15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Szomorú vagyok (10)
Versek, költemények (4)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:54:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Paleolit életmód 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit életmód 2.
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.25, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a topik is megtelt.

Folytatása itt: http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1156915#1156915

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.25, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon hol vagytok, paleósok? Augusztus óta jóformán csak én írogatok ide, pedig sokan olvassák a rovatot (a számláló szerint). A tegnapelőtt feltett céklás-csokis receptet is már 23-an látták a szakácskönyvben, de a topik áll. Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.23, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ünnepi ebéd desszertjeként készült, ez most mindent visz. Zseniális!!! nyali

Az eddigi paleós sütemények állaga engem mindig zavart egy kicsit, nem éreztem tésztának - ez most (nagy meglepetésemre) minden igényt kielégít.

Céklás csokis torta

26 cm-es kerek tortaformához

25 dkg főtt, reszelt cékla
5 tojás
10 dkg vaj
20 dkg (70 %-os) csokoládé
15 dkg darált mandula
3 evőkanál méz
egy csipet só

A csokoládét a vajjal gőz fölött megolvasztjuk, hűlni hagyjuk. A tojásokat szétválasztjuk. A sárgáját habosra keverjük a mézzel, majd beledolgozzuk a sót. Hozzákeverjük a a csokihoz és beleforgatjuk a mandulát és a reszelt-főtt céklát. A tojások felvert habjával lazítjuk. 180 fokra előmelegített sütőben 35-40 percig sütjük (tűpróbáig).

Ibolya találta a receptet az interneten. Nagyon kellemes ízű, puha, szaftos a tésztája. Egy pici lekvárral még finomabb.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.22, 00:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

23-tól 2-ig. Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.10.21, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ez sütőben is elkészíthető:
http://kaldeneker.hu/receptjeim/koretek/26-vajas-repabatyu-grillen.html

pili!
mikor lesz az őszi szünet?
beke beke
tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.21, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a sütőtök szezon!!! cigánykerék

Isteni recepteket próbáltunk ki, pl. rakott krumpli módra elkészített sütőtök (frenetikus!!!), a legújabb sláger vacsorákra a sütőtökfelfújt, meg van még egy pár. Ha kitör az őszi szünet, hozok recepteket is, fényképeket is!

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kissneheni
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.10.16, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régebben írta valaki, hogy honnan szerzi be a paleo alapanyagokat jó áron. Nem találom. Tudnátok segíteni? Köszönöm.
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.13, 04:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi - arany kezed van, hogy ezt találtad! Szenzációs!!! Egy-kettőben van olyan hozzávaló, ami nem passzol, cukor, joghurt, de a többség igazán íny- és fantáziacsiklandó!
Köszönjük! Smile

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.10.12, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom,hogy ide illik-e?

http://www.nosalty.hu/ajanlo/23-chips-amit-buntudat-nelkul-nasizhatsz
tercsi
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.05, 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap megint egy új finomságot próbáltunk ki: sütőtökös ragu.

Libazsíron hagymát fonnyasztottam, hozzákevertem a darált pulykahúst, rozmaringgal, bazsalikommal, pirospaprikával ízesítettem. Mikor kifehéredett, paradicsompürét tettem hozzá, és félkészre pirítottam. Akkor hozzátettem a felkockázott sütőtököt. Mikor már az is puhára főtt, hozzáadtam egy felkockázott patisszont, megsóztam, és még 10 percig pároltam.

A leves lenmaglisztből készült rongyosleves volt: 2 fakanálnyi lenmaglisztből zsírral, pirospaprikával "rántást" készítettem, felengedtem vízzel, felforraltam. Hogy ne legyen csomós, leszűrtem, babérlevéllel, sóval, őrölt köménymaggal, almaecettel ízesítettem. Mikor majdnem kész volt, tojásokat kevertem hozzá, mint a hagyományos tojásleveshez.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.28, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Azt hiszem, mint mindenben, a "paleo"-ban sem kötelező a nagyon szigorú követés

Persze, hogy nem. Mindig is azt hangsúlyoztam, hogy számomra a legfőbb vonzereje (a hatásosságán túl), hogy nem egy ortodox rendszer, nem jár "kiátkozás" vagy "büntetés" egy kis ezért-azért.

Mindenki annyira követi a paleós elveket, amennyire lehetőségei, ízlése, ötletei lehetővé teszik. Már azzal is nagy segítséget nyújtunk a szervezetünknek, ha néhány dologban visszatérünk az eredetileg számunkra "rendeltetett" táplálékokhoz. Persze minél több ilyet fogyasztunk, annál észrevehetőbb a hatás.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem nem feltétlenül az ár szab gátat,hanem a (nem)beszerezhetőség (ill.néha a családnak (ők nem velem laknak) is főznöm kell!)
Ők nem étkeznek így.

Ezért nekem továbbra is van itthon a régi megszokott alapanyagokból.
Magamnak igyekszem paleó (jellegű) ételeket készíteni!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mónika
tudom, hogy arra gondolt....de minden növény termesztésénél vannak már olyan kezelések, vegyszerek, amik szintén károsak, és nem volt régebben
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili itt a margarinra gondolt. A hidrogénezett olajok, transzzsírok hasznavehetetlenek a szervezet számára.
Ezeket a térbeli molekulaszerkezet módosításával hozzák létre. Körülbelül olyan mintha egy építkezésre meghoznák a téglákat, de azoknak az éle sem egyenes és a sarkok sem derékszögűek. Valahogy összeeszkábálja belőle a kőmíves a házat, de aztán ne csodálkozzék senki, ha dől, reped, vagy összeomlik. A zsírokat a szervezet nagy mennyiségben beépíti a sejthártyába és az agyba. Ha azok szerkezetileg nem megfelelőek akkkor...........
Igen tudom, hogy árban a margarin a legnyerőbb. Szerintem legfinomabb sütikbe ételekbe a kókuszolaj, ami viszont szerencsére olcsóbb a vajnál. A tökpürébe egy kis kacsazsír, vagy libazsír is finom lehet.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, mint mindenben, a "paleo"-ban sem kötelező a nagyon szigorú követés..........van, amit az ember magától is csinál, van amit nem. Az ősembernek nem volt semmiféle lisztje , mégis megélt Laughing Laughing édességnek max a vadméhektől lopott mézet ehette, nem mindenféle sütiket Wink Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban