15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (72)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hagymások, gumósok, rizómások (33)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hagymások, gumósok, rizómások (33)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.11.12, 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a topik megtelt

Folytatás itt:

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1176371#1176371
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.11.06, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Balu28!

Hát ilyen egyszerűen fogalmazva már elegendőnek is tartom az információt. Lehet, hogy jobb is, ha nem akar az ember további ismeretet szerezni, mert csak becsavarodik, mint majom a házicérnába.

Az egyik helyen olvastam, hogy nem szabad locsolni, (csak módjával), mert szárazság tűrő, a másik helyen meg egy pasi tart a kezében egy cserepes éppen virágzó példányt, és rácsodálkoznak, hogy hogyan sikerült ezt elérnie. Mire azt válaszolta, hogy késő téltől sok vizet adott neki...

Nem könnyű okosnak lenni.
Mindenesetre köszönöm, hogy segítettél, megnyugodtam.

Marika
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.11.04, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zefirvirág

Mit szeretnél tudni róla?

-18-ig télálló, ilyenkor kell ültetni, kora tavasszal virágzik. Átlagos körülmények.
Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.11.04, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Hamarosan a téli védelemnek is eljön az ideje. Hamarabb, mint gondolnánk. Sokféle megoldást javasolsz, tudunk közüle választani. Köszönöm.

Kérdésem lenne: van-e valakinek tapasztalata a Fritillaria stenanthera tartásával kapcsolatban.? Itt a fórumon visszamenőleg érdemleges bejegyzés nincs, de az interneten sem találok egyetlen magyar nyelvű leírást sem. Amit ki tudok hámozni az angol nyelvűekből, az meg habratyolás, egymásnak ellentmondó dolgokat írnak.

Kérem, ha tudtok, segítsetek!

Köszönöm: Marika
Vissza az elejére
zsizsia
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.10.29, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ok! Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Roli19
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.10.29, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zsizsia, már most kiültetheted.
Vissza az elejére
zsizsia
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.10.29, 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segítséget szeretnék kérni!
Tegnap megkaptam az erdei ciklámen gumóimat, és tanácstalan vagyok, hogy mikor kell kiültetni. Most ősszel ültessem el vagy várjam meg tavaszt?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.10.27, 21:33    Hozzászólás témája: Hagymások, gumósok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha tudsz gereblyézni egészséges falevelet, az is jó a papírdobozba. Az jó, hogy alulról, kívülről hungarocellell béleled a dobozt.

Nekünk van kint a telephelyen szalma, de itthon a téren előttünk vannak juharfák és jól pöndörödik a levele, ami azért jó, mert kevésbé tapadnak össze és így több levegőt tárolnak. Az idén a hársfának is szép egészséges levele hullik. Sötétben jöttem haza, kint dolgozik a dózer és a vele való munka csak velem megy. Nem gond, szívesen csinálom. Ma tuskózás, tereprendezés, cserjeirtás, horhos betömése volt a munka és még napokig folytatjuk. Ahogy kiszálltam az autóból, rögtön fogtam a seprűt és villanyfénynél sepertem. Reggel gyorsan bezsákolom. Vettem 120 l-es szemetes zsákokat, azt elbírom és jól lehet bele pakolni. És nem kell könyörögni a fickóknak, hogy hozzanak.

Tény, hogy a legjobb hőszigetelő a szalma, mert a csövekben levegőt tárol.
Ha aludt már valaki szalmazsákon, az tudja, hogy az milyen jó (csak munkaigényes a szalmacsere, és már nem nagyon termelnek rozsot és nem szedik kévékbe).

Néhány zsák falevelet el szoktam tenni abból a célból, ha valami extra tél jön, akkor még tudjak pótolni.
Pl. gyűjtöm a dobozokat és ha télen a meteorológia nagyon hideget jósol, a nagyobb doboz aljára levelet szórok, beleillesztem a növényes dobozt és a két doboz között és beszórom.
Ahogy javul az idő, lejön a külső doboz, majd kinyitom a doboz tetejét a déli órákban és egyre hosszabban. Majd a leveleket és vékonyítom rajta.
Így azokat a fagytűrőnek mondott, de fiatalon nagyon érzékeny növényeket is át lehet teleltetni.

Vannak nagyon nagy virágládáim. Ezekbe cseréppel állítok növényeket, szintén faleveles megoldás. A teteje, hogy szebb legyen, fenyőgallyakat rakok bele. Karácsonytól már van, mert dobálják kifelé.

A kertben a konténereket is falevéllel takarom, majd karácsony után a környék összes jobb állapotú fenyőjét begyűjtöm és vagdalok rájuk ágakat. Ha a fenyőre szórok még falevelet, az nagyon jól szigetel és szellős.

Ahelyett, hogy a hátsóm vakargatnám....

De ma sem tudtam betelni a kakukkfű párnákkal, orbáncfű és még sok más, ami most is zöld.
Az akácosból meg kikandikált egy almafa, piros terméssel. Nem volt időm odamenni. Jó, hogy megláttam, mert az xy kromoszómák nem tudom, vakok-e?
Ezen a részen van egy összefüggő nárciszos, az a hagyományos nárcisz.
Gyönyörű, amikor virágzik. Egyszerű és elegáns. A nárcisznak mindene mérgező. Ott legelésznek az állatok, de még ebből nem volt baj. Talán nem esznek belőle.

Én már várom a tavaszt!
Ez az évem vacak volt és nem gyönyörködhettem annyit a természetben, mint máskor.
Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.10.27, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella, Dodó!

Köszönöm.

De igen, télállóak. Csak azért tettem cserépbe, hogy az esetlegesen kieső konténereseket tudjam látványban pótolni. Meg helyem sem nagyon van már.

Most is csináltam öt olyan tulipán beültetést cserépbe, amit tavasszal csak be kell tenni az agyagedénybe, és ha elvirágzott mehet a helyére az egynyári. Remélem, sikerül átteleltetni. Ranyu írta tavasszal, hogy Neki nem fagyott meg különösebb védelem nélkül sem a télen, de azért figyelni kell, mármint a tulipánokat.
Úgy gondoltam, hogy lesüllyesztem a talajba a cserepeket, /máskor is csináltam már ilyet/, de az nagy munka is, meg sárosak lesznek a cserepek, még mosogatni is kellene. Most arra jutottam, hogy ha nagyon hidegre fordul az idő, akkor beleteszem a cserepeket egy hungarocellel kibélelt papír dobozba, és szalmát szórok közéjük. Igaz, szalmánk nincs, de majd szerzek. Ezt jobb ötletnek tartom, és tiszta is.

Marika
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.26, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Marika!
Nagyon szép! Ők sem fagytűrőek ugye?
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.10.26, 20:28    Hozzászólás témája: Hagymások, gumósok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Meseszépek!
Én addig szerencsétlenkedtem, mire elfogyott ez a fajta.
Jövőre éberebb leszek.
Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.10.26, 19:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a gumós begóniákkal megvárom az első fagyot. Akkor a levele totálkáros lesz, és szépen leválik a gumóról. Ha én töröm le, akkor félek, hogy megsérül a gumó, vagy rajta marad a csonk. Homokban teleltetem.

Ez a Colchicum Waterlily újdonság a számomra. Nagyon bájos a frissességével a hűvös őszben. Akartam mellé ültetni kék árvácskát, de azzal elkéstem. Most már sajnálnám háborgatni Lilikét.

Marika
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2015.10.26, 18:13    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam még maradnak egy ideig,a begóniáim egész nyáron nem voltak ilyen szép virágosak. Rolling Eyes Még elvannak a leylandik takarásában -gondolom.Rolling Eyes
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.10.24, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma felszedtem a nem fagytűrős hagymáimat. Mindegyiken rajta még a levél és a virágszár.
Nem mertem tovább várni. Bármikor fagyhat. Ma már a piacon mondták, hogy néhányan már kaparták a jeget a kocsijuk ablakáról.
zsizsia
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.10.23, 18:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Roli19
Köszi a tippet, jövő héten elvileg már én is ciklámen tulajdonos leszek. Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő
1 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban