15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)

- Tábortűz témák:
Kedvenc filmem, színészem
Wanted! Őt keresem.....(8)
Kávéház (40)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Eladnám..........Vennék (11)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

SZOBANÖVÉNYEK 6 - Püschl Gábor dísznövénykertész rovata
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.07.17, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mi lehet a baja??? szépen növekedett a Dendrobium fia, aztán egyszer csak ezt látom

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.03.25, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A vitorla virágomnak nem igazán tetszik a levele , viszont évek óta most virágzik újból. Tudom sokáig marad a virágja , de utána mit tegyek hogy ezek a sárgás levelek ismét kizöldüljenek,?
Vagy most is javithatnák az állapotán? Gábor légyszi , várom a válaszod!!

zalcsa
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2016.03.23, 21:53    Hozzászólás témája: Kedves Gábor Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szóval a phalaneopsis orchidea földben van ami perlitet is tartalmaz. Maga a tál az orchidea cserép, tehát ugyan színes de átlátszó. Ez mennyire baj? Maga a gyökérzete többnyire épp, de vannak rajt elszáradt gyökerek. Hetente egyszer kap egy "nyakon öntésnyi" vizet, a szoba hőmérséklete 20 fok. Levele locsolva van hetente többször. Bimbóján látható folt, és 2-t már le is dobott, anélkül, hogy kinyílott volna, és a már meglévő virágok sem túl élettel teliek.

Valamint lenne egy másik kérdés, hogy egy másik orchideát sajnos sikerült túl öntözni, alig egy pár ép gyökere maradt. A földet kicseréltem és továbbra is átlátszó de színes cserépben van. Vele mit lehetne tenni?

Válaszodat előre is köszönöm!

Tsiztelettel, Zalcsa
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.03.23, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Kátya!

Kedves Zalcsa!

Első körben mindenképpen ki kell szedni az ültetőközegéből. Nem látom jól, mibe van ültetve? Érdemes a gyökereit alaposan megvizsgálni, hogy van-e rohadt rész rajtuk, azokat eltávolítani, s orchideáknak való ültetőközegbe, átlátszó cserépbe ültetni. A kaspót, ha lehet, mellőzzük, ugyanis a Phalaenopsis gyökerei is képesek az asszimilálásra.
A leggyakoribb halálok a lepkeorchideáknál a túlöntözés, nem szeretik a pangó vizet. De gyakori hiba a hideg okozta elhalás is, nem szereti a hűvös környezetet, minimálisan 15 fokot kíván. Azt szokták mondani, hogy ahol megél és virágzik a lakásban a fokföldi ibolya, ott a lepke orchidea is jól tartható.

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.23, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor, itt egy kérés, nézd meg, és segíts, kérlek

zalcsa írta:
Üdvözlet!

Lenne egy problémám a phalaneopsisommal, mint az alábbi képeken látható, nem érzi túl jól magát. A minap lett töltetve és felderültek a gyökerei, hogy nem is olyan szépek. Valamint a bimbóit dobálja le, és fehéres foltok vannak rajt. Mi lehet a probléma, sürgős lenne a válasz!

Köszönöm!

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.27, 08:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Gábor........akkor majd csak rendbejön.....legföljebb majd ősszel hoz - remélem - virágot
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.01.26, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor! Nagyon köszönöm a segítséget, igyekszem megfogadni a tanácsod.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.01.26, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kátya!

kutyus írta:
...a klíviát ősszel átültettem savanyú földbe... Iszonyat sok gyökere volt, megkurtítottam, amennyire csak mertem

Azt hiszem, ez lehet a gond, ősszel már nem érdemes a gyökerét bolygatni, akármennyire sok is van neki. Jobb tavasztól nyár végéig megejteni ezt a procedúrát, akkor még tud annyit regenerálódni a gyökere, hogy felkészüljön a téli pihenőre. Jó neki a sima általános virágföld is, nekünk is abba van itthon ültetve mindkettő, s nem sértődtek meg tőle Smile

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.26, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gábor

köszönöm szépen.........a klíviát ősszel átültettem savanyú földbe, az egyik virágos mondta a piacon. Iszonyat sok gyökere volt, megkurtítottam, amennyire csak mertem............és csak akkor kap vizet, ha már könnyű a cserepe
Télen a lépcsőházban, világos helyen van

A hibiszkuszokat majd átültetem tavasszal, remélem, hatásos lesz, és valóban tápanyaghiányuk lehet
Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.01.25, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Rózsa!

A pálmád első ránézésre egy Chamaedorea metallica-nak tűnik, de nem vagyok benne biztos. Az viszont biztos, hogy a legjobb neki, ha pálma cserépbe van ültetve (dupla olyan magas, mint amilyen széles a cserép körmérete), ugyanis hosszú, lefelé törő, karó szerű gyökerei vannak. A legjobb számukra a "C" föld, vagyis a kötöttebb, inkább kissé meszes pH-jú föld. A talaj kifehéredése öntözés után az ásványi anyagok kicsapódása, de lehet akár a túl meszes víz kicsapódása is. A legjobb az esővíz vagy a minimum 24 órát állt csapvízzel való öntözés.

Vissza az elejére
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2016.01.25, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Kátya!

1.; Hogy van tartva a klívia? Első ránézésre kevés neki a víz vagy rendszertelen az öntözése. Ilyenkor télen a legoptimálisabb neki, ha 10 fok körüli világos helyen tartod, épp csak annyi öntözéssel, hogy ki ne száradjon.

2.; A két hibiszkusz mikor kezdte el ledobálni a sárga leveleit? Hogyan sárgította, alulról vagy véletlenszerűen a növényen? A véletlenszerűen sárguló és hulló levél tápanyaghiányra utal. Egmar jól mondta, érdemes tavasszal friss, tápanyag dús földbe átültetni őket.

Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.12.29, 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!
Ezt a pálmát általános virágföldbe ültettem át és azóta csúnya, foltos leveleket hajt. A talaj teteje locsolásra kifehéredik. Milyen földbe ültessem, vagy mivel permetezzem?
Meg tudnád mondani milyen fajta pálma?

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.11, 09:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!

Két kérdéesm is van

1) a klíviám nem nagyon akar fejlődni, a levél végei elsárgulnak.......olyan kis csökött szegény, pedig már jó pár éves itt nálam

:::.
2)
A két hibiszkuszom már a teraszon kezdte dobálni az elsárguló leveleit, a beköltözés után még jobban sárgulnak és hullanak........mi lehet az oka??
Megmutatni nem tudom, mert leszedtem a leveleket Crying or Very sad

Várom a válaszod

Egmartól kaptam anno, először őt kérdeztem, azt mondta, ültessem át........

Legutóbb kutyus szerkesztette (2015.11.11, 05:46), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Syringa
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.08.12, 12:10    Hozzászólás témája: Avokádó-krízis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gábor!

Köszönöm szépen a válaszod, idő közben beigazolódott, amit mondtál, hogy ez természetes folyamat.
Elmentünk egy hónapra nyaralni, és sógorom elfelejtette meglocsolni, így júniusban, mikor megjöttünk, egy vékony- de azért még zöld szár, és csak száraz levél várt ránk. Azt hittem, ott vége lesz, de pár hét alatt magához tért, és most úgy tűnik, jól érzi magát.
Talán annyit még hozzátennék, hogy azért jót tett a kis növénykének, hogy elvettem az ablakból és egy kicsit beljebb, világos, nem direkt napsütéses helyre tettem....

[url] photo f8170c04-884d-40d3-8c59-de5652d8271b_zps228av4eo.jpg[/url]

Köszönöm szépen még egyszer a választ! Ha nincs semmi gond, akkor is jól esik a megnyugtatás.

Minden jót! Syringa
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.08, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Gábor, megpróbálom, ha elmúlik ez a dögletes idő.............vagy ilyenkor is lehet??
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Szakértők Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Következő
2 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban