuk, hogy jó a HYPÓ! De nem növényvedelmi anyag! Ennél többet nem írhatók róla.

Vissza az elejére
gianonem
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.07.04, 19:01    Hozzászólás témája: Almafa kártétel Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Kardos úr,
f. év június 14-én tanácsát kértem egy alma-kártevő leküzdésére.
Kérem, szíveskedjékválaszolni.
Üdvözlettel
Gianone Miklós
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gianonem
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.06.14, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tisztelt Kardos úr!
Almafámon idén az alábbi kártételt tapasztaltam.
Kérem szíves tanácsát kezelésére.
Üdvözlettel
Gianone Miklós

Képed javítottam! A betehető maximális méret 640x480. Kérlek, figyelj a továbbiakban erre/moderátor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.05.10, 04:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rezsó kedves! itt egy érdekes "növényvédő" ........mi a véleményed erről???

bugyuta írta:
Néhány évvel ezelőtt a kajszibarackfámat megtámadta valami tűzelhaláshoz hasonló betegség, permeteztem ilyen-olyan üzletben kapható szerekkel, egyik sem használt. Szerencsétlen fa már igen ramaty állapotban volt, végső megoldásként kipróbáltam egy házilagos permetlevet / 10 liter víz + 1 dl. háztartási hypó / csodák csodájára a fa életre kelt. Még háromszor megismételtem a permetezést, persze beteg ágak levágva-eltüzelve, és a fám azóta is él és virúl. Ezen fellelkesűlve minden fámat így permetezek.
A kérdésem tulajdonképpen az, hogy valaki alkalmazta-e már ezt a módszert, és mi az optimális keverési arány?
Köszönöm az esetleges válaszokat.

....és még egy....

horvathgne írta:
Nekem szobanövényekre Domestost ajánlott pajzstetűre a virágárus. 1 l vízhez kb. 1 kupaknyit tettem és eltűntek a pajzstetvek. Mivel a növénynek nem lett baja, megelőzésképpen a többit is lefújtam. Persze csak a fásszárúakra leginkább.
A füge be volt télen takarva és az alatt is elszaporodtak a pajzstetvek, azokat is levitte ez a permet és nem lett baja a fának. Rolling Eyes

Vissza az elejére
kr4308
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.05.08, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Kutyus!

Nagyon jól írja, a vegyszerek igen drágák.

Javaslom, a Biosol káliszappan -t 1% -os oldattal történő permetezést.

Ennek a oladatnak rovart kell érni ahoz, hogy megölje.

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.05.08, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismét egy növényvédős kérdés

Jeriko írta:
Szervusztok !

Én is segitséget kérnék,a viaszvirágaim zsenge hajtásain mindig megjelennek apró sárga tetvek,már vettem kertészetben egy fujókát,semmi eredmény,pedig olyan drágák ezek a vegyszerek.

Tudtok valami hatékonyabb szert ellenük? Félek még kivinni őket,mert télen nem jöttek rájuk a kamrában,ha kiviszem akkor tele lesznek tetüvel. Most még a zárt teraszomon vannak.

Előre is köszönöm a segitségeteket.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő
2 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban