15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (3)
Slideshow & Videó
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dáliák (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dáliák (4)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kiszmi1
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 20:47    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

dany 12.
Nincs sajnos képem.
De hasonló virága van mint a képen, csak kicsit szimplább.
Viszont kicsi a tő és annak is örültem, hogy megmaradt.
De szépen és bőven virágzott volna, de leszedegettem nagyrészét, hogy inkább a tőre fejlődjön.
Jövőre hagyom majd, úgy gondolom ha megússza a telet, megérdemli a virágzást.
Kicsi fajtáju virága van de mutatós. Nem bántam meg a rendelését.
Mind tarka virág volt, egyszinű nem volt benne egy sem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 11:02    Hozzászólás témája: Az utolsó virág! Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az utolsó virág!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.05.13, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
"Daliá"-sodnak a magoncok!

Razz
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.04.25, 06:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kiszmi1 ... van-e egy linket ?
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.04.24, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dany12 írta:
ilyen kell ....nekem !

:::::::::::::::::::::::::::

kiszmi1 írta:
Az egyik külföldi rendelésnél most volt ilyen.
Én rendeltem, kiváncsi leszek milyet fog virágozni.

Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.03.18, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Nagyon sok értékes gondolatot leírtál! Valójában az a lényeg, hogy önmagunkkal legyünk harmóniában, aztán a többi már megy magától, adódik.

Izsaéva, és Maci!

Köszönöm a teleltetési tanácsokat. Azt hiszem, sejtem már a dolog lényegét.

Marika!
Vissza az elejére
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.17, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá Cimarin! még vannak két szobai ablakban csücsülők is! Laughing Laughing

Pá-pá Capsella, zefirvirág!

Mi összel, (általában novemberben - és általában mindig a nagy esőzések után) miután felszedjük a gumókat, 2-3 hétig is a házban szikkasztjuk őket, mielőtt a téli pihenőjükre kerülnének. November végén, december elején, (amikor már bizonytalan, hogy mikor jövünk legközelebb a "birtokra") kis furikkal felszállítódnak ebbe a pici földpincébe. Itt teleltetjük a kána, dália, kardvirág és commelina gumókat. Részben a földön, részben pedig a pince falában egy másfél méter magasságban bevájt padkán. A kánák kivételével mind szereti a "klímáját".

A földlabdával felszedett gumók néha olyan tapacsosak, hogy lehetetlenség őket megtisztitani akkor azonnal, ezért is szikkasztjuk őket egy jó ideig. Bár még pucolás után is mindig marad rajtuk és köztük bőségesen föld.
Itt télvégi szemrevételezés volt...(bocsi a ballonért, sok sok éve pakoló felület)

És általában ilyen állapotban gurulnak vissza Wink
Ezek szinte 2-3 kivételével magról nevelt dáliák. Pechünkre két éve nagy részét kifagyasztottuk Evil or Very Mad Akkor, azon az ősszel nem bent a házban, hanem egy betonból épült melléképületben szikkadtak, az időjósok két éjjelre is -8 fok alatti hőmérsékletet jósoltak. Sajnos bejött, mivel nem voltunk ott, csak bizakodtunk, hogy hátha kibírják..., na akkor nagy részének NYEKK lett!

Ebbe a kupacba van minden: dáliák kardv. commelina, és kána - de rajtuk pl. látszik, hogy nekik nem tetszett a teleltetés, ugyanis sok penészes volt köztük. Pedig minden gumós sorsa egyszerre rendeződik. (egyszerre szikkadnak és egyszerre utaznak)

Összkép Very Happy

Capsella!
Szeretem olvasni hozzászólásaidat! Nagyon sok okos és tanulságos dolgokról mesélsz!
Látom, egy 1000-el pörgős nagyi vagy, aki egy percet se akar unatkozni! Laughing
Razz
izsaéva
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.03.16, 06:32    Hozzászólás témája: dáliák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, teljesen egyetértek Veled, én speciel a nappaliban, és a konyhában
is ültetem a magokat, nevelem a palántákat, a kutyáink, mig kicsik voltak,
a lakásban nőttek fel, mert az udvaron a targonca és a gépek, autók veszélyesek voltak nekik. Valóban, a ház van én értem, és nem forditva.

természetesen, sokkal többet kell takaritani, de aki a virágokért és az álla-
tokért nem tudja ezt az áldozatot meghozni, ne is bibelődjön semmivel.

A dáliagumóim a pincében, fütetlen helyen vannak, volt rá példa, hogy eléggé el nem itélhető módon, elfelejtkeztem róluk, és semmibe nem voltak
csomagolva, tavasszal döbbentem rá, hogy mi történt, de szépen kihajtottak,
mert ültetés előtt beáztattam őket, kihasasodtak.

Teljesen megértelek, hogy segitesz a kis állatokon, sok sikert kivánok.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.16, 03:54    Hozzászólás témája: Dáliák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kertes házban lakunk, de a kutya bent lakik, most csak egy. És egy macska.

De karácsonykor a Betlehemhez rendszerint lenne igazi bari, mert mindig van koraszülött, majdnem megfagyós, amit hazahoznak és itt a nappaliban dédelgetem. Ha megmarad, akkor az anyjukat is hazahozzák, a kazánházba. Eleinte a piciket visszük le szoptatni, utána ők is lent maradnak. Volt, hogy 3 anya volt lenn a kicsikkel.

Volt már, hogy a konyhában megágyaztunk az újszülött csikónak, nagy gyorsan ráköltöttünk pár tízezer forintot, mégis elpusztult.

Régen a kuvaszunk a nyári fialáshoz mindig kinézte a nappali egy sarkát, ami a leghidegebb része a háznak és ott fialt. Ez volt a nyári szülősarok. De vizsla is sok fialt a lakásban. Éjszaka nem szaladgálhat az ember folyton ki...

No, ha ezek így lehettek, a virág és a palánta pláne!!!!
Akinek nem teszik, forduljon ki és szedje a dilibogyóját!
Tudjátok, már írtam: mindenki hülye, csak mindenki másképpen hülye és ettől kerek a világ!
Nem én vagyok a lakásért, hanem az van értem. Szoktam a konyhában virágot átültetni, a magvetéseket is ott rendezem.
Csak sajnálni tudom a fanyalgó savanyú képű úri asszonyokat, embereket.

Van, hogy éjszaka eszembe, jut, hogy valamelyik növénynél ezt vagy azt nem figyeltem meg. Képes vagyok felkelni és megnézni. Igaz, olyan is van, hogy a tv. előtt ülve elalszok.

Az embernek lételeme a természettel való kapcsolat. A mai ember azért bolond, mert kihúzták alóla a talajt, de szó szerint. A földdel, növényekkel, állatokkal való törődés, bíbelődés az emberből csak jót hoz ki és boldoggá teszi. No, ezt vették el a betonkalitkákkal. Ami az ember minden napjaihoz tartozott évmilliókon át, azt 100 év alatt elvette a civillizációnak mondott rettenet. Aki szenvedi a természet hiányát, gyakran nem is tudja, hogy mi hiányzik, hiszen nélküle él születése óta, de attól még nem kerek. A hiányérzet frusztrálttá, idegessé teszi a kalitkalakókat és a folyton papírral foglalkozókat.

Úgy hajtok most a könyvelésben, hogy mire jön a jó idő, minél többet mehessek ki. Kint nem fog fájni semmim sem, legfeljebb izom/hájlázam lesz, de a vigyort a képemről a fáradtság sem veszi le.

Nagy perspektívák állnak ám az ember előtt! Megtanultam kecskét fejni.
A férjem hazahozott egy előhasi anyát, iker jerkegidái születtek, koraszülöttek, gyengék voltak, nem bírtak szopni, mert el sem érték a csecset.
Itthon a régi nagy kutyaól egy sarkát leválasztotta nekik és ott lakott a család. Fejtük, fejtem, itattam őket, majd kézben tartva szoptattam az egyiket, majd a másikat. Naponta sokszor. Szépen erősödtek, nőttek, aztán elérték a csecset és megbízhatóan szoptak magukban. Mars ki! Egy reggel a férjem kivitte őket, de este hozott egy másikat jerkegidával. Aznap ellett. Nem jó a tőgyalakulása, pici a csecsbimbója. Újra fejés, itatás. Mostanra tudom szoptatni a gidát, csak előtte egy kicsit ki kell fejni, hogy ne feszüljön és be tudja venni a csecset. És nő a kiskecske szépen, egyre nehezebb. A mami, ha megyek, várja a káposztalevelet, a sárgarépát, abrakot, megy be az ólba, beáll, ahogyan kell. De a kicsi is tudja, hogy most mi következik.

Ja, a nagyobbik unokám secc perc alatt megtanult két kerékkel biciklizni. Nagyon boldog volt, hogy a segédkerekek nélkül is megy a dolog.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.03.15, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci 996!

A képen felsorakozó ültetvény láttán megnyugudtam, hogy nem csak nálam van ez a keltetési mánia. Már tele a lakás tálcával, mindenben kel virág és egyéb palánta. Várom a jó időt kivinni még korai, megfáznának. Volt aki azt mondta, hogy biztos nem engedné a lakásban nevelni a palántát -hát én ott nevelem! Nekem a dáliagumó pincében sötét helyen van, még egyenlőre él, örülnék ha kibírná ültetésig, a kána valószínű nálam is kipurcant.
Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.03.13, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci996!

Kérlek, oszd meg velünk, hogy Te hogyan telelteted a dália gumóidat, milyen körülmények között. Örülök, hogy a Tied jól bírja. Szépek a magoncaid.

Marika
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.12, 23:55    Hozzászólás témája: Dáliák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Maci996!

Egyáltalán nem biztos, hogy a kipusztuló dáliamagoncok a szétültetés miatt pusztulnak el. Mindig van olyan példány, amelyiknél valami nem stimmel, csak kelés után idő kérdése, mikor következik be. Az átültetés legfeljebb csak felgyorsítja a folyamatot.
Csak vegyük azt alapul, ezekben a magokban lehetnek beltenyésztett magok is, ami nem szerencsés, ugyanúgy, mint az állatoknál vagy az embernél.
Úgyhogy ne okold Magad néhány magonc kipusztulása miatt.

Akkor lenne kevesebb magoncpusztulás, ha a magvakat beáztatnánk és csak a leghamarabb és jól csírázó magvakat ültetnénk el egyesével.
Jó megoldás, csak hamarabb kell több hely.

Pazarul néznek ki!
Vissza az elejére
maci996
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.03.12, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pá-pá
Nekünk a dália gumók (eddig még) jól bírják a pihit.(viszont a kánák nagyrészének PUKK!! lett sajnos)
A dália magoncokat 5-én ültettük szét, 1-2-t megviselt az átültetés, (ki is fog menni) de a többség azért már szépen regenerálódik Laughing
Most itt tartanak (a szélső, első villa mögött sorakoznak a pindurkák..

Razz
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.03.11, 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Bocsi!
Tegnap előtt írtam rá választ, csak ezek szerint elfelejtettem elküldeni.
Azt írtam, hogy a gyümölcs tárolóban fogom ezentúl tartani a dália gumókat, és hogy köszönöm szépen a segítséget.
Már küldöm is.
Marika
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.03.10, 02:06    Hozzászólás témája: Dáliák Hozzászólás, az előzmény idézésével

Otthon a földes pincében, ahol a bor és krumpli, sárgarépa, petrezselyem, sőt takarmányrépa is volt, ott teleltettük. De az párás volt.

Itt is van földes pince, de az nekem nagyon meleg, száraz (ha nem jön fel benne a víz), mert ott megy ki a szennyvízvezeték és sok év alatt még csak a felét tekertük be hőszigetelővel. Évekbe telt, mire rájöttem, hogy a meleg száraz levegő miatt aszalódik össze.

Utána egy másik pincerészben, ami betonos, teleltettem, de annak az lett a baja, hogy van egy csepegő csap, alá téve mikor milyen nagyságú edény. A férjem, mivel ő járt többet régen a pincében (nem borért, az nincs), mindig, hogy ne folyjon ki az edényből a víz, ráöntötte a telelő mindenféle gumóimra. Mindegy volt, hogy pucéron vagy cserépbe téve, földdel teleltetem.
Januárban még rendben voltak, majd március végére legtöbbje elrohadt. Aztán rájöttem, hogy ő nem megöntöz, hanem lustaságból azokra önti a vizet.

Így évek óta a legtávolabbi pincerészen (szintén betonos) vannak, ha oda akarja vinni a vizet, több ajtót is ki kellene nyitnia, arra meg lusta. Most közelebb van, ha az udvarra löttyinti (hátha alulról mégis bejön a pincébe).
Olyan meggondolásból teszem őket cserépbe, földbe, hogy úgy nem olyan hamar száradnak ki.
Így van lent a kána is. Most a ruéliákat is levittem, ugyanígy. Van egy 2 l-es cserépben, még alszik, vagy kiszáradt. Van 2 db 1 les-es cseréppel, szintén zenész. És van 5* 1,5 dl-es pohárban dugvány, amiken 10 cm-es etiolált hajtások lógnak. Megüt a guta, ha egyik sem sikerül. Már évek óta kínlódok vele, tavaly nyáron csináltam biztonsági másolatokat is. A nagyobbak még alusznak vagy kiszáradtak, a kicsi dugványról kihajtók, félek, hogy elvesztik ezeket a sápadt hajtásokat és már nem lesz energiájuk új hajtást hozni. Ma kivittem őket az udvarra a napra, de este az 5 db dugványról származó hajtásost behoztam a konyhába, hogy ne fázzanak meg a friss hajtások. Amik még alusznak, tán nem fáznak meg.

Holnap cuccolhatok vissza legalább a pincelejáróba és a kazánházba, az az első pincerész. Eső jön, nyilván hideg eső.
Mondom én, de nagy az Istennek az állatkertje...

Most a kardvirághagymáim is így vannak lent
A krizantémok is cserepestől vannak lent, de a vettek nagyon tőzeges földben vannak és jobban kiszáradtak, azok nem hajtanak még, de ráérnek. Azokat is felhordtam.

A kána, dália, kardvirág maradt lent.
Meg amariliszek, crinum, tengeri liliom, vérvirág, meg nm tom mik.. is lent maradtak, de hajtanak. Mivel a kis ablak előtt voltak, viszonylag zöldek.

Februárban már elég sok napsütés volt, márciusban is. Nem fértem a gazoktól az ablakhoz szellőztetni, a naptól eléggé felmelegedett a kis ablakon keresztül is. Mivel megöntöztem őket vagy kétszer, megindultak hajtani. Fénynek kicsi az ablak, de melegnek sok.

Ma szellőztetem a növényes pincét és holnap is fogom.

Bonyolult ez a teleltetés, ha mindig új helyet kell kitalálni. Az sem mindegy, a helyiségnek melyik részében teleltetek.

Két leándert elcsesztem. Már nyár végén. Amikor Anyut gondoztam, nem értem magam körbe. Így volt, hogy késve öntöztem és a legdúsabb két leánder öntözésével megkéstem. Látszatra rendbe jöttek aztán, de a teleltetés alatt szintén megkéstem egy öntözéssel. Most szárazak rajtuk a levelek, de zölden szárazak. A vessző életet mutat, hűs, keringése van.
Vissza fogom őket metszeni, csak még nem tudom, hogy mélyen lent vagy csak a felső harmadát. Nem tudom, hogy a vesszők kigyökereznének-e?

Novemberben kaptam egy nagy tő hostát, az is lent volt cserépben. Kint volt a bejáratnál, takargattam, karácsony előtt vittem le. Szépen hajt, felhoztam.

De csakhogy sütött már végre a nap! csak ne jöjjön már vissza a fagy. Emlékeztek, pár éve március 14-én volt az a cudar idő.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban