15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Vendégeink a kertben(17)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (28)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Florárium, szobakert (3)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Florárium, szobakert (3)

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2016.03.19, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos a Vénuszfodorka nem nagyon bírja, nem tudom pontosan miért....a levelek elbarnulnak. Nem tudom, én arra tippelek, hogy nem szellőzik eléggé ott lent a terület és ezért, de az is lehet hpgy kevés a pára?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2016.03.05, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát egy kicsit variáltam rajta. Tettem bele más növényeket is, módosítottam a fényen, a párologtatón,.Ami jó, hogy a kis phalen két új levél és egy gyökér jelent meg

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2016.02.15, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia

Nagyon köszi hogy lelkesítesz és válaszoltál Smile

Igazad van meg fogom próbálni amit írtál, végülis valóban az eredeti élóhely utánzása a legjobb megoldás.. A kis phalának már nincs gyökere semmi Neutral 3 levél van rajta feltettem a dekorációra, ami parafa. Nem tudom fog-e még hajtani.
A nobilét kiveszem és próbálok pár elvirágzott kisebb phalat venni.

xdiat írta:
Írok pár gondolatot gyorsan:
- a nobilét vedd ki, nem floriba való, a mini phalát meg inkább kötözd fel, legyenek szabadon a gyökerei. Illetve tápozni se felejts el. Vegyél még pár mentős lepkét, lehet a meglévő egynek pont van valami baja.
- utánozd a természetet! Az eredeti élőhelyen napkelte előtt van közel 100% pára, majd 6kor felkel a nap, hirtelen melegszik, csökken a pára jelentősen, ebből felhök lesznek, amiből kora délután újra szakadni fog, ezt szárítja a nap este 6ig, amíg lemegy. Na ezt kellene utánoznod párásítással és ventivel Smile Persze, ahogy távolodunk az egyenlítőtől, ez változik. Keress a neten élőhelyi videókat, élménybeszámolókat segíteni fog!
- a fényre ugyanez igaz. Egyenlítő tájékán 6-18-ig van fény,
Külföldi fórumokon vannak még nagyon jó videók és írások, ha tudsz angolul, orchidarium kifejezésre keress pl.
Szóval, ne add fel!
Vissza az elejére
xdiat
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.02.11, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Írok pár gondolatot gyorsan:
- a nobilét vedd ki, nem floriba való, a mini phalát meg inkább kötözd fel, legyenek szabadon a gyökerei. Illetve tápozni se felejts el. Vegyél még pár mentős lepkét, lehet a meglévő egynek pont van valami baja.
- utánozd a természetet! Az eredeti élőhelyen napkelte előtt van közel 100% pára, majd 6kor felkel a nap, hirtelen melegszik, csökken a pára jelentősen, ebből felhök lesznek, amiből kora délután újra szakadni fog, ezt szárítja a nap este 6ig, amíg lemegy. Na ezt kellene utánoznod párásítással és ventivel Smile Persze, ahogy távolodunk az egyenlítőtől, ez változik. Keress a neten élőhelyi videókat, élménybeszámolókat segíteni fog!
- a fényre ugyanez igaz. Egyenlítő tájékán 6-18-ig van fény,
Külföldi fórumokon vannak még nagyon jó videók és írások, ha tudsz angolul, orchidarium kifejezésre keress pl.
Szóval, ne add fel!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2016.02.11, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagy nehezen végre összeraktam egy floráriumot. Nem siettem el Smile

Viszont csak a gond van vele:(

az első oldalán és felül van nyitott rész ahol párologni tud. A tetején van vilgáíŧás 36W, két ventillátor illetve egy hidegpárásító. Próbaképpen betettem egy mini lepeorchideát (valszeg nem ez a nev) és egy dendrobium nobilet. De sehogy se akar összejönni Sad Nemhogy új levelet nem hoznak hanem még a bent lévők is rothadnak: a dendro hoz hajtást és kb 5 cm-en lerothad. Ez a magas nedvesség tartalomra utal.

Tehát hogy csináljam? Van időzítőm mindhárom szerkezetre. Délután kapcsolom be a fényt és kb 8 órát világít. A párásító működése után értelemszerűen emelkedik a páratartalom kb 85 %-osra. Ha felkapcsolódik a lámpa, nő a hőmérséklet ezzel együtt csökken a páratratartalom kb 55 %-ra. Ez már túl nagy ingás nem? A ventillátorokat be se kapcsolom mert akkor még jobban lecsökkene a páratartalom.... Szóval teljesen zavarban vagyok. valószínűleg túlbonyolítom a dolgokat Sad

köszönöm a segítséget előre is
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.09.24, 09:04    Hozzászólás témája: párásítás Hozzászólás, az előzmény idézésével

A párásításhoz megefelelő az ultrahangos hidegopárásító is?
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.09.24, 09:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hello

Jó régi a kérdés...de azért leírom mit gondolok

Szerintem ha teljesen zárt az akvárium, azaz nincs az oldalán drótháló, akkor talán a szellőztetésre is szükség lehet, de azt ajánlom szerezz be egy páratartalom mérőt (jót és ne gagyit) és tapasztald ki. Én is így fogom csinálni.

A pc ventillátorok: én a terráriumon kívűl fogom elhelyezni (nálam terrárium van felül és elől dróthálós berkásokkal) így nem félek attól hogy nagyon ártana nekik a pára.

tom0919 írta:
Sziasztok!
Van egy bútorozott, hátterezett nem használt 200l-es akváriumom. Jött az ötlet készítek belőle florit.
Nagyjából végig szaladtam a fórumon, az elképzelés egy zárt florárium lenne bromélia, húsevő növény és tillandsia lenne bene, nem tudom jó e ez párosítás?
Azt többen írtátok, hogy PC ventivel mozgatjátok a levegőt, penészedés ellen, ez elég vagy azért szellőztetni is kell? Ez viszont feldobja a következő kérdést, hogy ezek a ventik mennyire bírják a párás környezetet?

http://kepfeltoltes.hu/150128/F_nyk_p0372_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
tom0919
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.02.01, 08:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azoktól kérdezném, akinek van csobogó vagy szökőkút a floriba, nem algásodik benne a víz?
Vissza az elejére
tom0919
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.01.28, 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tevezek még egy fűtőszálat is termosztáttal vezérelve a fűtésnek.
Nem tudom ideális hőmérséklet mennyi legyen benne, illetve éjszaka kevesebb hőmérsékletet is megfelelő e?
Télen pihentetitek a növényeket, gondolok itt arra, hogy a hőmérsékletet lejjeb veszitek, ne fejlődjenek a növények?
Vissza az elejére
tom0919
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2015.01.28, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Van egy bútorozott, hátterezett nem használt 200l-es akváriumom. Jött az ötlet készítek belőle florit.
Nagyjából végig szaladtam a fórumon, az elképzelés egy zárt florárium lenne bromélia, húsevő növény és tillandsia lenne bene, nem tudom jó e ez párosítás?
Azt többen írtátok, hogy PC ventivel mozgatjátok a levegőt, penészedés ellen, ez elég vagy azért szellőztetni is kell? Ez viszont feldobja a következő kérdést, hogy ezek a ventik mennyire bírják a párás környezetet?

http://kepfeltoltes.hu/150128/F_nyk_p0372_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.31, 06:21    Hozzászólás témája: Florárium, szobakert (3) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt lehet folytatni

előzmények
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3471
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban