15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
A Tudat keresése (2)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Florárium, szobakert (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Florárium, szobakert (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.08.31, 06:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a topic, zárom

itt a folytatás
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4289
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.24, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már volt korábban. Állványos-tányéros-párezerforintos párásítót szedtem elemeire, mert a "tányérja" eltört. Hát nem dobtam ki mindent, a ködcsinálót kiszedtem, bár villog, működik és ontja a párát. Most egy műanyag dobozban van a terkó tetején és a kiömlő köd beömlik felülről. Időzítőre van kapcsolva.
A mohák elvannak. Smile
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.05.21, 07:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Beszereztél már hidegpárásítót? Ha igen milyet?
És a mohák hogy vannak? Bírják?

Szabi77 írta:

A párát, amit előállít, az hideg. Gondolom ultrahang segítségével bontja szét az ioncserélt vizet, ami köd formájában kijön a gépezetből és "befolyik" a növényekre. Ha felforralnám a vizet, akkor is gőz fejlődne a vízből, de az forró. A' meg nem jó.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.05.07, 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

4-en, legfelül. Szerencsére délre nézô ablakunk nincs, legalább ennyi a könnyebbség. Mi az a mikroködösítô?
Amúgy remélem eljutok nemsokára odáig hogy nekiálljak...és nemcsak a szám járSmile

joomar írta:
hakansukur: hányadikon laksz? Sztem nekünk teljesen megegyező paraméterekkel rendelkeznek a florijaink, panelos is vagyok. Smile A flóri párájáról csak annyit, hogy a szellőzés lesz a legnagyobb gondod, az agyaggolyók az alján vízzel telve is bőven elég, de azért tettem pici tálkába vizet, és abba tettem mikroködösítőt, ami szépen telefújta a flórit. Rá egy fél órára indítottam a ventit, hogy be tudják szívni a növények a párából a vizet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.05.07, 07:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hakansukur: hányadikon laksz? Sztem nekünk teljesen megegyező paraméterekkel rendelkeznek a florijaink, panelos is vagyok. Smile A flóri párájáról csak annyit, hogy a szellőzés lesz a legnagyobb gondod, az agyaggolyók az alján vízzel telve is bőven elég, de azért tettem pici tálkába vizet, és abba tettem mikroködösítőt, ami szépen telefújta a flórit. Rá egy fél órára indítottam a ventit, hogy be tudják szívni a növények a párából a vizet.

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.06, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Május 9-11, Vajdahunyadvár

Ha meg olcsóbban akar beszerezni az ember jó kis floráriumba valót, csak nyitott szemmel kell járni a világban, mondjuk a madarasteszkó, vagy egyéb óriásbót növényes, vagy akciós részlegén. Pár száz forintért megszerezhető még menthető növény. Valamikor kaspó áron, kaspóval. Ilyen mellett még én sem tudok elmenni. Smile
Meg van az a helyzet, hogy az ember (nem védett) területen tud gyűjteni párakedvelő növényeket. Mondjuk ennél pedig fenn áll a lehetőség, hogy csigák és egyéb csúszó-mászó lények kerülnek be a floráriumba.
Meg hát itt a gazlapon is vannak jó kis csere-bere oldalak! Wink
Vissza az elejére
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.05, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A háttér a terráriumhoz volt. Formára nyomott hungarocell megszínezve, vagy mi. Korábban csináltam hungarocellből hátteret (formára vágni egy éles késsel vagy sniccerrel gyerekjáték). Könnyű ragasztani (sziló) és vízálló is. Már csak amit rátesz az ember, annak kell vízállónak lenni. Mondjuk a rátűzött moha simán működik. Háttérnek láttam parafát is, de az idővel szétmorzsolódik. Megoldható az is, hogy a sziloplaszttal bekencselt háttérre szórni lehet tőzeget telibe. Sőt! Bármit bele lehet nyomni, ami nem esik szét (pl. vasfa) és rá lehet telepíteni növényeket.
A háttér még nincs teljesen kész, mert mohát tervezek rá feltűzött állapotban. Csak hát ahhoz megint menni kell valami jó kis erdőbe. Smile Ha az meglesz, akkor csinálok róla makrót.
A párát, amit előállít, az hideg. Gondolom ultrahang segítségével bontja szét az ioncserélt vizet, ami köd formájában kijön a gépezetből és "befolyik" a növényekre. Ha felforralnám a vizet, akkor is gőz fejlődne a vízből, de az forró. A' meg nem jó.
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.05.05, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én mondjuk nem tudom mibôl van a háttér és nem tudom iért kérdezed, de belekotyogok: ma már nagyon jó minôségû mûanyag háttereket lehet kapni, de ha ügyes vagy és rászánod magad, akkor magad is építhetsz ilyen hátteret.

mûanyagra példa link : http://www.aquamorf.hu/Kunstfelsen/Welcomehatter.htm
saját : http://akvarista.hu/?oldal=36&show=posts&topic=121

Bekati írta:
Szabi77! Ez nagyon jó lett!!! Ügyes vagy, drukkolok, hogy ilyen is maradjon. A háttérről is mondhatnál valamit. Esetleg közelebbi képet is kérhetek?
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.05.05, 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na most a hidegpárásítón mit értesz? A vizet a készülék hûti és utána párologtat, vagy a párolgás miatti hûtô hatásra gondolsz?
A nyarak egyre melegebbek lesznek:-|

Szabi77 írta:
A mohát frissen, zölden szedtem. Folyamatosan nedvesen kell tartani (nem csapvízzel nyomatni) ÉS(!) alacsonyan tartani a hőmérsékletet, azt hiszem ettől marad zöld.
Ami bent van neki fényforrás, az nem gerjeszt hőt, ultrahangos párásító van a tetején, ami hideg párát csinál. Abban reménykedek, hogy a nyár nem lesz túl meleg és akkor remélem ez a cucc elég lesz arra, hogy alacsonyan maradjon a hőmérséklet.
Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.05.04, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szabi77! Ez nagyon jó lett!!! Ügyes vagy, drukkolok, hogy ilyen is maradjon. A háttérről is mondhatnál valamit. Esetleg közelebbi képet is kérhetek?
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.04, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A mohát frissen, zölden szedtem. Folyamatosan nedvesen kell tartani (nem csapvízzel nyomatni) ÉS(!) alacsonyan tartani a hőmérsékletet, azt hiszem ettől marad zöld.
Ami bent van neki fényforrás, az nem gerjeszt hőt, ultrahangos párásító van a tetején, ami hideg párát csinál. Abban reménykedek, hogy a nyár nem lesz túl meleg és akkor remélem ez a cucc elég lesz arra, hogy alacsonyan maradjon a hőmérséklet.
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.05.04, 07:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon jól néz ki, grat hozzá! Azt szeretném tudni, hogy azt a mohaszőnyeget hogy sikerül életben tartanod? Gondolom egyben szerezted valahonnan, ugye? És a mésik, pont ezt kérdeztem az előzpben, hogy szeretnéd alacsonyan tartani a hőmérsékletet?

Szabi77 írta:
http://kepfeltoltes.hu/view/140503/DSC_1488a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140503/DSC_1333a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem beáll, de még változhat. Ha valami kidől, lehet változtatni (majdnem az összes növényt akciósan sikerült szerezni, vagy ingyen). Az építő kritikát szívesen veszem, meg főleg a jó tanácsokat.
Páratartalom növelése napi spiccelés (ha itthon vagyok). A hőfokot szeretném alacsonyan tartani az állatok miatt, mert legfőképp ezért jött létre (lehet, hogy a Neo igényelné a nagyobb fényt...). Az alapterület 45x45, magasság 60. A teteje drótháló. Felül műanyag dobozból jön a köd elektromos párásító+ioncserélt víz házasságából. Alul agyaggolyó vízben állva.
Hát, hirtelen ennyi. Smile
Vissza az elejére
Szabi77
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.03, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://kepfeltoltes.hu/view/140503/DSC_1488a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140503/DSC_1333a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem beáll, de még változhat. Ha valami kidől, lehet változtatni (majdnem az összes növényt akciósan sikerült szerezni, vagy ingyen). Az építő kritikát szívesen veszem, meg főleg a jó tanácsokat.
Páratartalom növelése napi spiccelés (ha itthon vagyok). A hőfokot szeretném alacsonyan tartani az állatok miatt, mert legfőképp ezért jött létre (lehet, hogy a Neo igényelné a nagyobb fényt...). Az alapterület 45x45, magasság 60. A teteje drótháló. Felül műanyag dobozból jön a köd elektromos párásító+ioncserélt víz házasságából. Alul agyaggolyó vízben állva.
Hát, hirtelen ennyi. Smile
Vissza az elejére
hakansukur
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.04.20, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Még mindig csak tervezgetek. Nézegettem a mini orchideákat, nálam csak a melegháziak jöhetnek szóba, mert a lakótelepi lakásban esélyem sincs 12-16 fokot biztosítani nekik semelyik évszakban. De még a melegháziaknál is azt néztem, hogy éjszakára olyan 18-22 fok lenne a jó. Sajnos ez is még necces, főleg nyáron, de télen sem megoldható a központi fűtés miatt. Van jelentősége ennek? Vagy esetleg valami elvadult:) módszeretek van a terrárium éjszakai hűtésére?

Köszönöm
Vissza az elejére
nz7
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.03.04, 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !

Joomar !

A szer tökéletesen bevált,hamarosan jelentkezem pü-ben.

Hakansukur!

Mehet együtt a kettő nyugodtan.A ventilátort célszerű szabályzós adapterről üzemeltetni,különösen kisebb floriknál. Esőztetőnek nem jó a szökőkút szivattyú,mindegy mennyi a vízszállítás,kicsi a nyomás nem porlaszt esetleg csepegtet.(az én vízesés szivattyúm sem tudja 1300l/h) A legjobb esőztetőt
kézi nyomáspermetezőből lehet csinálni.
https://picasaweb.google.com/108253725576985061209
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban