15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
IDŐJÁRÁS (62)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
A Tudat keresése (3)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Paleolit életmód 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit életmód 2.
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.25, 08:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a topik is megtelt.

Folytatása itt: http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1156915#1156915

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.25, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon hol vagytok, paleósok? Augusztus óta jóformán csak én írogatok ide, pedig sokan olvassák a rovatot (a számláló szerint). A tegnapelőtt feltett céklás-csokis receptet is már 23-an látták a szakácskönyvben, de a topik áll. Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.23, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ünnepi ebéd desszertjeként készült, ez most mindent visz. Zseniális!!! nyali

Az eddigi paleós sütemények állaga engem mindig zavart egy kicsit, nem éreztem tésztának - ez most (nagy meglepetésemre) minden igényt kielégít.

Céklás csokis torta

26 cm-es kerek tortaformához

25 dkg főtt, reszelt cékla
5 tojás
10 dkg vaj
20 dkg (70 %-os) csokoládé
15 dkg darált mandula
3 evőkanál méz
egy csipet só

A csokoládét a vajjal gőz fölött megolvasztjuk, hűlni hagyjuk. A tojásokat szétválasztjuk. A sárgáját habosra keverjük a mézzel, majd beledolgozzuk a sót. Hozzákeverjük a a csokihoz és beleforgatjuk a mandulát és a reszelt-főtt céklát. A tojások felvert habjával lazítjuk. 180 fokra előmelegített sütőben 35-40 percig sütjük (tűpróbáig).

Ibolya találta a receptet az interneten. Nagyon kellemes ízű, puha, szaftos a tésztája. Egy pici lekvárral még finomabb.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.22, 00:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

23-tól 2-ig. Laughing

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.10.21, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem ez sütőben is elkészíthető:
http://kaldeneker.hu/receptjeim/koretek/26-vajas-repabatyu-grillen.html

pili!
mikor lesz az őszi szünet?
beke beke
tercsi
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.21, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a sütőtök szezon!!! cigánykerék

Isteni recepteket próbáltunk ki, pl. rakott krumpli módra elkészített sütőtök (frenetikus!!!), a legújabb sláger vacsorákra a sütőtökfelfújt, meg van még egy pár. Ha kitör az őszi szünet, hozok recepteket is, fényképeket is!

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kissneheni
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.10.16, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Régebben írta valaki, hogy honnan szerzi be a paleo alapanyagokat jó áron. Nem találom. Tudnátok segíteni? Köszönöm.
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.13, 04:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tercsi - arany kezed van, hogy ezt találtad! Szenzációs!!! Egy-kettőben van olyan hozzávaló, ami nem passzol, cukor, joghurt, de a többség igazán íny- és fantáziacsiklandó!
Köszönjük! Smile

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.10.12, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom,hogy ide illik-e?

http://www.nosalty.hu/ajanlo/23-chips-amit-buntudat-nelkul-nasizhatsz
tercsi
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.10.05, 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap megint egy új finomságot próbáltunk ki: sütőtökös ragu.

Libazsíron hagymát fonnyasztottam, hozzákevertem a darált pulykahúst, rozmaringgal, bazsalikommal, pirospaprikával ízesítettem. Mikor kifehéredett, paradicsompürét tettem hozzá, és félkészre pirítottam. Akkor hozzátettem a felkockázott sütőtököt. Mikor már az is puhára főtt, hozzáadtam egy felkockázott patisszont, megsóztam, és még 10 percig pároltam.

A leves lenmaglisztből készült rongyosleves volt: 2 fakanálnyi lenmaglisztből zsírral, pirospaprikával "rántást" készítettem, felengedtem vízzel, felforraltam. Hogy ne legyen csomós, leszűrtem, babérlevéllel, sóval, őrölt köménymaggal, almaecettel ízesítettem. Mikor majdnem kész volt, tojásokat kevertem hozzá, mint a hagyományos tojásleveshez.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.28, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus írta:
Azt hiszem, mint mindenben, a "paleo"-ban sem kötelező a nagyon szigorú követés

Persze, hogy nem. Mindig is azt hangsúlyoztam, hogy számomra a legfőbb vonzereje (a hatásosságán túl), hogy nem egy ortodox rendszer, nem jár "kiátkozás" vagy "büntetés" egy kis ezért-azért.

Mindenki annyira követi a paleós elveket, amennyire lehetőségei, ízlése, ötletei lehetővé teszik. Már azzal is nagy segítséget nyújtunk a szervezetünknek, ha néhány dologban visszatérünk az eredetileg számunkra "rendeltetett" táplálékokhoz. Persze minél több ilyet fogyasztunk, annál észrevehetőbb a hatás.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 09:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem nem feltétlenül az ár szab gátat,hanem a (nem)beszerezhetőség (ill.néha a családnak (ők nem velem laknak) is főznöm kell!)
Ők nem étkeznek így.

Ezért nekem továbbra is van itthon a régi megszokott alapanyagokból.
Magamnak igyekszem paleó (jellegű) ételeket készíteni!
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 07:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mónika
tudom, hogy arra gondolt....de minden növény termesztésénél vannak már olyan kezelések, vegyszerek, amik szintén károsak, és nem volt régebben
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 06:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili itt a margarinra gondolt. A hidrogénezett olajok, transzzsírok hasznavehetetlenek a szervezet számára.
Ezeket a térbeli molekulaszerkezet módosításával hozzák létre. Körülbelül olyan mintha egy építkezésre meghoznák a téglákat, de azoknak az éle sem egyenes és a sarkok sem derékszögűek. Valahogy összeeszkábálja belőle a kőmíves a házat, de aztán ne csodálkozzék senki, ha dől, reped, vagy összeomlik. A zsírokat a szervezet nagy mennyiségben beépíti a sejthártyába és az agyba. Ha azok szerkezetileg nem megfelelőek akkkor...........
Igen tudom, hogy árban a margarin a legnyerőbb. Szerintem legfinomabb sütikbe ételekbe a kókuszolaj, ami viszont szerencsére olcsóbb a vajnál. A tökpürébe egy kis kacsazsír, vagy libazsír is finom lehet.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.27, 05:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azt hiszem, mint mindenben, a "paleo"-ban sem kötelező a nagyon szigorú követés..........van, amit az ember magától is csinál, van amit nem. Az ősembernek nem volt semmiféle lisztje , mégis megélt Laughing Laughing édességnek max a vadméhektől lopott mézet ehette, nem mindenféle sütiket Wink Wink
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban