15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fokföldi ibolya / Saintpaulia (49)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fokföldi ibolya / Saintpaulia (49)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bági
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.05.01, 10:39    Hozzászólás témája: x Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem gondoltam, hogy ennyi galibát okoz az ibolyám.
Nem boltban vettem, úgy kaptam a levelet egy Orchidea
kiállításon. Akkor még egyáltalán nem érdekelt a neve, csak
nagyon megtetszett. Az ibolyás fórumon adtak neki nevet, elnézést, hogy ráírtam.
Ildi! Örülök, hogy még mindig megvan és szaporítod is.
Nagyon szép növény, ha neves, ha nem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.30, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ÓÓ Very Happy
Már látom... Shocked
Érdemes felülre írni,mert alul a kép alatt nem mindenki veszi észre Laughing
........
Itt az új bimbókám ugra

Ehhez meg tanácsot kérek,,hogy mit tegyek vele!
Nem tud kinyílni!
Már legalább két hete így össze van záródva.
Nem látni semmi betegséget,- bajt a növényen,- de nem nyílik.. Crying or Very sad
Vissza az elejére
gmarika54
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.30, 11:53    Hozzászólás témája: r Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau!

Nem az én növényem,alá is írtam,hogy netes kép. De azért köszönöm.
Én csak hoztam mutatni,milyen az Optimara Ever Precious,ami nem bolti.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.30, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

gmarika54

Meseszép a virágod! Shocked Király

-------------

Én is látok egy új bimbót egy kék ibolyámon,-izgatottan várom,hogy sima vagy szegett szélű lesz -e? Smile
Vissza az elejére
gmarika54
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.30, 07:56    Hozzászólás témája: r Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy netes kép.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kriszticicc
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.04.30, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon fontos, amit Laci írt. Tényleg tartsuk magunkat ehhez, mert különben később sok galiba lehet a tévesen elnevezett ibolyákból.

Orchidea Kiállítás 2013. november 15-17.
https://picasaweb.google.com/100474124426459384499/OrchideaKiallitas2013November1517
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gika kedves köszönöm.Nagyon örülök hogy virágzik már kettö.A tiszta fehérnek a virága tömörebb mint a lila szélü ibié. Attol függetlenül nagyon tetszik mind a kettö. Több bimbo is van még rajtuk remélem hamarosan ki nyilnak azok is. Okoskával csináltam a képeket de meg fogom probálni a fényképezö géppel. Talán az jobb lenne habár a fotozás nem az erösségem.
Vissza az elejére
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 18:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie: én Cypress Swamp-nek nézem Rolling Eyes nagyon szép! Taps

Ildis: tényleg olyan szépséges, hogy mindegy is a neve Király

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt tavaly kaptam sarjként egy nagyon kedves gazoskátol.Ismételten nagyon hálás vagyok neki érte.Nagyon szép nagyon szeretem.

Ezek az "ovisok" Very Happy kezdenek virágozni de sajnos nem tudok jo fotot csinálni roluk.

Vissza az elejére
Ildis73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha ez így van, és Te biztos jobban tudod, akkor én név nélküli boltiként tartom ezután számon, és így is adom tovább (épp most jelent meg egy letett levele alatt 3 sarj is), de továbbra is ő a kedvencem, és bárcsak a boltban is többször lehetne ilyeneket kapni Very Happy

blunt írta:
Na ez az a tipikus eset, amikor egy név nélküli boltit, már nevesként adunk tovább. Nálad már nevesként szerepel, fel sem merült, hogy bolti fajta. Ez nem jó irány! Hogy fogjuk megkülönböztetni, ha majd tényleg hozzájutunk megbízható forrásból egy optimara ever precioushoz?
2 fajta fog ugyanazon a néven keringeni kézről kézre.
Konzekvensen ragaszkodni kell ahhoz, hogy ne nevezgessük el a bolti ibolyáinkat. Tudom, hogy mindenki szeretné megtalálni a nevét az ibolyájának, mert tudni szeretné kicsoda, de nem szabad.

Tény, hogy vannak átfedések az optimara és a holtkamp fajtáknál, mert a holtkamp kertészet vásárolt licensz jogokat, de jobb külön kezelni a kettőt, biztosra nem tudjuk őket.

blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na ez az a tipikus eset, amikor egy név nélküli boltit, már nevesként adunk tovább. Nálad már nevesként szerepel, fel sem merült, hogy bolti fajta. Ez nem jó irány! Hogy fogjuk megkülönböztetni, ha majd tényleg hozzájutunk megbízható forrásból egy optimara ever precioushoz?
2 fajta fog ugyanazon a néven keringeni kézről kézre.
Konzekvensen ragaszkodni kell ahhoz, hogy ne nevezgessük el a bolti ibolyáinkat. Tudom, hogy mindenki szeretné megtalálni a nevét az ibolyájának, mert tudni szeretné kicsoda, de nem szabad.

Tény, hogy vannak átfedések az optimara és a holtkamp fajtáknál, mert a holtkamp kertészet vásárolt licensz jogokat, de jobb külön kezelni a kettőt, biztosra nem tudjuk őket.
Ildis73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet, valamit félreértettél, ez nem bolti (csak a múltkor mutattam 2 lilás-kékes frissen vásárolt boltit és nagyon tetszettek baunak, mert nem rózsaszínek Very Happy). Őt Bágitól kaptam tavaly nyáron, ezzel a névvel. Mivel én így kaptam, nem kérdőjeleztem meg, hogy az-e vagy nem (nem is értek hozzá). Aki nálam régebben ibizik itt (és szinte csak olyanok vannak), számomra ők mind "szaktekintélyek" szálem . Az én boltijaim neve nem érdekel, soha nem is érdekelt, fő hogy egészségesek és szépek legyenek. Mielőtt nevesebb fajtáim lettek, addig is mindig volt 5-8 cserép ibim, és név nélkül is imádtam őket.

blunt írta:
Ildi, biztosan nem Optimara Everprecious. Ilyen kereskedelmi névvel nem árulnak ibolyát Európában. Az más kérdés, hogy hasonlíthat rá.

Nagyon nem értek azzal egyet, hogy próbálunk minden fajtának nevet keresni. Anélkül is lehet ibolyázni Smile Viszont amikor mi amatőr módon megpróbáljuk a nevet megkeresgetni a név nélkülieknek és később tovább is adunk belőle, akkor jönnek a keveredések. Több mint 20 ezer fajta van, hogyan is tudnánk megmondani pontosan, hogy a boltban vásárolt melyik fajta lehet?
Ilyenkor mindig a forgalmazótól kell kiindulni, nem pedig egy hasonló kinézetű ibolyát kell keresnünk és azután elnevezni.

Ha nevet akarunk találni valamelyik bolti fajtának, azt itt kell megnéznünk, optimara nevüt nem fogunk találni közte.
http://www.plantscope.nl

Ami itt nincs felsorolva, olyat nem árulnak kereskedelmi forgalomban itt Európában.

blunt
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.04.29, 09:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ildi, biztosan nem Optimara Everprecious. Ilyen kereskedelmi névvel nem árulnak ibolyát Európában. Az más kérdés, hogy hasonlíthat rá.

Nagyon nem értek azzal egyet, hogy próbálunk minden fajtának nevet keresni. Anélkül is lehet ibolyázni Smile Viszont amikor mi amatőr módon megpróbáljuk a nevet megkeresgetni a név nélkülieknek és később tovább is adunk belőle, akkor jönnek a keveredések. Több mint 20 ezer fajta van, hogyan is tudnánk megmondani pontosan, hogy a boltban vásárolt melyik fajta lehet?
Ilyenkor mindig a forgalmazótól kell kiindulni, nem pedig egy hasonló kinézetű ibolyát kell keresnünk és azután elnevezni.

Ha nevet akarunk találni valamelyik bolti fajtának, azt itt kell megnéznünk, optimara nevüt nem fogunk találni közte.
http://www.plantscope.nl

Ami itt nincs felsorolva, olyat nem árulnak kereskedelmi forgalomban itt Európában.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.28, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ildis

ez tényleg gyönyörű és nem csodálom,hogy nem tudsz betelni vele! Király
Vissza az elejére
Ildis73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.04.28, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau, meseszép az a kék, hozok Neked én is egyet, ismét virágzik (egyelőre csak ő, meg még mindig a 2 nemrég vett bolti) a Bágitól kapott Optimara Ever Precious (ha jól írom Embarassed)
Ma esti képek, bocsi a mennyiségért, de egyszerűen már egy éve nem tudok betelni vele, öröm erre hazaérni minden este és látni, hogy újabb bimbót nyitott ki Laughing

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 38, 39, 40  Következő
24 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban